Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε π###τη δεν γίνονται αυτά τόσους μήνες περιμέναμε το χειμώνα και δεν βλέπουμε χιόνι ούτε στα 2000 μέτρα στον κισσαβο τι θα γίνει ρε παιδιά έτσι θα πάει... Δεν έχω υπομονή να περιμένω ακόμη 1 χρόνο τον άλλο χειμώνα.... Παντως όσο αλλαγή και να υπάρχειι και  στο κλίμα και στα αμπέλια δεν ξέρω τι άλλο.... Η πιθανότητες για τόσο χουσπα χειμώνα θα πρέπει να ταν πολύ πολύ λίγες.... Καθόμαστε και περιμένουμε να σκουπισουμε τον γα##α τις Ισπανιας??έβρεξε 3 ώρες και χαρήκαμε??? Όχι ρεεε που####ηηηηηηηηηη!!!! Ούτε εικονικό σε κανένα σενάριο σε κανένα μοντέλο???!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Το μικρό αδερφάκι του 2005 έβγαλε ο τζίφος..

 

και μετά βλέπεις αυτό το αίσχος....

gem-0-162.png?12

Μιχαηλ με συγχωρείς αλλά ο τζιφος εδω και χρονια βγαζει το διδυμο του 2005 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

To gfs δεν είναι κακό πάντως. Μιλάμε για 200 ώρες, άνετα μπορεί να πάει πιο ανατολικά. Δεν ξέρουμε αν θα υπάρχει κρύο για πεδινά αλλά τα βουνά μπορούν να θαφτούν..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Evan είπε:

Ρε π###τη δεν γίνονται αυτά τόσους μήνες περιμέναμε το χειμώνα και δεν βλέπουμε χιόνι ούτε στα 2000 μέτρα στον κισσαβο τι θα γίνει ρε παιδιά έτσι θα πάει... Δεν έχω υπομονή να περιμένω ακόμη 1 χρόνο τον άλλο χειμώνα.... Παντως όσο αλλαγή και να υπάρχειι και  στο κλίμα και στα αμπέλια δεν ξέρω τι άλλο.... Η πιθανότητες για τόσο χουσπα χειμώνα θα πρέπει να ταν πολύ πολύ λίγες.... Καθόμαστε και περιμένουμε να σκουπισουμε τον γα##α τις Ισπανιας??έβρεξε 3 ώρες και χαρήκαμε??? Όχι ρεεε που####ηηηηηηηηηη!!!! Ούτε εικονικό σε κανένα σενάριο σε κανένα μοντέλο???!!! 

Μην χαλιέσαι περισοτερο αυτή είναι η πραγματικότητα φέτος αφού δεν μπορεί ούτε να βρέξει ούτε τίποτα από Δεκέμβρη σε Γενάρη από πρώτο 15ημερο σε δεύτερο και αποτι φενεται καμία σοβαρή εισβολή μέχρι τέλη Γενάρη τώρα να είμαστε τόσο τυχεροί στην ατυχία μας φέτος να κάνει μια φωτοβολίδα Φλεβάρη τι να σου πω μακάρι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Evan είπε:

Ρε π###τη δεν γίνονται αυτά τόσους μήνες περιμέναμε το χειμώνα και δεν βλέπουμε χιόνι ούτε στα 2000 μέτρα στον κισσαβο τι θα γίνει ρε παιδιά έτσι θα πάει... Δεν έχω υπομονή να περιμένω ακόμη 1 χρόνο τον άλλο χειμώνα.... Παντως όσο αλλαγή και να υπάρχειι και  στο κλίμα και στα αμπέλια δεν ξέρω τι άλλο.... Η πιθανότητες για τόσο χουσπα χειμώνα θα πρέπει να ταν πολύ πολύ λίγες.... Καθόμαστε και περιμένουμε να σκουπισουμε τον γα##α τις Ισπανιας??έβρεξε 3 ώρες και χαρήκαμε??? Όχι ρεεε που####ηηηηηηηηηη!!!! Ούτε εικονικό σε κανένα σενάριο σε κανένα μοντέλο???!!! 

Τουλάχιστον να μην εχεις το τελευταιο παράπονο . Για τα υπόλοιπα ,υπομονή και κουράγιο.

geos-0-240.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Ωραιο τρεξιμο ,μακάρι το επόμενο να ειναι ιδιο και καλυτερο.

