Jump to content
vorios_polos

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Πέρυσι και στην Αριάδνη τι είχατε στην Λάρισα Μιχαήλ; Το 2014 που έγινε χαμός εδώ εκεί έπιασε καθόλου;

H Λάρισα το 2014 δεν ευνοήθηκε καθόλου. Έκανε καλή χιονόπτωση συνολικά για 2 ώρες, χωρισμένο σε 2 φάσεις, μια το μεσημέρι μια το βράδυ. Συνολικά? 3 πόντοι. Έτσι σαν καλός γονιός ο fatther μου έκανε την χάρη να πάμε στον Βόλο την επόμενη μέρα. Κάθε χλμ νοτιότερα το χιόνι αυξανόταν πάρα πολύ.

Το 2017 η Λάρισα είχε βάλει σε 2 φάσεις 40 πόντους. Τους 10 στις 10 του μήνα και τους 30 στις 11. Εγώω ήμουν Γιάννενα επίσης με παρόμιο ύψος χιονιού, αλλά το έριξε κυρίως στις 11.

Έχω κάποιες φώτο που μου έβγαλε ο αδερφός  μου από την Αριάδνη στην Λάρισα

Οι φώτο δεν είναι στο τέλος της χιονόπτωσης.

DSC_0492.JPG

DSC_0495.JPG

DSC_0515.JPG

DSC_0504.JPG

DSC_0505.JPG

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρχιζουν και τρωγονται οι σαρκες του χειμωνα για τα ορεινα και τα κεντροβορεια...για τα προσηνεμα ειναι ετσι και αλλιως νωρις.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, geornik είπε:

Αρχιζουν και τρωγονται οι σαρκες του χειμωνα για τα ορεινα και τα κεντροβορεια...για τα προσηνεμα ειναι ετσι και αλλιως νωρις.. 

Μπα δύσκολα τρως σάρκα δεινοσαυρου..😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Μπα δύσκολα τρως σάρκα δεινοσαυρου..😎

λογικό.. αφού είμαστε ηδη απολιθώματα🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thesprotos είπε:

45 είμαι μάγκα... Έχω ζήσει φοβερά 80ς και 90ς

Και εγω 42,αλλα χαλάρωσε και λίγο 

Δεν είναι πανάκεια  ο καιρός

Δεν θα σπάσουμε και τα νεύρα μας για τον κωλοκαιρο. Ότι θέλει ας κάνει 

 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χειρότερο το ήδη κακό Αικον στον Αυλώνα. Για μια ακόμη φορά τα μοντέλα πήγαν στο κακό σενάριο την ημέρα που δεν μπορούμε να γυρίσουμε πίσω... Μάλλον χάνεται το πρώτο 20ημερο του Δεκεμβρίου....

Χειρότερο ακόμα και από το 00ζ....

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Clapsanto είπε:

Πόσο σοβαρά να πάρεις τα πράγματα αν στις 120 ώρες από το 0 στο 12 έχει αυτό 

 

icon-0-126.png

icon-0-114.png

Αν δεις τον βόρειο πόλο εκεί θα φτιάξεις 

Πρακτικά ο μεγάλος Αυλώνας που θέλαμε εδώ, απλά μένει στο 🏡 του...

Δε ξέρω αν δεν έρθει ο δεύτερος Αυλώνας πως θα σωθεί η παρτίδα. Όσα τρεξίματα και να δω, όταν δεν κατεβαίνει ο δεύτερος Αυλώνας, αυτό που γίνεται είναι να φεύγει δυτικά ο πρώτος, και 100 ώρες αργότερα μπαίνουμε σε ζωνικουρα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αν δεις τον βόρειο πόλο εκεί θα φτιάξεις 

Πρακτικά ο μεγάλος Αυλώνας που θέλαμε εδώ, απλά μένει στο 🏡 του...

Δε ξέρω αν δεν έρθει ο δεύτερος Αυλώνας πως θα σωθεί η παρτίδα. Όσα τρεξίματα και να δω, όταν δεν κατεβαίνει ο δεύτερος Αυλώνας, αυτό που γίνεται είναι να φεύγει δυτικά ο πρώτος, και 100 ώρες αργότερα μπαίνουμε σε ζωνικουρα....

