Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 γ'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Frostfang8 είπε:

Αρχιζουν οι μετεωρολόγοι και το φωναζουν οτι θα υπαρξουν προβλήματα . 

Λετε πραγματι να ειναι ακραιο;

Οι φειδωλοι να συμπληρωσω σε τετοιες περιπτωσεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Frostfang8 είπε:

Αρχιζουν οι μετεωρολόγοι και το φωναζουν οτι θα υπαρξουν προβλήματα . 

Λετε πραγματι να ειναι ακραιο;

Οδυσσέα, εγώ για Χαλκίδα, τέτοια διάρκεια, συγκλισεις δεν έχω ξαναζήσει. Εντάξει περα απ το 87 που δεν το έχω προλάβει. Δες θερμοκρασίες στα 500 και 700. Είναι ακραίες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, Gary είπε:

αυτο ειναι καλο για μενα?

Γκάρυ μου δεν είναι για εμάς αυτή η κακοκαιρία. Δεν φαίνεται κάτι στον κοντινό ορίζοντα. Το μόνο που μπορείς να κάνεις για να το δεις το τιμημένο, ξεκινά για Αττική και ρώτα εάν μπορεί και θέλει να σε φιλοξενήσει κάποιος κάνα 2-3 μέρες .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η πολιτικη προστασια εξεδωσε ανακοινωση..Τι κανουμε οταν χιονιζει...Δειξτε προσοχη..

1)Κοπανα απο την δουλεια.

2)Κοπανα απο την κρεβατοκαμαρα.

3)Ξυπναμε τους γειτονες με φωνες και ντουντουκες.

4)Εαν ειμαστε στο μπαλκονι πεταμε γλαστρες σε οσους χαλανε το φρεσκο χιονι για να παιξουν..Εαν ειμαστε στο δρομο πεταμε τζανερα η οποιονδηποτε καρπο απο τα παραπλησια δεντρα.

5)Βαζουμε κωνο στο στενο μας για να μην μπαινουν ξενερωτοι οδηγοι και λασπωνουν το κατασπρο χιονακι..

6)Οπου βλεπουμε ξινισμενες φατσες(καλοκαιρακιδες),τους σκαμε στα μουτρα χιονομπαλες...

7)Κανουμε τον σταυρο μας να συνεχιστουν τα φαινομενα οσο περισσοτερο γινεται...

8)Δεν απανταμε σε κλησεις μη καιροφιλων...

9)Ψαχνουμε προληπτικα για δικηγορο...

10)Ενα δεν συμβουν ολα τα παραπανω,ψαχνουμε γκρεμο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Spartan said:

Οι φειδωλοι να συμπληρωσω σε τετοιες περιπτωσεις

Ισχύει αυτό φουλ 

Άλλες χρονιές δεν τολμούν να πουν ότι θα έχει ασθενείς χιονοπτώσεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Sorry για το offtopic, αλλά αν είναι εδώ και μας διαβάζει, παρακαλείται ο ιδιοκτήτης του http://likovrisi.meteoclub.gr/ να ξεκολήσει το σταθμό, δεν είναι ώρες για τέτοια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτή η προσμονή είναι ότι καλύτερο... 

Αδέλφια ήρθε η ώρα να αποζημιωθούμε....χαρειτετο τωρα που μπορούμε κάτι παρόμοιο μπορεί να πάρει και πάρα πολλά χρόνια να το ξανά ζήσουμε... Η εποχή της κάμερας είναι κ του κινιτο μην αφεισε τε δευτερόλεπτο χώρος να το τραβάτε!!!! 

