Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο τζιφος αυτή την φορά το λάθος το μεγάλο πρέπει να το έχει στην περιοχή της Σκανδιναβίας και στις πιέσεις εκεί.ολα τα μοντέλα έχουν σκανδιναβικό υπό κατάρευση ενώ ο τζιφος έχει υψηλά γεωδυναμικα προς τα κει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποιός γιορτάζει? Ααα ναι, οι Θανάσηδες. Δλδ κι εγω. 

ΠΟΥ μυαλό για γιορτή όταν τα μοντέλα έχουν τέτοιες παλινωδίες? Με ΤΙ καρδιά να απαντήσεις στο τηλέφωνο για τις ευχές, όταν ο αντικυκλώνας δεν ριτζάρει σωστά?

Με πόσο κουράγιο να περπατήσεις ως το ζαχαροπλαστείο να πάρεις "σουδάκια" για τους καλεσμένους όταν μέχρι και το Σουδάν έχει χιόνια κι εσύ βρέχεσαι μόνο με τις κοτσιλιές απο τις δεκαοχτούρες και με το "φτύσιμο" απο τις γυναίκες? 

Μακαρι ο Ευρωπαίος να μου κάνει το καλύτερο δώρο! Εναν αυλώνα σωστό!!

Καλημέρα!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, south coast είπε:

Πολύ δυνατος μ.ο στην δευτερη σελίδα του κλόουν .Βαράτε καμπάνες 😎Χρονια πολλα στους Αθανασιους…

Σύμμαχος????!!!!!😎😎🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρονια πολλα στους θανασαδες να μας χαιρεστε παιδια..με υγεια γκρινια για τους χαρτες και χιονια πολλα...για να δουμε θα κλειδωσει καποιος εικονικος χιονιας σημερα????,

Υγ..αντε ρε παιδια καντε μου ενα δωρο κλειδωστε μου εναν κβ....

Επεξεργάστηκε από Delsnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα.Τελικα,αυτό που διάβασα από κάποιο παιδί εδώ στο φόρουμ,ότι όσο πιο δυτικά βγει το πρώτο σύστημα,θα φτιάξει την κατεβασιά τις δεύτερης διάταξης,να ισχύει πραγματικά!

 

Υγ: Αυτό για την Βόρειο Ελλάδα,γιατί για την Νότια Ελλάδα, θέλει πιο ανατολικά!

Επεξεργάστηκε από Χειμωνας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Χειμωνας είπε:

Καλημέρα.Τελικα,αυτό που διάβασα από κάποιο παιδί εδώ στο φόρουμ,ότι όσο πιο δυτικά βγει το πρώτο σύστημα,θα φτιάξει την κατεβασιά τις δεύτερης διάταξης,να ισχύει πραγματικά!

Η λίμνη των κύκνων Τζονι μου!!!!😋😋....η πλάκα είναι ότι και ο παιος πάει προς ριτζαρισμα Ισλανδία και βοήθεια από Γροιλανδία αλλά προφανος καμία σχέση με την άλλη φορά γιατί έχουμε αζορικο με @@@...και ο τζιφος που πάντα δείχνει γροιλανδικο σε μόνιμη βάση τώρα δείχνει μωβ γεωδυναμικα...image.png.0ed388ad4111833d3e3592bc5a631d5b.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο μ.ο φαίνεται να ευνοεί θερμοκρασιακά για χιόνι σε κεντροβόρεια πεδινά κυρίως, μετά τις 27 του μήνα. Παρ' όλα αυτά ο μέσος όρος υετού για τις περισσότερες περιοχές της χώρας ακόμα και της νότιας είναι αρκετά χαμηλός και πιθανόν σηματοδοτεί μια αρκετά νότια τροχιά του χαμηλού ως κύρια πιθανότητα. Τα πράγματα είναι πολύ ρευστά ως προς αυτό το κομμάτι. 

