Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Γιάννης μασ είπε:

Ναι υπο αυτη την εννοια εχεις δικιο....αι να δουμε τι θα παρουμε τον φλεβαρη φετος

εγω δεν περιμενω τιποτα για να εχω το κεφαλι μου ησυχο..νομιζω πως ειναι κατι παραπανω απο εμφανες οτι δεν μας θελει φετος..παμε να γραψουμε ιστορικα αρνητικα ρεκορ..οπως εγραφα τις προαλλες Λαρισα δεν εχουμε καταγραψει ακομα αρνητικη θερμοκρασια..δεν ξερω αν εχει ξανασυμβει αυτο ποτε ακομα και στους πιο αθλιους χειμωνες..αχιονα βουνα μεχρι πριν 5 μερες..δεν εχει κατεβει μια υποψια συμπαγους σοβαρου αυλωνα και φευγει ο Γεναρης..ε,δεν μπορω να περιμενω κατι δλδ,σορυ κιολας..ο,τι ερθει και αν ερθει καλοδεχουμενο,αλλα χωρις αγχος..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Που βάζουμε φωτος και βίντεος για την Επέτειο της μυθικής Ελπίδας; 

Ωραίος ο Τζίφος, να δούμε και τα ensembles. 

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Seth13 είπε:

Που βάζουμε φωτος και βίντεος για την Επέτειο της μυθικής Ελπίδας; 

Α το περσινό χάλι λες; 😎😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Seth13 είπε:

Που βάζουμε φωτος και βίντεος για την Επέτειο της μυθικής Ελπίδας; 

Στο fb έχουν ξεσαλώσει στις ομάδες με αφιερώματα...😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως παιδιά στα πεδινά Τρίκαλα και ειδικά στα πιο δυτικά πεδινά του νομού έχουμε να δούμε χιόνι από τη Μήδεια.. ενώ παλιά μου λέγανε οι παλιοί σκάβαμε λαγούμια για να πάμε στις δουλειές ή στα σχολεία… Σορρυ για το άκυρο της κουβέντας απλά μιλούσατε για πεδινό χιόνι Θεσσαλία 

Επεξεργάστηκε από Fotis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Α το περσινό χάλι λες; 😎😂

Όπως για εσάς το 17-18 ήταν χάλι έτσι και για εμάς το περσινό ήταν χάλι.

Αν και όπως είπα, τίποτα δεν ξεπερνάει τον χειμώνα 19-20 σε αισχροτητα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Ολα τα λυνει η κλιματολογια παιδια και η στατιστικη....παντως ο μο της λαρισας ειναι μια χιονοστρωση 5 και ανω ανα ετος μεχρι εκει τα 20 ποντα προφανεστατα ειναι και πιο σπανια..και εγω μαζι σου ειμαι 5 εκατοστα τα μετραω προφανεστατα...

Εεε ναι κάπως έτσι είναι και στον βολο, που στατιστικά , το ένας χιονιάς ανά χειμώνα δεν σημαίνει ντε και καλά ότι θα χιονίζει κάθε χειμώνα....πχ πέρυσι στον βολο έκανε δύο 5ποντα ...αν φέτος δεν κάνει κανένα είμαστε 100% εντός στατιστικής 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τις τελευταίες μέρες τα ενσεμπλς του τζιφου έχουν όση σχέση έχει ο Τζιφός με το αικον,. Δηλαδή κάνουν τα αντιθετα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 λεπτά πριν, Blacktan είπε:

Δεν ειναι το ιδιο να εισαι ξαπλωμενος και να κοιτας λαμπα με σιγανο φως απο φωτια σε τζακι και να σε γλυκοπαιρνει ο υπνος με τελευταια εικονα το παπλαμουδι σε ελευθερη αργη και βασανιστικη πτωση , σε σχεση με το να περνεις το αμαξι και να τρεχεις δεξια και αριστερα οπου χιονιζει γνωριζοντας πως θα το απολαυσεις για 1 ? 2 ωρες ? Και μετα στο φευγα θα ξενερωνεις βλεποντας τις ποσοτητες χιονιου να εξαφανιζονται οσο φτανεις σπιτι σου ...

