Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ισως 13-14 14-15 15-16 να ήταν ναι. Αν και ο 14-15 είχε 2 χιονοστρώσεις,. 12-13 δεν ξέρω, αλλά ξέρω ότι είχαν χιονοπτώσεις σίγουρα

ρε χιονοστρωσεις στα γιαννενα ειχε και στην μηδεια και περυσι στον φιλιππο. Γενικα τ 20ποντα στα γιαννενα δεν ειναι και τοσο ευκολα την τελευταια 20ετια...εγω ξερω μονο 2005,2012,2017 και 2019 οσο αφορα απο το 2000 και επειτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω στην Αμερική αλλά στην Ευρώπη και στον Ατλαντικό στις 96 εντελώς αλλιώς απ' όλους ο παιος...έτσι καλέ μου.μπραβο!!!μπράβο!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

ρε χιονοστρωσεις στα γιαννενα ειχε και στην μηδεια και περυσι στον φιλιππο. Γενικα τ 20ποντα στα γιαννενα δεν ειναι και τοσο ευκολα την τελευταια 20ετια...εγω ξερω μονο 2005,2012,2017 και 2019 οσο αφορα απο το 2000 και επειτα

Ναι κάτι κατάλαβα.. Από εκεί φαίνεται πόσο χάλια πάει το πράγμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

τιποτα αχαχαχα μεχρι 5ποντο......γιατι το 06,07,08,09,10,11 ειχαν 20ποντο ?? οχι

Το περισσοτερο τοτε ηταν το 2010 εωσ 15 εκατοστα περιπου σε εμενα βορεια τη λιμνη.Πανω κατω το ιδιο και μεσα στα Γιαννενα και στα πιο ψηλα σημεια τησ πολησ ισωσ ειχαν και περισσοτερο.

2008 στα 10 εκατοστα περιπου.

2006 - 07 - 11 μικρεσ χιονοστωσεισ θυμαμαι.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο τζίφος στην αμερική έμοιαζε κάπως με τον πρωινό ευρωπαίο. Ο ευρωπαίος στο 12αρι του δεν μοιάζει όμως με το 00αρι του, προς ούκμο φέρνει. Θέλω να δω την συνέχεια, γιατί και με το ούκμο υπάρχουν κίνδυνοι, Τουρκικοί...

 

Καλή φαίνεται η αποκοπή στον ευρωπαιο, μπαμπατσικη χωρίς   κίνδυνο όμως να σταματήσει να είναι αποκοπή.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, tzifos said:

Έχει βγει offside σε πολλά μοντέλα. Μην σκατε , αυριο πάλι με τις ραδιοβολίσεις. Στα απογευματινά μην πολυ δινετε σημασια.

Παντός η τάση για κατέβασμα ψύχους έχει κλειδώσει.

VAR-offside-green-line.JPG

 Ραδιοβόληση έχουν τα 00 και 12. Μάλλον η άνοδος στις θερμοκρασίες μετά τις 15 έχει κλειδώσει, ψύχος δεν φαίνεται πουθενά δυστυχώς...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Το περισσοτερο τοτε ηταν το 2010 εωσ 15 εκατοστα περιπου σε εμενα βορεια τη λιμνη.Πανω κατω το ιδιο και μεσα στα Γιαννενα και στα πιο ψηλα σημεια τησ πολησ ισωσ ειχαν και περισσοτερο.

2008 στα 10 εκατοστα περιπου.

2006 - 07 - 11 μικρεσ χιονοστωσεισ θυμαμαι.

ναι ναι ξερω εχω ψαξει παρα πολυ τις χιονοπτωσεις στα γιαννενα....δυστυχως απο το 2005 και μετα μειωθηκαν παρα πολυ....ενω αν κοιταξουμε την 20ετια 1980-2000 τα 20ποντα δεν ηταν καθολου σπανια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ο τζίφος στην αμερική έμοιαζε κάπως με τον πρωινό ευρωπαίο. Ο ευρωπαίος στο 12αρι του δεν μοιάζει όμως με το 00αρι του, προς ούκμο φέρνει. Θέλω να δω την συνέχεια, γιατί και με το ούκμο υπάρχουν κίνδυνοι, Τουρκικοί...

Υπεροχη η τελευταια προταση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κυριοι,το μεσημερι εκανα μια ερωτηση...δεν ξερει κανεις να απαντησει??? Απο τον πιο κοντινο του σταθμο εχει κανεις δει να μου πει ποσο εξω εχει πεσει η χρονια 2022 στον υετο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, antinod είπε:

Κυριοι,το μεσημερι εκανα μια ερωτηση...δεν ξερει κανεις να απαντησει??? Απο τον πιο κοντινο του σταθμο εχει κανεις δει να μου πει ποσο εξω εχει πεσει η χρονια 2022 στον υετο?

Για παντου φιλε η μονο για αθηνα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οπα οπα ευρωαπαιεε κοψε γκαζι και παμε πολυ πιο ανατοικα χαχαχ,,νομιζω η φαση ειναι χαμενη ετσι κι αλλιςω στις 18 παμε γιαα τα πιο μετα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Μάλλον έχει τοποθετήσει την Ισπανία στην τουρκια και τούμπαλιν 😂😂

¨Ασε την κουτσουλιά, για τον μεγάλο αυλώνα μιλάω. Προτιμώ νά θερμή εισβολή, παρά ξερόκρυο, ακόμα και αν είχε 5 νιφάδες

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, antinod είπε:

Ο καθενας τον κοντινο του αξιοπιστο σταθμο, απ'ολη την ελλαδα!

Γρεβενα 50μμ λιγότερα , είμασταν πολυ κοντα γενικα,  μας έκαψε ο Οκτώβριος..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, antinod said:

Κυριοι,το μεσημερι εκανα μια ερωτηση...δεν ξερει κανεις να απαντησει??? Απο τον πιο κοντινο του σταθμο εχει κανεις δει να μου πει ποσο εξω εχει πεσει η χρονια 2022 στον υετο?

 Αχαρνές (ο μόνος που έχει στατιστικά προηγουμένων ετών)

2022 - 347μμ

2021 - 455μμ

2020 - 409μμ

2019 - 592μμ

2018  - 597μμ

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, CATHA είπε:

 Αχαρνές (ο μόνος που έχει στατιστικά προηγουμένων ετών)

2022 - 347μμ

2021 - 455μμ

2020 - 409μμ

2019 - 592μμ

2018  - 597μμ

 

 

Αν εννοείς πάντως τον meteocharnes φιλε catha, θεωρώ οτι χάνει σε μμ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

¨Ασε την κουτσουλιά, για τον μεγάλο αυλώνα μιλάω. Προτιμώ νά θερμή εισβολή, παρά ξερόκρυο, ακόμα και αν είχε 5 νιφάδες

Εγω μο ο καλα δε βλεπω να ναι τα μπλε στη ισπανια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...