Jump to content
Winterlove

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και καλό Σεπτέμβρη στην παρέα, Κηφισία 17,8°C Θερμοκρασία 60% Υγρασία.

 

Πολύ ενδιαφέρον θα παρουσίαση ο καιρός την επόμενη εβδομάδα.

 

Καλό φθινόπωρο παιδιά!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημέα με 5,1 από το Ανω βόιο...και ολα τα τζάκια πια να καπνίζουν...(μην νομίζετε οτι είναι πολλά καμμία 12αριά)....στην επόμενη εβδομάδα...να δω τον Σμόλικα....να ασπρίζει και εφυγα.....!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα!!Στους 19.1 βαθμους η ελαχιστη Καλλιθεα...

Ολυμπος στις 11-12 του μηνα..Ακομα και με λιγα φαινομενα απο την αλλη βδομαδα ο Ολυμπος ειναι βεβαιο οτι θα ασπρισει στα ψηλα...Εφοσον εχουμε ομως εστω και λιγα φαινομενα..

306927019_10228311984366818_7275960944831182694_n.jpg

306843809_10228311984206814_7512323857175374787_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! 17,7 η ελάχιστη και στους 21-22 τώρα! Από αύριο αρχίζει η ζέστη αλλά το Ευρωπαικό επιμένει για 14 ή ακόμη και 12 βαθμούς ελάχιστες την άλλη βδομάδα, οπότε υπομονή 3 μερούλες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερες....19,7 στο μπαλκονι, εστω και για ψυχολογικους λογους κατω απο 20 και ηδη στους 23,5

Τελευταιο 4ημερο ζεστης απο σημερα και οσο και αν παλατζαρουν τα μοντελα για την αλλη εβδομαδα, υετος, χαμηλο, κλπ, τουλαχιστον η πτωση της Τ ειναι δεδομενη....

Αντε να αρχισουμε να βλεπουμε 23αρια μεγιστες σιγα σιγα....

Το πιο βαθυ σκοταδι ειναι πριν το ξημερωμα....κουραγιο και υπομονη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα από Παρνηθαρα! Μπάφι. Παιδιά στο σχολείο, δουλειά από το μεσημέρι μέχρι νύχτα, οποτε.....ευκαιρια για τρέξιμο και καφεδάκι πρωινό! Και ο Ευβοϊκός στο πιάτο! 

IMG_20220914_103735.jpg

IMG_20220914_094823.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρχοντας....και απ`οτι φαινεται εχει υποχωρησει και η Αφρικανικη σκονη επιτελους...

24,5 εδω Ζωγραφου με ασθενες δυτικο ρευμα...

4 δυσκολες μερες και μετα αντιο....αντε βαλε 5 γιατι και η Δευτερα ισως μας ζορισει, αλλα απο Τριτη καθαρισαμε !!!!!!

Τρομερο παντως που η αλλαγη (ελπιζω οριστικη) σκαει ακριβως πανω στην εποχιακη εναρξη του φθινοπωρου (21/9) μαζι με ισημερια κλπ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραιες μερες οι 2-3 τελευταιες στη Ναουσα, με απολυτως φυσιολογικες για την εποχη θερμοκρασιες. 16-25 η εξωτερικη ενω η εσωτερικη κυμαινεται στους 22-24. Να δουμε τι μας επιφυλασσει το μινι κυμα καυσωνα που ερχεται, και αν θα καταφερουν να σπασουν ρεκορ για 2ο δεκαημερο Σεπτεμβρη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως εδώ δείχνει ΝΑ κάθε μέρα οπότε παίζει και να μην καταλάβουμε τίποτα απ' τον κάυσωνα, να κινηθούμε δηλαδή στους 30-32 αναλόγως τον σταθμό. Την Κυριακή γυρνάει σε Δ αλλά τότε πέφτει η Τ στα 850. Έχει ανέβει η ψυχολογία κατακόρυφα, τελειώνουμε, ότι και να γίνει αυτές τις 2-3 μέρες θα το υπομείνουμε αλλά τέλος πλέον. Τα καλύτερα είναι μπροστά! Πάμε για το 3 στα 3 για τα παιδιά στην Αττική και για εδώ ένα σωστό 20cm!! 

