Jump to content
billipiros12

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Κι επειδή έχω κέφια ..κοιτάξτε τι έδινε στις 21 στο 00άρι του το παράλληλο για τις 30 του μήνα και τι ο ευρωπαίος και τι θα γίνει...

παράλληλο τζιφου στις 21 στο 00αρι για τις 30

gfs-0-216.png?0

ευρωπαικό στις 21 στο 00αρι για τις 30

ECM1-216.GIF?00

και τι θα γίνει..........

gfs-0-54.png?18

Δεν ξέρω Σώτο. Καμία εικόνα δεν μοιάζει με καμία στα μάτια μου, για διαφορετικούς λόγους χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Δεν ξέρω Σώτο. Καμία εικόνα δεν μοιάζει με καμία στα μάτια μου, για διαφορετικούς λόγους χαχαχα

εγώ για την χώρα μας μιλάω..και τα δύο έχουν διαφορές στους αντικυκλώνες ειδικά....το θέμα είναι ότι το βαθύ χαμηλό δυτικά μας το βρήκε πρώτα το παράλληλο του τζίφου....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

εγώ για την χώρα μας μιλάω..και τα δύο έχουν διαφορές στους αντικυκλώνες ειδικά....το θέμα είναι ότι το βαθύ χαμηλό δυτικά μας το βρήκε πρώτα το παράλληλο του τζίφου....

Αυτό όμως είναι πολλύ συγκεκριμένο.. Αν κάνουμε σύγκριση αποτελεσματικότητας των μοντέλων πρέπει να κοιτάμε τα πάντα, όχι μόνο την Ελλάδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

εγώ για την χώρα μας μιλάω..και τα δύο έχουν διαφορές στους αντικυκλώνες ειδικά....το θέμα είναι ότι το βαθύ χαμηλό δυτικά μας το βρήκε πρώτα το παράλληλο του τζίφου....

Δεν είναι τρελλο όμως αυτό?να βρίσκει κάποιο μοντέλο το χαμηλό που είναι δύσκολο και να χάνει τον εμποδισμο που είναι κάπως πιο στάνταρ?τρελλο ε!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Δεν είναι τρελλο όμως αυτό?να βρίσκει κάποιο μοντέλο το χαμηλό που είναι δύσκολο και να χάνει τον εμποδισμο που είναι κάπως πιο στάνταρ?τρελλο ε!!!

Δεν ειναι καθολου.. στη τυχη το πιασε το χαμηλο....το βγαλε απο βορειοαντολικα ενώ το χαμηλο που θα ερθει έχει ουσιαστικά μπει απ τον αταλαντικο τελείως άλλη διάταξη έχει.. στα μάτια μου ειναιι πολύ καλύτερη η διάταξη του ευρωπαίου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Clapsanto είπε:

Δεν ειναι καθολου.. στη τυχη το πιασε το χαμηλο....το βγαλε απο βορειοαντολικα ενώ το χαμηλο που θα ερθει έχει ουσιαστικά μπει απ τον αταλαντικο τελείως άλλη διάταξη έχει.. στα μάτια μου ειναιι πολύ καλύτερη η διάταξη του ευρωπαίου 

Καλά εσύ έγινες χειρότερος απ' ότι η δουν...χαχαχα...αν δείξει ο παιος καλό σενάριο θα τον βγάλεις αυτόν άχρηστο🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αυτό όμως είναι πολλύ συγκεκριμένο.. Αν κάνουμε σύγκριση αποτελεσματικότητας των μοντέλων πρέπει να κοιτάμε τα πάντα, όχι μόνο την Ελλάδα

συμφωνώ ..απλά ήθελα να πω ότι μια χαρά τα πάει για αρχή και τόσο νωρίς και το παράλληλο του τζίφου....και ότι μάλλον θα πρέπει να το δίνουμε και αυτό σημασία ακόμα και στις μακρινές ώρες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Οι τζίφοι είναι σε παροξυσμό!!...άλλα σενάρια και τα δύο σούπερ...

Ο αντικυκλώνας τοου παράλληλου είναι ιδανικός.. Και με βάση αυτό πο βλέπω βόρεια, μάλλον κάτι τρελό θα ξανακατεβάσει.!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σωτο μάλλον δεν το είχες δει!!!άνοιξε εσύ αυτόν τον δεκεμβριο ...σου αξίζει να γράφει το θέμα των χιλιάδων μηνυμάτων χαράς το όνομα σου😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Το παράλληλο έβγαλε και ένα εικονικό θάψιμο δυτικής Μακεδονίας για το μάτι

gfs-0-294.png?18

Αααχχ ο χαμένος χιονιας χαχαχα....Που θα πάει θα κάτσει μια φορά...Και με χαμηλο τετοιο θα χιονιζομουν και με μηδέν στα 850 χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα διαβαζουν ασχετα με τον καιρο μελη τοσες μερες και θα εχουν τρεξει να αγορασουν προμηθειες σε τροφιμα και πετρελαιο για να αντιμετωπισουν τον προϊστορικο κ.βορειο χιονιά..

Προσγειωθείτε ρε,ουτε καν εικονικο στις 300+ δεν μπορουν να δειξουν τα μοντελα.ΠΡΟΣΓΕΙΩΘΕΙΤΕ ρεεεεεεε!🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Θα διαβαζουν ασχετα με τον καιρο μελη τοσες μερες και θα εχουν τρεξει να αγορασουν προμηθειες σε τροφιμα και πετρελαιο για να αντιμετωπισουν τον προϊστορικο κ.βορειο χιονιά..

