Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ελπιδες το κοντρολ να συνεχισει το μοναχικο του δρομο ,και να επηρεασει περισσοτερα μελη στο 12αρι.....

υ.γ. γεμισε αιλουροειδη το φορουμ και  δε γινεται δουλεια  ετσι 🙃

Επεξεργάστηκε από INUIT
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Delsnow είπε:

Μαλλον τη τεταρτη ειμαι για βουνο να δω χιονακι αν βγουν τα σεναρια..θα ειναι και κυνηγετικη μερα και θα μαι απ το πρωι μεχρι το βραδυ οπως καθε τεταρτη και σκ....

Ενα βιντεακι @Beach-snow NG ..εδω βρισκομαι σε υψομετρο γυρω στα 1000μ..

Ειναι η πολυδιαφημισμενη ειδικη διαδρομομη(ΤΑΡΖΑΝ)του rally acropolis....

 

 

όλο χαμόγελο,, φαντάσου πως είσαι τώρα που δε χιονίζει 😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, Μεσσήνιος είπε:

Οι βροχούλες είναι ευεργετικές εκτός από τη γεωργία και για τα δάση να μην πιάνουν εύκολα φωτιές. Αλλιώς τι να το κάνεις το χιόνι σε ένα καμμένο - γυμνό βουνό? Χάνεται η μισή ομορφιά έτσι.

Δεν τους πολυνοιαζει.Κομπρες αθηναιοι,για καμια φωτο στο ινστα θα ανεβουν στο βουνο, με γουναρικο και γοβες.Και καμμενο να ειναι,δεν πειραζει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Πότε ήταν ο τελευταίος χειμώνας που τα βουνά ήταν τόσο αχιόνιστα? Η δεν υπάρχει προηγούμενο τις τελευταίες δεκαετίες?

Νομίζω 2015-2016

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Δεν τους πολυνοιαζει.Κομπρες αθηναιοι,για καμια φωτο στο ινστα θα ανεβουν στο βουνο, με γουναρικο και γοβες.Και καμμενο να ειναι,δεν πειραζει.

παρατηρώ διαχρονικά έχεις τις καλύτερες εντυπώσεις για τους μοντέρνους Αθηναίους πάντως 🤣😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δεν τους πολυνοιαζει.Κομπρες αθηναιοι,για καμια φωτο στο ινστα θα ανεβουν στο βουνο, με γουναρικο και γοβες.Και καμμενο να ειναι,δεν πειραζει.

Απόλυτα σωστός. Το Καμμένο πραγματικά δεν τους απασχολεί καθόλου. Πολλοί Πάρνηθα σταματάνε στα καμένα γιατί βαριούνται να πάνε παραπάνω που έχει το πανέμορφο ελατοδασοσ. γχιοναθρωπο στα καμένα λοιιιν  και ινστα φωτό με γούνα που έχει η κλωσα για 1 φορά το χρόνο και γοβα. Κλασσικη κατασταση που Θα δεις πάντα Πάρνηθα ΣΚ όταν έχει χιόνι. Λέρες Αθηναίοι χωρίς καμία επαφή με τη φυση. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Και σε εμένα είχε ρίξει μια πέτσα πρωί πρωτοχρονιάς 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Απόλυτα σωστός. Το Καμμένο πραγματικά δεν τους απασχολεί καθόλου. Πολλοί Πάρνηθα σταματάνε στα καμένα γιατί βαριούνται να πάνε παραπάνω που έχει το πανέμορφο ελατοδασοσ. γχιοναθρωπο στα καμένα λοιιιν  και ινστα φωτό με γούνα που έχει η κλωσα για 1 φορά το χρόνο και γοβα. Κλασσικη κατασταση που Θα δεις πάντα Πάρνηθα ΣΚ όταν έχει χιόνι. Λέρες Αθηναίοι χωρίς καμία επαφή με τη φυση. 

Δεν σου επιτρέπω να μας αποκαλείς "λερες" χαχα 

Παρεμπιπτόντως.... προχθές που ανέβηκα Μπάφι με το παιδί (πεζοπορία στα μονοπάτια) η γόβα και το καλσόν πήγαινε σύννεφο!!! Εννοώ στο καταφύγιο. Όχι στα μονοπάτια!!

 

 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Απόλυτα σωστός. Το Καμμένο πραγματικά δεν τους απασχολεί καθόλου. Πολλοί Πάρνηθα σταματάνε στα καμένα γιατί βαριούνται να πάνε παραπάνω που έχει το πανέμορφο ελατοδασοσ. γχιοναθρωπο στα καμένα λοιιιν  και ινστα φωτό με γούνα που έχει η κλωσα για 1 φορά το χρόνο και γοβα. Κλασσικη κατασταση που Θα δεις πάντα Πάρνηθα ΣΚ όταν έχει χιόνι. Λέρες Αθηναίοι χωρίς καμία επαφή με τη φυση. 

