Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Απορω ποιος νοημων ανθρωπος ασχολειτε ακομα με το μετεο

Αν ειναι δυνατον πια

Εβγαζαν για μας δις κιολας χιονια με φευγατη την 500αρα στην τελευταια κακοκαιρια, που ουτε σταγονα δεν ειχε ριξει.....εδιναν 1-2οC και ειχαμε 4....ο.τι ναναι κι απο την μια κι απο την αλλη πλευρα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Beach-snow NG είπε:

Εβγαζαν για μας δις κιολας χιονια με φευγατη την 500αρα στην τελευταια κακοκαιρια, που ουτε σταγονα δεν ειχε ριξει.....εδιναν 1-2οC και ειχαμε 4....ο.τι ναναι κι απο την μια κι απο την αλλη πλευρα!!

Καλα και αυτη η προγνωση της εμυ τραγικη

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, CATHA είπε:

 

Αυτό σκέφτηκα και εγώ αλλά δεν ισχύει... μόλις βγήκε η αυριανή πρόγνωση, 600 μέτρα δίνει η ΕΜΥ για Αττική.

Ετσι ναι!! Μάλλον βλέπει λίγο υετό από το μεσημέρι και μετά. Εντούτοις, κάποιες νιφάδες μπορεί να εμφανιστούν και χαμηλότερα..

Πάντως οφείλω να αναγνωρίσω ότι είχες δίκιο για τα υψόμετρα, ανεξαρτήτως τελικού αποτελεσματος. Εννοώ ως πρόβλεψη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Καλα και αυτη η προγνωση της εμυ τραγικη

 

Αοριστολογική θα την ελεγα.....αν και το κυριως του Ευρωπαιου ειναι το θερμοτερο ισως κ ηπιο σεναριο ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Πανε να δεσουν τον γαιδαρο της πιθανης αποτυχιας, γιαυτα τα περιεργα που βγαζει το σκουπιδομοντελο τους στα εικονιδια....ειναι γνωστη τακτικη το κανουν συχνα....καμια εμπιστοσυνη!!!

Εκλαψα ρε συ Κώστα με τη λεξη "σκουπιδομοντελο" 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, menidi είπε:

Εκλαψα ρε συ Κώστα με τη λεξη "σκουπιδομοντελο" 

Μα ρε συ δεν ακουγεται κ το σκουπιδαίος για το Ευρωπαϊκο εδω μεσα;;; Αλλα αυτα εχουμε τι να κανουμε!!!

Αλλά 600μ. με ΒΔ ανεμο? Δλδ αν δεν ηταν βΔ, που θα εστελνας τα χιονια? στα 1000;;; Αρα περιγραφουν μια κακοκαιρια 0 κ -1 στα 850....μπορει ναρθει καμια τετοια.....αν οχι ομως;;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 minutes ago, sakis13 said:

Εγω θυμαμαι παντως στις 31 δεκεμβρη του 15 η του 16 θα σας γελασω,να το γυρναει σε χιονι στο κεντρο της Αθηνας και στα δυτικα με την ραδιοβοληση στα 850 να δειχνει -3.4..Ισως και λιγοτερο...Ο βδ στην Αττικη κατα καιρους εχει κανει θαυματα...Εαν μαλιστα βγουν και ραγδαιοτητες..

Απο κει και περα δεν με απασχολει ιδιατερα εαν θα χιονιστω εστω και προσκαιρα..Μου αρκει να βρεχει εαν γινεται ολη μερα και να διακρινω συνεχως ενα ασπρο πεπλο απο χιονοκουρτινες στους ορεινους ογκους και βορειοτερα μου η δυτικα μου...

Παντως η μπουκα που θα κανει πανελλαδικως θα ειναι εντυπωσιακη...Και ακρως ενδιαφερουσα..Θεωρω δεδομενο οτι θα στρωσει σε ολες τις πολεις της δυτικης Μακεδονιας.!!

Εγω πηρα αδεια για αυριο για να απολαυσω τα καλουδια..Παντως ειναι αστειο να ακουγονται 500-600 μετρα για την Αττικη αυριο...Βασικα οχι αστειο αλλα ντροπη!!!..Τελος παντων...Αυριο εδω θα μαστε και θα δουμε..

Καλη απολαυση σε ολους!!!

