Jump to content
sotos*snow

Ανάλυση χαρτών Οκτωβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πετσόκοψες τους πάντες ο τζίφος.. Που πήγαν οι βροχές ρε???

Η διάταξη πάντως μου αρέσει περισσότερο από πριν..

Απο θεσσαλια και πανω πετσοκοψε, 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Απο θεσσαλια και πανω πετσοκοψε, 

Δηλαδή το 70% της χερσαίας έκτασης του υετού... Ελπίζω να αλλάξει άμεσα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για την συνέχεια ωραίο το σενάριο του ευρωπαϊκού, το όπιο δίνει καλή λίμνη, και ουσιαστικά κόβει το θερμό κύμα σε δύο μικρότερης έντασης. Και δίνει και πολύ νερό. Αλλά έχει πολύ δρόμο μπροστά αυτό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα κι από Ζάντε.

 Εν αναμονή για βροχές..

 Πώς περιμένουν οι γριές το αντίδωρο όταν τελειώνει το ευαγγέλιο τις κυριακές;;

 Έτσι περιμένουμε κ μεις να ρίξει από απόψε! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα!

1ο ποστ για την φθινοπωρινο χειμερινη περιοδο 22-23 έτσι για γουρι το διαγραμμα του 00 για Αττικη που μπαινει δικαιωματικα στο καδρο για το εκπληκτικο 😜 3% χιονι την 28η Οκτωβριου! (πλακα κανω για οσους δε γνωριζουν!)

παρολα αυτα και καθως -οχι εδω μεσα- διαβαζα για θερμο ως πολυ θερμο διάστημα ως τα τελη του μήνα στη χωρα, εκτος του οτι αρχισαν να περιοριζονται τετοια σεναρια και τουναντιον κανουν την εμφανιση τους τα εκ διαμετρου αντιθετα, οι Τ που θα επικρατησουν το επομενο 3ημερο ΠΣΚ συνοδεια φαινομενων παραδοσιακα εμφανιζονται (στην Αττικη τουλαχιστον) μετα των Ταξιαρχων!

Ετσι για να εχουμε ενα ελαχιστο μετρο συγκρισης για το που βρισκομαστε!

 

καλο χειμωνα σε ολους, καλα να ειμαστε να τα λεμε, προσδοκώντας τα καλυτερα, καιρικα και οχι μονο!

 

 

D7820BFC-36FA-4BD0-B51A-481FF3B28D07.jpeg

Επεξεργάστηκε από Παπλαμουδας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επανέφερε τις βροχές ο Τζιφός, οριστικές. Λίγο υπερβολικό βρίσκω τα φαινόμενα του Ευρωπαίου στο μεγαλύτερο μέρος της Ελλάδας, και φυσικά στην Ήπειρο. Δεν νομίζω ότι μπορούν να πέσουν τόσα πολλά νερά χωρίς καταιγίδες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, Παπλαμουδας είπε:

Καλημερα!

1ο ποστ για την φθινοπωρινο χειμερινη περιοδο 22-23 έτσι για γουρι το διαγραμμα του 00 για Αττικη που μπαινει δικαιωματικα στο καδρο για το εκπληκτικο 😜 3% χιονι την 28η Οκτωβριου! (πλακα κανω για οσους δε γνωριζουν!)

παρολα αυτα και καθως -οχι εδω μεσα- διαβαζα για θερμο ως πολυ θερμο διάστημα ως τα τελη του μήνα στη χωρα, εκτος του οτι αρχισαν να περιοριζονται τετοια σεναρια και τουναντιον κανουν την εμφανιση τους τα εκ διαμετρου αντιθετα, οι Τ που θα επικρατησουν το επομενο 3ημερο ΠΣΚ συνοδεια φαινομενων παραδοσιακα εμφανιζονται (στην Αττικη τουλαχιστον) μετα των Ταξιαρχων!

Ετσι για να εχουμε ενα ελαχιστο μετρο συγκρισης για το που βρισκομαστε!

 

καλο χειμωνα σε ολους, καλα να ειμαστε να τα λεμε, προσδοκώντας τα καλυτερα, καιρικα και οχι μονο!

 

 

D7820BFC-36FA-4BD0-B51A-481FF3B28D07.jpeg

Γιώργο δες το αυτό το 3% κάντο κορνίζα γιατί ποτέ θα το ξαναδείς...?🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Γιώργο δες το αυτό το 3% κάντο κορνίζα γιατί ποτέ θα το ξαναδείς...?🤣🤣🤣

Εννοειται καρντασακο μου δεν θα το ξαναδουμε..Γιατι απο τελη Νοεμβρη θα μας εχει μονιμα στο 70% και πανω...Δεν παιζουμε ποτε με 3% εμεις..Απλα σημαδι ειναι...Οτι παμε για πρωτη φορα για το 3/3..😜Δε το πιασες ομως..Εγω λεω την πανελλαδικη συναντηση να την κανουμε στη Δροσοπηγη!!🤣

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Γιώργο δες το αυτό το 3% κάντο κορνίζα γιατί ποτέ θα το ξαναδείς...?🤣🤣🤣

Βαγγο εσυ εισαι; Δε σε προλαβαινω με τις αλλαγες στα προσωνυμια, ανησυχο πνευμα, πωπωπω!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραία φαινόμενα απ' το Ευρωπαϊκό. Άντε μακάρι. Θέλω συννεφιά όλη μέρα, Τ κάτω από 20 και αργή, ξενερωτη βροχή για ώρες!!

