Jump to content
vorios_polos

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Βρε αν δεν κιτρινοπορτοκαλίσει το Μαντσεστερ δεν βλέπουμε χαΐρι!!

Το 00 είναι τέλειο για κεντροβορεια

Αν πάει η ράχη και άλλο ανατολικά κινδυνεύουμε να σκάσει πάνω μας.

Θέλουμε να ανέβει λίγο ακόμα ο αζορογροιλανδικος βόρεια και γίναμε 

Επεξεργάστηκε από Theomanio
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα...χάος στα μοντέλα ακόμη. Τόσα χαμηλά κ χαμηλακια κάνουν πολύ δύσκολη την πρόβλεψη! Υπομονή να δούμε πως θα εξελιχθεί ο καιρός για μετά της 15.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η δευτερη καρτελα του τζιφου απ την αρχη ως το τελος,"αγγιζει το τελειο "   !!!.........καμια βδομαδα ακομη την θελουμε ( θελω ) δευτερη καρτελα.....   🙂 και  μετα να αρχισει να γινεται πρωτη !!!!!

Χιονισμένα Χριστούγεννα στη χώρα μας. Μύθος ή πραγματικότητα; – Weathergroup

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Βρε αν δεν κιτρινοπορτοκαλίσει το Μαντσεστερ δεν βλέπουμε χαΐρι!!

Κ η Γαλλια κ περιξ μεχρι κ Σουηδια ειναι το ιδανικο...😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, Theomanio είπε:

Το 00 είναι τέλειο για κεντροβορεια

Αν πάει η ράχη και άλλο ανατολικά κινδυνεύουμε να σκάσει πάνω μας.

Θέλουμε να ανέβει λίγο ακόμα ο αζορογροιλανδικος βόρεια και γίναμε 

βασικά αυτό το κεντροβόρεια που λέμε δεν υπάρχει 😛 Αλλού το θέλω το χαμηλό εγώ και αντίστοιχα και τον αντικυκλώνα και αλλού η Θεσσαλονίκη και τα βόρεια γενικώς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θέλει ακόμα δουλειά ο Ευρωπαίος και τα ενσεμπλς του. Ιδανικά θα ήθελα την κυκλοφορία του τζιφου 3 μήνες βέβαια🤩

gens-10-1-384.pnggens-10-0-384.png

ίσως ήθελε λίγο πιο δυτικά, ίσως όμως και να φτιαχνόταν νέο χαηλό.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

βασικά αυτό το κεντροβόρεια που λέμε δεν υπάρχει 😛 Αλλού το θέλω το χαμηλό εγώ και αντίστοιχα και τον αντικυκλώνα και αλλού η Θεσσαλονίκη και τα βόρεια γενικώς.

Εσεις το θελετε νοτιο Ιονιο γενικα...η Σαλονικα κεντρικο Ιονιο...γενικα η Θεσσαλονικη εχω παρατηρησει θελει νοτιαδες κ γενικα νοτιο στριμ στο Αιγαιο...αλλα σε ολους το θεμα ειναι να κατεβει σοβαρος αυλωνας με τη βοηθεια καλου αντικυκλωνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι ώρες είναι πολλές ακόμη και για την κεντρική Ευρώπη, οπότε πόσο μάλλον για εμάς και για το εάν θα επηρεαστούμε με κάποιο τρόπο , βροχές ή θερμή εισβολή .Ελπίζω να μην μείνει όλη η χώρα εκτός φαινομένων.

Η Γενική εικόνα για χιόνια στην χώρα μας παραμένει σταθερή με ορίζοντα προς τα Χριστούγεννα .Οι ανατολικές ακτές των ΗΠΑ περνάνε δύσκολα και το καιρικό ενδιαφέρον για εκεί έχει πάει για μετά από 10 ημέρες , άρα βάλε  15 για εμάς και είμαστε ΟΚ .  Βέβαια τα πράγματα είναι ρευστά και δεν ξεχνάμε π.χ τι έγινε πέρσι που στις 14/12 βάζαμε κλειδαριές και λουκέτα και στις 16/12 πατούσαμε refresh 8 φορές μήπως και αλλάξουν οι χάρτες. , Από την άλλη δεν μπορούμε να κάνουμε και ότι δεν βλέπουμε.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σύντροφοι χωρίς να θέλω να σας βασανίσω δεν νομίζω οτι τα σημερινά τρεξίματα υπόσχονται χιόνι για κανένα ,για να καταλάβετε τι λέω σκεφτείτε οτι η Ισπανία έχει τον ρόλο της Ελλάδας σε μία ψυχρή εισβολή τι γίνεται ανατολικά μας?(εμείς σε αυτην την κατάσταση είμαστε στο παράδειγμα στο Αζερμπαιτσάν).

Εγώ εστιάζω στο χαμηλό σχεδόν κυκλωνα που βρίσκετα ΝΔ των υψηλών πιέσεων του Αντλαντικού και των εμποδισμών που αναπτύσονται στην ΒΔ Αφρική και πρόκειται να καταλάβουν την Ιβηρική στο τέλος.Τέλος και το σημαντικότερο για μένα είναι η θέση που θα πάρει ο εμποδισμός στην Ευρώπη μετά το πέρασμα των χαμηλών.

