Jump to content
vorios_polos

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

Τζίφος σενάριο 2.. θυμίζει Μαρτη 2011 αλλά θα κατάφερνε καλύτερα αποτελέσματα λογικά σε εμάς στην Αθήνα, λόγω και της εποχής..... δε πρόκειται να βγει κάτι καλό για κανέναν βέβαια, αφού λογικά θα μας φάει όλους το κ*λοχαμηλό, δυτικά της Γαλλίας και Ιρλανδίας στον Ατλαντικό.... το σενάριο 2 ακολουθεί τη λογική του αμερικάνου, πριν τα απογοητευτικά απογευματινά τρεξίματα... περαστικά μας αν δεν επιστρέψουμε σε σενάρια σαν τα πρωινά και καλές μας υπομονές.....

GFSP02EU12_174_1.png.26016d64538e895a939eae7de14bf6bd.png

GFSP02EU12_246_1.png.6982ed930bcfbfa97574e7b0ed327fc8.png

Το σενάριο 2 εγώ προσωπικά θα το έκανα κορνίζα όπως λέμε.. παρ' ότι και σε αυτό πέφτει κόφτης στους -10 για Αθήνα.. πολλά ζητάω.. εγώ τη θέλω επιφάνεια αυτή τη Τ ρεεε να παγώσει ο Σαρωνικός... ακραίο αλλά όλα για όλα χαχα... βγάζει τρομερή υποστήριξη πάντως το σενάριο 2.. ελάχιστη Τ σε 850 hPa -10 και στα 500 hPa -40 !!!

Σορρυ.. ηθελα να συμπληρώσω στο παραπάνω μήνυμά μου και για κάποιο λόγο συνέβη αυτό.. διαγράψτε το...

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

-Πες μου τ ονομα σου Δαιμονα...Σε Διαταζω...

-Γιωργος απο Δροσοπηγη...

-Σε Διαταζω..Βγες απο τα μελη του φορουμ...

271b0e5b6e1a45a2b82c2328ec8452ff.jpg

Σκέτος σατανάς ο μοντ. Μας έχει κάνει μαγια😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

-Πες μου τ ονομα σου Δαιμονα...Σε Διαταζω...

-Γιωργος απο Δροσοπηγη...

-Σε Διαταζω..Βγες απο τα μελη του φορουμ...

271b0e5b6e1a45a2b82c2328ec8452ff.jpg

Ουφ... να σαι καλά.... Αρρώστησα για λίγο.... ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΟΣ ΧΙΟΝΙΑΣ ΜΑΣΣ;;;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν υπαρχουν λογια να σχολιασεις...πληρη απογοητευση..οι μερες της αγαπημενης μας εποχης περνουν και θα αρχισει κιολας να παιρνει η μερα...κριμααααααα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Δεν υπαρχουν λογια να σχολιασεις...πληρη απογοητευση..οι μερες της αγαπημενης μας εποχης περνουν και θα αρχισει κιολας να παιρνει η μερα...κριμααααααα

Απο μεθαυριο αρχιζει να μεγαλωνει η μερα...η ανοιξη 2023 μας κλεινει το ματι...

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπάρχει και χειρότερο ... εκεί που περιμέναμε ψυχρές εισβολές από τον "βασιλιά" καρνάβαλο- τζίφο..... ας φάμε μια ακόμα θερμότατη εισβολή στις 28.....😡

ECMOPEU12_216_2.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Αν ηταν στο χερι μου θα εμεναν εξω και περιοχες της θεσσαλονικης. Επειδη ειναι δυσκολο ομως,βολευομαι και με κατανομη σοφιας το 2019, με περισσοτερα εκατοστα φυσικα

Δεν αντέχω κλαίω !! Κοιτα μην αφήνεις απέξω ποτέ τη Λάρισα που ειναι αυτη που χιονιζεται με μύριους τρόπους 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαλλον η κυκλοφορια παει για τρελοοοο κολλημα...βδκ ευρωπη στο ψυχρο τομεα και εμεις θερμο...προσωπικη μου αποψε αν ξεκολησει κατα τις 10 γεναρη θα μαστε τυχεροι.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εν το μεταξύ το ευρωπαικό ακόμα δεν έδειξε κάτι καλό ποτέ ως τώρα και φυσικά επιβεβαιώθηκε ..το ερώτημα είναι όταν και αν πρωτοδείξει κάτι καλό-δυνατό θα το κρατήσει μέχρι τέλους ή τότε θα θυμηθεί να πέσει έξω....;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 minutes ago, weatherforattica said:

Νέος στόχος για φέτος.... Πάμε να πιάσουμε τον θερμότερο Δεκέμβρη στην ιστορία.... Πάμε για Χριστούγεννα με μαγιό και Πρωτοχρονιά με καλαμαράκια και σαγιοναρίτσα στον Σαρωνικό... Θέλω κόκκινα θερμόμετρααα, κόκκινες πιέσεις.... ΗΛΙΟΣΣΣΣΣ ΚΑΙ ΖΕΣΤΗΗΗΗ

Εντάξει μπορεί να το λέμε για πλάκα αλλά δεν απέχει πολύ. Φανταστείτε οτι αν βγουν τα θερμά σενάρια είναι πολύ πιθανό να είναι η πρώτη φορά στη μετεωρολογική ιστορία της χώρας (σύγχρονη και παλαιότερη από τον 19ο αιώνα) όπου θα υπάρξουν τοπικά περιοχές της νότιας χώρας που μπορεί ενδεχομένως να κλείσουν με μέση μέγιστη θερμοκρασία Δεκεμβρίου στους 20 βαθμούς.

