Jump to content
vorios_polos

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Οι Ιταλοί το έριξαν....Θα περάσει από πολλούς σταθμούς πιστέψτε το δεν είναι παραμύθι!!

Μπορεί να είναι εικόνα εξωτερικοί χώροι και κείμενο που λέει "Arriva T'ORSO RUSSO RUSSIA 44C 30C CINA INDIA"

καλά κάθε χρόνο και κάθε χειμώνα τα ίδια και τα ίδια μας λένε η Ιταλοί και εσύ ακόμα πιστεύεις τους Ιταλούς οπός και των Μάρτη του 2021 μας λέγανε ότι θα έρθει Μάρτης του 87 και τελικά τη ήρθε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Siverian express είπε:

αν μας κάτσει κανένας αντικυκλονας μπαστακας πάνω ακριβώς από την Ελλάδα μπορεί να χαθεί άνετα και πάνω από ένας ολόκληρος μήνας και μετά τη μένει ο Φλεβάρης αν κάτσει και εκεί καμία ζονικη τέλειωσε ο χειμώνας μετά και πόσες ημέρες μένουν ακόμα για χειμώνα 

Δεν φαινεται κατι τετοιο προς το παρων

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο χειμωνας τελειωσε πριν καν αρχισει,...ακραιως?????η αχιονια με εχει κανει δυσπιστο...ευκολα γινετε το 4 στα 4 εδω φετος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Δεν φαινεται κατι τετοιο προς το παρων

 

μακάρι να μη βγει κάτι τέτοιο γιατί αλλιώς την βάψαμε και πάει χάθηκε ολόκληρος ο χειμώνας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Οι αλλαγες ειναι πολλες ακομα και σε λιγες ωρες... Προφανως παμε για μετα τις 10 του μηνος για το οτιδηποτε οποτε η μονη λυση αυτη την στιγμη ειναι υπομονη

Σε μερικά τρεξίματα παρακάτω θα βάζετε αυτό μπροστά από τους χάρτες ανά 6ωρο!!

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Πού τις είδες τις 20 μέρες χειμώνα? ΣΤις 15 ξεκινάει ο χειμώνας κανονικά στην Ελλάδα κι όλα θα διαμορφωθούν όπως πρεπει....αν δεν έχετε υπομονή είναι άλλο θέμα, αλλά μετά θα μετανοήσετε ξανά....Η κινητικότητα που υπάρχει οι διαταραχές που βγαίνουν και θα βγούν και οι ανορθώσεις αντικυκλώνων που βολεύουν για μας σε 2ο χρόνο θα σας κάνουν μερικούς να τρίβετε τα μάτια σας....

Όταν ο Νοέμβριος θερμοκρασιακα βγαίνει πάνω από τον μέσο όρο… κ ακολουθεί κι ο Δεκέμβριος το ίδιο μοτίβο… τι θες να σχολιάσω;; Σταγόνα δεν θα πέσει μέχρι τα μέσα του μήνα στα ανατολικά, ενώ οι νοτιαδες, οι υγρασιες κ οι υψηλές θερμοκρασίες θα είναι το κύριο χαρακτηριστικό του καιρού! 

681A2C79-DC07-420C-93BD-BB138997EFE8.png

EE9BD763-D98D-4CAD-988B-4E17135CED6B.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Siverian express είπε:

για την ώρα ας βάλουμε καμήλες γιατί ο υποτροπικος φαίνεται να έρχεται στην Ελλάδα με άγριες διαθέσεις 

Αυτό κάντο εσύ αν το θέλεις και περιορίσου σε ουσιαστικά μηνύματα, για να τελειώνουμε!! Αν θελεις να παραθέσεις στοιχεία από αναλύσεις χαρτων μπορείς να το κάνεις και σταμάτα επιτέλους το τρολάρισμα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ήδη βλέπω τον ευρωπαίο και είναι ακόμα χειρότερος, δεν υπάρχει δεύτερος αυλώνας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ήδη βλέπω τον ευρωπαίο και είναι ακόμα χειρότερος, δεν υπάρχει δεύτερος αυλώνας.

μαικ μηπως ο παιος θα μας δειξει κατι καλυτερο ερωτηση κανω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΚΑΙ ΜΗ ΣΕΒΑΣΤΙΚΑ ΤΡΟΛ-ΠΟΣΤ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ....ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΝΟΝΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Ας ΤΟΥΣ ΔΙΑΦΥΛΑΞΟΥΜΕ!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, PAIONAS είπε:

μαικ μηπως ο παιος θα μας δειξει κατι καλυτερο ερωτηση κανω

Δεν ξέρω τι θα βγάλει, απλά δεν θα είναι αρκετά καλό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Siverian express είπε:

Μέχρι  στής 20 Δεκεμβρίου δεν έχει τίποτα από χιόνια στα πεδινά και παραθαλάσσια στην Ελλάδα μην ζεις μέσα σε έναν φαντασιόπληκτο κόσμο αν κάνει κάτι θα το κάνει μετά τής 20 Δεκεμβρίου τελια και παυβλα 

