Jump to content
oldboy332

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακομα και σημερα που η ασταθεια ειναι περιορισμενη η Ορεστιαδα φλερταρει με μπορα η προσκαιρη καταιγιδουλα..

289365732_502213988341108_3655688423125240016_n.jpg

Και μια ομορφη ληψη..Η μερα γινεται νυχτα στον Σφελινο Σερρων καθως η καταιγιδα πλησιαζει.. Μερα μεσημερι παρακαλω απο τις προηγουμενες μερες..

288515849_5113247332064131_9121812843358488452_n.jpg

Μανιταρι καταιγιδας νοτια της Αλεξανδρουπολης στα συνορα με Τουρκια..Σημερα το απογευμα.

289472592_10227259102212201_3065367239506027785_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

 

Χαχα στον έναν λες να έρθει, και στον άλλον όχι χαχαχα.🤪 Αλλά μάντεψε εγώ έπαθα ηλίαση τελικά χαχα.

Τελικά από το πολύ ποδήλατο μέσα στο μεσημέρι έγινε η χαζομάρα. Δεν το συνειδητοποίησα, και το κατάλαβα όταν ήταν αργά. Όλα καλά όμως τώρα.

Ρε δεν κατάλαβες... Έλα Γιάννενα για τις βροχές και μην έρθεις Κέρκυρα λόγω ζέστης είπα στο Χελμο... Μη μπερδεύεσε μικρουλη😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Το τι δροσιά έχει στο Άστρος δεν λέγεται ...μέγα λάθος που δεν πήραμε πανωφόρια 

Μπραβο ρε Γιωργαρα..Εγω παλι σε λιγο..Θα βγαλω και τα κατωφορια..😜

Την εκανε τη μποριτσα και σημερα στη Κομοτηνη..Εβγαλε και ουρανιο τοξο ετσι για το φιναλε..

290709127_10229805495300315_3455084389405956107_n.jpg

290888669_575561684087984_695217441862347575_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα στην παρέα! 34,8 η μέγιστη σήμερα εδώ στο Μακροχώρι με την υγρασία να ανεβάζει το heat index στους 38,6.....δροσιά τώρα δροσερό αεράκι με 25,5 βαθμούς.... ευτυχώς έκλεισαν τα κλιματιστικά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29,5οC εδώ στα μελίσσια σήμερα, με 33οC την επίσημη πρόγνωση και στο κέντρο της Αθήνας 31,5οC με 34οC στα επίσημα....μέρες τώρα πέφτουν έξω ακόμη και στα εύκολα....όμως δεν μπορούν ή απλά ακολουθούν....Χαλαρή μέρα και σήμερα ως αναμενόταν....έτσι θα πάει επί μακρόν με 1-2 μέρες ενδιάμεσα λίγο παραπάνω θερμές.....και βλέπω και ισχυροποίηση Αζορικού και κρύα να κατεβαίνουν από βόρεια (μωρέ μπράβο) και με ηπιότατο πρώτο ημίχρονο Ιουλίου.....θαυμάσια πάμε....και με την Γροιλανδία να γράφει ρεκόρ, έρχονται ομορφιές από το τελείωμα της εποχής αυτής!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γιωργη απτις φωτο καταλαβα που μενεις μονο προσοχη στα κουνουπια γιατι ειναι ελος η περιοχη...πηγαινε κ στη λιμνη στο Μουστο αν σου αρεσουν αυτα...Παραλιο Αστρος τρομερο κλιμα κ το βραδυ αν μενεις προς τα εσωτερικα κ μακρια απτη θαλασσα βαραει αναστροφικες ελαχιστες 20αρια ακομα κ Αυγουστο...καλη διασκεδαση

Ζωγραφου τελικα διαλυθηκε η ασταθεια απνοια κ υγρασια....23.8 ηδη μεν αλλα με ασχημη αισθηση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεγιστη 31 σημερα στην Πατρα, υπεροχη αισθηση τωρα με 27 μολις και 60% υγρασια, πραγματικα σκετη αηδια. Χιλιες φορες να ειχαμε 38αρια αλλα να επεφτε λιγο το βραδυ, δεν παλευεται αυτο το πραγμα, σταζεις ολοκληρος 3 λεπτα να βγεις απο το σπιτι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η καταιγιδα που επληξε τη Λαρισα το Σαββατο οπως αναφεραμε ηδη εαφτσε το Βραδυ μεχρι την Αθηνα...Εδω στο διαβα της προς Αθηνα...Εισερχεται στον Ευβοικο κολπο..Με θεαματικο τροπο..Τις καλημερες μου..

image.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, kouvanos είπε:

Γιωργη απτις φωτο καταλαβα που μενεις μονο προσοχη στα κουνουπια γιατι ειναι ελος η περιοχη...πηγαινε κ στη λιμνη στο Μουστο αν σου αρεσουν αυτα...Παραλιο Αστρος τρομερο κλιμα κ το βραδυ αν μενεις προς τα εσωτερικα κ μακρια απτη θαλασσα βαραει αναστροφικες ελαχιστες 20αρια ακομα κ Αυγουστο...καλη διασκεδαση

Ζωγραφου τελικα διαλυθηκε η ασταθεια απνοια κ υγρασια....23.8 ηδη μεν αλλα με ασχημη αισθηση

Πρώτη φορά βλέπω στη ζωή μου κουνούπια να τσιμπάνε ακόμα και ντάλα μεσημέρι ......

