Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Ναιιιιι  2 βαθμοί επίπεδο παγοποίησης 400-600 μετρα και υετο αρκετό παμεε , στο 12αρι ένα βαθμό κάτω ακόμα και είμαστε έτοιμοι. 

57-778GR (1).gif

57-526GR (1).gif

57-779GR (1).gif

Θα εχει πλακα να βγει αυτο παντως γιατι θα βρεχει βολο με 4 βαθμους και θα βρεχει και στα 1000 μετρα με 2-3 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βγάζουν ολα τα μοντελα πλεον απο 10 έως 30 ποντους και δε μπορώ να το πιστέψω σ αυτο το χειμώνα που ζούμε οτι θα στρώσει χιονι...θα το βλέπω να πεφτει και θα κλαιω απο χαρα ,,,και μη χειρότερα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Βγάζουν ολα τα μοντελα πλεον απο 10 έως 30 ποντους και δε μπορώ να το πιστέψω σ αυτο το χειμώνα που ζούμε οτι θα στρώσει χιονι...θα το βλέπω να πεφτει και θα κλαιω απο χαρα ,,,και μη χειρότερα 

Ανεβασε βιντεο που κλαις..😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ανεβασε βιντεο που κλαις..😅

Έλα λεγε απο τότε που ξεκινήσαμε περσι να βάζουμε στοιχήματα εγινε χαμος το χειμώνα....λέγε πως με βλεπεις ...εγω λεω 10 ποντο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Έλα λεγε απο τότε που ξεκινήσαμε περσι να βάζουμε στοιχήματα εγινε χαμος το χειμώνα....λέγε πως με βλεπεις ...εγω λεω 10 ποντο 

Το βραδυ που θα γυρισω απο τη δουλεια,στο υποσχομαι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Βγάζουν ολα τα μοντελα πλεον απο 10 έως 30 ποντους και δε μπορώ να το πιστέψω σ αυτο το χειμώνα που ζούμε οτι θα στρώσει χιονι...θα το βλέπω να πεφτει και θα κλαιω απο χαρα ,,,και μη χειρότερα 

Όταν θα κλαίς να κάνεις ξανά το όνομα κλαπσαντο πλζ

Live up to your name που λένε οι Άγγλοι🤣

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλαμπάκα και Γιάννενα ίσως δουν εκπληξαρες!!Νομίζω επειδή δεν περνάει το χαμηλό ανατολικά πρέπει να ευνοεί αρκετά τα Γιάννενα,αρκετά αισιόδοξα μου φαίνονταιβτα πράγματα για εκεί.Καινφυσικα τα Γρεβενά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμ τα ντήλια με τον καυσωνάκια φέρνουν τον ΚΒ χιονιά.

Να τα βλέπουν αυτά μερικοί μερικοί που με σνομπάρουν. Εγώ θα σας στρώσω μέχρι και το Καστελόριζο αρκεί να μου τάξετε 50άρια 🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξερω αν εχει σχολιαστει αλλα το ουκμο εχει φοβερο χαρτη στις 168 ωρες με προυποθεσεις γκολαρας προσηνεμων και οχι μονο. Σχεδον τετ α τετ ειναι η φαση

ukmo-0-168.png?0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νταξ πολυ ελπιδοφορα η εικονα απο τη μεταφραση του gfs με τα χιονια να κατεβαινουν εως τα 100μ. Προσωπικα δε μου γεμιζει το ματι και δε νομιζω να χιονισει κατω απο τα 300 μετρα

Screenshot_2023-01-24-13-30-02-361_com.microsoft.emmx.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, South καυσωνάκιας είπε:

Εμ τα ντήλια με τον καυσωνάκια φέρνουν τον ΚΒ χιονιά.

