Jump to content
south coast

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δεν γραφω παραπανω γιατι οι γνωσεις μου δεν φτανουν να εξηγησω καν πως απο γαλαζια γεωδυναμικα στα 500 ξαφνικα μπλεδιαζουν πανω απο την Ελλαδα τοσο αποτομα χωρις να συνδυαζονται με χαμηλο στην επιφανεια. Οποτε για να μη λεω μπουρδες,το αφηνω.Εκανα απλα μια υποθεση.

Θα δεις ότι στα 500 οι 168 ώρες θα είναι πολύ καλύτερες  οι τ από ότι στις 168 υπολογίζω 5 βαθμους κάτω στην περιοχή μας.

Στις 192 είναι καθαρά θέμα γραφικών λόγω της ύπαρξης επιφανειακού χαμηλού 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Θα δεις ότι στα 500 οι 168 ώρες θα είναι πολύ ανώτερες οι τ από ότι στις 168 υπολογίζω 5 βαθμους κάτω στην περιοχή μας.

Σιγουρο αυτο,απλα δεν καταλαβαινω τη ξαφνικη δημιουργια χαμηλου ψηλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δεν γραφω παραπανω γιατι οι γνωσεις μου δεν φτανουν να εξηγησω καν πως απο γαλαζια γεωδυναμικα στα 500 ξαφνικα μπλεδιαζουν πανω απο την Ελλαδα τοσο αποτομα χωρις να συνδυαζονται με χαμηλο στην επιφανεια. Οποτε για να μη λεω μπουρδες,το αφηνω.Εκανα απλα μια υποθεση.

Στειλε ένα μνμ στο μέγα προγνωστη να μας πει. Ξέρεις εσύ.....

Αυτόν από τη Μεγαλόνησο ρε George

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τζάμπα κρύο..  Έχουν κάψει τα άντερα τους πο δικοί μου.. Εγώ εδώ έχω να ανάψω θέρμανση από μέσα Ιανουαρίου και είμαι με κοντομάνικοκαι σορτσάκι..  Πολύ ζεστά τα σπίτια εδώ και καις πολύ λίγο 

Επεξεργάστηκε από Pupazzo di Sole
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Pupazzo di Sole είπε:

Τζάμπα κρύο..  Έχουν κάψει τα άντερα τους πο δικοί μου.. Εγώ εδώ έχω να ανάψω θέρμανση από μέσα Ιανουαρίου και είμαι με κοντομάνικοκαι σορτσάκι..  Πολύ ζεστά τα σπίτια εδώ και καις πολύ λίγο 

ΤΥΧΕΡΕ!!!!😢

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ θέλω αρχές Απριλίου να φύγω για Κέιπ Τάουν. Λέτε να χάσω κάποιο χιόνι; 🤨🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 minutes ago, nikolas 2365 said:

Αίμα φέτος. Θα πούμε το Χριστός Ανέστη με γαλοτσες και σκουφάκια

Ντοματούλα τον Αυγουστο και Καρπουζακι τον Οκτωβρη..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως ασχετα με την ηττοπαθεια και την λογικη οτι "ε και αυτο θα παει προσηνεμα " που προφανος δεν στεκει ,η αληθεια ειναι οτι εχουμε πλεον να κανουμε παλι με λιμνη απροβλεπτη ως συνηθως και με μια αφετηρια κι ενα αποτελεσμα μετα τις 144 που μονο απαγορευτικο δεν ειναι και βαση διαταξης.Βασικα εαν δεν χειροτερεψουν κι αλλο αυριο τα τρεξιματα τοτε μπορει να πεις και οτι ειμαστε σε μια καλη βαση....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Δεν γραφω παραπανω γιατι οι γνωσεις μου δεν φτανουν να εξηγησω καν πως απο γαλαζια γεωδυναμικα στα 500 ξαφνικα μπλεδιαζουν πανω απο την Ελλαδα τοσο αποτομα χωρις να συνδυαζονται με χαμηλο στην επιφανεια. Οποτε για να μη λεω μπουρδες,το αφηνω.Εκανα απλα μια υποθεση.

Αυτό το σενάριο το έδειχνε και ο τζίφος και ο παίος και σε προηγούμενα ραν με το ψυχος να γίνεται μπλε σκούρο από μπλε ανοιχτό σε ηπειρωτικά τμήματα της ευρωπης (στα σενάρια μπίλιας προς αυστρία-αγγλία). Δεν μπορεί να σχετίζεται με το υγρό στοιχείο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ηρθε η ώρα και με Σιβηρικό.....με Αζορικό οκ, με Σκανδιναβικό επίσης, ε ήρθε και η ώρα του τρίτου της παρέας για να μην μείνει παραπονεμένος που δεν μας επισκέπτεται και συχνά.....έτσι σαν το κερασάκι στην χιονοτούρτα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, ISIMERINOS said:

παντως ασχετα με την ηττοπαθεια και την λογικη οτι "ε και αυτο θα παει προσηνεμα " που προφανος δεν στεκει ,η αληθεια ειναι οτι εχουμε πλεον να κανουμε παλι με λιμνη απροβλεπτη ως συνηθως και με μια αφετηρια κι ενα αποτελεσμα μετα τις 144 που μονο απαγορευτικο δεν ειναι και βαση διαταξης.Βασικα εαν δεν χειροτερεψουν κι αλλο αυριο τα τρεξιματα τοτε μπορει να πεις και οτι ειμαστε σε μια καλη βαση....