Σ αγαπώ όλους ρεεεε λαμογια!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μην ζητάτε ακρότητες. Οι ακρότητες μπορεί να είναι ιστορικές για να έχετε να διηγηστε, αλλά μπορεί να αποδειχτούν καταστροφικές τόσο σε ανθρώπινες ζωές (μη γένοιτο) όσο και σε περιουσίες. Μην παρασυρεστε απ'το συναίσθημα. Κατά τ' αλλά όντως να είναι κάτι ιδιαίτερο και όμορφο για όσους το ζήσετε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, salonikatasos είπε:

Το ενα ειναι backdoor το αλλο οχι. Ειδα και για χαλκιδα χαρτη με συγκριση χαρτη του 1900 κατι που και τοτε ηταν backdoor. Πρεπει να κοιτατε και πως φτανει σε μια εικονα ο χαρτης, οχι απλα ενα στιγμιοτυπο

.... ανέβασα 2 χάρτες έναν του 2008  και ένα τωρινό  .....

...... όπως αντίστοιχα είχε ανεβάσει έναν του 2002 και έναν τωρινό ο Γιώργος (GEORGE SNOWMAN ) .....

...... έγραψα σαν τίτλο '' τροφή για σκέψη '' και κάποιοι άρχισαν να  γράφουν  το μακρύ τους και το κοντό τους θέλοντας να εντυπωσιάσουν ..... ποιους .... ????? ....... ή ποιόν ...... ?????? .....

.... το Forum δεν είναι χώρος για κοκορομαχίες ..... εδώ μπαίνουμε για να μοιραστούμε την ''αρρώστια'' μας για κάποια καιρικά φαινόμενα και κυρίως το χιόνι ...... όχι για την μάχη των εντυπώσεων ...... 

.... κάποιοι τα έχετε παρεξηγήσει τα πράγματα και καλό θα ήταν να ηρεμήσετε λίγο και να προσέξετε το ύφος σας ..... !!!!!....

..... αυτά από εμένα που πρώτη φορά στη ζωή μου...... βλέπω μετεωρολογικούς χάρτες  για επικείμενους χιονιάδες ...... 

..... ΑΑΑΑΑ!!!!!! ..... να φέρεται τον έλεγχο να σας βάλω 10 ' ......!!!!

..... με εντυπωσιάσατε ....!!!!!! .....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, BillG said:

Μην ζητάτε ακρότητες. Οι ακρότητες μπορεί να είναι ιστορικές για να έχετε να διηγηστε, αλλά μπορεί να αποδειχτούν καταστροφικές τόσο σε ανθρώπινες ζωές (μη γένοιτο) όσο και σε περιουσίες. Μην παρασυρεστε απ'το συναίσθημα. Κατά τ' αλλά όντως να είναι κάτι ιδιαίτερο και όμορφο για όσους το ζήσετε

Το να ρίξει 30 και 40 πόντους εντός του αστικού ιστού είναι από μόνο του ''ακραίο'' και είναι λάθος να θεωρεί κανείς ότι επιζητούμε αυτό. Επιζητούμε να κυκλοφορούμε σε λαγούμια χιονιού για μήνες. 😝

Πέρα από την πλάκα προφανώς και κανένας δεν θέλει να χαθούν ζωές ή περιουσίες αλλά το συναίσθημα αυτό δεν ελέγχεται, είναι ένα μικρόβιο που οι περισσότεροι τουλάχιστον το έχουμε από παιδιά, από τότε που θυμόμαστε τον εαυτό μας, δεν είναι κάτι που το αναλύουμε μέσα μας και κάνουμε την επιλογή. Εκείνη την ώρα το μόνο που ζητάς είναι να αδειάσει το Αιγαίο στη περιοχή σου. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις ειδα δελτίο καιρού από τον Σακη. Το μόνο που εχω να πω ήταν ότι ήταν τόσο ξενερωμενος με αυτά που ελεγε ότι θα χιονίσει Αττική κτλ που ήταν λες και τον ειχες πλακώσει στο ξύλο. Κριμα πραγματικά. Πολύ κριμα. Τραγικός και του είχα ιδιαίτερη συμπάθεια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

.... ανέβασα 2 χάρτες έναν του 2008  και ένα τωρινό  .....

...... όπως αντίστοιχα είχε ανεβάσει έναν του 2002 και έναν τωρινό ο Γιώργος (GEORGE SNOWMAN ) .....

