Jump to content
billipiros12

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρομερο το 06αρι..Με συνεχεις κακοκαιριες!!!Επελαση βαρομετρικων χαμηλων..!!Πολλα νερα και χιονια αρχικα στα ορεινα...

Αυτο ειναι σωστο, αυτο ειναι σωστο θαψιμο και πνιξιμο πανελλαδικο..

swsto.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακριβως αυτο..τα μεγαλα βουνα μας με νοτια και ως 3-4β/850 βαζουν το πολυ χιονι..ας δουμε πρωτα χιονια βουνων κ χιονοδρομικων με βροχαρες διαρκειας και ολα θα παρουν σειρα.. πιο χαμηλα  πιο χαμηλα πιο χαμηλα που λεει και το ασμα..😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Την γροιλανδικη κουνελα που δεν αφήνει τον αζορ να σηκωθεί και να βοηθήσει προφανος και την παραβλεπουμε??!!τέλος πάντως ας έρθει το βροχερό τρενάκι για αρχή και έχει ο Θεός...Υγ βαθιά σκεπτικός και ανησυχος 😒

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Την γροιλανδικη κουνελα που δεν αφήνει τον αζορ να σηκωθεί και να βοηθήσει προφανος και την παραβλεπουμε??!!τέλος πάντως ας έρθει το βροχερό τρενάκι για αρχή και έχει ο Θεός...Υγ βαθιά σκεπτικός και ανησυχος 😒

Προσευχή και νηστεία. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Την γροιλανδικη κουνελα που δεν αφήνει τον αζορ να σηκωθεί και να βοηθήσει προφανος και την παραβλεπουμε??!!τέλος πάντως ας έρθει το βροχερό τρενάκι για αρχή και έχει ο Θεός...Υγ βαθιά σκεπτικός και ανησυχος 😒

Και η αλλαγή ρόλων συνεχίζεται:) λέτε να είναι στις μακροπρόθεσμες παρενέργειες του covid? 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Και η αλλαγή ρόλων συνεχίζεται:) λέτε να είναι στις μακροπρόθεσμες παρενέργειες του covid? 😂

Κι εγώ δεν μπορώ να πιστέψω ακόμα την μεταστροφή αυτή του Βαγγέλη φέτος.. ως τώρα.....περίεργο μου φαίνεται....🤔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Κι εγώ δεν μπορώ να πιστέψω ακόμα την μεταστροφή αυτή του Βαγγέλη φέτος.. ως τώρα.....περίεργο μου φαίνεται....🤔

Βασικά έχετε ανταλλάξει τις ψυχές σας φέτος δεν εξηγείται...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

59 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Και η αλλαγή ρόλων συνεχίζεται:) λέτε να είναι στις μακροπρόθεσμες παρενέργειες του covid? 😂

Μπα δεν συναντηθήκαμε ακόμη με δαυτον!!!αλλά χωρίς πλάκα δεν βλέπω ακόμη χειμώνα...φθινόπωρο ναι μάλλον έρχεται στα τελειώματα του αλλά αν είναι να μου φάει το καλύτερο κομμάτι του χειμώνα ο νότιας και η βροχή τι να το κάνω?τεσπά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια εικόνα χίλιες λέξεις...τι βλέπουμε?αριστερά Κούνελα δεξιά μπαστακα...  ζωνικη με υποχρεωτική κατάληξη δυτικά μας θα εχουμε κατά εμέ  το επόμενο διάστημα εκτός κι αν δούμε ,που θα δούμε,κάτι άλλο με εντυπωσιακές μετακινήσεις στην πρόγνωση από τα μοντέλα από την άλλη εβδομάδα αλλά και πάλι αυτό το κάτι άλλο πρέπει να μας ευννοει.Μεγαλο ερωτηματικο οι δείκτες και ειδικά ο ΝΑΟ και η αρνητική τιμή που δείχνει να παίρνει.Απορω πως μπορεί να γίνει αυτό με τέτοιους χάρτες.

image.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Μπα δεν συναντηθήκαμε ακόμη με δαυτον!!!αλλά χωρίς πλάκα δεν βλέπω ακόμη χειμώνα...φθινόπωρο ναι μάλλον έρχεται στα τελειώματα του αλλά αν είναι να μου φάει το καλύτερο κομμάτι του χειμώνα ο νότιας και η βροχή τι να το κάνω?τεσπά....

Ούτε εγώ βλέπω χειμώνα να έρχεται ...ούτως ή άλλως νωρίς είναι ακόμα....το θέμα είναι ότι οι διατάξεις προσωπικά όπως τις βλέπω αφήνουν πολλά περιθώρια για το μετέπειτα είτε αυτό αρχίσει τέλη Νοέμβρη(τελευταίο 5ήμερο) είτε αρχές Δεκέμβρη.... θέλω να ελπίζω το αργότερο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Ούτε εγώ βλέπω χειμώνα να έρχεται ...ούτως ή άλλως νωρίς είναι ακόμα....το θέμα είναι ότι οι διατάξεις προσωπικά όπως τις βλέπω αφήνουν πολλά περιθώρια για το μετέπειτα είτε αυτό αρχίσει τέλη Νοέμβρη(τελευταίο 5ήμερο) είτε αρχές Δεκέμβρη.... θέλω να ελπίζω το αργότερο....

