Jump to content
vorios_polos

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Μάλιστα άρα δεν είναι πανάκεια ο αζορικος...τον θέλουμε σε συγκεκριμένες θέσεις...

Βαγγέλη πρώτον στις 240 ώρες είναι πολύ καλό ότι πάει να ριτζάρει στον μέσο όρο προς βόρεια ο αζορικός και δεύτερον ότι ακόμα η Κρήτη είναι στο +5 στα 850  άρα δεν μας πλακώνει ακόμα τίποτα απλά ανοίγει ο δρόμος για δεύτερες και τρίτες κατεβασιές πρέπει με κάποιον τρόπο να γίνει η πρώτη και ας είναι ξερή για εμάς...

ECMAVGEU00_240_1.png

ECMAVGEU00_240_2.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα πρωινά τελειώνουν με συνοπτικές διαδικασίες είτε έτσι είτε αλλιώς τα βόρεια.0 ζιρο νουλ νιεντε...μακάρι να αλλάξουν αλλά αυτή την στιγμή κανένας εμποδισμος έτσι όπως φαίνεται δεν δείχνουν προοπτική για εδώ πάνω ..Υγ πέντε νιφάδες τις χαρίζω και δεν ασχολουμε εάν και εφ όσον...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Τα πρωινά τελειώνουν με συνοπτικές διαδικασίες είτε έτσι είτε αλλιώς τα βόρεια.0 ζιρο νουλ νιεντε...μακάρι να αλλάξουν αλλά αυτή την στιγμή κανένας εμποδισμος έτσι όπως φαίνεται δεν δείχνουν προοπτική για εδώ πάνω ..Υγ πέντε νιφάδες τις χαρίζω και δεν ασχολουμε εάν και εφ όσον...

Δώσε πόνο οοοοο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Βαγγέλη πρώτον στις 240 ώρες είναι πολύ καλό ότι πάει να ριτζάρει στον μέσο όρο προς βόρεια ο αζορικός και δεύτερον ότι ακόμα η Κρήτη είναι στο +5 στα 850  άρα δεν μας πλακώνει ακόμα τίποτα απλά ανοίγει ο δρόμος για δεύτερες και τρίτες κατεβασιές πρέπει με κάποιον τρόπο να γίνει η πρώτη και ας είναι ξερή για εμάς...

ECMAVGEU00_240_1.png

ECMAVGEU00_240_2.png

Σωτο εφ όσον πέσει εντελώς η Γροιλανδία πάμε λογικά σε πιο συμπαγή p.v οπότε προς τα πού να κάνει αναδίπλωση?Ισλανδία Σκανδιναβία?δύσκολα ...γνώμη μου ότι τα βόρεια δεν έχουν να περιμένουν απόλυτος τίποτα.εχουν καεί μεχρι τέλος του χρόνου μέχρι στιγμής...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδιά ότι δείχνει ο παιος είναι γιατί στις 168 στο κύριο εξαφανίζει τον Γροιλανδικο ... Ας το δούμε και από τα αλλά και μετά βλέπουμε ... Τι σχολιάζουμε τώρα ... Την τάση για αλλαγη για μετά τις 28 την έδειχνε και ο βασιλιάς μέρες πριν ...άσχετα αν τα γκρέμισε όλα ... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο μέσος όρος ειμαι αντολικα γιατι ακολούθησαν μονο 20 ανσαμπλ το κύριο τα αλλα 30 ειναι Φευγάτα,,,,,αν ακολουθήσουν το βράδυ τα υπόλοιπα θα αλλάξει ..οπως  και αν εχει στον ευρωπαιο φαινεται ξεκαθαρα απο τα ασναμπλ αναδίπλωση 31 με 2 και τα ανσαμπλ ειναι υετοφορα και κρυα την ίδια περίοδο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Ναι μας έκατσαν τόσες αναδιπλώσεις άλλωστε...και για να χιονιστω 10 ώρες?μακάρι να βγει ο παιος έτσι όπως το δείχνει και αν δείτε εδώ πάνω με σκέτο αζορικο χιόνι ...νιφαδα να γίνω...

