Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Δεν χιονίζει στα κεντρικά με σενάριο Μιχαήλ. Βάζω και στοίχημα. Μετά τις 15 αν βγει αυτό το σενάριο έχετε ελπίδες 

Αν μείνει σταθερό το ψύχος στα β.ανατολικα μη σου πω ότι χιονιζονται τα πάντα όλα και σε πρώτο χρόνο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Αν μείνει σταθερό το ψύχος στα β.ανατολικα μη σου πω ότι χιονιζονται τα πάντα όλα και σε πρώτο χρόνο...

Βαγγέλη δεν γίνεται. Με ποιον τρόπο θα κατέβει ψύχος από ΒΑ στην  Ιταλία Ελλάδα η Τουρκία. Ένας αυλώνας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Αν μείνει σταθερό το ψύχος στα β.ανατολικα μη σου πω ότι χιονιζονται τα πάντα όλα και σε πρώτο χρόνο...

τι σταθερο βρε βαγγο....κατι χλωμα -12 ειχαμε....και παμε τα διπλα η τπτ !!!!!🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Βαγγέλη δεν γίνεται. Με ποιον τρόπο θα κατέβει ψύχος από ΒΑ στην  Ιταλία Ελλάδα η Τουρκία. Ένας αυλώνας 

Αν πιεστεί πολύ το πολικό Ατλαντικό χαμηλό τότε θα πάρει τέτοια μορφή βέλους χωρίς όμως να χάσει ούτε ισχύ ούτε θερμοκρασίες και έτσι είναι πιο εύκολο να τραβήξει το ψύχος καθώς θα μπαίνει μεσογειο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Αν πιεστεί πολύ το πολικό Ατλαντικό χαμηλό τότε θα πάρει τέτοια μορφή βέλους χωρίς όμως να χάσει ούτε ισχύ ούτε θερμοκρασίες και έτσι είναι πιο εύκολο να τραβήξει το ψύχος καθώς θα μπαίνει μεσογειο

Είναι τέρας. Δεν κοντρολάρεται αυτό το πράγμα. Δεν ξέρω μήπως με εγκλωβισμούς τραβήξει κάτι οριακό για καμία πέτσα Κ.Β. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, swthrhs είπε:

Δεν μπορεί να γίνει το θαύμα μια φορά αυτό το τέρας στης 160 να το φέρει πάνω μας μπαμ μπαμ και είναι και κοντινές ώρες

μπορει Σωτηρη......μπορει  !!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Είναι τέρας. Δεν κοντρολάρεται αυτό το πράγμα. Δεν ξέρω μήπως με εγκλωβισμούς τραβήξει κάτι οριακό για καμία πέτσα Κ.Β. 

Ανάλογα το σχήμα θα πάρει...αν είναι μακρόστενο και όχι στρογγυλό κοντρολαρεται...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν μου άρεσαν τα 12αρια, πρέπει να μπει οπωσδηποτε ο πολικός Αυλώνας μέσα στην Ευρώπη, να δούνε χιονατες οι πιο αδικημένες περιοχές της Ελλάδας. Πρόσκαιρο χάλασμα τώρα ολοκληρωτική επαναφορά αύριο που σενάρια ευρωπαϊκού αντικυκλωνα θα κάνουν οριστικά φτερά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, KapelosG είπε:

Ο Μιχαηλ τοσα χρονια ψαχνει εναν μηνα που εχει ηδη γινει και μακαρι να επαναληφθει γιατι ειναι πραγματικα ιστορικος για την Δυτικη Ελλαδα...τον φανταζομαι απλα να ουρλιαζει μεσα απ το πληκτρολογιο μαζι με τον Βαγγελη😂

 

 

Ο Βαγγελης βεβαια θα ψαχνει για την Θεσσαλονικη κατι που παλι εχει ξαναγινει και μαλιστα κοντα στο προηγουμενο, μια τετοια διετια να τους δωσουμε νομιζω θα ναι καλα για 20χρονια🤣

 

Βαση σεναριων μιας και για αρχη φαινονται δυτικες διαταξεις, ελπιζω να σας φερει κατι!

Με τετοια τερατα να σκανε στα δυτικα θα ειχα τρελαθει απο την χαρα μου.Το 1956 τα Γιαννενα ειχαν φτασει τις 23 μερες χιονοπτωσης.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αδικία και καιρός δεν πάνε μαζί. Τύχη ναι. Αδικία όχι. Γιατί κάποιοι εδώ κάτω που έχουν κατακαεί τα δάση μας έχουμε να δούμε βροχή δεν ξέρω και εγώ από ποτε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Αδικία και καιρός δεν πάνε μαζί. Τύχη ναι. Αδικία όχι. Γιατί κάποιοι εδώ κάτω που έχουν κατακαεί τα δάση μας έχουμε να δούμε βροχή δεν ξέρω και εγώ από ποτε..

Εντάξει. Αν κάνει 20 χρόνια να κάνει πάνω από 5 πόντο δεν θα είναι αδικία λοιπόν.

22 χρόνια αναμονής για Γιάννενα, 17 για Ήπειρο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Εντάξει. Αν κάνει 20 χρόνια να κάνει πάνω από 5 πόντο δεν θα είναι αδικία λοιπόν.

22 χρόνια αναμονής για Γιάννενα, 17 για Ήπειρο..

Είναι θέμα τύχης. Ο καιρός δεν αδικεί Μιχαήλ. Και στο λέω φιλικά. Κάποιοι γνωστοί μετεωρολόγοι τα ίδια λένε και χάνουν την αξιοπιστία τους. Να αγαπάς την περιοχή σου και να κυνηγάς το όνειρο αλλά ο καιρός δεν αδικεί. Δεν ξέρω αν ακολουθήσεις καριέρα μετεωρολόγου, θα είσαι εξαιρετικός πιστεύω, μην αφήσεις όμως τον ζήλο σου να σε παρασύρει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, INUIT είπε:

μπορει Σωτηρη......μπορει  !!!!!

Μακάρι τόσες φάπες κάθε χρόνο δεν μπορεί μια φορά να γίνει το αντίθετο πάλι μετά τις 200 ξυστά περνάει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και δεν είναι θέμα ότι δεν θέλω να χιονίσει στα Γιάννενα. Είναι θέμα κυνηγιού. Όπως και ο Βαγγέλης κυνηγάει τον Αυλώνα να φτάσει Ιταλία δεν το κάνει από μίσος για μια περιοχή έτσι και εγώ και όλοι μας. Δυστυχώς δεν έρχεται ένα πράγμα σαν το Μπάφαλο να μας σαρώσει να τελειώνουμε. Χαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, swthrhs είπε:

Μακάρι τόσες φάπες κάθε χρόνο δεν μπορεί μια φορά να γίνει το αντίθετο πάλι μετά τις 200 ξυστά περνάει 

9 στις 10 φορες ξυστα περνανε φιλε 🙂 γι αυτο τα κυνηγαμε με μανια!!! ..........στο ακρωτηρι της βαλκανικης 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...