Jump to content
billipiros12

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O βασιλιάς των βασιλιάδων μίλησε πάντως. Άμα μου κάνει αυτό εδώ πέρα για φέτος μου φτάνει εμένα για εδώ, μετά απλά θέλω το μεγάλο για τη θεσσαλονίκη

cfs-0-294.png

cfs-0-324.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Mια  φορα ρε βλαμενε,κρατα το...

gfs-0-126.png

ηρεμησε Σακη τελευταια πολυ στην τσιτα σε βλεπω ελα κατα πανω να στανιαρεις χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αζορικος τσαντιλας,,....,γροιλανδικος που καραδοκει....θα ρουφηξουν και το μπαστακα  και θα αρχισουν ολα !!!!! μενει να φανει στην οθονη και να κλειδωσει,,,,, 25 ο μηνας σημερα !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και τώρα ο Βαγγέλης θα αρχίζει να ονειρεύεται για 2001 καταστάσεις, σαν συνέχεια το 12αρι πήγε στα ενσέμπλς του

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Και τώρα ο Βαγγέλης θα αρχίζει να ονειρεύεται για 2001 καταστάσεις, σαν συνέχεια το 12αρι πήγε στα ενσέμπλς του

Πώς με πιάνεις...χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ε κάποια στιγμή πρέπει να θυμηθεί ο Δεκέμβρης ότι είναι και αυτός Χειμερινός μήνας και όχι ημι-φθινοπωρινος..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν και δεν μου αρέσουν οι ψυχρές εισβολές από ΒΑ, εδώ θα κάνω μια εξαίρεση, μιας και φαίνονται τόσο βόρεια οι αντικυκλώνες. Για να δούμε.. Είναι ευκαιρία για καλό χιόνι.. Από το 2010 έχει να κάνει τέτοιο, και μάλιστα εδώ στην Λάρισα ήταν από τα καλύτερα χιόνια, μιας και έπεσε σε μικρό χρονικό διάστημα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gfs-0-306.png?12

 

Τέτοιες εικόνες έχω δει μόνο στο cfs, όπου έρχεται η μωβιά από βα, και κλείνουν οι πόρτες οριστικά προς ατλαντικό, και η μωβιά μπαίνει μέσα στην κεντρική Μεσόγειο και γίνεται της μπιπ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

gfs-0-306.png?12

 

Τέτοιες εικόνες έχω δει μόνο στο cfs, όπου έρχεται η μωβιά από βα, και κλείνουν οι πόρτες οριστικά προς ατλαντικό, και η μωβιά μπαίνει μέσα στην κεντρική Μεσόγειο και γίνεται της μπιπ.

Και εμείς η μόνη περιοχή με επίδραση από πιο θερμές αέριες μάζες λόγο υποτροπικού .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θα δούμε θα σπάσει φέτος η κατάρα που εδώ και πάρα πολλά χρόνια δεν έχει σοβαρές και ισχυρές ψυχρές εισβολές αλλά καί σοβαρά έως και καθόλου χιόνια  στα πεδινά και παραθαλάσσια πριν της γιορτές 

Επεξεργάστηκε από Siverian express
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό το 12αρι στα μακρινά. Αν φτάσουμε σε αυτό, εδώ σίγουρα θα κάνει χιόνι σε κάποια από τις κινήσεις του αυλώνα αφού έκλεισε η πόρτα για δυτικότερα από αζορικό + τις υψηλές πιέσεις πάνω από τη σκανδιναβία. Σίγουρα πάντως θα έκανε πολύ κρύο

gfs-0-342.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Imathia Desert είπε:

Και εμείς η μόνη περιοχή με επίδραση από πιο θερμές αέριες μάζες λόγο υποτροπικού .

Γενικά μιλάω, όχι απαραίτητα για αυτό το τρέξιμο, που και στην τελική, και υποτροπικός να έρθει, από πίσω κρύο και χιόνια ακολουθούν.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στη Βόρεια Ευρώπη beast from the east, και στην Ελλάδα "Θα φύγω με τους φίλους μου για Κάιρο".

Επεξεργάστηκε από Χιών
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε κάθε τρέξιμο πάντως η περιοχή των άλπεων και οι χώρες τριγύρω από τις άλπεις φαίνεται ότι θα μπει πολύ δυνατά στο χειμώνα,μετά από χρόνια που χιόνιζε το δεκέμβριο στην κύπρο,το λίβανο,το ισραήλ,την αίγυπτο κλπ και βαρούσαν με τα κανόνια για να λειτουργήσουν τα χκ στην κεντρική ευρώπη.

 

Το λονδίνο παρεπιπτόντως σε καθαρά χειμερινά νούμερα, που δεν προδιαθέτουν για αζορικό στη μεγάλη βρετανία, άρα και επειδή δε φαίνεται κάποιος τυφώνας στον ατλαντικό, ο αζορικός πάει για σήκωμα μέσα στον ατλαντικό. στα θετικά της κεντρικής ευρώπης αυτό και κατά συνέπεια και για κεντροβόρεια-δυτική ελλάδα. Ανσάμπλ λονδίνου στο 6αρι, στο 12αρι μάλλον θα βγει λίγο πιο κρύο

Diagramme GEFS

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...