Δεν ηταν παραμονη ηταν το 15 η το 16 και Οντως ειχαμε -3,5 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα μια παρεμβαση σχετικα με τις προγνωσεις οταν βγαινει μια προγνωση σε σχεση με την ομαδας μας πχ αναφερουμε τα υψομετρα που θα χιονισει εμεις αναφερουμε εκει που θα υπαρχουν χιονοπτωσεις αξιολογες το ιδιο γινετε σε ολο το κοσμο..αν δωσεις πχ 400 μετρα δινεις υψομετρο ππυ θα εχει κανονικη χιονοπτωση και ενδεχομενως και χιονοστρωση..αν χιονισει λιγο παρακατω δεν ειναι αποτυχια προβλεψης αλλα δεν εχει και νοημα να αναφερεις σε μια προγνωση μια χιονοπτωση μιας ωρας η μια νιφαδοπτωση ..αυτα οσο αφορα πως βγαζουμε εμεις προγνωσης ....απο εκει και περα το διαστημα 15-20 δεν εχει χαθει επειδη σημερα τα ενς δειχνουν ανοδο θερμοκρασιας ο αζορ θα ανεβει και ανακατευτει η τραπουλα τις επομενες μερες γι αυτο το διαστημα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Ζακ συγκεντρωσου ζακ,θα δειξει προιστορικο

Κλαμααααααααααααααααααααα🤣

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

@Seth13 Κλαιω ρε man 😂😂😂

BTW αν εχεις YouTube channel θα εκτιμουσα αν μοιραζοσουν το link.

Επεξεργάστηκε από immortalx
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Οσο για τον γκρινια απο τα γρεβενα χαχα και χιονακι και πετσουλα θα δει σιγουρα...

για πεδινά εδώ βλέπεις τίποτα ? καμία νιφάδα να παρουμε την τζούρα μας?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Οσο για τον γκρινια απο τα γρεβενα χαχα και χιονακι και πετσουλα θα δει σιγουρα...

Άσε αυτός όλο έτσι είναι...μιρλας και κλάψας 😁😂🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο κυριος Ζιακοπουλος στη σημερινη του αναρτηση,αναφερει οτι ο υετος που δινει το gfs για την Αττικη ειναι πιο ρεαλιστικος σε σχεση με το ευρωπαικο.. 

Αναφερει επισης οτι για λιγες ωρες θα χιονισει και στα Γιαννενα!!!Μακαρι!!!

 

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, isnow είπε:

για πεδινά εδώ βλέπεις τίποτα ? καμία νιφάδα να παρουμε την τζούρα μας?

Με βαση την τουμπα και του 6ριου ευρωπαικου πολυ πιθανο το ξημερωμα να χιονισει τελικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδιά εμείς εδώ στην κεντρική μακεδονία....ας ασχοληθούμε...με πιο γήινα πράγματα...οπως

-δοκιμάστε να ψήσετε μια ρέγγα στην τοστιέρα.....**** τις πατέντες..

-τρόμαξα μια χέσω φίλη  μου και την επεισα να ψωνίσει για 4 μερες και θα βγεί εξω την πέμπτη...!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οπως και εαν δουμε τα επιμερους στοιχεια....η αυριανη ειναι καθαρα κακοκαιρια εχπρεςς.....αρα καλο θα ειναι να στοχευσουμε στο υπολοιπο του μηνα και στις αρχες του Μαρτη για καποιο αξιολογο χιονοεπεισοδιο οπου να εχουν ελπιδες και τα πεδινα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ζιακο.....Υ.Γ. Οι χιονοπτώσεις της Τρίτης, μπορεί να έχουν μικρή διάρκεια και οι χιονοστρώσεις να είναι μικρού πάχους, αλλά στην κεντρική και τη βόρεια Ελλάδα θα κατέβουν και σε περιοχές χαμηλού υψομέτρου. Αναφορικά με κάποιες τοπικές προγνώσεις: (α) Στα Γιάννενα θα χιονίσει για λίγες ώρες, (β) στη Θεσσαλονίκη η συνάντηση των χαμηλών θερμοκρασιών με τον υετό θα είναι σύντομη εξαιτίας του Βαρδάρη και (γ) στην Αττική νομίζω ότι στο θέμα του υετού η προσομοίωση του GFS είναι πιο ρεαλιστική από εκείνη του ECMWF. Πέρα από αυτό, στο βόρειο τόξο χιονοπτώσεις είναι πιθανό να σημειωθούν και σε περιοχές με υψόμετρο χαμηλότερο των 500 μέτρων.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

55 minutes ago, immortalx said:

@Seth13 Κλαιω ρε man 😂😂😂

BTW αν εχεις YouTube channel θα εκτιμουσα αν μοιραζοσουν το link.

Έχω αλλά πέρα από 1 video με τον Χίτλερ που μιλά για τα μοντέλα πρόγνωσης καιρού πίσω στο 2013 δεν έχω κάτι ανάλογο. Αν συνεχίσω να έχω ελεύθερο χρόνο λόγω ανεργίας θα φτιάξω ένα αποκλειστικά για τέτοια πέρα από το προσωπικό μου. 

 

1 hour ago, GEORGE SNOWMAN said:

Εισαι τρελο οργιο ρε..χααχαχαχ

Τόσα χρόνια με ξέρετε. 😎 Αν και νομίζω ότι την καμενιά του trailer του The Batman δύσκολα θα την αγγίξω πάλι αλλά θα το προσπαθήσω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...