Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Τι σε νοιαζουν τα 500αρια ;ρ μια χαρα ειναι το -27 και το -28

ε απλά μην αυξηθούν και άλλο, που σημαίνει ότι ο αυλώνας θα είναι πιο μακριά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

ε απλά μην αυξηθούν και άλλο, που σημαίνει ότι ο αυλώνας θα είναι πιο μακριά.

Η σημαίνει ότι θα έχεις άλλου είδους μεταφορά ψύχους...δεύτερη προσπάθεια για φέτος η πρώτη είχε αποτύχει παταγωδώς τον Δεκέμβριο...άντε να δουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θα μείνω Λάρισα για να απολαύσω τις καταιγίδες του ψυχρού μετωπου όπως φαίνεται.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως προτιμώ που δείχνουν έστω και αυτή την μύξα αλλά τουλάχιστον είναι δυτικά μας. Γιατί αν ψάχναμε αυλώνα του -12 στα βάθη της Τουρκίας να τον φέρουμε δυτικά, κλάφτα. Τουλάχιστον αυτό που δείχνει τώρα με λίγο ανατολίκευση δίνει μια χαρά χιόνι ορεινών, και γιατί όχι και ημιορεινών αν καταφέρει να πάει στο -2 -3 για παράδειγμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

ε απλά μην αυξηθούν και άλλο, που σημαίνει ότι ο αυλώνας θα είναι πιο μακριά.

Τα 500αρια ενδιαφερουν τα παιδια που επηρεαζονται απο agean effect 😛 ο βολος οσες φορες θυμαμαι να εχει πολυ χαμηλα δεν εβλεπε τιποτα , το 2006 που ειναι και ο μεγαλυτερος χιονιας της 30ετιας για βολο ειχε -25 με -27...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Γιάννης μασ είπε:

Τα 500αρια ενδιαφερουν τα παιδια που επηρεαζονται απο agean effect 😛 ο βολος οσες φορες θυμαμαι να εχει πολυ χαμηλα δεν εβλεπε τιποτα , το 2006 που ειναι και ο μεγαλυτερος χιονιας της 30ετιας για βολο ειχε -25 με -27...

Αυτο ακριβως τα 500 νοιαζουν μονο προσηνεμα και δυτικα 

Έρχεται έφτιαξα μηνυμα χωρίς λαθος 😂😂😂😂😂😂, οι τονοι δε μετρανε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε μια εβδομάδα το επόμενο σκ κατά πάσα πιθανότητα έχουμε μια αξιόλογη αλλαγή του καιρού. Τα ακριβή χαρακτηριστικά δε τα ξέρουμε ακόμα όμως ευελπιστώ σε βροχές και χιόνια μέχρι τα 1000 μέτρα σε όλο τον ηπειρωτικο κορμό.. Μακάρι να είναι επιτέλους η αρχή... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ωραιος ο παιος...Εστω να βγει διαταραχη ρε π....στη μου!!!

ECM1-168.gif

c2ebd6d4db2efec095f46f00f9957d13 (1).gif

Τίποτα απολύτως γίνεται αποκοπή του χαμηλού, το ψύχος πάει περίπατο και βγαίνει ένα ωραίο βροχοχαμηλο.... Ξεγραψτε το Γενάρη παίδες... Βρωμαει η δουλεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ελπίζω να μας τρολαρεεις ...αληθεια βαγγελη το πιστευεις ;;;