...... έγραψα σαν τίτλο '' τροφή για σκέψη '' και κάποιοι άρχισαν να  γράφουν  το μακρύ τους και το κοντό τους θέλοντας να εντυπωσιάσουν ..... ποιους .... ????? ....... ή ποιόν ...... ?????? .....

.... το Forum δεν είναι χώρος για κοκορομαχίες ..... εδώ μπαίνουμε για να μοιραστούμε την ''αρρώστια'' μας για κάποια καιρικά φαινόμενα και κυρίως το χιόνι ...... όχι για την μάχη των εντυπώσεων ...... 

.... κάποιοι τα έχετε παρεξηγήσει τα πράγματα και καλό θα ήταν να ηρεμήσετε λίγο και να προσέξετε το ύφος σας ..... !!!!!....

..... αυτά από εμένα που πρώτη φορά στη ζωή μου...... βλέπω μετεωρολογικούς χάρτες  για επικείμενους χιονιάδες ...... 

..... ΑΑΑΑΑ!!!!!! ..... να φέρεται τον έλεγχο να σας βάλω 10 ' ......!!!!

..... με εντυπωσιάσατε ....!!!!!! .....

 

Δεν ξερω γιατι θιχτηκες,μια απαντηση σου εγραψα. Φορουμ ειναι, γραφεις κατι και απαντανε οι υπολοιποι. Κανενα υφος,απλα εγραψα οτι ο χαρτης του 2008 δεν εχει καμια σχεση με τον τωρινο. Αυτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Theomanio είπε:

Τι να πει κανείς με αυτό τον χάρτη.

Απλά οι βόρειοι κάντε κανένα τάμα γιατί η προοπτική είναι.....IMG_20220121_191932.thumb.jpg.2e62b408a7fb2727880e86ff78ec827d.jpg

Τίποτα. Δείτε το θετικά. Πάλι πρωτοτυπεί η Κ. Μακεδονία Δεν ακολουθεί το "ρεύμα", θα χιονιστεί όταν θέλει αυτή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Theomanio είπε:

Τι να πει κανείς με αυτό τον χάρτη.

Απλά οι βόρειοι κάντε κανένα τάμα γιατί η προοπτική είναι.....IMG_20220121_191932.thumb.jpg.2e62b408a7fb2727880e86ff78ec827d.jpg

Δεν κάνω κανένα τάμα, από του χρόνου θα σταματήσω να το περιμένω στην πόρτα μου. Καλή παρέα και σε οποίο χειμερινό προορισμό προβλέπονται χιόνια, 3-4 μέρες να ξεκα(&(@/€νω και ας κάνει ότι θέλει ο καιρός. Αγανάκτησα να περιμένω χιόνια στην Κ. Μακεδονία. Άθλος!🥲

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Snowstorm είπε:

Το να ρίξει 30 και 40 πόντους εντός του αστικού ιστού είναι από μόνο του ''ακραίο'' και είναι λάθος να θεωρεί κανείς ότι επιζητούμε αυτό. Επιζητούμε να κυκλοφορούμε σε λαγούμια χιονιού για μήνες. 😝

Πέρα από την πλάκα προφανώς και κανένας δεν θέλει να χαθούν ζωές ή περιουσίες αλλά το συναίσθημα αυτό δεν ελέγχεται, είναι ένα μικρόβιο που οι περισσότεροι τουλάχιστον το έχουμε από παιδιά, από τότε που θυμόμαστε τον εαυτό μας, δεν είναι κάτι που το αναλύουμε μέσα μας και κάνουμε την επιλογή. Εκείνη την ώρα το μόνο που ζητάς είναι να αδειάσει το Αιγαίο στη περιοχή σου. 

