Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Β'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Teo snow είπε:

καλησπερα στην παρεα,να ρωτησω γιατι βλεπω αναφέρεται πολυ το μετεο,,απο τζιφο παιρνει δεδομενα?αξιζει να το κοιτας?

όχι Τέο δεν αξίζει.. από τζίφο τα παίρνει....προχτές που έβρεχε 2 μέρες  με 6-7 βαθμούς έδινε χιόνια όλη μέρα να φανταστείς την τελευταία μέρα καμία εμπιστοσύνη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

όχι Τέο δεν αξίζει.. από τζίφο τα παίρνει....προχτές που έβρεχε 2 μέρες  με 6-7 βαθμούς έδινε χιόνια όλη μέρα να φανταστείς την τελευταία μέρα καμία εμπιστοσύνη...

Δεν σε βλέπω και πολύ.τι έγινε παραδώσαμε όπλα?να φανταστώ  δεν υπάρχει περίοδος ενδιαφέροντος?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Και προσθετω αυτο

ECM1-120.gif

Ποιο κοντα οι ισοβαρεις της ψυχρης λιμνης στην ερχομενη κακοκαιρια

Πιο κοντα το χαμηλο που δημιουργει

Τι αλλο να ζητησουμε επιπλεον?

Και ολοι θυμομαστε στον πρωτο χαρτη  που ανεβασε ο γιωργος τι ειχε συμβει το 2002  ε?

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Spartan είπε:

Ποιο κοντα οι ισοβαρεις της ψυχρης λιμνης στην ερχομενη κακοκαιρια

Πιο κοντα το χαμηλο που δημιουργει

Τι αλλο να ζητησουμε επιπλεον?

 

Να μην κοπει το ρευμα και το τηλεφωνο για να μπορω σαν ανθρωπος να ειμαι στο φορουμ μαζι σας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Snowjunky είπε:

Δεν σε βλέπω και πολύ.τι έγινε παραδώσαμε όπλα?να φανταστώ  δεν υπάρχει περίοδος ενδιαφέροντος?

Μέχρι τος λογικές ώρες πρόβλεψης κανένα ενδιαφέρον για εδώ μόνο ήλιος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Να μην κοπει το ρευμα και το τηλεφωνο για να μπορω σαν ανθρωπος να ειμαι στο φορουμ μαζι σας

Ακομα τα θυμαμαι τα προβληματα που ειχε δημιουργησει η μηδεια γιωργο στην περιοχη σου

Ελπιζω να πανε ολα καλα αυτη την φορα

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

όχι Τέο δεν αξίζει.. από τζίφο τα παίρνει....προχτές που έβρεχε 2 μέρες  με 6-7 βαθμούς έδινε χιόνια όλη μέρα να φανταστείς την τελευταία μέρα καμία εμπιστοσύνη...

Να χαιρεσαι τον μπεμπακο σου σωτηρη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Μέχρι τος λογικές ώρες πρόβλεψης κανένα ενδιαφέρον για εδώ μόνο ήλιος 

Από βδομάδα δηλαδή δεν παίζει κάτι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκτός από το Αγαιο την Εύβοια και την Κρήτη δεν φαίνεται κάτι συγκλονιστικό στην υπόλοιπη χώρα εκτός από το κρύο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν νομίζω να ρίξει τόσο πολύ χιόνι όπως πέρυσι και να έχουμε τέτοια θέματα. Θα είναι νορμάλ φέτος τα πράγματα. Αν όμως δυτικησει λίγο ακόμα στα 12αρια .......  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Cosa είπε:

Δεν εχω εικονα δημητρη εφτιαξε ο τζιφος?

για πρωτη φαση εφτιαξε,βελτιωση υετου σε ενταση και διαρκεια,τωρα δεν κυνηγαμε μεγαλο χιονι,ενα 5 ποντο ομως μπορει να το κανει,δεν ειναι δα και τοσο δυσκολο..Για δευτερα-τριτη  μας βγαζει παλι μια πετσα μιας και ηρθε κι αυτο δυτικοτερα αλλα το καλα απο Μαρτινο και κατω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, black snow είπε:

Εκτός από το Αγαιο την Εύβοια και την Κρήτη δεν φαίνεται κάτι συγκλονιστικό στην υπόλοιπη χώρα εκτός από το κρύο.

Για την πρωτη η την δευτερη φαση μιλας?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Ποιο κοντα οι ισοβαρεις της ψυχρης λιμνης στην ερχομενη κακοκαιρια

Πιο κοντα το χαμηλο που δημιουργει

Τι αλλο να ζητησουμε επιπλεον?