Εγώ το έγραψα ότι όλα είναι ρευστά, το μόνο που φαίνεται να κερδίζουμε από τα σημερινά τρεξίματα είναι το να μην πάει η μπάλα βορειοδυτικά και την χάσουμε όλοι. Αυτό έλειπε να μοιράζουμε εκατοστά ανά περιοχή με μια μπάλα 8 μέρες πριν. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σιβηρικο ψύχος επιφανειακό και θα περάσει πάνω από την μαύρη θάλασσα ΚΟΝΤΟΣΟΎΒΛΙ ΚΟΚΟΡΈΤΣΙ μέχρι Ιταλία τρύπημα παράλληλο στα 500 να περιμένετε τρομερές αστάθειες και αβαθή χαμηλά.... από αύριο....😉🆘🥶🤫❤️⌛🍉

Μην κοιτάτε το κεντρικό τζίφου και παίου τρέχουν μόνα τους..καλά είναι για όσους αγαπάνε επιστημονικής φαντασία έργα....

Ουκμό δαγκωτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, BrainA said:

Αυτό το σενάριο το έδειχνε και ο τζίφος και ο παίος και σε προηγούμενα ραν με το ψυχος να γίνεται μπλε σκούρο από μπλε ανοιχτό σε ηπειρωτικά τμήματα της ευρωπης (στα σενάρια μπίλιας προς αυστρία-αγγλία). Δεν μπορεί να σχετίζεται με το υγρό στοιχείο.....

Με τα ελάχιστα που έχω διαβάσει στην Hellaweather και θυμάμαι γίνεται κάποιου είδους ανατροφοδότηση ή εξακοντισμός που έγραψα νωρίτερα ψύχους στα ανώτερα στρώματα της ατμόσφαιρας. Δεν μπορώ κι εγώ να το περιγράψω μετεωρολογικά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το τερμάτισε!!!

η τέλεια συγλίση για Χαλκίδα και πα΄ρα το -7,5 στα 850 με επιφανειακους ΒΔ θα ασπριζε η πολη 21 Μαρτίου...

ακραιο εαν 1/1000 βγει τετοιο σεναριο

ecmwfgr-2-180.png?12

ecmwfgr-13-180.png?12

ecmwfgr-1-180.png?12

ecmwfgr-14-180.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Αυτό το σενάριο το έδειχνε και ο τζίφος και ο παίος και σε προηγούμενα ραν με το ψυχος να γίνεται μπλε σκούρο από μπλε ανοιχτό σε ηπειρωτικά τμήματα της ευρωπης (στα σενάρια μπίλιας προς αυστρία-αγγλία). Δεν μπορεί να σχετίζεται με το υγρό στοιχείο.....

Δεν.ειπα καπου οτι σχετιζεται με το υγρο στοιχειο αγορινο μου.Για το αποτελεσμα μιλησα της ασταθειας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, ISIMERINOS είπε:

ρε συ μπαμπη αυτο το πραγμα αισχος για μενα αλλα εσενα πρεπει να σε θαβει..κανω λαθος?ειδες τον υετο προς τα εσενα?και σορυ κι ολας αλλα δεν ειναι θεοξερο οπως λετε ολοι..μια χαρα υετο εχει αλλα μεσα στο αιγαιο που προφανος μεταφραζεται σε χιονια οποτε θεοξερο ειναι μονο για τον ηπειρωτικο κορμο...

Μακάρι να βγει, αλλα θα αλλάξει εκατό φορές εως τότε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Εγώ το έγραψα ότι όλα είναι ρευστά, το μόνο που φαίνεται να κερδίζουμε από τα σημερινά τρεξίματα είναι το να μην πάει η μπάλα βορειοδυτικά και την χάσουμε όλοι. Αυτό έλειπε να μοιράζουμε εκατοστά ανά περιοχή με μια μπάλα 8 μέρες πριν. 

συμφωνω οτι τελειωσε μια και καλη οτιδηποτε ειναι δυτικα της ιταλιας και βορεια της ιταλιας...απ εκει και ανατολικοτερα ολα ειναι ανοιχτα...ο τροπος γραφης σου αν και σε θεωρω απο τους ¨σκλροπυρηνικους¨ 😛προσηνεμους ειναι αψογος και σου βγαζω το καπελο παντως...γενικα απο την στιγμη που χιονιστηκες με την ελπιδα και μετα εισαι παραδειγκα προς μιμηση για ολους μας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...