Από όσα γνωρίζω δεν έχουμε καμία αναφορά στην επίσημη βιβλιογραφία και στα επίσημα στατιστικά σταθμών που να δείχνουν οποιαδήποτε περιοχή της χώρας να το έχει καταφέρει αυτό. Σαφώς και θα έχει ξαναγίνει πιστεύω απλά δεν θα είχαμε σταθμούς σε αυτές τις περιοχές να το καταγράψουν. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Εν το μεταξύ το ευρωπαικό ακόμα δεν έδειξε κάτι καλό ποτέ ως τώρα και φυσικά επιβεβαιώθηκε ..το ερώτημα είναι όταν και αν πρωτοδείξει κάτι καλό-δυνατό θα το κρατήσει μέχρι τέλους ή τότε θα θυμηθεί να πέσει έξω....;

Φυσικά και θα πέσει έξω...πάντως σε καλή τροχιά ειναι το ευρωπαϊκό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Υπάρχει και χειρότερο ... εκεί που περιμέναμε ψυχρές εισβολές από τον "βασιλιά" καρνάβαλο- τζίφο..... ας φάμε μια ακόμα θερμότατη εισβολή στις 28.....😡

ECMOPEU12_216_2.png

Αχ βρε Σωτο... Τι τα θέλεις φέτος? Κ καλά δεν ήσουν συγκρατημενος τόσα χρόνια?προσγειώθηκες στην πραγματικότητα απότομα και εσυ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν χρειαστηκε καν να περιμενω 5 μερες. προσγιωση αμεση τελικα.
παμε για μεσα γεναρη ή πρεπει να γινει κατι ακραιο για να ξεκολλησει το εκτρωμα του ατλαντικου να γενναει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρωτόγνωρη τραγωδία. Δεν θυμάμαι ξανά Δεκέμβρη συνεχώς πάνω από τα κλιματικά με μια 2ημερη ψεύτο εισβολή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άκυρο το κύριο και το κοντρόλ του τζιφου άκυρο το κύριο του τζεμ σε καλό δρόμο ο παιος.παμε στα επόμενα Ραν τώρα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Πρωτόγνωρη τραγωδία. Δεν θυμάμαι ξανά Δεκέμβρη συνεχώς πάνω από τα κλιματικά με μια 2ημερη ψεύτο εισβολή 

έχουν ξαναυπάρξει θερμοί Δεκέμβρηδες πολύ θερμοί....΄ισως όχι σαν τον φετινό αλλά έχουν υπάρξει πολύ ήπιοι και μάλιστα πάνω από 2-3 φορές τα τελευταία 10-15 χρόνια...άρχισε να γίνεται μόδα.... είναι στο πλαίσιο των αλλαγών ... πλέον είναι πολύ πιο πιθανό να έχουμε ψυχρό Μάρτη ίσως και Απρίλη και θερμότατο Δεκέμβρη ....παρά ψυχρό ή έστω κανονικό Δεκέμβρη.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άντε να ξεκινήσω κι εγω...δε θα κανει τιοοτα κλαίτε και το Γενάρη πλεον με το παλιόκαιρο που μπλέξαμε 

Επεξεργάστηκε από Clapsanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

έχουν ξαναυπάρξει θερμοί Δεκέμβρηδες πολύ θερμοί....΄ισως όχι σαν τον φετινό αλλά έχουν υπάρξει πολύ ήπιοι και μάλιστα πάνω από 2-3 φορές τα τελευταία 10-15 χρόνια...άρχισε να γίνεται μόδα.... είναι στο πλαίσιο των αλλαγών ... πλέον είναι πολύ πιο πιθανό να έχουμε ψυχρό Μάρτη ίσως και Απρίλη και θερμότατο Δεκέμβρη ....παρά ψυχρό ή έστω κανονικό Δεκέμβρη.... 

Αστο σωτηρη εομαι γρεβενα και ακομα δεν εχει πεσει ξ ελαχιστη κατω απο τους 2 βαθμους ....παιζει να βγει στα γρεβενα 7 βαθμους πανω απο το κανονικό ο μήνας αν δεν εχει ψυχρη εισβολη ως το τέλος 

Επεξεργάστηκε από Clapsanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Άκυρο το κύριο και το κοντρόλ του τζιφου άκυρο το κύριο του τζεμ σε καλό δρόμο ο παιος.παμε στα επόμενα Ραν τώρα..

Το χαβά, σου εσυ😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...