 

Φιλε Σωτήρη....ΔΕΝ ελέγχεται. Είμαι ψυχολόγος 25 χρόνια, έχω περάσει κατάθλιψη, διαβήτη του παιδιού μου, τρελά ζόρια επαγγελματικά και προσωπικά...αλλα ΠΟΤΕ δεν έχω μείνει άυπνος. Ακόμα και όταν το παιδί νοσηλευόταν στο νοσοκομείο 15 μέρες με ζάχαρο, κοιμόμουν δίπλα του έστω λίγες ώρες. Αυτό με το χιόνι είναι κάτι μεταφυσικό σχεδον. Πρόβλημα όμως....το αναγνωρίζω. Με σώζει που στην Αθήνα χιονίζει σπάνια. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snow sick είπε:

Μόλις ειδα δελτίο καιρού από τον Σακη. Το μόνο που εχω να πω ήταν ότι ήταν τόσο ξενερωμενος με αυτά που ελεγε ότι θα χιονίσει Αττική κτλ που ήταν λες και τον ειχες πλακώσει στο ξύλο. Κριμα πραγματικά. Πολύ κριμα. Τραγικός και του είχα ιδιαίτερη συμπάθεια 

Ο Σάκης μένει Θεσσαλονίκη.Τι περίμενες να κάνει όταν εδώ τις επόμενες 10 μέρες θα έχουμε ήλιο με δόντια χωρίς νιφάδα τσακιστη?

Στη βόρεια Ελλάδα επαναλαμβάνω.

Που όσα χρόνια θυμάμαι μέχρι το 2012 είχαμε 2 χιονοστρωσεις τον χρόνο?

Δεν είναι ξενερωμενος που θα χιονίσει Αθήνα, αλλά που όλο το χειμώνα ακόμα στη Θεσσαλονίκη δεν έχει γίνει τίποτα.

Και επειδή τον έχω γνωρίσει και από κοντά μόνο κομπλεξικο δεν τον λες.

Παρένθεση και εντελώς φιλικά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Φιλε Σωτήρη....ΔΕΝ ελέγχεται. Είμαι ψυχολόγος 25 χρόνια, έχω περάσει κατάθλιψη, διαβήτη του παιδιού μου, τρελά ζόρια επαγγελματικά και προσωπικά...αλλα ΠΟΤΕ δεν έχω μείνει άυπνος. Ακόμα και όταν το παιδί νοσηλευότα στο νοσοκομείο 15 μέρες με ζάχαρο, κοιμόμουν δίπλα του έστω λίγες ώρες. Αυτό με το χιόνι είναι κάτι μεταφυσικό σχεδον. Πρόβλημα όμως....το αναγνωρίζω. Με σώζει που στην Αθήνα χιονίζει σπάνια. 

Σπάνια? Εχει σπάσει κάθε ρεκόρ από 2002 έως σήμερα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Δεν ξερω γιατι θιχτηκες,μια απαντηση σου εγραψα. Φορουμ ειναι, γραφεις κατι και απαντανε οι υπολοιποι. Κανενα υφος,απλα εγραψα οτι ο χαρτης του 2008 δεν εχει καμια σχεση με τον τωρινο. Αυτα

..... δεν με πείραξε τι έγραψες ( ..... η απόψη σου ...... )  ..... αλλά το ύφος σου ..... 

..... τέλος εδώ .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Theomanio είπε:

Ο Σάκης μένει Θεσσαλονίκη.Τι περίμενες να κάνει όταν εδώ τις επόμενες 10 μέρες θα έχουμε ήλιο με δόντια χωρίς νιφάδα τσακιστη?

Στη βόρεια Ελλάδα επαναλαμβάνω.

Που όσα χρόνια θυμάμαι μέχρι το 2012 είχαμε 2 χιονοστρωσεις τον χρόνο?

Δεν είναι ξενερωμενος που θα χιονίσει Αθήνα, αλλά που όλο το χειμώνα ακόμα στη Θεσσαλονίκη δεν έχει γίνει τίποτα.

Και επειδή τον έχω γνωρίσει και από κοντά μόνο κομπλεξικο δεν τον λες.

Παρένθεση και εντελώς φιλικά

Απλα δεν θα επρεπε να δειχνει αυτο το υφος . Αν θελει να λέγεται επαγγελματιας. 

Αλλα μην το αναλύσουμε εδω καλύτερα ας μεινει οσο πιο καθαρο το θεμα για αναλύσεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...