Να τα βλέπουν αυτά μερικοί μερικοί που με σνομπάρουν. Εγώ θα σας στρώσω μέχρι και το Καστελόριζο αρκεί να μου τάξετε 50άρια 🤣🤣

δυστυχώς ήταν μεγάλη ξενέρα το περσινό καλοκαίρι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Βγάζουν ολα τα μοντελα πλεον απο 10 έως 30 ποντους και δε μπορώ να το πιστέψω σ αυτο το χειμώνα που ζούμε οτι θα στρώσει χιονι...θα το βλέπω να πεφτει και θα κλαιω απο χαρα ,,,και μη χειρότερα 

Eσενα Αντωνη σε αυτον τον κεντροβορειο χιονια που ερχεται μπορει να παει στα 30 εκατοστα

Πολυ μεγαλη ευκαιρια για τα Γιαννενα την πεμπτη για τρομερη στουπαρα αν πεσει μεσα ο τζιφοs με αυτεs τιs μεγαλεs εντασειs που δινει.

 

 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έπρεπε να είχα αυτοκίνητο και δίπλωμα για την περίπτωση την μεθαυριαμη. Τόσο δύσκολο είναι να έχουμε τέτοια διαταξαρα με σωστές τ??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά βρε παιδιά για πεδινά ποτέ δεν έδειξαν σωστές Τ τα μοντέλα για την Πέμπτη έτσι και αλλώς. Μόνο καμιά έκπληξη λόγω ραγδαιότητας. Αλλά δεν νομίζω να υπάρχει θέμα χιονιού κάτω απ' τα 100μ. Τώρα αν σε καμιά έξαρση εμφανίζονται νιφάδες με θετικές Τ είναι άνευ σημασίας. Σωστό, παρατεταμένο χιόνι με αρνητικές σε πεδινά δεν έχει εμφανιστεί στα μοντέλα καθόλου φέτος σε λογικές ώρες πρόγνωσης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βάζω ξύλα στο αμάξι, φουλαρω βενζίνη, έχω έτοιμα τα χιονολαστιχα και ανεβαίνω Κρανιά Χαχαχα να χορτάσω χιόνι! 
 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Fotis είπε:

Βάζω ξύλα στο αμάξι, φουλαρω βενζίνη, έχω έτοιμα τα χιονολαστιχα και ανεβαίνω Κρανιά Χαχαχα να χορτάσω χιόνι! 
 

Καλη απολαυσε φιλε.Φωτοαναφορες θελουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για κορνιζα ειναι η χιονοκαλυψη του επερχομενου κεντροβορειου χιονια απο τον τζιφο.

Βγεs ρε κεντροβορειε επιτελουs μαs εχειs βγαλει την ψυχη.

Ομορφιεs!!! 

Modele GFS - Carte prévisions

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, alkis91_2.0 είπε:

Δεν ξερω αν εχει σχολιαστει αλλα το ουκμο εχει φοβερο χαρτη στις 168 ωρες με προυποθεσεις γκολαρας προσηνεμων και οχι μονο. Σχεδον τετ α τετ ειναι η φαση

ukmo-0-168.png?0

Λογικα θα εβγαζε μεγαλο χιονι εδω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Λογικα θα εβγαζε μεγαλο χιονι εδω

Αυτό και Τζεμ περιμένω στα 12αρια. Μετά ευρωπαϊκό. Δεν είναι και πολύ μακριά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Για κορνιζα ειναι η χιονοκαλυψη του επερχομενου κεντροβορειου χιονια απο τον τζιφο.

Βγεs ρε κεντροβορειε επιτελουs μαs εχειs βγαλει την ψυχη.

Ομορφιεs!!! 

Modele GFS - Carte prévisions

Μακαρι να βγει να δειτε καλο χιονι ρε παιδια, αλλα αυτο κεντροβορειος δεν ειναι 😛 Ημιορεινα ηπειρου και δυτικη μακεδονια μονο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Αυτό και Τζεμ περιμένω στα 12αρια. Μετά ευρωπαϊκό. Δεν είναι και πολύ μακριά 

δεν υπαρχει κατι να περιμενουμε. αν δειχνει τετοια σεναρια σε 4 μερες τοτε ισως να αρχισει λιγο η φαντασια μας να οργιαζει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...