Προσγειωθείτε ρε,ουτε καν εικονικο στις 300+ δεν μπορουν να δειξουν τα μοντελα.ΠΡΟΣΓΕΙΩΘΕΙΤΕ ρεεεεεεε!🤣🤣🤣

Ναι αλλα μονο οταν φερνουν οι κεντροβορειοι απο τοσο μακρια χιονιαδες εχουν οι προσηνεμοι τρομερο χιονια χαχααχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Clapsanto είπε:

Ναι αλλα μονο οταν φερνουν οι κεντροβορειοι απο τοσο μακρια χιονιαδες εχουν οι προσηνεμοι τρομερο χιονια χαχααχα

Βρε ασε τους προσηνεμους,ειναι σε καταστολη.Περα απο την πλακα,απλα να αναλυουμε λιγο τι βλεπουμε,τι δειχνουν τα μοντελα,τι θελουμε να αλλαξει,κλπ.Αυτο λεω εγω.Διαβαζουν ανθρωποι με λιγες γνωσεις,χιονια ακουνε και χιονια δε βλεπουν ουτε ψηφιακα.Ας τους εξηγησουν τα παιδια που ασχολουνται γιατι ειναι αισιοδοξοι,τι "βλεπουν" που δεν βλεπουν αυτοι με λιγες γνωσεις κλπ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mόνο στοιχείο ως τώρα το τερατώδες ψύχος που ψάχνει τρόπο και χώρο να επιτεθεί στην Ευρώπη από τα Σιβηριανά μονοπάτια και από ένα βόρειο ημισφαίριο με ρεκορ χιονοκάλυψης.....Η αίσθηση είναι ότι θα έρθουν και σε μας κάποια μεγάλα ή μικρότερα κομμάτια ψύχους, αλλά ακόμη πρέπει να περιμένουμε!! Είναι πιο απρόβλεπτη και από το απρόβλεπτο η φάση όλη!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ απλά δεν είμαι απαισιόδοξος … δεν υπάρχει κάτι στο δικό μου μάτι που να με κάνει να πιστεύω ότι χάσαμε κάτι προς το παρόν …. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Mόνο στοιχείο ως τώρα το τερατώδες ψύχος που ψάχνει τρόπο και χώρο να επιτεθεί στην Ευρώπη από τα Σιβηριανά μονοπάτια και από ένα βόρειο ημισφαίριο με ρεκορ χιονοκάλυψης.....Η αίσθηση είναι ότι θα έρθουν και σε μας κάποια μεγάλα ή μικρότερα κομμάτια ψύχους, αλλά ακόμη πρέπει να περιμένουμε!! Είναι πιο απρόβλεπτη και από το απρόβλεπτο η φάση όλη!!

ελπίζω στο τέλος να κατέβει όσο περισσότερο και ισχυρότερο ψύχος γίνεται πρως στην Ελλάδα  και γιατί όχι και το -20 στα 850

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εάν διαβάζουν άσχετοι λογικά θα βλέπουν ότι σχολιάζουμε μεσοπροθεσμα.Αναλυσεις έχουν γίνει πολλες το τι βλέπουμε τι θέλουμε κτλ οπότε εάν κάποιος δεν έχει καταλάβει τότε απλά η δεν θα θέλει η θα πρέπει να ανοίξει τον Μπαμπινιώτη...μέχρι τότε....ΦΕΤΑΑΑΑΑΑ😁😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και δεν θέλουμε να αλλάξει απόλυτος τίποτα στα γενικά χαρακτηριστικά ίσως μόνο να βγει λίγο πιο έντονος ο υποτροπικος από ιβηρική προς Αγγλία ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Εάν διαβάζουν άσχετοι λογικά θα βλέπουν ότι σχολιάζουμε μεσοπροθεσμα.Αναλυσεις έχουν γίνει πολλες το τι βλέπουμε τι θέλουμε κτλ οπότε εάν κάποιος δεν έχει καταλάβει τότε απλά η δεν θα θέλει η θα πρέπει να ανοίξει τον Μπαμπινιώτη...μέχρι τότε....ΦΕΤΑΑΑΑΑΑ😁😁😁

Το 18αρι παράλληλο εντωμεταξυ, έκλεινε πάλι την πόρτα, με παράδοξο τρόπο. Όλο το τέρας μέσα στην Μεσόγειο θα έπεφτε. Πάμε για αύριο τώρα. Σε κάθε περίπτωση, μιλάμε για χάρτες με τεράστιο ενδιαφέρον.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Εάν διαβάζουν άσχετοι λογικά θα βλέπουν ότι σχολιάζουμε μεσοπροθεσμα.Αναλυσεις έχουν γίνει πολλες το τι βλέπουμε τι θέλουμε κτλ οπότε εάν κάποιος δεν έχει καταλάβει τότε απλά η δεν θα θέλει η θα πρέπει να ανοίξει τον Μπαμπινιώτη...μέχρι τότε....ΦΕΤΑΑΑΑΑΑ😁😁😁

Η ΦΕΤΑ εχει προσηνεμα πνευματικα δικαιωματα.Βρες κατι αλλο...😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...