Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού έχουμε φτάσει τέλη Δεκέμβρη και ακόμα ο υποτροπικός είναι σε πλάτη Οκτώβρη, λογικό να μην κατεβαίνει τίποτα. Ο ορισμός της κλιματικής αλλαγής στην ανώτερη τροπόσφαιρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snow sick είπε:

O τζίγφος σε αφήνει πραγματικά άφωνο. Από τις 160 ώρες και μετά κάθε φορά ότι ναναι. Άλλη κυκλοφορία, αντίθετα αποτελέσματα.. Φτερό στον άνεμο. Αδιανόητο έχει καταντήσει. Θα είχα περιέργεια αν στις ΗΠΑ οι επίσημες μετεωρολογικές τον κοιτάνε καθόλου ή είναι σα να μην υπάρχει όπως για τις ευρωπαικές επίσημες μετεωρολογικές υπηρεσίες.

Αφού είναι βασιλιάς 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Snow sick said:

O τζίγφος σε αφήνει πραγματικά άφωνο. Από τις 160 ώρες και μετά κάθε φορά ότι ναναι. Άλλη κυκλοφορία, αντίθετα αποτελέσματα.. Φτερό στον άνεμο. Αδιανόητο έχει καταντήσει. Θα είχα περιέργεια αν στις ΗΠΑ οι επίσημες μετεωρολογικές τον κοιτάνε καθόλου ή είναι σα να μην υπάρχει όπως για τις ευρωπαικές επίσημες μετεωρολογικές υπηρεσίες.

Ο τζίφος εδώ και κάμποσα χρόνια υπάρχει μονο για μας. Πρώην μοντέλο. Φτερό στον άνεμο. 1χ2 τριπλή παραλλαγή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζίφος εξαφανίζει και εμφανίζει αντικυκλώνες σε έκταση όσο οι ΗΠΑ μέσα σε 3 συνεχόμενα ραν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Ο τζίφος εξαφανίζει και εμφανίζει αντικυκλώνες σε έκταση όσο οι ΗΠΑ μέσα σε 3 συνεχόμενα ραν...

Τα έχουμε πει καιρό τώρα. Σε αξιοπιστία είναι κάτω και από γιαπωνεζο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

Ο τζίφος εδώ και κάμποσα χρόνια υπάρχει μονο για μας. Πρώην μοντέλο. Φτερό στον άνεμο. 1χ2 τριπλή παραλλαγή.

Μάλλον μόνο για εμάς είναι ο Βασιλιάς. Έχεις δίκιο. Βέβαια στην κατανομή του υετου σε πολύ κοντινές ώρες η αλήθεια εἴναι ότι τα πηγαίνει καλύτερα από τον παιο. Μόνο αυτό όμως. Τίποτα άλλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μου αρέσει που έγραψα και εγώ το ίδιο μήνυμα με τους προλαλήσαντες για τον τζίφο χωρίς καν να σας κοιτάξω χαχαχα.

00αρι

gfsnh-0-264.png?0

 

6αρι

gfsnh-0-258.png?6

12αρι

gfsnh-0-252.png?12🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, [weathermaniac] said:

Μου αρέσει που έγραψα και εγώ το ίδιο μήνυμα με τους προλαλήσαντες για τον τζίφο χωρίς καν να σας κοιτάξω χαχαχα.

00αρι

gfsnh-0-264.png?0

 

6αρι

gfsnh-0-258.png?6

12αρι

gfsnh-0-252.png?12🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡

CARNAVAL!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Παιδιά, παίζει να είναι ο χειρότερος χειμώνας της 20ετιας ΥΕΤΙΚΑ; 

ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ 

Πολυ παραπανω.Ειναι οτι χειροτερο εχω ζησει για α'μισο χειμωνα και δεν ειμαι 20..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αφού ο άχρηστος δεν μπορεί να κάνει το οτιδήποτε μόνος του και τρώει φάπες από παντού, ίσως θα πρέπει να κοιτάξουμε και τους τρόπους να έρθει χιόνι με ατλαντικό χαμηλό που μπαίνει στην ευρωπαϊκή κυκλοφορία. Είναι ευλογία να ζούμε στη βόρεια ελλάδα που έχει δει χιόνια ΚΑΙ με αυτό τον τρόπο, οπότε και χωρίς τον άχρηστο θα συνεχίσουμε να ελπίζουμε. Ίσως αν ανέβει κι άλλο ο υποτροπικός για να εξαφανίσει οποιαδήποτε υποψία να έρθει κάτι από τα ΒΑ που θα μπορούσε να διαταράξει την παραπάνω κατάσταση στην κεντροδυτική ευρώπη

gfs-0-282.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Παιδιά, παίζει να είναι ο χειρότερος χειμώνας της 20ετιας ΥΕΤΙΚΑ; 

ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ 

Από ότι βλέπω δεν είναι μόνο για μας αλλά και για μεγάλο μερος της Ευρώπης... ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΥΨΗ ΒΡΟΧΗΣ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρώτη φορά στη ζωή μου τουλάχιστον έπλυνα το αμάξι και ευχαριστήθηκα τη γυαλάδα του για μέρες... Ούτε στάλα να το λερώσει... Να λέμε και τα θετικά...🤥

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μα πιανομαστε απο δηθεν "ευνοικες" συνθηκες τυπου ζωνικους ανεμους-δεικτες κτλ και χεστηκε η φατμε.
 αν θελει μας κανει σαχαρα εν τελει να τελειωνει η ιστορια μια και καλη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχει κανει κ στο παρελθον πολυ αδιαφορους κ θερμους χειμωνες...βεβαια δεν ξερω αν ηταν αχιονα κ ολα τα χιονοδρομικα μεσα στο Γεναρη...πχ αθλιες ηταν οι μονές χρονιες της δεκαετιας του 50 κ και το 1970, 1971 πχ

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Αφού ο άχρηστος δεν μπορεί να κάνει το οτιδήποτε μόνος του και τρώει φάπες από παντού, ίσως θα πρέπει να κοιτάξουμε και τους τρόπους να έρθει χιόνι με ατλαντικό χαμηλό που μπαίνει στην ευρωπαϊκή κυκλοφορία. Είναι ευλογία να ζούμε στη βόρεια ελλάδα που έχει δει χιόνια ΚΑΙ με αυτό τον τρόπο, οπότε και χωρίς τον άχρηστο θα συνεχίσουμε να ελπίζουμε. Ίσως αν ανέβει κι άλλο ο υποτροπικός για να εξαφανίσει οποιαδήποτε υποψία να έρθει κάτι από τα ΒΑ που θα μπορούσε να διαταράξει την παραπάνω κατάσταση στην κεντροδυτική ευρώπη

gfs-0-282.png?12

Το πρωινό.

gfs-0-282.png?0

Το μόνο που θα έπρεπε να αλλάξει είναι να ενωθεούν καλύτερα οι 2 αντικυκλώνες, και με ένα βήμα ανατολικότερα, και έτσι θα κατέβαινε το τέρας. Πρώτα θα έκανε βέβαια τον ονειρικό μου χιονιά, αλλά επειδή μιλάμε για πολικο αυλώνα, που καλύπτει μεγάλη έκταση της Ευρώπης, είναι αρκετός για νέα χιονια στο καπάκι.

ή το σενάριο 17 με παραλλαγές του

animaud6.gif

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, geornik είπε:

Εχει κανει κ στο παρελθον πολυ αδιαφορους κ θερμους χειμωνες...βεβαια δεν ξερω αν ηταν αχιονα κ ολα τα χιονοδρομικα μεσα στο Γεναρη...πχ αθλιες ηταν οι μονές χρονιες της δεκαετιας του 50 κ κατο 1970, 1971 πχ

νομιζω η αχιονια ακομα και της ανωδασικης ζωνης, ειναι κατι που δυσκολα θα δουμε ακομα και στο παρελθον.
πλεον εχει περασει η καρδια του χειμωνα, δεν εχει καν νοημα να σχολιασουμε κατι με τους χαρτες που βλεπουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...