Αναλογως τι θεωρει ο καθενας χιονι... Εγω ας πουμε για βορεια πεδινη χωρα και 5εκ χιονι μια χαρα χιονι το θεωρω μιας και ζουμε στην Ελλαδα... Και ναι εδω που εχουμε φτασει ακομα την μια ωρα που θα χιονιστω θα την ψαχνω μεχρι τελους.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι υπόλοιποι από Λαμία και κάτω μπορείτε να ελπίζετε...εδώ πάνω κάντε ότι θέλετε αλλά είμαστε πολύ χάλια σαν προοπτική.μακαρι ν αλλαξει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, freeze είπε:

Ρε παιδιά ότι δείχνει ο παιος είναι γιατί στις 168 στο κύριο εξαφανίζει τον Γροιλανδικο ... Ας το δούμε και από τα αλλά και μετά βλέπουμε ... Τι σχολιάζουμε τώρα ... Την τάση για αλλαγη για μετά τις 28 την έδειχνε και ο βασιλιάς μέρες πριν ...άσχετα αν τα γκρέμισε όλα ... 

Έχει πρόβλημα ο τζιφος στα μεσοπρόθεσμα ανετα ξαναδειχμει αλλαγή ,,,το ζητη μα  ειναι να τη κρατήσει ο παιος ...το απόγευμα θα δούμε ισως αν κάποιος παει με άλλον 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, baristrs είπε:

Αναλογως τι θεωρει ο καθενας χιονι... Εγω ας πουμε για βορεια πεδινη χωρα και 5εκ χιονι μια χαρα χιονι το θεωρω μιας και ζουμε στην Ελλαδα... Και ναι εδω που εχουμε φτασει ακομα την μια ωρα που θα χιονιστω θα την ψαχνω μεχρι τελους.

 

Εδω παλεύουμε να μην κανει ξανα ανοιξη μεσα στον χειμωνα...

Και η μια ωρα χιονοπτωση ειναι υγεια πλεον 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, baristrs είπε:

Αναλογως τι θεωρει ο καθενας χιονι... Εγω ας πουμε για βορεια πεδινη χωρα και 5εκ χιονι μια χαρα χιονι το θεωρω μιας και ζουμε στην Ελλαδα... Και ναι εδω που εχουμε φτασει ακομα την μια ωρα που θα χιονιστω θα την ψαχνω μεχρι τελους.

 

Καλά κάνεις...εγώ όχι και έχω κάθε δικαίωμα .νομίζω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, PAIONAS είπε:

Ααα εγω ειμαι με τον Βαγγελη του εχω εμπιστοσυνη  φιλαρακι ειναι διαβασα κ τα μην τον ορμηξατε ολοι κακως βεβαια αλλα ενταξει ο καθενας εχει τον τροπο του να κανει χαβαλε οπως κ ο καθενας εχει δικαιωμα να πλαθει στο μυαλο του οποιο σεναριο πιστευει κ ο Βαγγελης εχει το θαρρος κ τις γνωσεις να το κανει

Απο τη μια μπραβο για την πιστη σου στον στρατηγο σας,πολεμιστη.Απο την αλλη παρε τοτε ενα 10ποντο και καλη διασκεδαση παιδι μου!🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Καλά κάνεις...εγώ όχι και έχω κάθε δικαίωμα .νομίζω...

Καλα προφανως ο καθενας οτι θελει ελπιζει συζητηση κανουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Απο τη μια μπραβο για την πιστη σου στον στρατηγο σας,πολεμιστη.Απο την αλλη παρε τοτε ενα 10ποντο και καλη διασκεδαση παιδι μου!🤣🤣

Μα δεν βλέπω τίποτα...δεν υπάρχει μάχη...είμαστε σε χάλια προοπτική εδώ πάνω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Βρε παιδιά πραγματικά προσπαθώ να φανταστώ πως θα μπορούσαμε να ευνοηθούμε με Γροιλανδικό. Τα χαμηλά του Ατλαντικού παίρνουν νότια τροχιά και η Αγγλία είναι μονίμως μπλε. Οπότε πως να ανέβει ο Αζορικός; Ή μιλάμε για μια μίξη Γροιλανδικού με Αζορικού ώστε να μπει μπλοκ στα χαμηλά; Αλλά μια ζωή θυμάμαι ότι ο Αζορικός τρώει ξύλο απ' τα χαμηλά. Μόνο όταν ηρεμεί ο Ατλαντικός γίνεται κάτι ουσίας εδώ. Μιλάω για κανονικά χιόνια, όχι μυγάκια των 6 ωρών και μαλ...