Ετσι για μένα πάντα μην ελπίζετε σε ενα πεδιο χαμηλών πιέσεων που θα μετακινηθεί σταδιακά από πάνω μας,αντίθετα ελπίζω και πιστεύω σε μία τραυματική μεταβολή της κυκλοφορίας στα Βαλκάνια σε μεσηβρινή ίσως πιο νωρίς από τις 20,σενάριο για την ώρα που δεν φαίνεται οι πιθανότητες του είναι μικρές αλλά είναι το μόνο που θα φέρει αληθινό χειμωνα σε εμάς.Δηλαδή ο σχηματισμός Βαλκανικού ορθόδοξου μετώπου από Βορρά προς Νότο.Καλημέρα!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΜΕΓΑΛΏΣΑΤΕ ΟΛΌΚΛΗΡΟΙ ΆΝΤΡΕΣ ΓΗΝΑΤΑΙ ΚΕ ΑΚΩΜΑ ΜΕ ΤΩΝ ΚΕΡΟ ΑΣΧΩΛΙΣΤΑΙ....❓❓❓

ΑΙΧΕΤΑΙΙΙ ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ 

Ατηκι οντο ρανταιβου 🆘☢️❗🙏🥶

IMG_20221203_005024.jpg

IMG_20221203_005200.jpg

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Severe_Lover είπε:

ΜΕΓΑΛΏΣΑΤΕ ΟΛΌΚΛΗΡΟΙ ΆΝΤΡΕΣ ΓΗΝΑΤΑΙ ΚΕ ΑΚΩΜΑ ΜΕ ΤΩΝ ΚΕΡΟ ΑΣΧΩΛΙΣΤΑΙ....❓❓❓

ΑΙΧΕΤΑΙΙΙ ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ 

Ατηκι οντο ρανταιβου 🆘☢️❗🙏🥶

IMG_20221203_005024.jpg

IMG_20221203_005200.jpg

Γελαω που ο gavs ελπιζει οτι το χαμηλο του Ατλαντικου θα σπασει τον αντικυκλωνα κ θα φερει κ τοτε χιονοθυελλες στην Αγγλια...ο καθενας μεταφραζει τον καθε χαρτη οπως τον συμφερει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πήγε προς ευρωπαικό το 6αρι του αικον.. Πολύ κακό.. Τζίφος χαλάει στον δεύτερο αυλώνα, μα αυτό ήταν λογικό, ολομόναχος τον έφερνε ξανά στα 00αρια. Το θέμα είναι να μην αναπτυχθεί προς τα βόρεια ο γροιλανδικός...

Κάτι το οποίο γίνεται στο 6αρι του τζίφου.. Αναρωτιέμαι πόση υποβάθμιση μπορεί να παίξει πια...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, geornik είπε:

Γελαω που ο gavs ελπιζει οτι το χαμηλο του Ατλαντικου θα σπασει τον αντικυκλωνα κ θα φερει κ τοτε χιονοθυελλες στην Αγγλια...ο καθενας μεταφραζει τον καθε χαρτη οπως τον συμφερει

Μπορεί να γίνει πριν αλλάξει καθαρά η κυκλοφορία και επικρατήσει ο Αζορ δυναμικά και εφοσον έχει μείνει εκεί το ψυχος σε ένα κάποιο ποσοστό όχι για όλη τη Αγγλία όπως γίνεται με εμάς με εγκλωβισμό κτλ όταν μπαίνει νυφίτσα από νοτιοδυτικά....

Πετσοκομα για Άγγλους νότιους οι θερμοκρασίες για χιόνι όσο πλησιάζει....❗

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ίδιος με τον ευρωπαίο τζίφε?? ϊδιος??? Τι να πω πραγματικά, από εχθές πάμε σε όλο και χειρότερη γκάμα σεναρίων., Και εκεί που θέσαμε νέους στόχους χαλάνε και αυτές οι μεταβλητές. Σιγά μην μας έκανε την χάρη.....

 

 

Xeir;oteropw apo ton eyrvpa;io o tz;ifow sto 6ari. 

AISXOS!!!!!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα Χριστούγεννα δεν θα είναι σαν να μπαίνει η άνοιξη θα ναι σαν να μπαίνει ο Αύγουστος θα είναι η εκδίκηση της Αφρικής σαχαριανος όλεθρος τέλος τα ξαναλέμε του χρόνου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εαν κ το τριτο δεκαημερο του Δεκεμβρη δουμε αυλωνα προς δυτικη Ευρωπη σημαινει πλεον οτι αυτο ειναι το φετινο μοτιβο του καιρου και γεια σας.  ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξύπνησε καλά ο βασιλιάς σήμερα.  ας ελπίσουμε απλά να είναι μια κακή παρένθεση το 6αρι. γενικά σαν ευρωπαίοι, αφού δεν έχει τίποτα για κανέναν έτσι όπως το έδειξε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάει και η δυτική Ευρώπη γιατί αυτό δεν το λες και ψυχρή εισβολη της προκοπής πάει και το τέρας κρύφτηκε πίσω από τον μπαστακα οπότε αλλαγή πλεύσης...ξαναγυρνάνε στον σιβηρικό και τα ίχνη ζωής του αζορικου που προς θεού δεν τον θέλουμε εμείς όπως όλοι παρακαλάτε εδώ πάνω ,τούμπανο δηλαδή...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πω ρε φιλε ......¨σας αφηνω με ομορφους , στρωμενους χαρτες και μου τους κανετε κουβαρι , ...τι πραμα ειστε?? 🤣🤣 

τελος παντων ακομη ειμαι στη φαση που χαζολογαω χαλαρα μετα τις 250 ωρες και οκ μεσα στο πλανο ειμαστε.....το αγχος σε λιγες μερες !!!🙂

Επεξεργάστηκε από INUIT
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάμε για μετά τις 20 για πεδινό χιόνι για όλη την Ελλάδα. Εντάξει, δεν έγινε και κάτι που δεν έχει ξαναγίνει. Λες και είμαστε Ροβανιέμι και πρέπει να ρίχνει χιόνι από αρχές Δεκέμβρη. Εμείς εδώ κάτω μια φωτοβολίδα μας φτάνει για το 3/3. 

gfseu-0-384.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...