Σε ό,τι αφορά το λεκανοπέδιο υπάρχουν πιθανότητες για κάτι καλό αλλά σε ώρες που πραγματικά δεν έχει νόημα να τις κοιτάξουμε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Η λίμνη των κύκνων Τζονι μου!!!!😋😋....η πλάκα είναι ότι και ο παιος πάει προς ριτζαρισμα Ισλανδία και βοήθεια από Γροιλανδία αλλά προφανος καμία σχέση με την άλλη φορά γιατί έχουμε αζορικο με @@@...και ο τζιφος που πάντα δείχνει γροιλανδικο σε μόνιμη βάση τώρα δείχνει μωβ γεωδυναμικα...image.png.0ed388ad4111833d3e3592bc5a631d5b.png

Ωραίος χάρτης.. Πιθανότητες να χιονιζομαστε από 27...

Και μετά,όλα στρωμένα 😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα...ήδη απασχολεί να βγει τόσο τεράστιος ο Αυλώνας αν βγει τοσο μεγάλος οι κβ δε  έχουν να περιμένουν κατι...καθώς σίγουρα ο αντικυκλωνας θα πηγαίνει κάθε μέρα πιο ανατολικά...βασικά για προσηνεμα είναι τέλειοι οι μεσοι οροι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Καλημέρα...ήδη απασχολεί να βγει τόσο τεράστιος ο Αυλώνας αν βγει τοσο μεγάλος οι κβ δε  έχουν να περιμένουν κατι...καθώς σίγουρα ο αντικυκλωνας θα πηγαίνει κάθε μέρα πιο ανατολικά...βασικά για προσηνεμα είναι τέλειοι οι μεσοι οροι

Οι ΚΒ,αν ισχύσει αυτό που λες,θα έχουν απλά ένα πέρασμα...όλα είναι πιθανά... εννοείτε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Καλημέρα...ήδη απασχολεί να βγει τόσο τεράστιος ο Αυλώνας αν βγει τοσο μεγάλος οι κβ δε  έχουν να περιμένουν κατι...καθώς σίγουρα ο αντικυκλωνας θα πηγαίνει κάθε μέρα πιο ανατολικά...βασικά για προσηνεμα είναι τέλειοι οι μεσοι οροι

πλεον τα σημαδια ειναι υπαρκτα κ αρκετα κ εφοσον δεν κατεβαζει τπτ 26 με 27 με την λιμνη ρουφιχτρα δυτικα μας η καταληξη γνωστη αλλα ευτυχως αντιηλιακο κ αντιανεμικο απο περισυ παντα μαζι μου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, theodors3 είπε:

πλεον τα σημαδια ειναι υπαρκτα κ αρκετα κ εφοσον δεν κατεβαζει τπτ 26 με 27 με την λιμνη ρουφιχτρα δυτικα μας η καταληξη γνωστη αλλα ευτυχως αντιηλιακο κ αντιανεμικο απο περισυ παντα μαζι μου!

Ε ναι αργεί πολυ ,, αλλα και πάλι ολα θα εξαρτηθούν από το ριτζ και από το πόσο μεγάλος θα ναι ο αυλωνας αν είναι μικρός εχουμε περισσότερες ελπίδες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, theodors3 είπε:

πλεον τα σημαδια ειναι υπαρκτα κ αρκετα κ εφοσον δεν κατεβαζει τπτ 26 με 27 με την λιμνη ρουφιχτρα δυτικα μας η καταληξη γνωστη αλλα ευτυχως αντιηλιακο κ αντιανεμικο απο περισυ παντα μαζι μου!

προσηνεμα παει μπαμ κανει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Ε ναι αργεί πολυ ,, αλλα και πάλι ολα θα εξαρτηθούν από το ριτζ και από το πόσο μεγάλος θα ναι ο αυλωνας αν είναι μικρός εχουμε περισσότερες ελπίδες 

τι να σου πω κ γροιλανδια να τον δειξει τωρα! απλα εμφανιζεται ενα απο τα αγαπημενα ατλατικα χαμηλα κ καταρεει με την γνωστη καταληξη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...