Στους 24-26 τώρα με φυσιολογικές υγρασίες. Μια χαρά.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και εδώ η εσωτερική έχει πέσει σε πολύ άνετα επίπεδα 25-26, χθες βράδυ μιλάμε για ψύχρα εδώ στον κάμπο, οπότε νομίζω πως ένα τριήμερο 38ριων μ.ο. με κλειστά παράθυρα δεν θ ανεβάσει ιδιαίτερα την θερμ.μεσα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

58 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Αρχοντας....και απ`οτι φαινεται εχει υποχωρησει και η Αφρικανικη σκονη επιτελους...

24,5 εδω Ζωγραφου με ασθενες δυτικο ρευμα...

4 δυσκολες μερες και μετα αντιο....αντε βαλε 5 γιατι και η Δευτερα ισως μας ζορισει, αλλα απο Τριτη καθαρισαμε !!!!!!

Τρομερο παντως που η αλλαγη (ελπιζω οριστικη) σκαει ακριβως πανω στην εποχιακη εναρξη του φθινοπωρου (21/9) μαζι με ισημερια κλπ....

Την σκόνη θά την φάει δυστυχώς ή δυτική χώρα καί με λασποβροχες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ελάχιστη στους 15 βαθμούς εδώ.. Κανονικό κρύο όχι αστεία, ήθελες μπουφάν..

Με 15 βαθμούς ακόμα κάνω μπάνια στη θάλασσα ρε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Με 15 βαθμούς ακόμα κάνω μπάνια στη θάλασσα ρε 

Εγώ δεν μπαίνω μέσα αν το νερό, όχι η θερμοκρασία αέρα, το νερό, δεν είναι τουλάχιστον 26-27 βαθμοί. Φυσικά με θερμοκρασία αέρα κάτω από 33-34 δεν έχω κάνει ποτέ μπάνιο, γιατί απλά κρυώνω πολύ..

Αλλά εσύ είσαι και χειμερινός κολυμβητής αν θυμάμαι καλά. Εγώ με οτιδήποτε κάτω των 25 βαθμών θερμοκρασία αέρα χρειάζομαι μακρυμανικο, άρα καταλαβαίνεις, αν έκανα μπάνιο με τέτοια θερμοκρασία θα ήταν και το τελευταίο μου🥶

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Εγώ δεν μπαίνω μέσα αν το νερό, όχι η θερμοκρασία αέρα, το νερό, δεν είναι τουλάχιστον 26-27 βαθμοί. Φυσικά με θερμοκρασία αέρα κάτω από 33-34 δεν έχω κάνει ποτέ μπάνιο, γιατί απλά κρυώνω πολύ..

Αλλά εσύ είσαι και χειμερινός κολυμβητής αν θυμάμαι καλά. Εγώ με οτιδήποτε κάτω των 25 βαθμών θερμοκρασία αέρα χρειάζομαι μακρυμανικο, άρα καταλαβαίνεις, αν έκανα μπάνιο με τέτοια θερμοκρασία θα ήταν και το τελευταίο μου🥶

Ποσο σε ζηλευω Μιχαηλ....μηπως ειναι θεμα θυρεοειδους αδενα ρε συ ??? εγω εχω το αναποδο προβλημα....απο 27-28 βαθμους και πανω, αμανικο η και γυμνος μες στο σπιτι, αρχιζει ηπιος πονοκεφαλος και ζαλη απτη ζεστη....καλα πανω απο 30 δεν το συζητω, δυσφορια και ιδρωτας σαν να ειμαι σουμο 400 κιλων....αντιθετα στο κρυο καθομαι και με 12-13 βαθμους με κοντομανικο και πουντιαζω απειρες φορες διοτι κρυωνει το σωμα, αλλα δεν το αισθανομαι για κρυο για να προστατευτω...

Σε λαθος χωρα ζουμε ρεεεεεεεεε

Να κανω και μια αναφορα με λαμπρη λιακαδα κατορθωσε να 27,5αρισει μολις, με ωραιο βοριαδακι ομως και χαμηλη υγρασια 30-32%

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Ποσο σε ζηλευω Μιχαηλ....μηπως ειναι θεμα θυρεοειδους αδενα ρε συ ??? εγω εχω το αναποδο προβλημα....απο 27-28 βαθμους και πανω, αμανικο η και γυμνος μες στο σπιτι, αρχιζει ηπιος πονοκεφαλος και ζαλη απτη ζεστη....καλα πανω απο 30 δεν το συζητω, δυσφορια και ιδρωτας σαν να ειμαι σουμο 400 κιλων....αντιθετα στο κρυο καθομαι και με 12-13 βαθμους με κοντομανικο και πουντιαζω απειρες φορες διοτι κρυωνει το σωμα, αλλα δεν το αισθανομαι για κρυο για να προστατευτω...

