Jump to content
billipiros12

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αχ το παλιό καλό [ΚΑΚΟ] αγαπημένο αικον. Χειρότερο από όλα στο 12αρι για το χαμηλό, οπότε χαλάει και άλλο στο 18αρι.. χαχαχχαχα.  

....ΟΥΣΤ

0 mm icon.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Clapsanto είπε:

Με τον υποτροπικο σε γραμμή απο ισπανια ως τουρκια μη περιμένετε κανενα ψυχος πουθενα ολα στη κεντροδυτικη ευρωπη θα πηγαίνουν  ....εδω θα χπυμε συν 3 συν 4 σταθερα και βροχες μεχρι τα 1800..πρπεει ωποσδηπιτε να σηκωθει ενα κομμάτι βαρβάτο του υποτροπικο μεταξυ Ιταλίας Ισπανίας αλλιως χαιρετίσματα θα χαθεί ο μισός μήνας 

χααχαχαχ πατριώτη με -1,5 εγώ τώρα και εσύ -1 αισθάνεσαι κανένα υποτροπικο να σε πιέζει?χαχαχα ξεπέρασες και τον ευατό σου!!😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, bardaris είπε:

χααχαχαχ πατριώτη με -1,5 εγώ τώρα και εσύ -1 αισθάνεσαι κανένα υποτροπικο να σε πιέζει?χαχαχα ξεπέρασες και τον ευατό σου!!😎

Κολπα για να θαφτει φετος ειναι 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εφω βλέπω ισχυρό κύμα ψύχους πρώτο μισό Δεκέμβρη καπου στην Ευρώπη με μεγάλη διάρκεια και μετά πεταλούδες πανευρωπαϊκά χριστουγεννιάτικα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ολα δειχνουν οτι η κεντροδυτικη ευρωπη θα φαει το πρωτο δυνατο κυμα ψυχους κατι αναμενομενο με αυτην την κυκλοφορια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ολα δειχνουν οτι η κεντροδυτικη ευρωπη θα φαει το πρωτο δυνατο κυμα ψυχους κατι αναμενομενο με αυτην την κυκλοφορια.

Διαφωνώ ...κανένα μέρος της Ευρώπης αυτή την στιγμή δεν έχει παραπάνω πιθανότητες για το διαφαινόμενο σιβηρικό ψύχος μετά τις 5-6 Δεκεμβρίου.Εκτος από Αγγλία και σκάνδιναβια που λογικά είναι εκτός .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ολα δειχνουν οτι η κεντροδυτικη ευρωπη θα φαει το πρωτο δυνατο κυμα ψυχους κατι αναμενομενο με αυτην την κυκλοφορια.

Χωρίς αζορικό το ψύχος θα φτάσει δυτική Ευρώπη. Θα φάνε πολλά χιόνια σε Γαλλογερμανίες. 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Διαφωνώ ...κανένα μέρος της Ευρώπης αυτή την στιγμή δεν έχει παραπάνω πιθανότητες για το διαφαινόμενο σιβηρικό ψύχος μετά τις 5-6 Δεκεμβρίου.Εκτος από Αγγλία και σκάνδιναβια που λογικά είναι εκτός .

Ε καλα,εμεις οι δυο και διεκδικουμενο αυλωνα να μην εχουμε ,πρεπει να διαφωνουμε.Ειναι θεμα αρχης και ταξης.🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ε καλα,εμεις οι δυο και διεκδικουμενο αυλωνα να μην εχουμε ,πρεπει να διαφωνουμε.Ειναι θεμα αρχης και ταξης.🤣

Θα έχουμε λίαν σύντομος !!!και έντονα διεκδικούμενο κι όλας ...😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Διαφωνώ ...κανένα μέρος της Ευρώπης αυτή την στιγμή δεν έχει παραπάνω πιθανότητες για το διαφαινόμενο σιβηρικό ψύχος μετά τις 5-6 Δεκεμβρίου.Εκτος από Αγγλία και σκάνδιναβια που λογικά είναι εκτός .

Βαγγέλη συμφωνώ ότι όλες οι περιοχές είναι πιθανές...αλλά διαφωνώ για κεντροδυτική ευρώπη...εδώ θα συμφωνήσω εν μέρη με τον Τζορτζ ότι σήμερα είναι το φαβορί με ένα κλικ παραπάνω πιθανότητες...ακόμα και Αγγλία.... αλλά είναι σχετικά νωρίς και πολλά ακόμα θα αλλάξουν είτε προς το χειρότερο για εμάς είτε προς το καλύτερο.... το ευρωπαικό δίνει φαβορί κεντροδυτική ευρώπη στα ανσάμπλ του αποψε δες ανσάμπλ Αγγλίας... για μετά τις 5-6 ... απλά εγώ δεν αποκλείω και επηρεασμό όλης σχεδόν την ευρώπης στυλ 1956  για παράδειγμα.... 

