Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Αναφορές χειμερινής περιόδου 17-23 Μαρτίου....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

περσι αλλα και φετος η Αττικη σε γενικες γραμμες αποκτησε ενα καλο σερι σε χιονοοεπεισοδια...μαλιστα το οποιο ψυχος ειχε διαρκεια και δεν εφυγε σε μια μερα οπως ηταν με τον τηλεμαχο......να δουμε εαν και του χρονου συμβει το ιδιο.....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στη Σεττα ξεκινησε νιφαδότωση με ντουκια νιφαδες πριν λιγο, αλλα κι εκει φοβαμαι οτι θα ριξει χιονολυτο το βραδυ με τις υγρασιες ανεβασμενες…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

περσι αλλα και φετος η Αττικη σε γενικες γραμμες αποκτησε ενα καλο σερι σε χιονοοεπεισοδια...μαλιστα το οποιο ψυχος ειχε διαρκεια και δεν εφυγε σε μια μερα οπως ηταν με τον τηλεμαχο......να δουμε εαν και του χρονου συμβει το ιδιο.....

 

Και χωρίς τον κλασικό προσήνεμο καιρό παρακαλώ. Αυτό είναι το φοβερό!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Υδατα Στυγος..Στον Χελμο..Παγωμενα τα παντα!!!

276176200_3196341164022485_8119146980734753386_n.jpg

277102851_3196341237355811_5630641040823336317_n.jpg

269806856_3196341374022464_7328967420642065785_n.jpg

Yπεροχο μέρος χειμώνα - καλοκαίρι...

Φαντάζομαι γνωρίζεται το μύθο έτσι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, Steliosnow είπε:

Στην ελπίδα δε πρέπει να είχαμε -10 αν δε κάνω λάθος παρολαυτα είχαμε ολική που διατηρηθηκε. Ίσως λόγω έντασης φαινομένων? 

η ολικη διατηρηθηκε γιατι ηταν καλη η ποιοτητα της νιφαδας  και ηταν 40εκ με μισο μετρο χιονι. αυτο οσο και να παρακαλας δεν λιωνει ευκολα γιαυτο και πηρε μια βδομαδα να λιωσει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μηπως αυτή η περιβόητη επιδείνωση έχει αργήσει λίγο? Εγώ θυμάμαι να λέει η επισημη αγαπημένη εχθές (για σήμερα) οτι πριν απο το μεσημέρι θα έχουμε βροχές και χιόνια που θα ενταθούν απο νωρίς. 

Η Παρνηθα έχει μαζέψει μαυρίλα απο πάνω της πάντως. 

Τώρα έχω 10 βαθμούς εδώ. Πάντως, εμπειρικά και αλάνθαστα, έπειτα απο τόσα χρόνια, όταν εγώ εδώ έχω 4 με φαινόμενα, στην Ιπποκράτειο χιονίζει και στρώνει με 0 βαθμούς. Και χιονίζει απο τελεφερίκ και πάνω (χωρίς να στρώνει τελεφερικ με 4 εδώ)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Yπεροχο μέρος χειμώνα - καλοκαίρι...

Φαντάζομαι γνωρίζεται το μύθο έτσι?

Οχι. Για πες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιστεύω κατά τις 6 θα αρχίσει η βροχούλα και μάλλον βροχούλα θα παραμείνει...  Μακάρι να βγάλει ραγδαιότητες τουλάχιστον να βάλουν καλό χιονάκι τα βουνά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, geornik είπε:

Στα Βιλια βλεπω η T δεν θα πεσει κατω απο 2c τη νυχτα την ωρα των φαινομενων...αλλα πιθανον με αρνητικο dewpoint ...αρα εκει ισως χιονισει αλλα χωρις στρωσιμο με αυτα τα δεδομενα...

Πιστευω θα χουν καθαρη χιονοπτωση και τα βιλλια και 50-50 οι ερυθρες..να δουμε και τον αγιο νεκταριο βιλλιων που φτανει στα 720μ που λογικα θα βαλει καλα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, menidi είπε:

Μηπως αυτή η περιβόητη επιδείνωση έχει αργήσει λίγο? Εγώ θυμάμαι να λέει η επισημη αγαπημένη εχθές (για σήμερα) οτι πριν απο το μεσημέρι θα έχουμε βροχές και χιόνια που θα ενταθούν απο νωρίς. 

Η Παρνηθα έχει μαζέψει μαυρίλα απο πάνω της πάντως. 

