Jump to content
south coast

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, south coast είπε:

Απο εχθες εχουν ανακληθεί ολες οι αδειες και εχουμε γενική προσήνεμη επιστράτευση .

 

Fake news ,μην τον ακουει κανεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, south coast είπε:

Απο εχθες εχουν ανακληθεί ολες οι αδειες και εχουμε γενική προσήνεμη επιστράτευση .

C9709001-B48D-4DF3-AEC3-1910E897B531.thumb.jpeg.005eaaaf0fa4e3fa828b95ffe35b3c4f.jpeg

ετσι μπραβο  καντε καμια ασκηση ετοιμοτητας για του χρονου χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Το αιτιο ειναι η ανυψωση του ηλιου πλεον.Και η ιδια η θερμανση δεν εχει χαρακτηριστικα ΑΣΘ καθως πολυ απλα δεν ειναι αιφινιδια αλλα πολυ σταδιακη και σταθερη.

Εγώ βλέπω αυτή την εικόνα . Ισως γίνεται έτσι κάθε χρόνο και κάνω λάθος .Δεν το έχω παρατηρήσει.

gfsnh-10-90.png?12

gfsnh-10-384.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, ΣΑΧΑΡΑ said:

ετσι μπραβο  καντε καμια ασκηση ετοιμοτητας για του χρονου χαχαχα

Μπαρουτοκαπνισμένοι 2 Χρονια τωρα😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Επιστροφη στην κανονικοτητα εχουμε απλα καθως οι ζωνικοι ηταν πανω απο τον μο ολο το χειμωνα...και φυσικα η θερμανση ειναι της εποχης φυσιολογικη παλι..

Η ροη απο κυκλωνικη πρεπει να γινει αντικυκλωνικη αυτο γινεται με στροφη των ανεμων δεν σχολιαζω καν απο πιο σαιτ πηρες τον ορισμο..δεν υπαρχει ασθ οσο και να θελεις να συμβει αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα υπαρξει και ψυχρη εισβολη ετσι....απλα χωρις να εχω κατι με την αποψη σου ..λεω οτι ειναι λαθος .το θεμα ειναι εδω που φτασαμε να χιονιστουμε με τετοιους χαρτες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, oldboy332 είπε:

Εγώ βλέπω αυτή την εικόνα . Ισως γίνεται έτσι κάθε χρόνο και κάνω λάθος .Δεν το έχω παρατηρήσει.

gfsnh-10-90.png?12

gfsnh-10-384.png?12

Στην  δεύτερη εικόνα είναι ΑΣθ στη πρώτη τώρα όχι ακόμα.. μας ευνοεί μετά θα πάνε se δυτικά Ευρώπη θα γίνουν Easterlies anemoi θεκειυδυο βδομάδες για αυτούς καλό Απρίλιο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Εγώ βλέπω αυτή την εικόνα . Ισως γίνεται έτσι κάθε χρόνο και κάνω λάθος .Δεν το έχω παρατηρήσει.

Βρες τη περσινη ασθ στο αρχειο του ncep στο μετεοσιελ και θα δεις την εικονα.Αρχες γεναρη.Αυτο που δειχνεις ειναι η τελικη φαση,θα δεις οτι μετα δεν θα ξαναδημιουργηθει ισχυρος στροβιλος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Η ροη απο κυκλωνικη πρεπει να γινει αντικυκλωνικη αυτο γινεται με στροφη των ανεμων δεν σχολιαζω καν απο πιο σαιτ πηρες τον ορισμο..δεν υπαρχει ασθ οσο και να θελεις να συμβει αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα υπαρξει και ψυχρη εισβολη ετσι....απλα χωρις να εχω κατι με την αποψη σου ..λεω οτι ειναι λαθος .το θεμα ειναι εδω που φτασαμε να χιονιστουμε με τετοιους χαρτες

Δεν έχει σημασία το site που πήρα τον ορισμό αλλά αυτός που έδωσε τον ορισμό. Προσωπικά τι να την κάνω την ΑΣΘ; Γιατί να την θέλω , σουβλάκια στην στρατόσφαιρά θα πάω να ψήσω ; 

Δεν έχω θέμα με την ΑΣΘ .Απλώς θεώρησα ότι σε αυτές τις συνθήκες πιάνει την τάση καλύτερα το Ευρωπαικό.

Δεν θεωρώ ότι η ΑΣΘ είναι θετική ή αρνητική .Απλώς είναι ένας παράγοντας που αλλάζει την εξίσωση στις προβλέψεις των επόμενων ημερών . ΑΣΘ προσωπικά θέλω όταν π.χ όλα πάνε χάλια στην ΝΑ Μεσόγειο . Τώρα δεν υπάρχει κανένας λόγος.