Diagramme ensemble ECMWF/CEP

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Χωρίς αζορικό το ψύχος θα φτάσει δυτική Ευρώπη. Θα φάνε πολλά χιόνια σε Γαλλογερμανίες. 

 

 

 

Πολλα χιονια δεν μπορουν να φανε εκ των πραγματων.Ξενερωτες περιοχες ειναι οπου οι 20-30 ποντοι θεωρουνται μεγαλα και σπανια χιονια.Χιονια σαν τα ημιορεινα της ανατολικης Ιταλιας,των δικων μας ημιορεινων ανατολικων προσηνεμων και των τερατων φυσικα της βορειας τουρκιας δεν μπορουν ουτε να τα ονειρευτουν.Γι αυτο ειναι κριμα να χανονται οι καταβασεις ψυχους στις εκει περιοχες.Ειναι ενα πληγμα για την παγκοσμια καιροφιλη κοινοτητα που θελει να βλεπει θαψιματα και βια.😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Θα έχουμε λίαν σύντομος !!!και έντονα διεκδικούμενο κι όλας ...😎

Δεν υπαρχει πουθενα στον χαρτη ουτε υπονοια αυλωνα που μπορει να ευνοησει τα προσηνεμα.Στην καλυτερη,αυλωνας ιονιου για κεντροβορειο χιονι που απλα εγω θα ευχομαι το χ να περασει απο σουνιο και μετα να παρει β.α πορεια,ενω εσυ θα θες να περασει απο πανω μου.Ε εκει δεν θα τα χαλασουμε,συμβιβαζομαι και με τη βροχα ειπαμε φετος αρκει να ειναι αφθονη και συχνη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Clapsanto είπε:

Το μόνο που θα τραβάτε είναι ο υποτροπικος αν θα φτάσει μέχρι την Αττική η και πιο πάνω...Εγώ πιστεύω ότι θα μας καταπιεί 

Ετσι αγορι μου.Ο Αντουαν που αγαπησαμε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χαλάει και ο τζίφος. Δεν κράτησε πολύ η χαρά για το χαμηλό... Πάμε στα αυριανά...

Για τα μακρινά το σενάριο του ευρωπαίου 33 θα ήταν καλό σαν λογικη

gens-33-1-360.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η ζώνη ιβηρική Γαλλία Κάτω χώρες Αγγλία θα την φάει ο υποτροπικου και την βόρεια Ευρώπη από Πολωνία και πάνω ο μπαστακοσιβηρικοσκανδιναβικος...όλες οι χώρες που περισσεύουν έχουν ίσες πιθανότητες με μικρό φαβορι για το πρωί κύμα Ιταλία βόρεια Βαλκάνια...και μιλάω για τον συνδιασμό ψύχους με υετο δεν μιλάω για περιοχές που μπορεί να επηρεαστούν από το ξεροκρυο του Αυλώνα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δεν υπαρχει πουθενα στον χαρτη ουτε υπονοια αυλωνα που μπορει να ευνοησει τα προσηνεμα.Στην καλυτερη,αυλωνας ιονιου για κεντροβορειο χιονι που απλα εγω θα ευχομαι το χ να περασει απο σουνιο και μετα να παρει β.α πορεια,ενω εσυ θα θες να περασει απο πανω μου.Ε εκει δεν θα τα χαλασουμε,συμβιβαζομαι και με τη βροχα ειπαμε φετος αρκει να ειναι αφθονη και συχνη.

Καλά!!!θα το δούμε σε λίγες μέρες όταν θα βγείτε βλεπωντας τα πρώτα Ραν που θα σας δίνουν ελπίδες και αλλλαζοντας θα φωνάζετε ...φεταααααα🤣🤣🤣...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάντως περα απο τη πλακα δυσκολο το θεωρώ  να έρθει εδώ η κακοκαιρια ...Αλλά πρωτη φορα εδω και χρόνια ο παλιόχειμωνας παει να μπει τοσο αισιόδοξα ..απο δεκεμβρη 2001 μπορεί να Μην εχουμε αλλα μια επανάληψη 2010 σιγουρα μπορει ..και το 2011 δε θα με χαλαγε χαχαχ

Η φλωρινα παει για 10 ποντο δευτερα πρωι 

Επεξεργάστηκε από Clapsanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυ καλό το 18αρι πάραλελ. Αυτό μας νοίαζει, έτσι και αλλιώς το κύριο του τζίφου θα γίνει πρωην μοντέλο.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 minutes ago, [weathermaniac] said:

Αχ το παλιό καλό [ΚΑΚΟ] αγαπημένο αικον. Χειρότερο από όλα στο 12αρι για το χαμηλό, οπότε χαλάει και άλλο στο 18αρι.. χαχαχχαχα.  

....ΟΥΣΤ

0 mm icon.

Σημάδια.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...