Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 γ'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, snowzz said:

Καλησπερα και απο εμενα!
Παρολο που για λιγο σκεφτηκα να ενταχθω στο club των "εκατοστακηδων" και να δωσω εστω και προχειρα μια εκτιμηση χιονιου/εκατοστων στο λεκανοπεδιο, καταφερα να το αποφυγω και να με επαναφερω σε ταξη 🙂

Ωστοσο, για την περιοχη μου, Πολυδροσο Χαλανδριου (και περιξ) το απαισιοδοξο σεναριο μου ειναι μεταξυ 10cm και 20cm ενω το σχετικα πιο αισιοδοξο 15cm-25cm. Για αλλες περιοχες δε θα αναφερθω, ηδη εχουμε δει αρκετους χαρτες απο πολλους και διαφορορους οποτε προσωπικα θα απεχω απο αυτο το σπορ (μοιρασμα εκατοστακιων!)

Και πολύ καλά κάνεις, δεν θυμάμαι κανένα να πιάνει τα εκ πριν από χιονιάδες... αλλοι εβλεπαν πολλά, αλλοι λίγα και όλοι έπεφταν έξω... αυτή είναι η ομορφιά του καιρού και ο λόγος που είμαι καιρόφιλος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, CATHA είπε:

Και πολύ καλά κάνεις, δεν θυμάμαι κανένα να πιάνει τα εκ πριν από χιονιάδες... αλλοι εβλεπαν πολλά, αλλοι λίγα και όλοι έπεφταν έξω... αυτή είναι η ομορφιά του καιρού και ο λόγος που είμαι καιρόφιλος.

Συμφωνω απολυτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ευρωπαιος στον Τηλεμαχο που αφησε 45 και 65εκ σε Κρυονερι και Δροσοπηγη αντιστοιχα

xx_model-en-308-0_modez_2019010700_47_5017_157.png

Αυτό. Μέχρι και στο Πατησιοκύψελο είχε ολική χιονόστρωση 2 πόντους εκτός των πιο κεντρικών δρόμων (Πατησίων etc.) Για να μην ανεβάσουμε στη Μήδεια τι αστειότητες έδινε για την τελευταία μέρα.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Μέχρι στιγμής είμαστε στις 0 νιφάδες πάντως 😋

Και τι θα περιμένουμε πάλι για να δούμε 5 νιφάδες??

Μη σώσει και ρίξει,ας ρίξει άλλο ένα μέτρο στα προσηνεμα...

Φτάνει με τα χαζοχιονα στα βόρεια,λες και είμαστε Σάμος (χωρίς παρεξήγηση προς τους Σαμιώτες)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω λέω να σταματήσουμε πια αυτές τις συγκρίσεις. Διότι κάθε κακοκαιρία έχει τα δικά της ποιοτικά χαρακτηριστικά 

Επιπλέον ακομα δεν την έχουμε δει για να δώσουμε το δικό μας στίγμα, θετικό η αρνητικό για αυτό που θα ζήσουμε το επόμενο 48ωρο +

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Αυτό. Μέχρι και στο Πατησιοκύψελο είχε ολική χιονόστρωση 2 πόντους εκτός των πιο κεντρικών δρόμων (Πατησίων etc.) Για να μην ανεβάσουμε στη Μήδεια τι αστειότητες έδινε για την τελευταία μέρα.

00αρι ευρωπαιου για Δευτερα-Τριτη στη Μηδεια.Τα πηγε εξαιρετικα-κα-κα

xx_model-en-308-0_modez_2021021500_44_5017_157.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Theomanio είπε:

Και τι θα περιμένουμε πάλι για να δούμε 5 νιφάδες??

Μη σώσει και ρίξει,ας ρίξει άλλο ένα μέτρο στα προσηνεμα...

Φτάνει με τα χαζοχιονα στα βόρεια,λες και είμαστε Σάμος (χωρίς παρεξήγηση προς τους Σαμιώτες)

Απ ότι θυμάμαι(23 είμαι) εδώ στα βόρεια και ειδικά η περιοχή μας πάντα με βλακείες χιονιζοταν και η χιονοστρωση ποτε δρν ήταν της προκοπής, είναι επιτυχία οι 10-15 πόντοι. Προφανώς υπάρχουν και κακοκαιρίες εξαιρέσεις οι οποίες όμως είναι αρκετά πίσω…

Οποτε είμαι της άποψης, κάλλιο 5 και στο χέρι….