Σε λαθος χωρα ζουμε ρεεεεεεεεε

Να κανω και μια αναφορα με λαμπρη λιακαδα κατορθωσε να 27,5αρισει μολις, με ωραιο βοριαδακι ομως και χαμηλη υγρασια 30-32%

όλα είναι σχετικά..να μια εικόνα από παραλία στη βόρεια Ιρλανδία όπου η μέση μέγιστη θερμοκρασία Ιουλίου και Αυγούστου  ειναι 19c...φαίνονται όλοι να ζεσταίνονται...

TUFZMTMyMjkyMTg3.jpg

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, geornik είπε:

όλα είναι σχετικά..να μια εικόνα από παραλία στη βόρεια Ιρλανδία όπου η μέση θερμοκρασία Ιουλίου και Αυγούστου  ειναι 19c...φαίνονται όλοι να ζεσταίνονται...

TUFZMTMyMjkyMTg3.jpg

 

Πρέπει όμως Να έχει παραπάνω από 19 βαθμούς αυτή τη μερα

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thesprotos είπε:

 

Πρέπει όμως Να έχει παραπάνω από 19 βαθμούς αυτή τη μερα

 

 

διάβασα ότι 25+ σημειώνονται εκεί 1 μέρα  καθε 2 ή 3 χρόνια...😅

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα! Στους 28 βαθμούς εδώ η μέγιστη μεχρι τώρα, φυσάει ανατολικός και κλασσικά ηλιοφάνεια... Επίσης στους 14.4 έπεσε η ελάχιστη σήμερα στο αεροδρόμιο! Μια ψύχρα την είχε νωρίς το πρωί.

Να δούμε πως θα κυλήσει το επόμενο 4ημερο τώρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26.6-29.1 τώρα αναλόγως τον σταθμό και χαμηλή υγρασία. Πολύ καλά είναι σήμερα, αφού και η εσωτερική είναι μια χαρά. Λογικά θα φτάσει κάνα 33-34 τις επόμενες μέρες, αλλά αν είναι με χαμηλή υγρασία οκ σιγά τα αυγά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, kouvanos είπε:

Ποσο σε ζηλευω Μιχαηλ....μηπως ειναι θεμα θυρεοειδους αδενα ρε συ ??? εγω εχω το αναποδο προβλημα....απο 27-28 βαθμους και πανω, αμανικο η και γυμνος μες στο σπιτι, αρχιζει ηπιος πονοκεφαλος και ζαλη απτη ζεστη....καλα πανω απο 30 δεν το συζητω, δυσφορια και ιδρωτας σαν να ειμαι σουμο 400 κιλων....αντιθετα στο κρυο καθομαι και με 12-13 βαθμους με κοντομανικο και πουντιαζω απειρες φορες διοτι κρυωνει το σωμα, αλλα δεν το αισθανομαι για κρυο για να προστατευτω...

Σε λαθος χωρα ζουμε ρεεεεεεεεε

Να κανω και μια αναφορα με λαμπρη λιακαδα κατορθωσε να 27,5αρισει μολις, με ωραιο βοριαδακι ομως και χαμηλη υγρασια 30-32%

Χαχα όχι μια χαρά είναι ο θυροειδής :Ρ Να σου πω την αλήθεια από την άλλη ζηλεύω εγώ εσάςπου δεν κρυώνετε εύκολα. Τον χειμώνα κυκλοφορώ με κασκόλ μέσα στο σπίτι, και γενικά αρρωσταίνω και πολύ εύκολα από το κρύο. Για να μην βάλω πιασίματα ψύξεις κτλ. Και για αυτό στεναχωριέμαι που φεύγει το καλοκαίρι. Επειδή είναι η μόνη εποχή που δεν κρυώνω πρακτικά, και ταυτόχχρονα καιρικό ενδιαφέρον υπάρχει για έναν καταιγιδάκια σαν και εμένα.

31 η μέγιστη εδώ και 30 στα Γιάννενα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...