Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29,5 στο μπαλκονι, ωρα 22.00....ζεστη νυχτα αλλα ευτυχως κρατησε ενα ΒΒΔ ρευματακι ετσι ισα ισα για εμας που μειναμε στην τσιμεντουπολη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Μπαίνω και βλέπω εδώ και χρόνια ερασιτεχνικούς σταθμούς έγκυρους κατ εμε  από wunderground.com ...

Έριξα μια ματιά γενικά, οι περισσότεροι είναι sainlogic ή froggit, γενικά καλοί σταθμοί αλλά θέλουν πατεντουλα αλλιώς μόνο μέρες με αέρα γράφουν σωστά όπως ο bresser...αν βέβαια ξέρεις προσωπικά κάποιους και σου χουν πει για πατέντες τους θα γράφουν ολοσωστα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αντε και μια απο χτες το απογευμα μετα την δουλεια στο καιμακτσαλαν για αγριοφραουλες-φυλλα σημυδας για τσαι ....με μπολικη δροσια.

εδω μαζευοντας φυλλα σημυδας στα 1400 υψ περιπου.λογω της ζεστης στην δουλεια[στον καμπο]ανεβασα θερμοκρασια και χαμηλα στην φωτο στο κρυσταλλινο ρυακι εχω αντιψυκτικα [ροδιτικη μπυρα VAP]🤣 τα μυρτιλλα-σμεουρα και λοιπες δυναμεις ειναι νωρις.απο αρχες αυγουστου 😄

56aiCHt.thumb.jpg.a27d1ece65800e5e68ce5dc82268e844.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βραζει βλεπω η Καλλιθεα..31.5 βαθμοι...Αλλα και το Κοκκινο δε παει πισω..29.7 τετοια ωρα!!

Λαγομανδρα,Τορωνη και Ποτιδαια σημερα..Αυτο ειναι η μια οψη του καλοκαιριου..Η ευχαριστη αν μη τι αλλο...Παγωμενη μπυριτσα και μεζεδακια..Για τσιπουρο ουτε καν λογος..🤣.

295733527_1435959920236976_8564970289971819706_n.jpg

295525158_2258519017642958_7275734287131533261_n.jpg

294491773_428644362650293_5314166278905371168_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, Docsnow είπε:

Αγαπητέ φίλε , παλαιότερα , προ του 95 , ξεκινούσα συχνά απο πλατεία Πεντέλης και κατέληγα  μέσω Αγίου Πέτρου στον Διονυσο . Μιλάμε για τόσο πυκνό πευκοδάσος που δεν είχες ορατότητα μεγαλυτερη του  ενός μετρου  ! Δυστυχώς μετά απο τις επανειλημμένες πυρκαγιές χαιρετίσματα. Φυσική αναδάσωση τέλος και αμφιβάλλω πολύ αν και η τεχνητή αναδάσωση θα κάνει κάτι. Άσε που πλέον πιστεύω κι εγώ ότι σε λίγα χρόνια θα έχουν καεί όλα  

Σε καμιά 50αρια χρόνια θα γίνει πάλι δάσος, αρκεί να έχει εξαφανιστεί το ανθρώπινο είδος απ' τον πλανήτη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Μεσάγκαλα σήμερα και αύριο, ζεστή καθαρή και ήσυχη η θάλασσα σήμερα. Πολυ καλές οι θερμοκρασίες σε σχέση με την Λάρισα

Επονομαζομενα και Mesangeles..:) παντως Στόμιο που πέρασα υγρασία..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, bill snow είπε:

αρχισε με την δυση του ηλιου να δροσιζει δειλα-δειλα στους 24.5cτωρα🤔

μια απογευματινη φωτο απο το παραθυρο

qhYDshA.thumb.jpg.7be3bf5a2d66b7c5aec42eb0db95b692.jpg

παρόλο που είμαι στα 850 μετρα...με 18 βαθμούς τώρα...και τον ιουνιο οι μισες μερες ειχαν και σομπα...τολμώ να πώ οτι το καλοκαίρι της Εδεσσας με εντυπωσιάζει....ειδικά με το πόσο ευκολα βγάζετε υετό....και φυσικά οι θερμοκρασίες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοντευει μεσανυχτα και οι σταθμοι του λεκανοπεδιου ειναι στους 30-32.Πειραιας 33 βαθμοι τωρα.Οχι παιδια δεν ειναι καυσωνας 🤣

22,6 εδω τωρα που γυρισα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, KapelosG είπε:

Έριξα μια ματιά γενικά, οι περισσότεροι είναι sainlogic ή froggit, γενικά καλοί σταθμοί αλλά θέλουν πατεντουλα αλλιώς μόνο μέρες με αέρα γράφουν σωστά όπως ο bresser...αν βέβαια ξέρεις προσωπικά κάποιους και σου χουν πει για πατέντες τους θα γράφουν ολοσωστα