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εν οψει και των αρκετων χιλιοστων που αναμενονται στην Ηπειρο και το Νομο Ιωαννινων,  μπορει οποιος θελει τουδε και στο εξης να βλεπει στοιχεια και απο το σταθμο μου στο χωριο, οπως φαινεται απο κατω στην υπογραφη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

από αύριο τα ξημερώματα και κατά τη διάρκεια της αυριανής ημέρας περιμένουμε και της πρώτες αξιόλογες χιονοπτώσεις και χινοστρωσεις στα βουνά της βόρειας Ελλάδας οπός είναι ο Όλυμπος ο Σμόλικας ο Γράμμος και ο Βόρας οι χιονοπτώσεις θα ξεκινάνε περίπου από τα 2000 μέτρα υψόμετρο  και ψηλότερα 

Επεξεργάστηκε από Siverian express
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Εννοειται καρντασακο μου δεν θα το ξαναδουμε..Γιατι απο τελη Νοεμβρη θα μας εχει μονιμα στο 70% και πανω...Δεν παιζουμε ποτε με 3% εμεις..Απλα σημαδι ειναι...Οτι παμε για πρωτη φορα για το 3/3..😜Δε το πιασες ομως..Εγω λεω την πανελλαδικη συναντηση να την κανουμε στη Δροσοπηγη!!🤣

εσυ ασε την Δροσοπηγη κ ελα στην Πηγη Παιονιας τα χριστουγεννα να κανεις χριστουγεννα με χιονι χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντού κόκκινα

gfs-15-126.png?6

 

πόλεμος

gfs-1-246.png?6

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπορώ αυτή την κυκλοφορία με αντικυκλώνα σε όλον τον ατλαντικό να την έχω και χειμώνα πλζ???🤩

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Μπορώ αυτή την κυκλοφορία με αντικυκλώνα σε όλον τον ατλαντικό να την έχω και χειμώνα πλζ???🤩

Φίλτατε weathermaniac , αγαπητέ συμφορουμίτη ..

 Θεωρείτε ότι θα έχουμε και κανένα ηλεκτρικό με αστραπόβροντα στο μενού της Ζακύνθου και πέριξ;

 Τι πιστεύετε και τί σας συμβουλεύουν οι γνώσεις σας κύριε σεφ του καιρού και αγαπητέ Μιχαήλ ;;

Πώς μας βλέπετε εδώ στα δυτικά;

 Θα σκάσει κανα πυρομαχικό να γουστάρουμε να κλ@σουν μαλλί και οι τελευταίοι ταλαίπωροι γερμαναραίοι που θα κολυμπάνε ξέγνοιαστοι! ;;

 Εχουμε ακόμη τουρισταριό εδω κάργα

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, Johnny_Zante είπε:

Φίλτατε weathermaniac , αγαπητέ συμφορουμίτη ..

 Θεωρείτε ότι θα έχουμε και κανένα ηλεκτρικό με αστραπόβροντα στο μενού της Ζακύνθου και πέριξ;

 Τι πιστεύετε και τί σας συμβουλεύουν οι γνώσεις σας κύριε σεφ του καιρού και αγαπητέ Μιχαήλ ;;

Πώς μας βλέπετε εδώ στα δυτικά;

 Θα σκάσει κανα πυρομαχικό να γουστάρουμε να κλ@σουν μαλλί και οι τελευταίοι ταλαίπωροι γερμαναραίοι που θα κολυμπάνε ξέγνοιαστοι! ;;

 Εχουμε ακόμη τουρισταριό εδω κάργα

 

Καλησπέρα φίλε μου, ναι σε εσάς θα έχει και ηλεκτρικά, πιθανώς και υδροστροβίλους, και φυσικά καλό νερό. Παρόλα αυτά θα έλεγα ότι τέτοιες διαταραχές βλέπουμε εύκολα κάθε χρόνο, και σίγουρα και πιο εντυπωσιακές από αυτή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

παντού κόκκινα

gfs-15-126.png?6

 

πόλεμος

gfs-1-246.png?6

Δηλαδη εσυ με τετοια ενσεμπλς εισαι σιγουρος για θερμη εισβολη μεσα στον οκτωβριο?

Διοτι προσωπικα εμενα δεν μου λενε κατι οι  χαρτες  των 246+ ωρες που μας παραθετεις εδω μεσα.

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=6&

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Δηλαδη εσυ με τετοια ενσεμπλς βλεπεις παντου κοκκινα?

Οταν σταματησεις να μας βαζεις χαρτες για να βρεις κοκκινακια στις 246+ ωρες που μας παραθετεις

Τοτε  μπορει να καταλαβεις το λαθος που κανεις εδω μεσα.

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=6&

Σπύρο συγκεντρώσου εσύ στο 3/3 και να χιονιστουμε κι εμείς εδώ πάνω και Άστον αυτόν ,  αυτός είναι θερμαινομενο στρώμα,  κινητή σόμπα, ενεργειακό τζάκι, ο αζορικος ο ίδιος είναι ο Μιχαήλ 😂😂😂...Εμείς πάμε για χιοναρες φέτος μέχρι κι εγώ έχω προαίσθημα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Μπορώ αυτή την κυκλοφορία με αντικυκλώνα σε όλον τον ατλαντικό να την έχω και χειμώνα πλζ???🤩

......ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ  !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...