Λογικο λοιπον καποιοι να θελουν χιονια στην πορτα τους μιας και η ευχαριστηση ειναι παντελως διαφορετικη

Το μ@@νι και το χιόνι θέλουν κυνήγι!!! Βασικός κανόνας της ζωής!! Οι εξαιρέσεις απλά επιβεβαιώνουν τον κανόνα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν καταλαβαινω τι εχει συμβει φετος με τον καιρο και γιατι ειναι ετσι... Εν τω μεταξυ ειμαστε απο 10 γεναρη λεμε οτι ο καιρος θα χαλασει και ακομα δεν εχει χαλασει, εξω ειναι χαρα θεου ακομα.... Απλα ολο το φταιξιμο στους κλοουν χαρτες που ταζουν πραγματα τα οποια με γρηγορους ρυθμους τα παιρνουν πισω οσο φτανουμε κατω απο τις 192 ωρες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ετσι.ακριβως.Πριν μετακομισω,μια ζωη ολοκληρη που εμενα Ηρακλειο,δεν υπηρξε ουτε μια χιονοκαιρια ορεινων-ημιορεινων που δεν πηρα το αμαξι ακομα και στα μαυρα μεσανυχτα να ανεβω Πεντελη,αγιο Στεφανο,ιπποκρατειο κλπ και να το απολαυσω.Ωρες ατελειωτες και 2 και 3 φορες μεσα στη νυχτα.Τωρα βλεπω τους περισσοτερους να καθονται πισω απο το λαπτοπ και απλα να βριζουν επειδη δε χιονιζει στο φαληρο.

Αυτό ακριβώς!!! το έχω κάνει πολλές φορές αφού ο Άγιος Δημήτριος (Αθήνα) που έμενα 40 χρόνια δεν το είχε και πολύ με το χιόνι. Ακόμα και στο Ηράκλειο ανέβαινα για να δω χιόνι. Μεγάλη η διαφορά των Β.Π. με τα νοτιότερα της Αθήνας. Την τιμητική τους εκείνα τα χρόνια είχαν ο Υμηττός (Καλοπούλα), η Αγ. Παρασκευή, το Ηράκλειο. Έβραζε βέβαια και το αίμα τότε.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, spirosm είπε:

Αυτό ακριβώς!!! το έχω κάνει πολλές φορές αφού ο Άγιος Δημήτριος (Αθήνα) που έμενα 40 χρόνια δεν το είχε και πολύ με το χιόνι. Ακόμα και στο Ηράκλειο ανέβαινα για να δω χιόνι. Μεγάλη η διαφορά των Β.Π. με τα νοτιότερα της Αθήνας. Την τιμητική τους εκείνα τα χρόνια είχαν ο Υμηττός (Καλοπούλα), η Αγ. Παρασκευή, το Ηράκλειο. Έβραζε βέβαια και το αίμα τότε.....

Τώρα όμως βράζει το Αιγαίο φίλε μου. Και σε λίγες ημέρες θα περνάς ποδαρατο από τη μια άκρη της λίμνης Μπελέτσι, στην απέναντι ακρη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νταξ κάνουμε πλάκα με κογκες και λοιπά αλλά υπάρχει έστω μια ένδειξη ότι μπορεί να έχουμε έστω ένα -8 ? Δεν το βλέπω καπου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρε βρε τον τζιφο αλλαγεs.ΚΕΝΤΡΟΒΟΡΕΙΟ χιονια εβγαλε ο τζιφοs για την πεμπτη που χιονιζει και Γιαννενα χαχαχα

Tωρα μολιs ειδα χαρτεs και τον ψευτη να δινει μεγαλεs εντασειs χιονιου ωs τα Γιαννενα κοντα στα 500 μετρα υψομετρο χαχαχα

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Βγάζει τρελό χιόνι στα Γιάννενα την Πέμπτη ο Τζιφός, εγώ έχω αγοράσει εισιτήριο για τέταρτη. Αν γίνει κάτι τέτοιο θα πρέπει να πάρω μεταπτυχιακό ατυχίας.

Τόσο έντονα χρώματα χιονουετου ούτε στην Αριάδνη δεν μου έδινε...

φύγε πήγαινε λαρισα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ναιιιιι  2 βαθμοί επίπεδο παγοποίησης 400-600 μετρα και υετο αρκετό παμεε , στο 12αρι ένα βαθμό κάτω ακόμα και είμαστε έτοιμοι. 

57-778GR (1).gif

57-526GR (1).gif

57-779GR (1).gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, bill24 είπε:

2q1bak.jpg

Το αντίστοιχο σκηνικό με Γκάρυ:

Κοπελιά πώς το βλέπεις; Θα χιονίσει σε μένα; Είμαι στα 224 υψόμετρο. Να ετοιμάσω κάρβουνα για ψητό;

Αγόρι μου, βράσε κάνα φασόλι καλύτερα.

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...