Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Δεν είναι ακριβώς έτσι...από το 20 και μετά βελτιώθηκε πάρα πολύ...τα έκαναν φέτος σ@@τα με την τελευταία αναβάθμιση...

Το ξέρω Βαγγέλη...απλά να πούμε κανένα αστείο να ξορκίσουμε την αχιονία μας!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Μεσσήνιος είπε:

Το ξέρω Βαγγέλη...απλά να πούμε κανένα αστείο να ξορκίσουμε την αχιονία μας!!

Για ποια αχιονια μιλάς; Εσύ δεν είσαι που μένεις Χαϊδάρι; Ετοιμάσου!! Σε λίγες μέρες θα κατεβαίνεις την Εθνική οδό προς Σκαραμαγκά, με τα πέδιλα του σκι! Το 6αρι που τώρα τρέχει, θα κάνει πάταγο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Μεσσήνιος είπε:

Το ξέρω Βαγγέλη...απλά να πούμε κανένα αστείο να ξορκίσουμε την αχιονία μας!!

Άσε δεν την παλεύω....😋😋😋...από αντίδραση  θα τα πάρω κρανίο και θα θέλω από τον Απρίλιο 35αρια ...🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Γιαννιώτης Γ. είπε:

καλα τζιφος θαψαρ

ααχαχαχαχχααα

Μάλιστα είδα ότι έριξε λίγο, ελάχιστα τις Τ. Τι να πω!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιαννιώτης Γ. είπε:

μιχαηλλλλλλλλλλλλλλλ image.thumb.png.bdb46677015947d236a1f34a13092b51.png

Χαχαχα. Ξέρω. Ο καθηγητής μου την έγραψε την πρόγνωση😀  Μου είπε ότι για να ήταν σίγουρος θα ήθελε 1 βαθμό χαμηλότερα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, menidi είπε:

Για ποια αχιονια μιλάς; Εσύ δεν είσαι που μένεις Χαϊδάρι; Ετοιμάσου!! Σε λίγες μέρες θα κατεβαίνεις την Εθνική οδό προς Σκαραμαγκά, με τα πέδιλα του σκι! Το 6αρι που τώρα τρέχει, θα κάνει πάταγο!

Αυτό ακριβώς ονειρεύομαι μετά το πέμπτο ουισκάκι και μάλιστα στη συνέχεια μετατρέπεται σε εφιάλτη, γιατί με κυνηγάει χιονοστιβάδα που κατεβαίνει από Όρος Αιγάλεω!!!🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Χαχαχα. Ξέρω. Ο καθηγητής μου την έγραψε την πρόγνωση😀  Μου είπε ότι για να ήταν σίγουρος θα ήθελε 1 βαθμό χαμηλότερα!

Ο μπαρτζώκας? ΄΄Εχουμε μιλήσει πολλές φορές...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

φοβερή η διαφορά στην αίσθηση του "σχετικά χαμηλό υψόμετρο" μεταξύ διάφορων περιοχών της χώρας...τα 600-700μ στην Αττική μόνο ορεινά μπορούν να θεωρηθούν μετεωρολογικά κυρίως και αν τολμούσε κάποιος να τα χαρακτηρίσει έστω ημιορεινά ή "χαμηλά υψόμετρα" θα τον λιντσάρανε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Γιαννιώτης Γ. είπε:

Ο μπαρτζώκας? ΄΄Εχουμε μιλήσει πολλές φορές...

Οχι, ο Χρήστος Λώλης είναι στην πρόγνωση του πανεπιστημίου, όταν δεν είμαστε οι μεταπτυχιακοί. Τώρα εγώ ξέρω ότι έχω τελειώσει το μεταπτυχιακό, αλλά ήθελα πολύ να συνεχίσω την πρόγνωση, και έτσι και έγινε. Είμαστε 2 άτομα εναλλάξ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, geornik said:

φοβερή η διαφορά στην αίσθηση του "σχετικά χαμηλό υψόμετρο" μεταξύ διάφορων περιοχών της χώρας...τα 600-700μ στην Αττική μόνο ορεινά μπορούν να θεωρηθούν μετεωρολογικά κυρίως και αν τολμούσε κάποιος να τα χαρακτηρίσει έστω ημιορεινά ή "χαμηλά υψόμετρα" θα τον λιντσάρανε...

Για λιντζαρισμα δεν νομιζω 😄 αλλα λογικο τι να πεις αλλο στην Αττικη για 700+ μετρα αφου δεν υπαρχει ανθρωπος που να κατοικει σε αυτα τα υψομετρα εδω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, bill24 είπε:

Αυτος τι λεει?εννοω νταξει η προγνωση ειναι πολυ γενικη.θελουμε αποψη για χιονοπτωση χιονοστρωση και ανατολικους ανεμους...😂για εντος ιωαννινων

Με 0-5 και με πρόβλεψη χιονόνερο ή χιόνι αλλά σίγουρο χιόνι από τα 600-700, μην περιμένεις κάτι στα Γιάννενα. Άντε καμία χλαπατσα πρόσκαιρη. Απλό είναι. Με βάση την πρόβλεψη αυτή λέω. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, bill24 είπε:

Αυτος τι λεει?εννοω νταξει η προγνωση ειναι πολυ γενικη.θελουμε αποψη για χιονοπτωση χιονοστρωση και ανατολικους ανεμους...😂για εντος ιωαννινων

Οσο πιο γενική η πρόγνωση τόσο μικρότερα τα σφάλματα. Πάντως ααυτη την στιγμή μιλάω μαζί του και μόλις μιλήσαμε για ανατολικό. Ο ασθενής ίσως φανεί χρήσιμος ώστε να έχουμε μικρή κατακόρυφη θερμοβαθμιδα. Για να δουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, alkis91_2.0 είπε:

Για λιντζαρισμα δεν νομιζω 😄 αλλα λογικο τι να πεις αλλο στην Αττικη για 700+ μετρα αφου δεν υπαρχει ανθρωπος που να κατοικει σε αυτα τα υψομετρα εδω

θυμάμαι παλιά τις προγνώσεις της ΕΜΥ..όταν ανέφεραν "χιονια στη γύρω ορεινή ζώνη" πάντα εννοούσαν τα 400μ...αν ήταν για πιο ψηλά έλεγαν μόνο "χιόνια στην Πάρνηθα"...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιαννιώτης Γ. είπε:

michaellllll overview_20230125_06_015.jpg?

Δεν ξέρω πως πρέπει να νιώσω αυτή την στιγμή.. αχ και να είχαμε -4 στα 850 με αυτή την διάταξη! Αχ!!  Θα μιλούσαμε για χιόνια 50ετιας!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν ξέρω πως πρέπει να νιώσω αυτή την στιγμή.. αχ και να είχαμε -4 στα 850 με αυτή την διάταξη! Αχ!!  Θα μιλούσαμε για χιόνια 50ετιας!

-2 exei

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bill24 είπε:

Απλα εγω ειμαι της αποψης πως οι γενικοτητες δεν οφελουν.γραψε την γνωμη σου και αν δεν βγει its ok.τα μισολογα και τα χιονονερο ή χιονι ειναι λόγο να χαμε να λεγαμε...

Παλιότερα δεν έμπαιναν τα υψόμετρα να φανταστείς, ήταν δική μου προσθήκη στην βάση αυτή ν που λες. Μέχρι τότε ήμασταν απλά ορεινά ημιορεινά, πεδινά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...