 

Τι αλλο να ζητησεις φιλε μου..ολα θα  πανε τελεια..και ευχομαι να δειτε οσο μπορειτε και χωρις προβληματα γιατι μετα ξεκινουν τα δυσκολα...κριμα για εμας εδω που το χρειαζομαστε πραγματικα εδω και ζουμε απ τις καλλιεργειες γιατι διχως χιονι δεν παει τπτ καλα..και αν εχουμε καλοκαιρι περσινο και με τροπικα φαινομενα αστα ειμαστε για μεσα..μαλλον στην περιοχη μου η φυση δεν βρισκει ισορροπια....συγνωμη για ολα αυτα..πραγματικα απολαυστετο μεσα απ την καρδια μου....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Ακομα τα θυμαμαι τα προβληματα που ειχε δημιουργησει η μηδεια γιωργο στην περιοχη σου

Ελπιζω να πανε ολα καλα αυτη την φορα

 

Η κατασταση πέρυσι είχε ξεφύγει πολύ εδώ πάνω πέρυσι. Έφτασε στα όρια του τρόμου όταν έπεσε νερό κ ρεύμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Δεν νομίζω να ρίξει τόσο πολύ χιόνι όπως πέρυσι και να έχουμε τέτοια θέματα. Θα είναι νορμάλ φέτος τα πράγματα. Αν όμως δυτικησει λίγο ακόμα στα 12αρια .......  

Υπάρχει πιθανότητα να ρίξει περισσότερο από πέρυσι ΒΠ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισης καλο θα ηταν οσοι μορουν να αποθηκευσουν λαχανικα να το κανουν γιατι βλεπω την αλλη εβδομαδα οι τιμες να εκτοξευονται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Delsnow είπε:

Τι αλλο να ζητησεις φιλε μου..ολα θα  πανε τελεια..και ευχομαι να δειτε οσο μπορειτε και χωρις προβληματα γιατι μετα ξεκινουν τα δυσκολα...κριμα για εμας εδω που το χρειαζομαστε πραγματικα εδω και ζουμε απ τις καλλιεργειες γιατι διχως χιονι δεν παει τπτ καλα..και αν εχουμε καλοκαιρι περσινο και με τροπικα φαινομενα αστα ειμαστε για μεσα..μαλλον στην περιοχη μου η φυση δεν βρισκει ισορροπια....συγνωμη για ολα αυτα..πραγματικα απολαυστετο μεσα απ την καρδια μου....

Ο χειμωνας δεν εχει τελιωσει ακομα φιλε μου.θα υπαρχουν και αλλες ευκαιριες για χιονοπτωσεις και σε πεδινες περιοχες της βορειου και κεντρικης χωρας

Εχε πιστη και υπομονη

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες να ρωτήσω κάτι γιατί είμαι άσχετος...ας μου πουν καλύτερα έμπειροι ΚΒ, τι πρέπει να γίνει ώστε να μας χιονίσει το χαμηλό που θα δημιουργηθεί στο Βόρειο Αιγαίο Δευτέρα/Τρίτη???Κάτι αντίστοιχο δεν είχε γίνει με τα π χιόνια της Αριάδνης στην Κεντρική Μακεδονία???Ξέρω, φαίνομαι πλήρως απελπισμένος αλλά τι πρέπει να γίνει από άποψη ανέμων κ.α. συνθηκών ώστε να χιονιστούμε backdoor???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, snowzz είπε:

Ηδη πιο δυτικα στις 6 ωρες το GFS 🤣 Σηκωθειτε απο ντιβανια, καναπεδες , κρεβατια, καρεκλες !

..... μπαουλοντίβανα , κομολί ..... ????? ..... ξέχασες τα κομολί πατριώτη .... !!!! ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευρωπαίος 6αρι 300 χιλιόμετρα ανατολικά σε σχέση με το χθεσινό του 6αρι για πρωί 22 το μήνα...κακό Ραν για πρώτη φαση

1320265211_ecmwf_z500_mslp_eu_4(5).thumb.png.d515cdafd58912ad2ced7560204a9189.png2006358706_ecmwf_z500_mslp_eu_3(3).thumb.png.7e53d514ee31abcce93d94e7ad110237.png

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Snow sick said:

Υπάρχει πιθανότητα να ρίξει περισσότερο από πέρυσι ΒΠ 

Πως το συμπεραίνεις αυτό ? ειλικρινής απορία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...