Παίζει και ένας davis στην πόλη ....

https://1epal-kerkyr.ker.sch.gr/?page_id=158

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Κοντευει μεσανυχτα και οι σταθμοι του λεκανοπεδιου ειναι στους 30-32.Πειραιας 33 βαθμοι τωρα.Οχι παιδια δεν ειναι καυσωνας 🤣

22,6 εδω τωρα που γυρισα

Φρικη εχω παει αργυρουπολη σε μαγαζι ανοιχτο χωρις κλιματισμο..πρεπει να χει καμια 35αρα στο μαγαζι..🤬

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Beach-snow NG είπε:

'Αγιος Νικολαος Ελληνικών στην Εύβοια....υπέροχο απογευματινόβραδο, με δροσάρα όπως μου λένε!!!

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Ζακέτα να πάρουν πες τους να μην κρυώσουν.....άσε μας ρε Κώστα....κοντευουμε να γδαρουμε το δέρμα μας από τη ζέστη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Tolisk20 είπε:

Φρικη εχω παει αργυρουπολη σε μαγαζι ανοιχτο χωρις κλιματισμο..πρεπει να χει καμια 35αρα στο μαγαζι..🤬

Κολαση Τολαρα.34-35 ειχα ολη μερα στο μαγαζι κι εκλεισα 11ωρο.Θανατος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πανουργιας 13β τωρα και τα σκυλακια δροσιζοντε!! εχει dog show το σκ στις βρυζες στο καταφυγιο..

Συνδυασμος ηπειρωτικοτητας κ υψομετρου η μονη σιγουρη επιλογη για δροσια..

FB_IMG_1658609517447.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26.5 εδω στα 200μ στο Μενιδι. Αντέχει η περιοχή. Είναι κλασσική αναστροφική δύναμη στο λεκανοπέδιο. Υπνος χωρίς κλιματιστικό στα πίσω (βορινά) δωμάτια. Μόνο με ανεμιστήρα οροφής. 

Ευχαριστούμε και την Παρνηθάρα που στέλνει τη δροσια της μέχρι εδώ. Νεα Ιωνία πριν που ήμουν στη δουλεια....απάλευτη κατάσταση. Κλασσικα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πριν λίγο γύρισα από Δροσιά, στα όρια της Σταμάτας κι ενοιωσα μια απιστευτη αυρα δροσιας....δεν θελαμε να φυγουμε....24,5-25οC ήταν η Τ οπως ενημερωθηκα και πολυ χαμηλη η υγρασια.....θεικη βραδια εκει.....εδω Μελισσια κοντα στους 28οC με 26% υγρασια!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε κατι τετοιες νυχτες, η τσιμεντουπολη δειχνει το ΑΘΛΙΟ προσωπο της, και αντιθετα, οπου εχει μεινει δασος και λιγο υψομετρο, μας δειχνει το θαυμα της φυσης, ακομα και μετα απο μια ζεστη καλοκαιρινη ημερα...

30,0 ο Γιωργης, 29,5 ο αλλος σταθμος στα 230 μετρα.....29,5 μου δινει κι εμενα εδω και ωρες....γιατι??? μα αφου οσοι εχουν μεινει στην πολη εχουν αναψει αιρκο....λογικο δεν ειναι ???

Στη γειτονια μας, ουτε 1 χλμ σε ευθεια, με λιγο παραπανω υψομετρο, ηδη 25 βαθμους ο σταθμος του Παπαγου....γιατι???? γιατι ειναι μεσα στο δασος, μακρια απο κτιρια, λιγο κατω απο την Αττικη Οδο...

Κατα τα λοιπα, σιγουρα δειχνει τα δοντια του το σιχαμα, αλλα εγω επιμενω, και γινομαι κουραστικος, αλλες χρονιες τα εκανε αυτα απο αρχες Ιουνιου παιδια....θυμαμαι εναν καυσωναρο 10-14 Ιουνιου νομιζω το 2017 η 2018....και τετοια εποχη ειχαμε ΓΚΩΣΕΙ στην κυριολεξια, οταν ερχοταν και τα πρωτα 40αρια...

Φετος, θα εχουμε να λεμε οτι μεχρι 20/7, τουλαχιστον για Αττικη ηταν απτα δροσεροτερα και βροχεροτερα και ανεμοδαρμενα καλοκαιρια που θυμαμαι....και εμεινε κλειστο το αιρκο 1 μηνα παρακαλω (για να δουλευει υπερωριες τωρα που σφιξαν τα γαλατα)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

03:20 τα ξημερώματα... 31.3°C  στη περιοχή της Χρυσούπολης στο Περιστέρι.... !!!! 😮😣

..... ... ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...