Jump to content
snowjohn

Ανάλυση χαρτών Σεπτέμβριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, PAGETONAS είπε:

Αρχίζει να ψήνεται σιγά σιγά η επόμενη κακοκαιρία...

Βαλτε ρε παιδια κανα χαρτη για γεναρη να δουμε κανεναν αυλωνα εστω και  cyber  ετσι για το ηθικο των χιονοφιλων...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Βαλτε ρε παιδια κανα χαρτη για γεναρη να δουμε κανεναν αυλωνα εστω και  cyber  ετσι για το ηθικο των χιονοφιλων...

Mην ανυσηχείς για τίποτα εγώ αυτο που βλέπω...είναι οτι η Σαχάρα "ψόφησε" απότομα...και η Αυστρουγγαρία και τα Βαλκάνια Ουκρανια κρυώνουν ....η πλακα είναι οτι ολα τα μακροπρόθεσμα είναι κοκκινα οπως πέρσι....πάντα τέτοια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, PAGETONAS είπε:

Επειδή έγινε πέρυσι αυτό δεν σημαίνει ότι θα γίνει και φετος οπότε το μόνο σταθερό αυτή την στιγμή είναι ότι η κυκλοφορία έχει φάει συγκεκριμένο κολημα και ένα δεύτερο ότι δεν προβλέπεται κάποια σημαντική εναλλαγή πχ από λανινα σε ελνινο για να μπορούμε να πούμε ότι  κάτι θ αλλάξει δραματικά.

Εννοειται αυτο👍👍 Οπως και να εχει τα Γιαννενα και η Θεσσαλονικη τον χειμωνα εχουν αρκετες πιθανοτητες να δουν καλο χιονι.Που θα παει.  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, bardaris είπε:

Mην ανυσηχείς για τίποτα εγώ αυτο που βλέπω...είναι οτι η Σαχάρα "ψόφησε" απότομα...και η Αυστρουγγαρία και τα Βαλκάνια Ουκρανια κρυώνουν ....η πλακα είναι οτι ολα τα μακροπρόθεσμα είναι κοκκινα οπως πέρσι....πάντα τέτοια

Ο Πανακογλου μίλησε για εμμονή ζέστης και ξηρασίας στη Δυτική Ευρώπη το φθινόπωρο και τα αντίθετα, σε εμάς.. Με επικράτηση Λα Νίνα... Αυτό όμως μπορεί να γυρίσει εναντίον μας μέσα στο χειμώνα και να βρεθούμε εμείς στο θερμό τομεα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το καναδικό gem έβγαλε χειμωνιάτικο σχεδόν(βαθυ φθινόπωρο καλύτερα..) τρέξιμο και σε διάταξη και σε θερμοκρασίες.... για τις 14-15 του μήνα με πολλά φαινόμενα στην χώρα μας.... και λογικά με αυτές τις θερμορκασίες στα 850 ΑΝ εβγαινε τα πρώτα χιόνια στις κορυφές των βουνών μας.....🤨

GEMOPEU12_228_1.png

GEMOPEU12_228_2.png

GEMOPEU12_228_4.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

Και η περίοδος 11-14 του μήνα υποψήφια για αστάθεια για τη βόρεια χώρα και όχι μόνο;... για να δούμε

Diagramme GEFS

Εκείνο το μωβάκι στις 9/9 πώς θα γίνει να εξαφανιστεί;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια τελευταία καταιγίδα θέλω να πάρει η ευχή. Και όχι μουφα. Δεν χόρτασα. 8 μουφες στην σειρά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Να δω ποτε θα βρεξει σοβαρα εδω.

Κάτι μου λέει ότι ο πρώτος πολύ σοβαρός υετός στην Αττική θα είναι σε χιόνι....χεχεχεχεχεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Φαντάσου τι θα έβγαζε το Ιόνιο αν εκμεταλλευόταν αυτό το cape

Modele GFS - Carte prévisions

Στα 500hp είναι αυτοί οι δείκτες φίλε? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Στα 500hp είναι αυτοί οι δείκτες φίλε? 

όχι βρε.. από το έδαφος μέχρι πάνω στην τροπόπαυση, απλά δε δείχνει που βρπίσκεται το cape, αυτό μπορείς να το δεις σε διαγραμμα skew T

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν και δεν θέλω να το γρουσουζέψω, μάλλον την γλυτώσαμε από κρύα εκτός εποχής. Για να δούμε τι θα φέρει ο καιρός εκ των δυτικών.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

😡😡😡

Δεν με χαλάει καθόλου όμως, ειδικά αν έρθει στο καπάκι σύστημα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν με χαλάει καθόλου όμως, ειδικά αν έρθει στο καπάκι σύστημα 

Ούτε εμένα τρέχουμε στη δουλειά και θελω ολο το Σεπτέμβρη καλο καιρο χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας ευχηθούμε να μην επαληθευτεί η τάση των τελευταίων τρεξιμάτων για καλές ζέστες προς τα μέσα του δεύτερου δεκαημέρου του μήνα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Αν και δεν θέλω να το γρουσουζέψω, μάλλον την γλυτώσαμε από κρύα εκτός εποχής. Για να δούμε τι θα φέρει ο καιρός εκ των δυτικών.

Υπήρχε περίπτωση τέτοια εποχή να κάνει κρύο;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικα αυτα περι τελειωματος καλοκαιριου απο 10 αυγουστου και επειτα ηταν απλα ονειρα θερινης νυκτος ε?

Οπωτε ας φαμε αλλο εναν ακομα καλοκαιρινο καυσωνικο σεπτεμβριο στην μαπα (οπως παντα δηλαδη )

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...