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Αν βγει ο παιος παμε για 20ποντο εδω.Τριτη θα ξερουμε.

Ελπίζω όχι. Σύμφωνα με τον Παιο πάντως εκεί θα έπρεπε ήδη να χιονίζει…

EF0FFB9C-9565-4A9F-9792-8567F6E2BFF6.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλησπέρα παιδιά και από μενα απο την εμβληματική πλάκα!...ηρθα να το απολαύσω γιατί θα ειναι μοναδικό...εχω ζήσει το 1992 το 2002 το 2004 και το 2008 σιγα μην το άφηνα αυτό.....δεν λεώ πολλά μονο αυτά

-το 2008 το κεντρο της αθηνας δεν ειχε πολλά πράγματα ο υμμητός με εναν ****βορειο-βορειοδυτικο τα πηγαν ολα στην Ραφήνα τωρα ειναι αλιώτικα.

-Ολη η διαδρομή στεγνή ..μονο τα νησιά απο μακριά κατάλευκα..

-για τους βόρειους πατριώτες ....βαρέθηκα να τραβάω τις μοιρες στους χαρτες....καποιο παιδί εδώ μεσα ειχε πει σε ανυποπτο χρόνο κατι που με προβληματισε...ισως να ειναι κουφό ισως να ειναι και η μονη σωτηρία μας...εκτός απο την απουσία του Σιβηρικου μηπως πρέπει να μας προβληματίσει και οτι ο υποτροπικός αγνοείται?

ΚΑΛΑ ΧΙΟΝΙΑ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Kosmas34 είπε:

Απ ότι θυμάμαι(23 είμαι) εδώ στα βόρεια και ειδικά η περιοχή μας πάντα με βλακείες χιονιζοταν και η χιονοστρωση ποτε δρν ήταν της προκοπής, είναι επιτυχία οι 10-15 πόντοι. Προφανώς υπάρχουν και κακοκαιρίες εξαιρέσεις οι οποίες όμως είναι αρκετά πίσω…

Οποτε είμαι της άποψης, κάλλιο 5 και στο χέρι….

Η περιοχη μας,όσο σπαστική και να είναι μέχρι το 12,έβλεπε σε κάθε χειμώνα πλην του 06-07 δύο τουλάχιστον χιονοστρωσεις αξιόλογες,με πολλές από αυτές να κρατάνε και μια και δυο εβδομάδες σε ανήλια σημεία.

Οπότε φίλε Κοσμά χιόνια στυλ πέτσα για περιοχή που βρίσκεται στη βόρεια Ελλάδα,δεν αρκούν για να κατατάξουν ένα χειμώνα στους λεγόμενους αξιόλογους...

Οι απαιτήσεις μας πρέπει να είναι μεγαλύτερες σε σχέση με κάποιον που μένει στη Χαλκίδα,την Αθήνα,τη Κόρινθο (εκεί γνωρίζουν εξαρχής λόγω νοτιότερης θέσης ότι θέλουν ακόμα δυσκολότερες προϋποθέσεις για να χιονιστουν).

Χιονιζονται μόνο από Αιγαίο,εμείς χιονιζομαστε και από Ιόνιο, και από μαύρη θάλασσα και με εγκλωβισμό.

Οπότε καταλαβαίνεις ότι είναι μη αποδεκτό να δούμε 5 νιφάδες για να θεωρούμε έναν χειμώνα νορμάλ,άποψη μου 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγραφα εκτίμηση και κατάφερα να την σβησω χωρις να την σώσω ο μ.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bardaris είπε:

καλησπέρα παιδιά και από μενα απο την εμβληματική πλάκα!...ηρθα να το απολαύσω γιατί θα ειναι μοναδικό...εχω ζήσει το 1992 το 2002 το 2004 και το 2008 σιγα μην το άφηνα αυτό.....δεν λεώ πολλά μονο αυτά

-το 2008 το κεντρο της αθηνας δεν ειχε πολλά πράγματα ο υμμητός με εναν ****βορειο-βορειοδυτικο τα πηγαν ολα στην Ραφήνα τωρα ειναι αλιώτικα.

-Ολη η διαδρομή στεγνή ..μονο τα νησιά απο μακριά κατάλευκα..

