Jump to content
billipiros12

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά δεν είμαι ευχάριστημενος από τα πρωινά.. ένα καλό χαμηλό υπήρχε, πάει και αυτό.. όλο και πιο πίσω...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα. Κατά την ταπείνή μου γνώμη είναι ακρώς αισιόδοξο ένα τέτοιο διάγραμμα ενσμπλς για τα μέρη μας (Θεσσαλονίκη), είδικά να λάβουμε υποψιν ότι πρόκειται για τέλη Νοέμβρη με αρχές Δεκέμβρη. Τι άλλο να ζητούσαμε δλδ?

graphe3_10000___22.9439_40.6403_Thessalo

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ακόμα χειρότερο το 6αρι.. Το έστειλε αφρική το χαμηλό.. Κρίμα να χάνονται κακοκαιρίες για πλάκα. Και ο νομός μας έχει να δει σοβαρή κακοκαιρία από τον Ιούνιο.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ακόμα χειρότερο το 6αρι.. Το έστειλε αφρική το χαμηλό.. Κρίμα να χάνονται κακοκαιρίες για πλάκα. Και ο νομός μας έχει να δει σοβαρή κακοκαιρία από τον Ιούνιο.

Τα μοντέλα όταν έχει αντικυκλωνα στα Βαλκάνια και βακους ανεμους πάντα μπερδεύονται... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς ο γα... Μπαστακας στα βορειοανατολικά που θα έλεγε και ο Βαγγέλης πιέζει τα χαμηλά πολύ νότια.. Δε γίνεται σωστή συγκλιση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Εχουμε ακομα ελπιδες για το χαμηλο στις 29-30 βαση μεσου ορου τζιφου

τα εσνέμπλς του τζίφου δυστυχώς παίζουν πλέον κοσμητικό ρόλο.. ότι και να δείχνουνν συνήθως το κύριο πλέον νικά, ή κάποιο άλλο κύριο μοντέλο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gfs-0-336.png?6αυτή η θέση αυτό το σχήμα του Αζορικού, αυτό είναι κάτι που θα ήθελα να δω τουλάχιστον μια φορά φέτος να γίνεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

VAMOS!!!

ens_image.php?geoid=52508&var=201&run=0&date=2022-11-24&model=ecm&member=ENS&bw=1

ens_image.php?geoid=52508&var=201&run=0&date=2022-11-24&model=gem&member=ENS&bw=1

 

 

ens_image.php?geoid=52508&var=201&run=6&date=2022-11-24&model=gfs&member=ENS&bw=1

Είμαι αρκετά αισιοδοξος για την περιοχή μου (κεντρική Ευβοια) για την άλλη εβδομάδα με βορίσια βροχή και τα πρώτα χιόνια σε Δίρφυ.

Εγώ θα βρίσκω Θεσσαλονίκη βέβαια όλη την επόμενη εβδομάδα και ελπίζω, πέρα από το κρύο που θεωρώ δεδομένο, να έχει και καμία βροχούλα και εκεί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

gfs-0-336.png?6αυτή η θέση αυτό το σχήμα του Αζορικού, αυτό είναι κάτι που θα ήθελα να δω τουλάχιστον μια φορά φέτος να γίνεται.