Υποθετικα μιλωντας τα χαμηλα σχεδον παντα περνουν νοτιοτερη πορεια απο κει που τα δειχνει..μια 300αρια χλμ για αρχη καλα ειναι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυτική Πελοπόννησο θέλουμε μια διάταξη όπως του Γενάρη 1968...ο Κόγκας των Κογκών για δυτική Πελοπόννησο τότε με μεγάλες χιονοστρώσεις και πολύ χαμηλές θερμοκρασίες. Η Βυτίνα 14/01 είχε σημειώσει -22,5 με επαγγελματικό υδραργυρικό θερμόμετρο ελαχίστου στο ίδιο σημείο που έχει σήμερα το σταθμό το ΕΑΑ. Τα δεδομένα είναι για την περίοδο 1957-1997. Έκτοτε αρκετές φορές είχε σημειώσει -18 ο σταθμός και πολλές φορές κάτω των -15. Αυτές οι θερμοκρασίες προϋποθέτουν πολύ καλές χιονοστρώσεις κάτι που συνέβαινε συχνά προηγούμενες δεκαετίες, ενώ τα τελευταία χρόνια που υπάρχει ο σταθμός του ΕΑΑ έχει γράψει μια-δυο φορές ένα -12 με -13 γιατί δυστυχώς οι χιονοστρώσεις ήταν σε πολύ μέτρια επίπεδα.

NOAA-1-1968011218-1.png

IMG-20230113-171954.jpg

ΠΗΓΗ: http://kyy.hydroscope.gr/stations/d/200231/

 

Επεξεργάστηκε από Μεσσήνιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Tolisk20 είπε:

Υποθετικα μιλωντας τα χαμηλα σχεδον παντα περνουν νοτιοτερη πορεια απο κει που τα δειχνει..μια 300αρια χλμ για αρχη καλα ειναι..

Μα ειναι διπλο το καλό . Κάνει δυτικό χιονιά ( αυτο που ειναι ο δυτικός χιονιάς αλλά ΟΚ ) και συγχρόνως ξεμπερδέβουμε με το 3ο δεκαήμερο! Ασ'το οπως ειναι !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Που ναι το κρυο οε οεε οε σχαχαχχα κλαμα 

 

gem-1-198.png

Έχουμε πει ,το τρωνε τα ψάρια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να ερθει η 25 γεναρη να ριξω την ταφοπλακα να τελειωνουμε και να γραφτει στα στατιστικα ενας ακομα καιρικα τρανσεξουαλ χειμωνας.Σκεφτειτε οι ποιο πολλοι οτι εδω εχουμε απο το1988 να δουμε πραγματικο χειμωνα με εξαιρεση την Αριαδνη οπου και εκει εκτοσ απο κρυο δεν ειχαμε και σπουδαια πραματα.Τελος παντων καταλαβαινετε οτι εχει σκληρυνει τοσο πολυ η πετσα μας οποτε ασ τελειωνουμε και φετοσ και παμε για αλλα.........................................    

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικα η κυκλοφορια κολαφος του  ζεστου φθινοπωρου που μας περασε, συνεχιζει αμειωτα να μας καιει την αγαπημενη μας εποχη

Ποιος θα το περιμενε οτι οι ευεργετικες βροχες του αυγουστου θα ηταν και οι τελευταιες ,και ποιο σημαντικες, για τα ανατολικα προσηνεμα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 13/1/2023 at 6:35 ΜΜ, sakis13 είπε:

Δε μπορω αλλο να δω τα αισχη...Θα παραμεινω ψυχραιμος....Καλη συνεχεια..

 

 

Μην στεναχωριεσαι σακαρε.Σκεψου οτι ειναι παρασκευη σημερα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εν τω μεταξυ , ποσους Χρήστους Σωτηρακόπουλους εχει το Forum ;;;;;;  "Ηταν Μάρτης του 1913 οταν το χαμηλο ..., ηταν Φεβουαριος του 1957 ...,θελουμε αυτο που συνεβη το πρωινο της 14ης Γενάρη του 1952..."   

Εγω δεν θυμάμαι ποτε εβρεξε τελευταια φορά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Πάμε δυνατά και πάλι σε κυκλοφορία τελη δεκεμβρη αρχές Γενάρη χαχαχα με ημιζωνικη,,..Καλή ανοιξη παιδες 

Καλή άνοιξη Αντώνη με πολλά χιόνια...χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

Καλή άνοιξη Αντώνη με πολλά χιόνια...χαχα

Ευχαριστω Δημήτρη, μετά από αυτό που ζούμε είμαι σίγουρος πλέον  ότι θα χιονισει τον απριλιο

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έλα ας μην κολλάμε θα χουμε και 3 μέρες με φαινόμενα από το cfs για τον Φεβρουάριο από τις 2 μερες του Γενάρη... Καλα είμαστε ρε πο##τη μου!!! 😢😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...