Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To 12αρι για φρανκφούρτη νομίζω είναι το καλύτερο τρέξιμο όλων των ημερών μέχρι στιγμής. Ένα 5ποντο-10ποντο νομίζω είναι εφικτός στόχος, αν και νομίζω υπάρχει δυναμική για αρκετά παραπάνω, αλλά οι θερμοκρασίες μάλλον είναι πρόβλημα λόγω ωκεάνιας προέλευσης του αυλώνα. Θα δείξει όμως, νομίζω ο υετός τουλάχιστον της τρίτης είναι ψιλοκλειδωμένος και θα είναι ικανοποιητικός. Μένει να φανεί η δευτέρα,η τετάρτη και η πέμπτη τι υετό θα δώσουν και ειδικά η δευτέρα με τι θερμοκρασίες. Το δεκέμβρη παίζαμε με θερμοκρασίες στους -5 και σε τέτοιες Τ ζορίζεται να χιονίσει, το καλό 3ωρο που έδωσε το στρώσιμο είχε ανέβει στους -2 με -3. Τώρα μάλλον θα παίζουμε στο 0 με +1 (ελπίζω όχι παραπάνω). 

Για βόρεια ελλάδα δεν έχει κάτι όπως εξελίχθηκε το 12αρι, πάλι στο τέλος βγάζει ένα τέρας (πάλι θα πέρναγε από γερμανία) κάτι αλλά όταν πάει από αναβολή σε αναβολή ξέρουμε τι γίνεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

To πρόβλημα είναι ότι πέφτει ο αρχικός αυλώνας πολύ δυτικά σε γφσ και τζεμ ..... το καλό είναι ότι το ούκμο είναι σαφώς πολύ πιο ανατολικά.... άρα παίζει άνετα ο ευρωπαίος να επιμείνει στο πρωινό του σε πιο ανατολική διάταξη από τον τζίφο και τζεμ.... γιατί και τα ανσάμπλ του ήταν πιο ανατολικότερα τα πρωινά...σε μια ώρα θα μας λυθεί η απορία... αν χαλάσανε τα μοντέλα ή ο τζίφος έπαθε κοκομπλόκο.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όπως και να χει οι των προσηνέμων κοιτάμε μακριά. Οπότε μέχρι τις 22 ουσιαστικά δεν έχει ενδιαφέρον για εμάς. 

Μακροπρόθεσμα ο τζίφος είναι χειρότερος από το πρωινό αλλά όχι απαγορευτικός. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα Στεφανε..Δεν ασχολουμαι με την πολιτικη..Εγω καιροφιλος ειμαι...Τι μου προτεινεις να κανω??

YrvlIc.gif

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άντε και γίνεται αυτό το ψευτοεριτζ στη Σκανδιναβία...θα μας μείνει μια λιμναρα ΝΑ!!!!και ο α,Πρόκος θα νε κει...μα τι ανυπομονησία...😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ανσμπλ λέγανε ότι θα παιχτεί αρχικά κάτι σε στυλ λίμνης...δεν μπορεί να έχουν τις ίδιες θερμοκρασίες Ζάγκρεμπ και Θεσσαλονίκη...ακόμη και αναδίπλωση σωστή να γίνει το 22-24 θα είναι οριακά ακόμη και για τα βόρεια σε πρώτη φάση..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Τα ανσμπλ λέγανε ότι θα παιχτεί αρχικά κάτι σε στυλ λίμνης...δεν μπορεί να έχουν τις ίδιες θερμοκρασίες Ζάγκρεμπ και Θεσσαλονίκη...ακόμη και αναδίπλωση σωστή να γίνει το 22-24 θα είναι οριακά ακόμη και για τα βόρεια σε πρώτη φάση..

και μετά πάμε να φέρουμε την 13128746738126 αναδίπλωση του Αζορικού.... Όπως την έχει το 12αρι του τζίφου με λίγες αλλαγούλες θα είναι επικό.. [πάλι στις άπειρες ώρες]

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η πλάκα είναι ότι 8 στους 10 σας ενδιέφερε το νερό σε κάθε μορφή ...εμένα που το έχω χε@##νο αυτή την εποχή και με ενδιαφέρει το χιόνι θεωρώ καλό ακόμη και στην χειρότερη να πέσει πολύ χιόνι σε ορεινά ημιορεινά και πολλά νερά γενικά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε σεις θα με τρελάνετε??????

Μέσος όρος ποίημα και από Τζιφό κ από Τζεμ...ουκμο φοβερό και αναμένουμε παιο...

τέρμα άκυρο το κύριο του τζιφου...μιλάμε πεταμένα λεφτά το κύριο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

και μετά πάμε να φέρουμε την 13128746738126 αναδίπλωση του Αζορικού.... Όπως την έχει το 12αρι του τζίφου με λίγες αλλαγούλες θα είναι επικό.. [πάλι στις άπειρες ώρες]

Μα έτσι φαινόταν...η αναδίπλωση απόντα καπάκι με την κάθοδο του μεγάλου Αυλώνα μας προέκυψε χτες...αλλά μην το σποκλειεις να μπορέσει να περάσει κάποια ύφεση από τα βόρεια του αζορικου...κάτσε να δούμε και παιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, swthrhs said:

Τελικά όχι λίγο χάλασαν τα σενάρια τραγικοσς μέσος όρος δυο βαθμούς πάνω!

μέσος όρος ποιού?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το κοντρόλ του Τζεμ το είδε κανείς?...βάση ανσμπλ τουλάχιστον τα βόρεια έχουν ελπίδες...αλλά ξαναλέω ας δούμε παιο.ενας μέσος όρος μοντελικος θα ήταν μια ύφεση όχι πολύ μεγάλη να περνά βόρεια του αζορικου και να τον αναγκάζει σε αναδίπλωση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα φέρει ο παιος τώρα την παράνοια σε όλο της το μεγαλείο και από το ανάθεμα θα πάμε σε ζητωκραυγές...χαχαχα...σαν ποδοσφαιρικό ματς...."παλτό ουυυυ ξεφτίλα.   Ουυυυ.......μετά.  ΓΚΟΛΛΛΛΛ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΠΑΙΧΤΑΡΑ ΜΟΥ ΕΣΥ!!!!....🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Avalanche είπε:

Ρε σεις θα με τρελάνετε??????

Μέσος όρος ποίημα και από Τζιφό κ από Τζεμ...ουκμο φοβερό και αναμένουμε παιο...

τέρμα άκυρο το κύριο του τζιφου...μιλάμε πεταμένα λεφτά το κύριο...

Αμεσως εσυ να χαλασεις τα γουρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...