Βιάζεσαι ...μην αγχωνεσαι ...θα σηκωθεί αζορ ,,και φαίνεται και στους δείκτες που ανεβαίνουν...άρα θα αλλάξουν πολλά ακομα 

Ψωμιιιιιιίιίιιιιιιι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Clapsanto είπε:

Βιάζεσαι ...μην αγχωνεσαι ...θα σηκωθεί αζορ ,,και φαίνεται και στους δείκτες που ανεβαίνουν...άρα θα αλλάξουν πολλά ακομα 

Ψωμιιιιιιίιίιιιιιιι

Δυστυχώς οι δείκτες που ανεβαίνουν είναι μάλλον ο Αυλώνας που φεύγει πολύ δυτικά και πάει Ισλανδία... Έτσι το βλέπω εγώ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δυστυχώς οι δείκτες που ανεβαίνουν είναι μάλλον ο Αυλώνας που φεύγει πολύ δυτικά και πάει Ισλανδία... Έτσι το βλέπω εγώ..

Μπα ανεβαίνουν πιο μετά τον αυλωνα ..άρα σηκωνεται αζορικος στη προρτογαλλια ανεβαίνουν οι πιέσεις και πανε να ισοβαθμιζουν τον γροιλανδικος που επεκτείνεται .θα ανέβαιναν από τις 10 του μηνα , όμως μενουν σταθεροί ανεβαίνουν από τις 13 τότε ακόμα και αν πήγαιναν τόσο δυτικά οι Αυλώνας θα χει διαλυθεί  

Επεξεργάστηκε από Clapsanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Clapsanto είπε:

Μπα ανεβαίνουν πιο μετά τον αυλωνα ..άρα σηκωνεται αζορικος στη προρτογαλλια ανεβαίνουν οι πιέσεις και πανε να ισοβαθμιζουν τον γροιλανδικος που επεκτείνεται .θα ανέβαιναν από τις 10 του μηνα , όμως μενουν σταθεροί ανεβαίνουν από τις 13 τότε ακόμα και αν πήγαιναν τόσο δυτικά οι Αυλώνας θα χει διαλυθεί  

Το γαλλικό κάνει το αικον να φαίνεται σαν καλό τρέξιμο.. εκεί οι δείκτες θα ανέβαιναν ήδη από τις 7 του μηνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χειρότερος και ο τζίφος, όχι σαν το αικον, αλλά χειρότερος. Λογικά πάει ολοκληρωτικά ο δεύτερος αυλώνας ο οποίος αυτή την στιγμή βρίσκεται σαν 1005 χαμηλό στον Ειρηνικό.. Κρίμα.. Πραγματικά ήταν τράστια ευκαιρία, και χάθηκε...  Πρέπει να βρεθεί άλλος τρόπος να μην καταστραφεί τελείως η φάση. Αν βγει το γαλλικό πχ, καλό 2023.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Χειρότερος και ο τζίφος, όχι σαν το αικον, αλλά χειρότερος. Λογικά πάει ολοκληρωτικά ο δεύτερος αυλώνας ο οποίος αυτή την στιγμή βρίσκεται σαν 1005 χαμηλό στον Ειρηνικό.. Κρίμα.. Πραγματικά ήταν τράστια ευκαιρία, και χάθηκε...  Πρέπει να βρεθεί άλλος τρόπος να μην καταστραφεί τελείως η φάση. Αν βγει το γαλλικό πχ, καλό 2023.

Υπομονή. Αλλιώς εισιτήρια και προσήνεμα για την μεγάλη φωτοβολίδα με τριήμερο χιόνι το 2023

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλα τα 12αρια μαύρα. Τα λέμε αργότερα, μπούxτισα. Τόσες μέρες φτιάχνεται φτιάχνεται φτιάχνεται καταστασάρα, για να χαλάσει οριστικά την τελευταία μέρα. Βρε αι....

 

To gem Πήρε .... στην χειρότερη δυνατή περίπτωση.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οποιος παει για τα πολλα χανει και τα λιγα, λεει ο λαος.

Γροιλανδικουλη καλοβλεπαμε; Ας φαμε τωρα τον υποτροπικουλη τον.μισο και βαλε Δεκεμβρη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 minutes ago, [weathermaniac] said:

Όλα τα 12αρια μαύρα. Τα λέμετ αργότερα, μπούτισα. Τόσες μέρες φτιάχνεται φτιάχνεται φτιάχνεται καταστασάρα, για να χαλάσει οριστικά την τελευταία μέρα. Βρε αι....

Η μονη καταστασαρα που φτιαχνεται ειναι τα κιτρινα γεωδυναμικα στη ΝΑ Βαλκανικη. Δυστυχως. Μετα τις 15 ουδεις γνωριζει το παραμικρο.

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια χαηλ για να καταλάβω ,τα χεις βάψει μαύρα επειδή θεωρείς ότι δεν θα έρθει ο δεύτερος Αυλώνας?το τέρας δηλαδή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...