Αν δεν είναι ΑΣΘ αυτό , δεν με πειράζει. Κάτι έμαθα και σήμερα . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, oldboy332 είπε:

Δεν έχει σημασία το site που πήρα τον ορισμό αλλά αυτός που έδωσε τον ορισμό. Προσωπικά τι να την κάνω την ΑΣΘ; Γιατί να την θέλω , σουβλάκια στην στρατόσφαιρά θα πάω να ψήσω ; 

Δεν έχω θέμα με την ΑΣΘ .Απλώς θεώρησα ότι σε αυτές τις συνθήκες πιάνει την τάση καλύτερα το Ευρωπαικό.

Δεν θεωρώ ότι η ΑΣΘ είναι θετική ή αρνητική .Απλώς είναι ένας παράγοντας που αλλάζει την εξίσωση στις προβλέψεις των επόμενων ημερών . ΑΣΘ προσωπικά θέλω όταν π.χ όλα πάνε χάλια στην ΝΑ Μεσόγειο . Τώρα δεν υπάρχει κανένας λόγος.

Αν δεν είναι ΑΣΘ αυτό , δεν με πειράζει. Κάτι έμαθα και σήμερα . 

Σουβλακια μια χαρα θα ψησεις αν βγει ασθ και επηρεασει την ελλαδα με στουπιτσα ατελειωτη να απολαμβανεις...39 ασθ εχουν γινει ως τωρα απο το 1950 ετοιμασου για του χρονου που θα γινει σιγουρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Βρες τη περσινη ασθ στο αρχειο του ncep στο μετεοσιελ και θα δεις την εικονα.Αρχες γεναρη.Αυτο που δειχνεις ειναι η τελικη φαση,θα δεις οτι μετα δεν θα ξαναδημιουργηθει ισχυρος στροβιλος.

Ναι ρε φίλε , φυσικά και δεν θα δημιουργηθεί . Το ερώτημα είναι πέρσι στις  από τις 06/03 στις 18/03 είχαμε αντίστοιχη θέρμανση ; Ο ήλιος στην ίδια θέση ήταν και πέρσι.  Anyway , Θα το ψάξω και θα επανέλθω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν έχουμε reverse Easterlies τώρα έχουμε πτώση ζωνικων και αποδυναμώση Στροβιλου και μετατόπιση από Καναδά πάνω μας καλύτερο σενάριο Δεν υπάρχει να το ξέρετε και το Μάρτιο 87 παρόμοια είχε γίνει μου είχε πει ο καντερες είχε προηγηθεί μια θεμρναση στρατόσφαιρας.

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τρελλος υετος τρελλο θαψιμο δυτικης μακεδονιας λογικα και ημιορεινων στα βορεια για να μην πβ και πιο κατω το σκ..και ανμκρινω απο τις 72 το ετοιμαζωωωω..ΠΑΡΑΛΛΗΛΑΑ..ΛΑ.ΛΑ.ΛΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Σουβλακια μια χαρα θα ψησεις αν βγει ασθ και επηρεασει την ελλαδα με στουπιτσα ατελειωτη να απολαμβανεις...39 ασθ εχουν γινει ως τωρα απο το 1950 ετοιμασου για του χρονου που θα γινει σιγουρα...

Νομίζω Αμερική παίζει καλύτερα μπάλα . Φυσικά και έχεις εντονότερη κατάβαση ψύχους αλλά που να ξέρεις αν θα σε πετύχει . Πιο πολύ θεωρώ ότι είναι για την Κεντρική Ευρώπη θετικός παράγοντας. Πάμε για τρέξιμο και σε "νεκρό χρόνο" ίσως επανέλθω στο θέμα της ΑΣΘ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Ναι ρε φίλε , φυσικά και δεν θα δημιουργηθεί . Το ερώτημα είναι πέρσι στις  από τις 06/03 στις 18/03 είχαμε αντίστοιχη θέρμανση ; Ο ήλιος στην ίδια θέση ήταν και πέρσι.  Anyway , Θα το ψάξω και θα επανέλθω.

Οχι,δεν ειναι παντα ιδιο το μοτιβο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ISIMERINOS είπε:

πωπω..τι βγαζει ρε ο παιος..μεγαλη κακοκαιρια το σκ

Σαββατο βγαζει φουλ υετο αλλα το κοβει μετα τα μεσανυχτα και ξαναβγαζει απο κυριακη μεσημερι

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΣΑΧΑΡΑ είπε:

που το βλεπεις ρε συ

Απο το σαιτ του ευρωπαικου λογικα θα βλεπει τον υετο βροχοκακοκαιρια βγαζει βεβαια καθως θερμανθηκε πολυ για σκ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΣΑΧΑΡΑ είπε:

που το βλεπεις ρε συ

ECMWF | Rain and mean sea level pressure | 2022030212,99,2022030615

2 λεπτά πριν, ΣΑΧΑΡΑ είπε:

που το βλεπεις ρε συ

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...