Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, nikolas 2365 said:

Me το 6αρι δεν χιονίζει πουθενά. 

Γιατί χιόνιζε με τα προηγούμενα τρεξίματα? η απουσία υετού σε βάθος χρόνου συνεχίζεται...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ!!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙ!!!IMG_20221228_124641.thumb.jpg.b1358a1a6b564b6f01f20079db21c508.jpg

Παρε ρεπο οπωσδηποτε να το απαθανατισεις.Τετοια σημαντικα μετεογεγονοτα δε πρεπει να μενουν ''αορατα'' 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, teo_73 είπε:

Παρε ρεπο οπωσδηποτε να το απαθανατισεις.Τετοια σημαντικα μετεογεγονοτα δε πρεπει να μενουν ''αορατα'' 

Μακαρι να.μπορουσα.Ας βγει τετοια κακοκαιρια-γιγας και ας την χασω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ!!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙ!!!IMG_20221228_124641.thumb.jpg.b1358a1a6b564b6f01f20079db21c508.jpg

Τραβηγμενο το βλεπω .θα το μαζέψει στο επομενο run 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Χιών είπε:

Αθήνα έχουμε 8-15μμ όλον το Δεκέμβρη, και πιθανόν θα βγει ο θερμότερος στην ιστορία της πόλης. Μέχρι 7-8 Ιανουαρίου τουλάχιστον, φαίνεται ανομβρία και θερμοκρασίες πάνω από τα κλιματικά, με μίνι θερμή εισβολή 3-5 του μήνα.  Εκτός απροόπτου, πάμε ίσως για το χειρότερο α' μισό χειμώνα (χειμερινού τριμήνου, πείτε το όπως θέλετε) στη σύγχρονη ιστορία μας.

ίσως η αποχή να είναι πράγματι μια καλή λύση.

Μολις το αποφασίσεις για αποχή θα αρχίσει το ανακάτεμα για το επόμενο απίμαχο διάστημα 😄. Αποχη απο τα καιρικά και τους  χάρτες ανετα εκανε καποιος φετος απο 17/12 μεχρι 01/01  χωρις καμία αγωνια.Δυστυχώς οπως βλεπεις και εγω που το λέω και το πίστευα παλι με τον καιρο ασχολούμαι.Ειπαμε ,θερίζει η ρουφιάνα η καιρική πρέζα .

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Δηλαδή είναι καλά αυτά τα τρεξίματα. Μάλιστα.... 

Πολυ βελτιωμένα σε σχέση με εχθές. Έχουν δυνατότητες για υετό, και πολλα από αυτά για χιονοπτώσεις. Το δε 00αρι του τζιφου με μικροδιαφορές αν έβγαινε θα ήταν επικό....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως για μια ακόμη φορά τα 6αρια ενσεμπλς είναι χειρότερα στην αναδίπλωση, οπότε ελπίζω να βελτιωθούν μετά... Το μόνο μικρό καλο της υπόθεσης είναι ότι συνολικά λίγο λίγο κάθε μέρα η αναδίπλωση κερδίζει έδαφος επί του πανευρωπαϊκού αντικυκλωνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, geornik είπε:

14% πιθανοτητα να βρεξει προσκαιρα αυριο στην Αθηνα.  😮

meryl-streep-oscars.gif

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, geornik είπε:

14% πιθανοτητα να βρεξει προσκαιρα αυριο στην Αθηνα.  😮

Ρε συ....με το μαλακό αυτές οι πληροφορίες!!!! Θα πάθουμε τίποτα!!! Λογικά θα βγει και έκτακτο στις ειδήσεις. Ήθελα να ήξερα...η πολιτική προστασία είναι ενήμερη;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, nikolas 2365 είπε:

Me το 6αρι δεν χιονίζει πουθενά. 