-για τους βόρειους πατριώτες ....βαρέθηκα να τραβάω τις μοιρες στους χαρτες....καποιο παιδί εδώ μεσα ειχε πει σε ανυποπτο χρόνο κατι που με προβληματισε...ισως να ειναι κουφό ισως να ειναι και η μονη σωτηρία μας...εκτός απο την απουσία του Σιβηρικου μηπως πρέπει να μας προβληματίσει και οτι ο υποτροπικός αγνοείται?

ΚΑΛΑ ΧΙΟΝΙΑ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ!!

Αναμένουμε μετά την απόλαυση με το χιόνι, ρεπορτάζ φωτογραφίες και ανανεωμένος να επιστρέψεις για τη γενική επιστράτευση βορείων, έρχεται!!!😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

00αρι ευρωπαιου για Δευτερα-Τριτη στη Μηδεια.Τα πηγε εξαιρετικα-κα-κα

xx_model-en-308-0_modez_2021021500_44_5017_157.png

Και στον Τηλέμαχο έδινε 3 εκατοστά στο Διόνυσο. Φανταστείτε τι έρχεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Snowstorm είπε:

Εγραφα εκτίμηση και κατάφερα να την σβησω χωρις να την σώσω ο μλκς. 

Γραφτην σε τετραδιο Σωτο και βγαλε φωτο!!ααχχααχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Theomanio είπε:

Αναμένουμε μετά την απόλαυση με το χιόνι, ρεπορτάζ φωτογραφίες και ανανεωμένος να επιστρέψεις για τη γενική επιστράτευση βορείων, έρχεται!!!😜

Καλά μετα μας χρωστά πολλά στατιστικά και μονο πάμε για χιονοθυελλες και εμείς!!

υ.γ κανενα μερεμετακι στα πλακάκια ..ομως

Επεξεργάστηκε από bardaris
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Panagiotis είπε:

Ελπίζω όχι. Σύμφωνα με τον Παιο πάντως εκεί θα έπρεπε ήδη να χιονίζει…

EF0FFB9C-9565-4A9F-9792-8567F6E2BFF6.jpeg

Αυτο ειναι snow depth για τη πετσα που εχουμε,δεν ειναι λαθος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Theomanio είπε:

Η περιοχη μας,όσο σπαστική και να είναι μέχρι το 12,έβλεπε σε κάθε χειμώνα πλην του 06-07 δύο τουλάχιστον χιονοστρωσεις αξιόλογες,με πολλές από αυτές να κρατάνε και μια και δυο εβδομάδες σε ανήλια σημεία.

Οπότε φίλε Κοσμά χιόνια στυλ πέτσα για περιοχή που βρίσκεται στη βόρεια Ελλάδα,δεν αρκούν για να κατατάξουν ένα χειμώνα στους λεγόμενους αξιόλογους...

Οι απαιτήσεις μας πρέπει να είναι μεγαλύτερες σε σχέση με κάποιον που μένει στη Χαλκίδα,την Αθήνα,τη Κόρινθο (εκεί γνωρίζουν εξαρχής λόγω νοτιότερης θέσης ότι θέλουν ακόμα δυσκολότερες προϋποθέσεις για να χιονιστουν).

Χιονιζονται μόνο από Αιγαίο,εμείς χιονιζομαστε και από Ιόνιο, και από μαύρη θάλασσα και με εγκλωβισμό.

Οπότε καταλαβαίνεις ότι είναι μη αποδεκτό να δούμε 5 νιφάδες για να θεωρούμε έναν χειμώνα νορμάλ,άποψη μου 🙂

εχει δικιο ο τεο.υπαρχει μια τρελλη ανωμαλια που αφορα την κεντρικη μακεδονια κυριως και γενικοτερα την μακεδονια αλλα μην τρελλαθουμε οτι χιονιζομαστε με συγκλισεις της κακιας ωρας.απο χαμηλαρες χιονιζομασταν και θα ξαναχιονιστουμε σε συνεχειες ,δεν μπορει να παει πολυ αυτη η βαλιτσα ...τελος παντων μαζευουμε τα κομματια μας και παμε για το επομενο.απο μεθαυριο και εαν το συνεχισει το μοντελο κολαφος που μας εχει πεθανει φετος και μιλαω για το γιουκμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bardaris είπε:

Καλά μετα μας χρωστά πολλά στατιστικά και μονο πάμε για χιονοθυελλες και εμείς!!

καλα να περασεις φιλε μου!!!!...καλη απολαυση...και μετα φερε καποια θετικη αυρα να μας ξεσηκωσεις και εμας γιατι η ομαδα κλαταρε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...