Jump to content
billipiros12

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν συμφωνείτε εμείς οι βόρειοι μπορούμε να λέμε ΨΩΜΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ..Από το έχει ψωμί η υπόθεση μη τους πάρουμε τη φέτα.....Τώρα να σας δω ανατολικοπροσηνεμοι πως θα φάτε τη φέτα χωρίς ψωμί...Ενώ εμείς και μόνο με ψωμί τη βγάζουμε 😂😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Clapsanto είπε:

Αν συμφωνείτε εμείς οι βόρειοι μπορούμε να λέμε ΨΩΜΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ..Από το έχει ψωμί η υπόθεση μη τους πάρουμε τη φέτα.....Τώρα να σας δω ανατολικοπροσηνεμοι πως θα φάτε τη φέτα χωρίς ψωμί...Ενώ εμείς και μόνο με ψωμί τη βγάζουμε 😂😂😂😂😂

Κλαμα 🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Clapsanto είπε:

Αν συμφωνείτε εμείς οι βόρειοι μπορούμε να λέμε ΨΩΜΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ..Από το έχει ψωμί η υπόθεση μη τους πάρουμε τη φέτα.....Τώρα να σας δω ανατολικοπροσηνεμοι πως θα φάτε τη φέτα χωρίς ψωμί...Ενώ εμείς και μόνο με ψωμί τη βγάζουμε 😂😂😂😂😂

Εγώ την τρώω και σκέτη πάντως. Χαχαχα

 

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Κλαμα 🤣🤣

Τι άλλο περίμενες από τον κλαπσαντο😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα... Τελικά πάει να φτιαχτεί τάση εδώ και 3 μερες... Συνεχίζει και σήμερα στα πρωινα.... Όλα λένε δυτική Ευρώπη και Ισπανία και εμείς υποτροπικο στο πρώτο 10ημερο του Δεκεμβρη... Δε νομίζω ότι θα αλλάξει εύκολα αυτό... 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Καλημέρα... Τελικά πάει να φτιαχτεί τάση εδώ και 3 μερες... Συνεχίζει και σήμερα στα πρωινα.... Όλα λένε δυτική Ευρώπη και Ισπανία και εμείς υποτροπικο στο πρώτο 10ημερο του Δεκεμβρη... Δε νομίζω ότι θα αλλάξει εύκολα αυτό... 

 

 

 

Αυτ ο ακριβως πως λεμε αλλες φορες για ταση ανύψωσης αζορικου οταν μας βολεύει?..εδώ έχουμε ταση γροιλανδικου και ανύψωσης υποτροπικου πανω μας ...άρα μάλλον για ζεστη για την εποχή θα πάμε εμείς...Τώρα σε ποιυς στα δυτικά θα κάτσει άγνωστο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Clapsanto είπε:

Αυτ ο ακριβως πως λεμε αλλες φορες για ταση ανύψωσης αζορικου οταν μας βολεύει?..εδώ έχουμε ταση γροιλανδικου και ανύψωσης υποτροπικου πανω μας ...άρα μάλλον για ζεστη για την εποχή θα πάμε εμείς...Τώρα σε ποιυς στα δυτικά θα κάτσει άγνωστο 

Έτσι είναι Αντώνη. Δεν γινόταν και φέτος να ευνοηθουμε.. Στατιστικά και μόνο... Δεν μπορεί να, συνεχιστεί αυτό το χάλι στη δυτική Ευρώπη... Κάποια στιγμή θα γύριζε ο τροχος εναντίον μας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, vorios_polos είπε:

Λέξη ρίσκο το ΨΩΜΙ...ψωμί ψωμί ψωμί θα ξεφύγει κανενός το λεξικό και θα γράψει τίποτα άλλο...🤣🤣🤣

Υπαρχει κ το Κασεριιιιιι   χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Clapsanto είπε:

Ο ευρωπαιος θα κάνει ιστερλι στις αζορες χαααχαχ

εν το μεταξύ τζίφος και ευρωπαίος συμφωνούν σε άλλο κόσμο το παράλληλο του τζίφου....ελπίζω να πάρει σόβρακα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

εν το μεταξύ τζίφος και ευρωπαίος συμφωνούν σε άλλο κόσμο το παράλληλο του τζίφου....ελπίζω να πάρει σόβρακα....

Μακαρι σωτηρη ...δε υπάρχει σωτηρία αν βγουν τα κύρια τη πατησαμε ....και ειναι αρκετα ραν που επιμένει το παράλληλο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, εμετικό το ευρωπαϊκό. Ένα τέτοιο να μας κάτσει να δούμε χειμώνα τον Ιανουάριο.

ECE1-216.gif.8b3af44ebf70fb5e4c02bc18250e6871.gif

Ενς τζίφου... Προς το παρόν το μόνο σίγουρο είναι ότι θα πέσει αρκετό νερό την Τετάρτη και την Πέμπτη.

Η συνέχεια παραμένει αβέβαιη. Όπως έχουμε ξαναπεί, οι χάρτες που βλέπουμε τώρα από τις 120-144 ώρες και πέρα, θα αλλάξουν πολλές φορές ακόμη...

104153100_graphe3_10000___22.7594_39.1822_Almyrs(19).png.495bee9493e41bd92a9f5429c4570071.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χμμμ τελικά ο ρυθμιστής είναι ο Γροιλανδικός.. που ρουφάει σαν προπέλα τους αυλωνες..εδώ έχουμε δύο υποσενάρια

α)Ο γροιλανδικός παραμένει στην θέση του δλδ αυτήν που δείχνουν τα κύρια σήμερα και ο Αυλώνας επιρεάζει δυτική -κεντρική Ευρώπη αλλά επειδή είμαστε στις 200 plus ωρες αποκλείετε να βγεί ετσι...αλλά κάτι ανάλογο.

β)Ο Γροιλανδικός...σκάβει ΝΑ Ισλανδία Σκωτία και οδηγεί τον Αυλώνα πιο ΝΑ επομένως κεεί εχουμε ελπίδες.

Την εξέλιξη αυτών των κυκλοφοριών δεν νομίζω να μπορούμε να την προβλέψουμε,αλλά μιλάμε πάντα για τις 200 ώρες σήμερα ας πουμε το Ευρωπαικό εμφάνισε στις μακρινές  ουρά του Σιβιρικού στην Ουκρανία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα με βάση τα ενσεμπλ τίποτα δεν δείχνει για κάτι πολύ χειμερινό πριν από τις 10.7-9 δείχνουν μια τάση για πτώση στα 850 και μετά πάλι στουσ +5 ο μο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάντως δεν αγχώνομαι και τίποτα να μην  κάνει....Έχω σίγουρο και πάλι τον Απρίλιο 😂

Επεξεργάστηκε από Clapsanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=0&date=2022-11-28&model=gfs&member=ENS&bw=1

Δεν πρέπει με τίποτα να βγει αυτό που δείχνει για μετά τις 10 γιατί άνετα φεύγει τουλάχιστον ο μισός μήνας τζάμπα..

Εγω το πιστευω οτι αν ειναι να κρυωσει καπως ο καιρος θα γινει κοντα στα Χριστουγεννα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...