Πουθενά δεν χιονίζει εδώ και πολύ καιρό κανένα τρεξημο εμείς την τάση κοιτάμε εγώ κοιτάω η αρκούδα Ρωσία να έχει κρύο και να σηκωθεί σωστά ο αζορ ας έρθει και μπακκκ ντορρρ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Αφού είναι καλά τα τρεξίματα. Κάτι λάθος βλέπεις 😂

Στο πόστ μου βλέπω είχα γράψει ότι είναι καλύτερα τα τρεξίματα, όχι καλά. Είναι λιγό διαφορετικά το ένα με το άλλο δεν νομίζεις?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Στο πόστ μου βλέπω είχα γράψει ότι είναι καλύτερα τα τρεξίματα, όχι καλά. Είναι λιγό διαφορετικά το ένα με το άλλο δεν νομίζεις?

Κράτα δυνάμεις μιχαηλ...😎😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, bill24 είπε:

εαν η μοσχα εχει 0 μηδεν απο που θα κατεβει το κρυο για να ερθει σε μας?αυτο σε ρωταω.

Από πιο βόρεια. Δεν έχει σημασία. Αν κάνει σωστό ριτζ ο αντικυκλώνας μια χαρά θα βρεθεί κρύο.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά, με τα λίγα που ξέρω και θυμάμαι, έχουμε δει πολλές φορές να έχουμε σωστό ανέβασμα του Αζορικου αλλά να μην υπάρχει συσσωρευμένο ψύχος στα ΒΑ (Ρωσία κτλ) και τελικά να κατεβαίνει ρεταλι. Αυτό φαντάζομαι ότι εννοεί το παιδί από τα Φάρσαλα και συμφωνώ μαζί του. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά έγινε πιο μετά καλύτερη αναδίπλωση από πριν. Εδώ μπαίνει ο δικός μου ορισμός της καλοήθους ζωνικης, που με ένα ριτζαρισμα του αζορικου λόγω ψυχρής εισβολής στον δυτικό Ατλαντικο, μπορεί να συμβεί το μοιραίο του τεράστιου κεντροβορειου χιονιά.😁

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Παιδιά, με τα λίγα που ξέρω και θυμάμαι, έχουμε δει πολλές φορές να έχουμε σωστό ανέβασμα του Αζορικου αλλά να μην υπάρχει συσσωρευμένο ψύχος στα ΒΑ (Ρωσία κτλ) και τελικά να κατεβαίνει ρεταλι. Αυτό φαντάζομαι ότι εννοεί το παιδί από τα Φάρσαλα και συμφωνώ μαζί του. 

Αναλόγως και την περιοχή. Η Λάρισα και πάνω με -4 -5 βολεύονται, εδώ και -6 ίσως φτάνει σε συνδυασμό με ΒΔ. Εντάξει νοτιότερα θέλει πιο τούμπανο αυλώνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, menidi είπε:

Παιδιά, με τα λίγα που ξέρω και θυμάμαι, έχουμε δει πολλές φορές να έχουμε σωστό ανέβασμα του Αζορικου αλλά να μην υπάρχει συσσωρευμένο ψύχος στα ΒΑ (Ρωσία κτλ) και τελικά να κατεβαίνει ρεταλι. Αυτό φαντάζομαι ότι εννοεί το παιδί από τα Φάρσαλα και συμφωνώ μαζί του. 

Ναι αλλά δεν ισχύει κάτι τέτοιο...που ακριβώς είναι το 0 στην Μόσχα.Γεναρη έχουμε και το ψύχος Μ έναν σωστό Αυλώνα κατηφορίζει άνετα image.thumb.png.11539bb3c21286a19559ae5ccc283a21.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Ναι αλλά δεν ισχύει κάτι τέτοιο...που ακριβώς είναι το 0 στην Μόσχα.Γεναρη έχουμε και το ψύχος Μ έναν σωστό Αυλώνα κατηφορίζει άνετα image.thumb.png.11539bb3c21286a19559ae5ccc283a21.png

Ναι οκ. Γενικά λέω ρε συ. Ως παρατηρησιμο φαινόμενο. Ότι όταν η Μόσχα έχει ζέστη, τότε κατεβαίνουν ρεταλια προς εμάς. 

Βέβαια η έννοια "ρεταλι" είναι σχετική. Για τη Φλώρινα ας πούμε....το -2 δεν είναι ρεταλι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...