Σοβαρά μιλάω...Μ έχεις δει πολλές φορές να κάνω πλάκα σε τέτοια θέματα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περιπου -4 με -30 για 3 μερες και ταση για αναδιπλωση αργοτερα δεν με χαλαει. Βεβαια,δεν 'βγαινει' το αποθημενο μου να ριξει 40 ποντους στην πορτα γιατι ετσι πιστευω οτι θα μου το ξεπληρωσει ο καιρος...αλλα ...δεν παει στα κομματια...ας γκρινιαξω!!! Καλο Σ-Κ ,τα λεμε απο Δευτερα στα χοροπηδητα(για μερικους).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπορεί θερμοκρασίες να μην έχει για πεδινά ούτε καν ημιορεινά.. αλλά αν βγει ο ευρωπαίος θα έχουμε 3 ημέρες τουλάχιστον κακοκαιρία(168 με 240 ώρες δίνει χαμηλό στα δυτικά μας)  με βροχές σχεδόν παντού και χιόνια στα βουνά έστω..... από το να την βγάλουμε με ήλιο και ξεραίλα με ζέστη που έχουμε ως τώρα και αφού δεν μπορεί να βγάλει χιονοκαιρία ας μας έρθει μια δυνατή φθινοπωρινή κακοκαιρία πολλών ημερών.... μέχρι νεοτέρας για χιόνια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Σοβαρά μιλάω...Μ έχεις δει πολλές φορές να κάνω πλάκα σε τέτοια θέματα?

Βλέπεις να ανεβαίνει ο αζορικος μετα τις 23 ψηλά από Ισλανδία προς βορεια Σκανδιναβία ;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, antinod είπε:

Περιπου -4 με -30 για 3 μερες και ταση για αναδιπλωση αργοτερα δεν με χαλαει. Βεβαια,δεν 'βγαινει' το αποθημενο μου να ριξει 40 ποντους στην πορτα γιατι ετσι πιστευω οτι θα μου το ξεπληρωσει ο καιρος...αλλα ...δεν παει στα κομματια...ας γκρινιαξω!!! Καλο Σ-Κ ,τα λεμε απο Δευτερα στα χοροπηδητα(για μερικους).

Το χάος θα επικρατεί εδώ μέσα από βδομάδα...😎😎😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Τίποτα απολύτως γίνεται αποκοπή του χαμηλού, το ψύχος πάει περίπατο και βγαίνει ένα ωραίο βροχοχαμηλο.... Ξεγραψτε το Γενάρη παίδες... Βρωμαει η δουλεια

Ναι Γιανναρε δε διαφωνω...Γι αυτο εγραψα να βγει διαταραχη και οτι να ναι..Εστω και βροχοχαμηλο μου κανει...Και αυτο περιμενω εγω..Για χιονια ουτε λογος αμεσα..

Ερχεται η αρκουδα...

40700502_1_w300h300f.jpg

Βαγγο εγω μαζι σου...Μετα τις 25-26 εχουμε ελπιδες για κατι πιο χειμερινο..Βαριεμαι να αναλυω...Θα τα πουμε μετεπειτα..Συνεχισε παιχτουρα και μη μασας!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Βλέπεις να ανεβαίνει ο αζορικος μετα τις 23 ψηλά από Ισλανδία προς βορεια Σκανδιναβία ;;;

Ναι...έχω ψηθεί με την συγκυρία πτώσης των ζωνικων ταυτόχρονα με τον δυνατό αζορικο...το οποίο χαμηλό μετά τις 23 από Ατλαντικό θα φρενάρει και πιστεύω ότι ο αζορ θα πάει καρφί βόρεια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βροχοχαμηλό από jma ελπίζω να το δούμε και με -6 αυτό τον υετό.😘

J216-594.GIF?13-12J228-594.GIF?13-12

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ναι Γιανναρε δε διαφωνω...Γι αυτο εγραψα να βγει διαταραχη και οτι να ναι..Εστω και βροχοχαμηλο μου κανει...Και αυτο περιμενω εγω..Για χιονια ουτε λογος αμεσα..

Ερχεται η αρκουδα...

40700502_1_w300h300f.jpg

Βαγγο εγω μαζι σου...Μετα τις 25-26 εχουμε ελπιδες για κατι πιο χειμερινο..Βαριεμαι να αναλυω...Θα τα πουμε μετεπειτα..Συνεχισε παιχτουρα και μη μασας!!

Η δική μας η αρκούδα...στο βάθος το Σέιχ σου 🤣🤣 image.png.975517ee5b120cadf00532c191af09e0.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...