Όπως το είπες .....19 βαθμούς έγραψε ο αισθητήρας μου πριν λίγη ώρα ....φοβερή δροσιά παρόλο που είμαι 100μ σε ευθεία από τη θάλασσα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Πρώτη φορά βλέπω στη ζωή μου κουνούπια να τσιμπάνε ακόμα και ντάλα μεσημέρι ......

Όπως το είπες .....19 βαθμούς έγραψε ο αισθητήρας μου πριν λίγη ώρα ....φοβερή δροσιά παρόλο που είμαι 100μ σε ευθεία από τη θάλασσα 

Καλημέρα, δεν είχα δει ότι βρίσκεται στο χωριό μου. Συνήθως το πρωί έχει σχετική άπνοια και κατά κανόνα μακράν το καλύτερο μπάνιο,. Από το μεσημέρι και ειδικά προς το απόγευμα πάλι σχεδόν νομοτελειακά αρχίζει αέρας που ναι μεν δροσίζει, πλην όμως βγάζει κύμα και χαλάει το μπάνιο. Το βράδι κατ στο παράλιο ο αέρας πέφτει κι έχει υγρασία, ενώ αντίθετα οι ανατολικές απολήξεις του Πάρνωνα κατεβάζουν σχετική δροσιά στο ίδιο το Άστρος και τη Μελιγού. Καλή διαμονή εύχομαι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, on the mend είπε:

Καλημέρα, δεν είχα δει ότι βρίσκεται στο χωριό μου. Συνήθως το πρωί έχει σχετική άπνοια και κατά κανόνα μακράν το καλύτερο μπάνιο,. Από το μεσημέρι και ειδικά προς το απόγευμα πάλι σχεδόν νομοτελειακά αρχίζει αέρας που ναι μεν δροσίζει, πλην όμως βγάζει κύμα και χαλάει το μπάνιο. Το βράδι κατ στο παράλιο ο αέρας πέφτει κι έχει υγρασία, ενώ αντίθετα οι ανατολικές απολήξεις του Πάρνωνα κατεβάζουν σχετική δροσιά στο ίδιο το Άστρος και τη Μελιγού. Καλή διαμονή εύχομαι.

Έτσι όπως τα λες είναι ....πλην όμως χθες βράδυ δεν είχε ίχνος υγρασίας και είχε φοβερή δροσιά αφού από τη δύση του ηλίου είχε ήδη 24 βαθμούς !!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με βοριαδακι και ομορφη αισθηση ξεκινησαμε σημερα στην Αττικη...

Ως 30 χλμ οι ριπες, ενω παιζει η συνιστωσα ποτε ΑΒΑ ποτε ΒΒΑ ποτε ΒΒΔ

23 η ελαχιστη ανεβασμενη και 28,2 ηδη .... παμε για πιο ζεστα σημερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Με βοριαδακι και ομορφη αισθηση ξεκινησαμε σημερα στην Αττικη...

Ως 30 χλμ οι ριπες, ενω παιζει η συνιστωσα ποτε ΑΒΑ ποτε ΒΒΑ ποτε ΒΒΔ

23 η ελαχιστη ανεβασμενη και 28,2 ηδη .... παμε για πιο ζεστα σημερα

Αν παραμείνει Άβα εμείς ανατολικά όχι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειναι ασθενεις και μεταβλητοι οι ανεμοι φιλε μου....χθες μου εβλεπα ανεμομετρα (και παραλληλα οπως το αισθανομουν στο σπιτι γιατι εχω ανοιγματα 360 μοιρες) ηταν πραγματικα εναλλασσομενα ανα 10λεπτο...σαν να μην ξερει που θελει να φυσηξει

ΠΡος το παρον κυριως ΑΒΑ αλλα θα δουμε...

Αγγιζει τους 29,5 τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδιά τι υπέροχο κλίμα έχει εδώ το Άστρος?????

Ίχνος ζέστης και υγρασίας ακόμα και τώρα που είναι μεσημέρι....κάθεσαι στον ήλιο άνετα χωρίς καμία δυσφορία ....ωραίο αεράκι που σταματάει με τη δύση του ηλιου

PANO_20220628_112709.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ιδιο καιρικο σκηνικο με.χθες με λιγο παραπανω βοριαδακι κ παλι διασπαρτα νεφη στο λεκανοπεδιο... 

31.5 τωρα και αντε να ανεβει κανα 1-1.5 βαθμο ακομα ομως με σταθερο ΒΒΑ στα 20-30 χλμ και χαμηλη υγρασια....

Κλασικες καλοκαιρινες νορμαλ.ημερες σε εναν Ιουνιο που φευγει καραβροχερος κ δροσατος για εμας εδω...αντε να δουμε τους επομενους 3 μηνες πως θα πανε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...