Jump to content
oldboy332

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 hours ago, Beach-snow NG said:

Χαλαρή καλοκαιρινή μέρα σήμερα.....19,5-32,9οC εδώ Μελίσσια....η μέγιστη πριν λίγο.....κέντρο Αθήνας 34οC....Αλιμος 30οC.....Ελευσινα 35+....οκ μην είμαστε και απληστοι, μετά από μακρά περίοδο με φανταστικό καιρό....λίγο παραπάνω αύριο, άντε λίγο ακόμη ή και ίδια μεθαύριο και μετά ξανά στην από χαμηλά και "λιμνίσια".....

Χόχλια στο χωριό μου 12-27οC.....Αγρίνιο ίσα που ανέβηκε πάνω από 30οC, ενώ στο λιμάνι της Πάτρας έπιασε 26οC.....ο δυτικός εκεί λειτουργεί ως προσήνεμος και δροσίζει....τα παράλια δε όλων των περιοχών ούτε που θα μυρίσουν ζέστη!!

ΥΓ Κρίμα για την ΕΜΥ να στέλνει έκτακτα για μια φυσιολογική ζέστη καλοκαιριού και φυσικά καύσωνας ούτε λόγος, ουσιαστικά για 1,5-2 ημέρες ζεστούλα τσιμπημένη!!

Μας έχει φάει η ξηρασία αδέρφια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ ωραία βραδιά απόψε....αν και από αύριο οι τ θα ανέβουν αλλά όχι τόσο ώστε να δημιουργηθούν ιδιαίτερα προβλήματα....κάθε χρόνο το ίδιο περίπου σκηνικό....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαν σήμερα, πέρσι στην Λάρισα... ίσως από τα εντυπωσιακότερα ηλιοβασιλέμματα έβερ...IMG_20210621_194430.thumb.jpg.539d951c828c7edd2b698cad5a7011b3.jpg

IMG_20210621_201659.jpg

IMG_20210621_204631.jpg

IMG_20210621_205320.jpg

IMG_20210621_210043.jpg

IMG_20210621_210059.jpg

IMG_20210621_210813.jpg

IMG_20210621_210845.jpg

IMG_20210621_204708.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καποιοι βλεπουν το δεντρο κ οχι το δασος..τα βραδυνα ρεκορ της αθηνας δεν παιζοντε και δεν αντεχοντε και ας βαρανε την μερα οι αλλοι 42 και αυτη 35..αντε κρατα εσωτερικη με 33β στις 12 τ βραδυ και 30-31 ελαχιστη..το 19-42 με καλο αερισμο κ σκιαση χιλιες φορες

Διον μακρακωμη γαβαλου αρφαρα  σπαρτη κ λοιπες πατριωτικες δυναμεις μοιαζουν με ροβανιεμι τη νυχτα μπροστα στο καζανι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η πρώτη πραγματικά δύσκολη ημέρα από άποψη ζέστης ήρθε και ήταν η σημερινή.... κυρίως γιατί η ζέστη κρατάει ακόμα αν και είμαστε μιση ώρα πριν τα μεσάνυχτα.....

36,3 η μέγιστη αλλά με αυξημένη υγρασία που έκανε την αίσθηση ζέστης- heat index να εκτοξευτεί στους 41,3...!!!! σάουνα με λίγα λόγια .μπόχα ....😡

μέχρι τις 10-10:30  το βράδυ είμασταν πάνω από τους 30....!!! τώρα "ευτυχώς"  εδώ γελάμε ..... πέσαμε στους 26,8.... τουλάχιστον δείχνει σημάδια πτώσης η θερμοκρασία....σ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

32.3 μέγιστη εδώ νωρίτερα 

Γιάννη @thesprotos εγώ όταν ακούω θερμοκρασίες στη δυτική Ελλάδα ρωτάω και τα ποσά σχετικής υγρασίας γιατί οι πρώτες από μόνες τους δε λένε τίποτα....

Αυτήν την ώρα Ποταμός Κέρκυρας 28.4 και 83% υγρασία .....για μένα αυτό είναι αφόρητο .....χειρότερο από 35+ αλλά με πολύ χαμηλή υγρασία ....

Σημερινη διακύμανση υγρασίας ως τώρα 78-100%.....

Η Ηγουμενίτσα και η Παραμυθιά δεν έχουν όμως υγρασία... Ιδίως η Παραμυθιά... Οπότε είναι απόλαυση ο καιρος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήμερα εδώ στην Πολίχνη παραείχε ζέστη! Μέγιστη 34, ελάχιστη 17 μόλις ωστόσο ο καιρός βελτιωμένος καθόλη τη διάρκεια της ημέρας. Πάντως οι καλύτεροι μήνες του χρόνου είναι μακράν Μάρτιος & Απρίλιος. Ζέστη όσο χρειάζεται, κρύο όσο χρειάζεται, σπάνιες βροχές (αν και έχουμε δει και χρόνιες με πολύ νερό πχ Απρίλης 2019, Μάρτης 2022), ηλιόλουστες μέρες κλπ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thesprotos είπε:

Η Ηγουμενίτσα και η Παραμυθιά δεν έχουν όμως υγρασία... Ιδίως η Παραμυθιά... Οπότε είναι απόλαυση ο καιρος

Δεν ξέρω για Ηγουμενίτσα γιατί δεν έχω μείνει .....στον Παραπόταμο πάντως και στην Παραμυθιά δεν λες ότι δεν έχει....δεν είναι Κερκυρα βέβαια 

Τέλος πάντων σε γενικές γραμμές όλα τα δυτικά από την δυτική Πελοπόννησο μέχρι και την Κέρκυρα το κλίμα είναι φρικτό .....ειδικά το καλοκαίρι ....19 σερί χρονια στο νησί Ιούλιο και Αύγουστο οι μέρες που δεν ένιωσα δυσφορια είναι ελάχιστες και είναι λογικό αφού ο επικρατέστερος άνεμος το καλοκαίρι είναι το μελτέμι και δυστυχώς για την περιοχή ο μαίστρος σπανιζει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Μπουτβαλ είπε:

Μεγαλυτερη μερα του χρονου σημερα, 10 τη νυχτα ακομα εχουμε φως στον ουρανο

webcamimage.jpg

Ό,τι καλύτερο! Το να νυχτώνει από τις 5μμ είναι σκέτη φρίκη! Ακόμη και τα προβλήματα της καθημερινότητας (πχ εξεταστική, ανεργία, αβεβαιότητα, άγχος, υποχρεώσεις, δυσκολίες, ανάγκες κλπ κλπ) πολύ καλύτερα τα αντιμετωπίζεις με 1 ώρα έξτρα φωτός το απόγευμα/βράδυ παρά με 1 ώρα έξτρα φωτός το πρωί. Αν τώρα ανετειλε από τις 5πμ θα ήταν 1 ώρα σπαταλη φωτος. Όπως και να'χει καλύτερα να νυχτώνει αργά παρά νωρίς! Ώρες - ώρες σκέφτομαι πως θα ζήσω εγώ στο εξωτερικό αν χρειαστεί (και φυσικά το απεύχομαι)! Μα το θεό αν πήγαινα να ζήσω έξω θα ήμουν πολύ κλειστός χαρακτήρας! Δύσκολα να κάνεις εκεί παρέες με ντόπιους! Αν έπρεπε να πάω εκεί (δε θέλω με τίποτα μόνο για δουλειά) θα ήμουν συνέχεια σπίτι - δουλειά και πάλι μετά δουλειά - σπίτι.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, geornik said:

Να δουμε αν καταφερουν οι ιδιοι σταθμοι να χτυπησουν 40c την Πεμπτη

38.5 έδωσε η Λαμία από ΕΜΥ btw και μέγιστη Ελλάδας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρωμόκαιρε....25 βαθμοί πάνω στο φρούριο, 28 εδώ κάτω, 60% υγρασία, ας διαβάσω λίγο για το "έτος δίχως καλοκαίρι" ν ανέβω ψυχολογικά...

Επεξεργάστηκε από chrisk7
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα!!24.3 σημερα...Ξεκινανε τα δυσκολα...Δεν εχω να πω κατι αλλο..Ειδικα σε ανθρωπους σαν και μενα που σταζω πανω απο τους 30...

Θα φορεθει και φετος πολυ...Ανεκαθεν στη μοδα...

tkfront6.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 βαθμοι στον Ασπροπυργο..Βοηθα Παναγια!!Δεν θα ειναι κατι ακραιο..Αλλα σιγουρα για οσους δεν τη παλευουν με τη ζεστη θα εχουν θεμα..Οπως εγω...Παντως δε βλεπω καμια πεεριοχη της Αττικης να χτυπα 40αρι..Γνωμη μου...

Λιμνη Γκιστοβα..Εκει να μουν και τι στο κοσμο..

287813513_2332058276944399_7710289530916191200_n.jpg

288928191_2332058446944382_3865991063861329525_n.jpg

289009047_2332058286944398_6175282708627507853_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χθεσινές Τ Αττικής από ΕΜΥ

37.3 μέγιστη Αττικής χθές τελικά στη Ν.Φιλαδέλφεια

https://web.archive.org/web/20220622053315/http://www.emy.gr/emy/el/observation/yesterday_weather

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άκουσα για πρώτη φορά τζιτζίκια στα γύρω δέντρα, έναρξη καλοκαιριού.

Ευτυχώς η εσωτερική κρατάει ακόμα στους 26, ελπίζω να γλιτώσει και σήμερα την εγκαινίαση το a/c.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, on the mend είπε:

Άκουσα για πρώτη φορά τζιτζίκια στα γύρω δέντρα, έναρξη καλοκαιριού.

Ευτυχώς η εσωτερική κρατάει ακόμα στους 26, ελπίζω να γλιτώσει και σήμερα την εγκαινίαση το a/c.

Χθές τό μεσημέρι εδώ Ηλιούπολη τζιτζίκια για πρώτη φορά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...