Εγώ που μένω στα 550μ θα δω τιποτα η πιανει και μένα αυτο;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισης μετα τις 14 δε ξερει κανενας τι θα κανει ποσο μαλλον στις 17 ....εγω το θεωρω χοτ για κατι καλο διστημα η πιο μετα τουλαχιστον για δω ,, εγω ενα χαμηλο να πεερναει απο κατω μου θελω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγος σεβασμός σε ανθρώπους που εινια χρονια εδω δε βλάπτει,  και ας βλέπουν και γάιδαρο να πετάει,,,και γω κανω πλακα αλλα δεν χαρακτηρίζω κανένα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, snow_evia είπε:

Εγώ κρατάω ότι υπάρχει τάση για ενδυνάμωση του σιβηρικού αντικυκλωνα στην σιβηρια

Εχει αρκετά θετικά πέριξ, όπως αυτό, ή οι δείκτες, αλλά θα πρέπει να έχουμε υπομονή.....το διάστημα 8-13 τουλάχιστον ειναι χαμένο για μας, είμαστε στο θερμό τομέα σε τέτοιες φάσεις, όμως έχουμε ενα θετικό συμπαραστάτη επιπλέον, την κινητικότητα και το γεγονός μαζί ότι οι γροιλανδικοί δεν είναι οι Α που μπορεί να σου δημιουργήσουν μεγάλο χρονικό πρόβλημα....Οι χάρτες που εβαλε χθες ο Σωτος είναι πιο κοντά κατ εμε στην οποια πραγματικότητα βρούμε μπροστά μας. Από 12-13 και μετά διαφαίνεται ένα χτίσιμο σε νέο καρικο γιγνεσθαι από το οποίο μπορούμε κι εμείς να ελπίζουμε σταδιακά ότι θα συμμετάσχουμε....Είναι πολύ λεπτές οι ισορροπίες και θέλει υπομονή!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Clapsanto είπε:

Επισης μετα τις 14 δε ξερει κανενας τι θα κανει ποσο μαλλον στις 17 ....εγω το θεωρω χοτ για κατι καλο διστημα η πιο μετα τουλαχιστον για δω ,, εγω ενα χαμηλο να πεερναει απο κατω μου θελω 

Προς το παρον απο κατω μας περνανε άλλα...😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο ευρωπάιος είναι μαζί με το γαλλικό οτι χειροτερο για σημερα. ΤΡΑΓΙΚΟ ΑΥΛΩΝΑς ΣΤΟΝ ΑΤΛΑΝΤΙΚΟ

ECM1-168.GIF?02-0

🤢

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωρα για τσιπουροκατασταση..Σταματησα εδω και λιγες μερες να βλεπω μοντελα...Ετσι κι αλλιως δεν εχει νοημα..Χασιμο χρονου και σπασιμο νευρων...Οτι ειναι να γινει θα γινει..Μετα το φιασκο της Παπαριελ για την Καλλιθεα δεν ξαναασχοληθηκα με μοντελα...

Απο διαισθηση και μονο πιστευω σε κεντροβορειο χιονια λιγο πριν τις γιορτες...Τιποτα αλλο..Μονο ενστικτο...Αυτα..Ωρα για βιβες...

Θεε μου απαλλαξε με απο τους Ελληνες...Απο τον Οκτωβρη μεχρι τον Απριλη με θελουν στη χωρα τους..Και οταν καταβαινω πλακωνονται για το που θα πρωτοπαω..Τι τρελα κουβαλανε διαχρονικα...??Στειλε με Γκανα καλυτερα..😜

4380bd4a167d30cc0bf42530f7a83540-800.jpg

Καλο βραδυ αδερφια..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας πάμε σιγά σιγά

-Θεωρείτε οτι η Ιβηρική θα έχει χιόνι και κρύο επί 20 ημέρες?Αυτό έγινε αλλά με διάταξη που ευνοούσε καθαρά δυτική Ευρώπη και ΒΔ Αφρική...και όχι τα χιόνια να φθάνουν και στην Ανατολική Ευρώπη...αλλά και στα κεντρικοανατολικά της.Η ανάπτυξη εμποδισμού στην Ιβηρική και δυτική Ιταλία  για μένα στο τέλευταίο δεκαήμερο είναι μονόδρομος...το εδιξε αλλωστε ο τζίφος.

-Εάν η κεντρική Ευρώπη παγώσει όταν οι άνεμοι θα στρεφονται σε βόρειους θα είναι παγωμένοι....δεν μιλάμε όταν η κυκλοφορία γίνει μεσηβρινή τι θα γίνει.

-Το κυριότερο προβλέπω(συγνώμη για το απόλυτο αλλά χρειάζεται και αυτό) ομαλή εναλλαγή της κυκλοφορίας στο τελευταίο δεκαήμερο σε μεσηβρινή για εμάς...

 

 

Θεωρείτε ότι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

To τερμάτισε ο σκουπιδαίος. Λίγο ακόμα και το κάνει χιονιά ανατολικών ΗΠΑ με αυλώνα από σκανδιναβία

Αν ψάχνουμε πάντως για τρολ.....ο Ευρωπάιος είναι το φαβορί!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bardaris είπε:

Αν ψάχνουμε πάντως για τρολ.....ο Ευρωπάιος είναι το φαβορί!!!

Θωμα εχουμε κανα νεο για τους νταλτον απο το μπουραν για φετος???????🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...