Αρχίζει πιο πολύ να με σνυσηχει ο Ατλαντικός παρά ο μπαστακας σωτο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Αρχίζει πιο πολύ να με σνυσηχει ο Ατλαντικός παρά ο μπαστακας σωτο...

Κανονίστε καμία συνάντηση σε κάνα διβδομαδο,να κάνουμε τελετή έναρξης του χειμώνα χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Theomanio είπε:

Κανονίστε καμία συνάντηση σε κάνα διβδομαδο,να κάνουμε τελετή έναρξης του χειμώνα χαχαχα

Δεν ήρθες για που κάναμε...αλλά πριν τις γιορτές θα ξανακάνουμε ,την εορταστική 😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, PAGETONAS είπε:

Δεν ήρθες για που κάναμε...αλλά πριν τις γιορτές θα ξανακάνουμε ,την εορταστική 😋

Έλειπα εν Αθήναις...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Αρχίζει πιο πολύ να με σνυσηχει ο Ατλαντικός παρά ο μπαστακας σωτο...

προσωπικά προς το παρόν δεν ανησυχώ ... καλύτερα ετσι από το να τάζουν λαγούς με πετραχίλια από τώρα και μετά όσο πλησιάζαμε όλο να στραβώνει κάτι... τώρα όλο και κάτι μπορεί να αλλάξει πέραν του 8-10ημέρου λίγο πιο εξασθενημένο ένα χαμηλό σε σχέση με τις αρχικές εκτιμήσεις των μοντέλων, λίγο πιο δυτικά ο στρόβιλος του Καναδά λίγο πιο εξασθενημένος,  λίγο να καθυστερήσει ένα χαμηλό να μπει βόρειο ατλαντικό , λίγο πιο δυνατό μπάσιμο και πιο βόρεια να κάνει ο αζορικός σε ανύποπτο προς το παρόν διάστημα.... και όλα αλλάζουν..... 

το έχουμε ξαναδεί το έργο.... μπορεί άνετα να υπερεκτιμούν την δραστηριότητα στον βόρειο Ατλαντικό την έκταση και το βάθος των χαμηλών... μπορεί και όχι φυσικά και να γίνουν όλα χειρότερα....θα δούμε απλά δεν υπάρχει κανένας λόγο 14 Νοέμβρη να τα βάφουμε μαύρα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά μην μπερδεύεστε με την αλλαγή των ρόλων απλά...υπάρχει ο ακαδημαικός της κλάψας..πατριώτης εκ γρεβενών ο οποίος και πρώτος δίδαξε την τακτική της κλάψας(δεν μου κάνει αυτό,βλέπω αστέρια κλπ) προκειμένου στο τέλος να τα μαζέψει όλα,καπου εδώ είναι ο ένας,ο άλλος προσπαθεί να κανει αντικειμενική  ανάλυση κρατώντας το υποσυνήδειτο του μακριά.....αλλά δεν μπορεί.

Κατά τα λοιπά βλέπετε το Ισλανδικό χαμηλό να μπορεί να διαλύσει τους εμποδισμούς στην Σκανδιναβία?Οχι,βλέπετε καμμία Σαχάρα να μας πλακώνει με τον υποτροπικό της ?οχι....!ε τότε απλά περιμένουμε.

Δεν μπορώ να μην γκρινιάξω και εγώ καθώς είμαστε μια μικρή χερσόνησος περιστοιχισμένη από θάλασσα και ενα μετωπο δεν μπορεί να μας βρέξει αξιοπρεπώς όλους ....ο καιρός του Π του Ζ του Γ και το κακό συναμπατημα....για μια χώρα κουτσουλιά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα με αναγκάσετε όμως  να φέρω πίσω το CLAPSANTO ...μπήκα να πω ο ναο πήγε μειον 1 για μετα τις 25 και βγαίνω χαχαχχα

Επεξεργάστηκε από xionanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Πάει παιδιά, ας μην το παλεύουμε άλλο, τελείωσε ο χειμώνας....πάμε για ψάρεμα!!

...φυγαμε....χαλαρα !!!!😂

image.jpeg.c4c45c349e425b527e7d0e61e09138c4.jpeg

 

Επεξεργάστηκε από INUIT
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Eνα είναι το σίγουρο... Θα μουλιασουμε στη βροχα το επόμενο δεκαήμερο στην Ήπειρο... Θα βγουν τα σπασμένα του φθινοπώρου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 12 αρι ειναι σαφως χειροτερο απο το 6αρι ως προς τα φαινομενα αλλα η φιλοσοφια ειναι ιδια...Επιτελους ερχεται καιρικο ενδιαφερον με διαρκεια.....Η δυτικη Ελλαδα παντως δεν εχει να φοβαται!!

Ερχεται λεμε...

gfs-0-162 (2).png

 

τσουκαλαςθαπεθανετε-facepalm.gif

Εξαιρετικο το ουκμο.!!

UW144-21.gif

Και το τζεμ..Κομπλε!!Συνεχιζουμε!!

gem-0-144 (1).png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 12αρι μας επαναφερει στην μαμημενη πραγματικοτητα

Ρε αστα διαλα πια με τον σαπιοκαιρο

Τρομερο πετσοκομα στον υετο

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...