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Μα δεν βλέπω τίποτα...δεν υπάρχει μάχη...είμαστε σε χάλια προοπτική εδώ πάνω.

Για τον γροιλανδικο λεω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Clapsanto είπε:

Καλές ελπίδες και στους προσηνεμους 😂😂😂😂

 

 

gfs-0-192.png

Αφου δειχνει ο τζιφος  σκετο γροιλανδικο και τα αλλα μοντελα οχι τοτε μπορουμε να ελπιζουμε για αλλαγη της κυκλοφοριας ευκολα αφου αυτο το σεναριο δεν "υπαρχει"

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Καλημέρα! Βρε παιδιά πραγματικά προσπαθώ να φανταστώ πως θα μπορούσαμε να ευνοηθούμε με Γροιλανδικό. Τα χαμηλά του Ατλαντικού παίρνουν νότια τροχιά και η Αγγλία είναι μονίμως μπλε. Οπότε πως να ανέβει ο Αζορικός; Ή μιλάμε για μια μίξη Γροιλανδικού με Αζορικού ώστε να μπει μπλοκ στα χαμηλά; Αλλά μια ζωή θυμάμαι ότι ο Αζορικός τρώει ξύλο απ' τα χαμηλά. Μόνο όταν ηρεμεί ο Ατλαντικός γίνεται κάτι ουσίας εδώ. Μιλάω για κανονικά χιόνια, όχι μυγάκια των 6 ωρών και μαλ...

Άντε πάλι .ο αζορικος η που θα πρέπει να ριτζαρει εντελώς Σκανδιναβία η που θα πρέπει να ριτζαρει κάθετα από από Ισλανδία μέχρι κάτω ιβηρική...άπαξ και είναι τριγύρω από Αγγλία σκέτο έχει μυγακια σκνηπες και ψείρες χιονιού ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρτε ολα τα χιονια.Μπορειτε να μου δωσετε 600μμ σε βροχες ως τελη Μαρτη και μετα καταιγιδατο μαη κ ιουνη;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Άντε πάλι .ο αζορικος η που θα πρέπει να ριτζαρει εντελώς Σκανδιναβία η που θα πρέπει να ριτζαρει κάθετα από από Ισλανδία μέχρι κάτω ιβηρική...άπαξ και είναι τριγύρω από Αγγλία σκέτο έχει μυγακια σκνηπες και ψείρες χιονιού ...

Ακριβώς. Οπότε όταν υπάρχει ο Γροιλανδικός που εξαναγκάζει τα χαμηλά σε νότια τροχιά πως να βρει χώρο ο Αζορικός να ριτζάρει;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Παρτε ολα τα χιονια.Μπορειτε να μου δωσετε 600μμ σε βροχες ως τελη Μαρτη και μετα καταιγιδατο μαη κ ιουνη;;;

ΟΧΙ!!!  Δεν εισαι καλο παιδι 🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Παρτε ολα τα χιονια.Μπορειτε να μου δωσετε 600μμ σε βροχες ως τελη Μαρτη και μετα καταιγιδατο μαη κ ιουνη;;;

Μονο Μαρουσαρα αφηστε τα παιδες!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

Ακριβώς. Οπότε όταν υπάρχει ο Γροιλανδικός που εξαναγκάζει τα χαμηλά σε νότια τροχιά πως να βρει χώρο ο Αζορικός να ριτζάρει;

Το αυγό έκανε την κότα η η κότα το αυγό?έχουμε εδώ και 1 μήνα γροιλανδικο οπότε αγαπημένε φίλε και συνδαιτυμόνα που λέει και ο μπιτς Σνόου αντί να κάθομαι να σιχτοριζω την κακή μου τύχη με βάση την πραγματικότητα που έλεγε γροιλανδικο προσπαθώ να βρω πως μπορεί να μας ευνοήσει .η λύση ήταν και είναι μια να εμφανιστεί ο αζορικος υποστηρικτικά και να φράξει τον δρόμο προς Αγγλία ..αυτό το σημαίνει?ότι λέω πως είναι καλός ο γροιλανδικος ο σκέτος?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...