Ναι αυτη είναι η σωστή θέση... Δυο μπαλάκια στη βάση και ένα μακρόστενο στη μεση😆😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αδύνατη η προσπάθεια πρόβλεψης από τις διάσπαρτες ψυχρές λίμνες ανάμεσα στον μπαστακοσιβηρικο...το καλό είναι ότι φαίνεται να υπάρχει και αζορικος οπότε μετά από την παρέλαση των ψυχρών αυτών λιμνών κάπου θα ξεχυθεί όλο αυτό το γιγάντιο ψύχος που μαζεύεται ακριβώς πίσω από τον ρωσικό εμποδιστη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδια...Δοξα το θεο η ζωη μου καλα κυλα!!Με καποιες εξαιρεσεις που δεν ειναι στο χερι μου να τις αλλαξω..Σε γενικες γραμμες..Ολα πανε καλα..Την υγεια μου την εχω(ακομα)..Και η ψυχολογια παρολο αυτα απο μετρια εως κακη...Φανταζομαι πως ειναι να σκανε shelf cloud απο Σαρωνικο..Η βροχες βορειου ρευματος με μπουκες και τσιρ τσιρ ολη μερα..Ειλικρινα αυτος ο καιρος πια,αρχιζει να παιζει στα νευρα μου..Μακαρι ρε παιδια ν αλλαξει ολο αυτο...Γιατι ειλικρινα στο τελος θα μπω Δαφνι η θα με χωρισει η γυναικα...Παω σπιτι και αντι να της δωσω σημασια,βλεπω γιδες του 14 και του 15...Την Ευρυδικη του 17.. Τον Μπαλο του 21... 

Δε μπορω αλλο ρεεεεεεε..

 

20220112_170740.jpg.5bc6e06ed36b9e0ee67036277ba835a9.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ονειρο αν βγει ο τζιφ για εδω,με καθημερινη βροχα ολη την αλλη βδομαδα.

Αφου δεν μας άφησε να βραχούμε με χαμηλά απο τα δυτικά 

Θα μας τα δώσει το Αιγαίο για ακόμα μια φορά απλόχερα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 επιμένω ακόμα ότι το διάστημα για μετά της 5 Δεκεμβρίου είναι πάρα πολύ ύποπτο για εμένα για σοβαρή και ισχυρή ψυχρή εισβολή στην ανατολική Ευρώπη τα Βαλκάνια και την Ελλάδα 

ens_image.png

Επεξεργάστηκε από Siverian express
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Η βροχες βορειου ρευματος με μπουκες και τσιρ τσιρ ολη μερα

Επρεπε να σ'ειχα απο κοντα να πεις αυτην την π@π@ρα.Εδω που εχουμε φτασει χρειαζονται πρωτιστως οι βροχες ειτε πεσουν με τσιρ τσιρ ειτε με τσουρ τσουρ.Εντωμεταξυ ουτε το τσιρ τσιρ ειναι δεδομενο κι εσυ το απαξιωνεις ηδη.Και το τσιρ τσιρ της καλλιθεας μπορει να μεταφραζεται σε 70 και 80μμ εδω οπου χρειαζεται επιτακτικα να πεσει, μετα απο 8 ανομβρους μηνες.Κατεβαινω να σε βρω καλλιθεα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Ρε παιδια...Δοξα το θεο η ζωη μου καλα κυλα!!Με καποιες εξαιρεσεις που δεν ειναι στο χερι μου να τις αλλαξω..Σε γενικες γραμμες..Ολα πανε καλα..Την υγεια μου την εχω(ακομα)..Και η ψυχολογια παρολο αυτα απο μετρια εως κακη...Φανταζομαι πως ειναι να σκανε shelf cloud απο Σαρωνικο..Η βροχες βορειου ρευματος με μπουκες και τσιρ τσιρ ολη μερα..Ειλικρινα αυτος ο καιρος πια,αρχιζει να παιζει στα νευρα μου..Μακαρι ρε παιδια ν αλλαξει ολο αυτο...Γιατι ειλικρινα στο τελος θα μπω Δαφνι η θα με χωρισει η γυναικα...Παω σπιτι και αντι να της δωσω σημασια,βλεπω γιδες του 14 και του 15...Την Ευρυδικη του 17.. Τον Μπαλο του 21... 

Δε μπορω αλλο ρεεεεεεε..

 

20220112_170740.jpg.5bc6e06ed36b9e0ee67036277ba835a9.jpg

Ρε άσε τις γίδες και πιάστε κάνα μπέμπη με την κυρα😆😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...