Όπως τα λες... Επίσης κανένας δεν κοιτάει και τις βροχές για το όφελος της φύσης στην Αθήνα... Ο καθένας κοιτάει τη δουλειά του και εύχεται καθημερινές λιακάδες, προκειμένου να μη του βραχεί το παπούτσι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Και σε εμένα είχε ρίξει μια πέτσα πρωί πρωτοχρονιάς 

Η πιο ωραία πρωτοχρονιά της ζωής μου...αξέχαστη!!!λουτρά Πόζαρ με -8 χιονισμένα και παγωμένα όλα μέσα σε μια γούρνα απομακρυσμένη με ζεστό νερό και 2 κρυστάλλινα ποτήρια με καλή σαμπάνια στην αλλαγή χρόνου.Το πρωί έξω από την Έδεσσα όλα χιονισμένα...😁😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, menidi είπε:

Δεν σου επιτρέπω να μας αποκαλείς "λερες" χαχα 

Παρεμπιπτόντως.... προχθές που ανέβηκα Μπάφι με το παιδί (πεζοπορία στα μονοπάτια) η γόβα και το καλσόν πήγαινε σύννεφο!!! Εννοώ στο καταφύγιο. Όχι στα μονοπάτια!!

 

 

Τι χουνη τι τακουνι😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Η πιο ωραία πρωτοχρονιά της ζωής μου...αξέχαστη!!!λουτρά Πόζαρ με -8 χιονισμένα και παγωμένα όλα μέσα σε μια γούρνα απομακρυσμένη με ζεστό νερό και 2 κρυστάλλινα ποτήρια με καλή σαμπάνια στην αλλαγή χρόνου.Το πρωί έξω από την Έδεσσα όλα χιονισμένα...😁😁😁

Αυτό που με ανησύχησε περισσότερο είναι τα 2 κρυστάλλινα ποτήρια 😂😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Η πιο ωραία πρωτοχρονιά της ζωής μου...αξέχαστη!!!λουτρά Πόζαρ με -8 χιονισμένα και παγωμένα όλα μέσα σε μια γούρνα απομακρυσμένη με ζεστό νερό και 2 κρυστάλλινα ποτήρια με καλή σαμπάνια στην αλλαγή χρόνου.Το πρωί έξω από την Έδεσσα όλα χιονισμένα...😁😁😁

Να ποιοι είναι οι αρχηγοί σας. Κρύσταλλα και σαμπάνιες. Και εσείς ακούτε τα παραμύθια με τους δράκους 😂

Επεξεργάστηκε από Snow sick
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Αυτό που με ανησύχησε περισσότερο είναι τα 2 κρυστάλλινα ποτήρια 😂😂😂😂😂

Το παιξα ο Ριτζ από την τόλμη και γοητεία...🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρωτοχρονιά του 2016 είχε έντονο ψύχος και έριχνε χιονομυγάκια ακόμη και στο Κέντρο της Αθήνας. Είχαμε φτάσει νομίζω -11 στα 850 αλλά με τρισαθλια διάταξη.

Βλέπαμε στις κάμερες την Κωνσταντινούπολη να θάβεται 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Το παιξα ο Ριτζ από την τόλμη και γοητεία...🤣🤣🤣

 

Πως φαίνεται ότι τα εχουμε τα χρονάκια μας ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι άλπεις πάντως (κανονικές στην κεντρική ευρώπη και δειναρικές στα βαλκάνια) έχουν αρκετό χιόνι όπως τα είδα από το αεροπλάνο όταν γύριζα από φρανκφούρτη. Τώρα αν είναι πάνω ή κάτω από τα κανονικά δεν ξέρω, αν και οι κανονικές άλπεις στην κεντρική ευρώπη σίγουρα δέχτηκαν αρκετές χιονοπτώσεις αφού είχε αρκετά χιόνι μέχρι τα πεδινά εκείνες τις 2 βδομάδες του δεκέμβρη. Και η ζέστη που έχει αυτές τις μέρες δε νομίζω ότι επηρεάζει τα χιόνια στα βουνά, αφού μιλάμε για υψόμετρα 3000 μέτρα και πάνω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Μη μου λες εμενα κυρα Μπρουκ οτι δεν θα χιονισει φετος στη Σαλονικα...🤣Αι σιχτιρ..

CharmingSkeletalCuttlefish-size_restricted.gif

Βρε στο Κορυδαλλό θα χιονίσει; Αυτό με ενδιαφέρει εμένα🤣

.. πλάκα κάνω παιδιά έτσι.. μη το πάρετε τοις μετρητοίς..

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

Βρε στο Κορυδαλλό θα χιονίσει; Αυτό με ενδιαφέρει εμένα🤣

.. πλάκα κάνω παιδιά έτσι.. μη το πάρετε τοις μετρητοίς..

Καλά.....εσύ πας για το 1/3!! Αφού μέχρι στιγμής έχεις 0/2 θα λέγαμε. Γιατί και η Μήδεια είχε χιόνι εκεί αλλά έλιωσε πολύ γρήγορα καθώς ανέβηκε η Τ.

1/3 λοιπόν. Σαν το ποσοστό που είχε στις βολές ο Αγιασοτελης ο παλιός μπασκετμπολίστας της ΑΕΚ (για όσους θυμούνται)

Ενώ το Μενίδι είναι σαν το Μήνα Γκέκο και η Νέα Ιωνία σαν το Βασίλη Λανε. 

Αααχχχ ομαδάρα ρεεεε..

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ καλή προοπτική προς τα τέλη Γενάρη, φαίνεται να αλλάζει σημαντικά η κυκλοφορία 18-20. Ο «μεγάλος θεός τζιφος»  μίλησε!

 

 

wind300kt_20230103_06_348.jpg

rel_vorticity_500_20230103_06_366.jpg

850temp_20230103_06_360.jpg

Μεγάλη επισώρευση ψύχους βορειοανατολικά προς Σιβηρία

gph500_anom_20230103_06_384.jpg

Επεξεργάστηκε από snowmix99d
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...