Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πέρυσι το μοτίβο για την πόλη μου όλο σχεδόν τον χειμώνα ήταν το σκέτο κρύο μόνο του, σε τόσο κουραστικό σημείο που παρακαλούσα σε κάποια φάση τον Μάρτιο να χαλαρώσει επιτέλους γιατί δεν αντεχόταν άλλο αυτός ο μίζερος συνδυασμός κρύου-ήλιου. Βλέπαμε για μήνες χάρτες με αυλώνες και μπάλες κοντά μας και δεν κερδίζαμε απολύτως τίποτα εντέλει. Μόνο κρύο. Το μόνο παρήγορο πως τα βουνά ήταν διαρκώς στα φουλ και πραγματική απόλαυση για αρκετούς μήνες. Θα αργήσουμε λογικά πιστεύω να το ξαναδούμε αυτό σε τέτοιο βαθμό.

Φέτος πήγαμε στο αντίθετο μονοπάτι. Μόνο ζέστη. Και ήλιος πλέον εννοείται, καθώς για ένα αρκετά μεγάλο διάστημα στην αρχή του "χειμώνα" είχαμε διαρκείς φθινοπωρινές συννεφιές και ομίχλες. Πάλι καλά, κάτι ήταν και αυτό. Βλέπω τα 15αρια που έρχονται πάλι από εβδομάδα και μέσα σε έναν αηδιαστικό χειμώνα σαν αυτόν, είναι τέρμα εμετικό μέσα Γενάρη να την βγάλουμε πάλι με αυτά και με αμφίβολη προοπτική προφανώς για ότι απέμεινε χρονικά από εκεί και πέρα.

Στα των χαρτών για την εξέλιξη 10+ ημερών τίποτα δεν χάθηκε ακόμα αλλά προσωπικά δεν έχω ιδιαίτερες βλέψεις. Γενικά δυστυχώς φέτος ξεροσταλιάζεις να βλέπεις χάρτες αποκλειστικά και αναγκαστικά στις 200+ ώρες ( και λίγες λέω βασικά) γιατί πιο πριν δεν... Αλλά αυτές οι ώρες είναι πραγματικά πολύ μακρινές και με όχι τόσο μεγάλο νόημα σε καταστάσεις τουλάχιστον όπως η παρούσα όπου φαίνεται να ανακατεύεται η τράπουλα κάπως, σε αντίθεση με έναν ολόκληρο Δεκέμβρη που κάηκε στο πι και φι. Υπάρχει η προοπτική για ένα καλό στήσιμο επιτέλους, αλλά για εμάς εδώ πάνω τουλάχιστον πιστεύω πως ισχύει το "ποιος έχασε την τύχη του, για να την βρούμε εμείς".

Καλή συνέχεια!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, bill24 είπε:

περιμενουμε και ανσαμπλ ευρωπαιου για μια πιο καλη αποψη αλλά το πραγμα φωναζει μεγαλη μουφα[αναφερομαι σε χιονια σε πεδινα τμηματα]

Τελικα ρε βασιλη αυτη η θερμη εισβολη εκει κοντα στις 16 του μηνος τι εγινε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Ειδικά οι βόρειοι κατά κύριο λόγο δεν έχετε κανένα μα κανένα λόγο σε οποιαδήποτε σενάριο να τα βάψετε μαυρα

Τι μαύρα ρεε😂😂😂😂..δες ενσεμπλς ποίημα ...

image.png.853827860d1bb424e0500acc7ae5a9a1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Avalanche είπε:

Τι μαύρα ρεε😂😂😂😂..δες ενσεμπλς ποίημα ...

image.png.853827860d1bb424e0500acc7ae5a9a1.png

Μονο μην το κυριο παρασυρει και τα υπολοιπα σεναρια με το μερος του.Αυτο  παιζει ακομα σαν πιθανοτητα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Μονο μην το κυριο παρασυρει και τα υπολοιπα σεναρια με το μερος του.Αυτο  παιζει ακομα σαν πιθανοτητα

Σπύρο είναι τόσο για πέταμα το κύριο που είναι εντελώς μόνο του απέναντι σε ότι μοντέλο υπάρχει..😂😂😂😂

Πάντα είναι το αντίθετο σενάριο ακόμα και από τα ενσεμπλς του...

Το αφήνω εδώ αυτό για το μάτι..

image.png.987e4504f2922be89e23a168022cd194.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=12

Υπαρχει εμφανης διαφορα μεταξυ μεσο ορου και κυριου.Ελπιζω  αυτο να αλλαξει  στα επομενα τρεξιματα

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ειδικά οι βόρειοι κατά κύριο λόγο δεν έχετε κανένα μα κανένα λόγο σε οποιαδήποτε σενάριο να τα βάψετε μαυρα

Όσο και αν θέλω να χιονίσει στα βόρεια και τη θεσσαλονίκη (περισσότερο από τη φρανκφούρτη), όταν πάμε από αναβολή σε αναβολή και από αναδίπλωση σε αναδίπλωση λογικό είναι να υπάρχει σκεπτικισμός. Από το διάστημα 20-25 πλέον το διάστημα που ελπίζουμε σε κάποια αναδίπλωση έχει γίνει 25-30 και πάει λέγοντας. Δε νομίζω να θεωρείς ότι υπάρχει έστω η παραμικρή ελπίδα για πιο πριν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Όσο και αν θέλω να χιονίσει στα βόρεια και τη θεσσαλονίκη (περισσότερο από τη φρανκφούρτη), όταν πάμε από αναβολή σε αναβολή και από αναδίπλωση σε αναδίπλωση λογικό είναι να υπάρχει σκεπτικισμός. Από το διάστημα 20-25 πλέον το διάστημα που ελπίζουμε σε κάποια αναδίπλωση έχει γίνει 25-30 και πάει λέγοντας. Δε νομίζω να θεωρείς ότι υπάρχει έστω η παραμικρή ελπίδα για πιο πριν

Ναι ρε συ...δες κοντρόλ Τζεμ πχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Kilkis1989 είπε:

 

 

Χαχαχα εσύ είσαι χειρότερος και από μένα 

ειμαι στο Τσάκ να φωνάξω πιο νοτιανατολικαααααααααα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο σκουπιδαίος είναι 3-4 βαθμούς πιο κρύος από το τζίφο για εδώ. Τρίτη πρωί ο τζίφος δίνει 1 βαθμό, ο σκουπιδαίος τώρα δίνει -4

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...