Τώρα έχω 10 βαθμούς εδώ. Πάντως, εμπειρικά και αλάνθαστα, έπειτα απο τόσα χρόνια, όταν εγώ εδώ έχω 4 με φαινόμενα, στην Ιπποκράτειο χιονίζει και στρώνει με 0 βαθμούς. Και χιονίζει απο τελεφερίκ και πάνω (χωρίς να στρώνει τελεφερικ με 4 εδώ)

Με τετοιο αερα νεφοδιαλυτη παντως εμεις στα ενδοτερα κεντρονοτια δεν θα μου κανε εντυπωση αν μεινουμε με ψιχαλες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

11.9 μέγιστη....η άνοιξη δείχνει τα δόντια της...βέβαια ο λυσσασμένος βοριάς ρίχνει την αίσθηση 5-6 βαθμούς κάτω...Σε 2 μέρες ο σταθμός μου έσπασε 2 φορές ρεκόρ μέγιστης ροπής ανέμου...

Προχθές με 81.1 χλμ και σήμερα με 79.2 χλμ ....

Εδώ 17 βαθμοί μέγιστη απιστευτο! Ούτε τις ημέρες με 6 στα 850 δεν είχαμε τόσο!

Συννεφιαζει τώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 minutes ago, oldboy332 said:

@ΧΕΛΜΟΣ , @GEORGE SNOWMAN , @Dusterakos Εγώ φταίω που ήθελα να κάνω την φαντασία σας να δουλέψει! 

 

20220322_162255.jpg

Με μερικές ακόμα βελτιώσεις... 😁

oxi_iceage.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συννεφιαζει και στην κεντρικη στερεα..παντως σημερα ανεβηκαν σημαντικα οι θερμοκρασιες σε συνδυασμο με τον ηλιο..σημερινες σε κουκλα αραχωβα κ βρυζες

FB_IMG_1647960787046.jpg

camera1 (2).jpg

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Green_Fuzz είπε:

Με μερικές ακόμα βελτιώσεις... 😁

oxi_iceage.jpg

Να ξέρεις θα ζητήσω πνευματικά δικαιώματα !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οροπεδιο Λασιθιου σημερα...Αρκετο το χιονι...Απο το πρωι στουπιζε στην ευρυτερη περιοχη...Και στην αλλη ακρη του νησιου στο νομο Χανιων παρα πολυ το χιονι απο τα 1000 μετρα και πανω..Το βορειο ρευμα εκει κανει θαυματα!!

277175228_5098409920182226_2978220762599642256_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αλλάζει ο καιρός στην κεντρική Εύβοια, θυελλώδεις βόρειοι άνεμοι, συννεφιά κ αναμονή! Η θερμοκρασία το μεσημέρι ξεπέρασε τους 13c.

110C95C7-2A5B-4E27-AC3A-0739E55F728F.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Να ξέρεις θα ζητήσω πνευματικά δικαιώματα !

 

27 λεπτά πριν, Green_Fuzz είπε:

Με μερικές ακόμα βελτιώσεις... 😁

oxi_iceage.jpg

Εδω ειμαστε...μ'ευχαριστειτε αργοτερα 

 

IMG_20220322_171821.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψυχρα με ψηλες μονοψηφιες το βραδυ κ νωρις το πρωι και 20αρια το μεσημερακι με πολλες ηλιολουστες μερες (στα πεδινα)..αλλα και εναλλαγες με βροχουλες στα δυτικα πιο πολυ με δροσερους νοτιαδες..με το βορια  παντα να εχει το πανω χερι..ουτε -7 ουτε αηδιαστικα 17/850..φυσιολογικη ανοιξη να κανει να βγει ο κοσμος απ το καβουκι του..

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλαζι χθες στον Πλατανια Χανιων..Σαν χιονι στρωμενο φαινεται το ατιμο...!!!Πολλα νερα και αφθονα χιονια στο νομο και χθες και σημερα!!!

2-59.jpg

1-62.jpg

9-5.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Tolisk20 είπε:

Ψυχρα με ψηλες μονοψηφιες το βραδυ κ νωρις το πρωι και 20αρια το μεσημερακι με πολλες ηλιολουστες μερες..αλλα και εναλλαγες με βροχουλες στα δυτικα πιο πολυ με δροσερους νοτιαδες..με το βορια  παντα να εχει το πανω χερι..ουτε -7 ουτε αηδιαστικα 17/850..φυσιολογικη ανοιξη να κανει να βγει ο κοσμος απ το καβουκι του..

Μακάρι φίλε!!! Μια φυσιολογική άνοιξη από δω κ πέρα κ όχι 20c στα 850hpa με 30αρια κ σκόνη! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...