Jump to content
gthomasandros

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λίγο έξω από τα Τρίκαλα χθες βράδυ, μόλις 3 ώρες πριν την αλλαγή του χρόνου, με 4οC και πυκνή ομίχλη!!

IMG_20230101_235322.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτο το ΕΚΤΥΦΛΩΤΙΚΟ ΓΑΛΑΖΙΟ του ουρανου το ... χιλιοτραγουδισμενο μεν ειναι τοσο σπαστικο οταν επαναλαμβανεται μονοτονα Δεκεμβρη Γεναρη....

Αλλη μια καρμπον ημερα με λιγο περισσοτερο κρυακι το πρωι 7.9 η ελαχιστη και ηδη 10.5 με λαμπρη λιακαδα απνοια κ γκαζιααααα λες και ειναι καλοκαιρι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλους !!!!!

Ελάχιστες σήμερα 

Ζωγράφου 8.7 στην ταράτσα μου(4.5 πριν μία ώρα έξω από την Πανεπιστημιούπολη Ζωγράφου)

3.1 στον Ποταμό Κέρκυρας

-3.4 στα Καλάβρυτα 

Όσο άθλια βγήκε το 2022 τόσο τραγικά μπήκε και το 2023 .....η υπομονή τελειώνει πλέον....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα!9-10c στην τροπική Λαμία με λιακαδαρα.Απο σήμερα έρχεται η νέα θερμή εισβολή και κατά σειρά η 34585η τον φετινό χειμώνα..Που θα πάει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πηρε το ματι μου αυτο για το 2022..εντυπωσιακο αν ισχυει οτι ο ιδιος σταθμος του λευκοχωριου φθιωτιδας εδωσε και μεγιστο κ ελαχιστο ετους με συνολικα 60β θερμοκρασιακη διαφορα

FB_IMG_1672645027645.jpg

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερααα..η φωτο απ το σπιτι μου το  Βελουχι...

Θερμοκρασιες για μακρακωμη το πρωι 1βαθμο με 15 το μεσημερι...

20230102_100426.jpg

Επεξεργάστηκε από Delsnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αλλη μια μερα με ομιχλη στα Γιαννενα...Η 14η συνεχομενη!!

ligiades.png

Και στη Λαρισα,λιγο πριν..

202301020822161665-600x450.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με 5+ στα 850 και έχουμε 10 βαθμούς στο έδαφος. Από Τ καλά είμαστε αλλά αυτή η αβροχιά βρε παιδί μου δεν παλεύεται πραγματικά. Ένα χαμηλοοοο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Με 5+ στα 850 και έχουμε 10 βαθμούς στο έδαφος. Από Τ καλά είμαστε αλλά αυτή η αβροχιά βρε παιδί μου δεν παλεύεται πραγματικά. Ένα χαμηλοοοο..

ειναι φοβερο ποσο ευεργετικο ειναι για τον βολο το οτι ειναι εκτεθειμενος στην θεσσαλικη πεδιαδα, ο σταθμος στο πεδιον του αρεως εχει ελαχιστη 2,4 σημερα και αυτη την στιγμη 8,3 ενω δεν εχει καν ομιχλη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, Tolisk20 said:

Πηρε το ματι μου αυτο για το 2022..εντυπωσιακο αν ισχυει οτι ο ιδιος σταθμος του λευκοχωριου φθιωτιδας εδωσε και μεγιστο κ ελαχιστο ετους με συνολικα 60β θερμοκρασιακη διαφορα

FB_IMG_1672645027645.jpg

Λοοοοολ το είχα προσέξει από τότε

Φοβερό φαινόμενο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λάρισα και Φλώρινα σκίζουν για τρίτη ημέρα. Η Φλώρινα ακόμα κάτω από το 0 ειναι

Περαια μονο μέχρι τις 8:30 είχε ομίχλη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ναι, ακόμα πιο χαμηλά από εχθές, με 5 βαθμούς 1 το μεσημέρι εδώ

τουλαχιστον καταλαβαινετε τι εποχη ειναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

τουλαχιστον καταλαβαινετε τι εποχη ειναι

Ναι οκ, αλλά έχει κουράσει εμένα προσωπικά.. ¨Εχουμε γεμίσει νερά, και τουλάχιστον θα μπορούσαμε ενα σώσουμε λίγο πετρέλαιο..  Αν θέλει να θυμίσει την εποχή ας κάνει χιόνια επιτέλους, γιατί προσωπιικκά βαρέθηκα. Καλή η ομίχλη, και εμένα μου άρεσε, αλλά πρέπει να γίνει αλλαγή.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

ειναι φοβερο ποσο ευεργετικο ειναι για τον βολο το οτι ειναι εκτεθειμενος στην θεσσαλικη πεδιαδα, ο σταθμος στο πεδιον του αρεως εχει ελαχιστη 2,4 σημερα και αυτη την στιγμη 8,3 ενω δεν εχει καν ομιχλη!

αν δεν ήταν το ψυγείο που λέγεται Θεσσαλική πεδιάδα σιγά μην βάζαμε μισόμετρα. Με 50mm βροχές και χιονόνερου θα την βγάζαμε 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

αν δεν ήταν το ψυγείο που λέγεται Θεσσαλική πεδιάδα σιγά μην βάζαμε μισόμετρα. Με 50mm βροχές και χιονόνερου θα την βγάζαμε 😛

παντως περισσοτερο κακο μας κανει το πηλιο παρα καλο η πεδιαδα αχαχαχαχα, αν κοβαμε το πηλιο να δεις ποσα μισομετρα θα βλεπαμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

παντως περισσοτερο κακο μας κανει το πηλιο παρα καλο η πεδιαδα αχαχαχαχα, αν κοβαμε το πηλιο να δεις ποσα μισομετρα θα βλεπαμε

χωρίς την πεδιάδα θα χρειαζόμασταν περισσότερο κρύο. Τώρα και με ένα -5 που λέει ο λόγος μπορεί να χιονίσει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κρανια ασπροποταμου σημερα..παραδοξως καποια χιονακια κρατανε ακομα στην κεντροβορεια πινδο..

Υ.γ στο μερσεντικο ο φετινος χειμωνας😂

FB_IMG_1672659154186.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

χωρίς την πεδιάδα θα χρειαζόμασταν περισσότερο κρύο. Τώρα και με ένα -5 που λέει ο λόγος μπορεί να χιονίσει.

εεε καλα δεν θα χαναμε και κατι ουαο, αφου και παλι οταν χιονιζει βολο χιονιζει και αη γιαννη, χορευτο κτλ, απλως δεν θα χιονιζε σε καταστασεις τυπου σοφια που ειχε -3 στα 850

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης μασ είπε:

εεε καλα δεν θα χαναμε και κατι ουαο, αφου και παλι οταν χιονιζει βολο χιονιζει και αη γιαννη, χορευτο κτλ, απλως δεν θα χιονιζε σε καταστασεις τυπου σοφια που ειχε -3 στα 850

Μια χαρά ουάου ήταν και η Σοφία με τον τρόπο της. Πελώριες νυφάδες και ας κράτησε λίγο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Μια χαρά ουάου ήταν και η Σοφία με τον τρόπο της. Πελώριες νυφάδες και ας κράτησε λίγο.

καλα κοιτα και εγω προτιμαω την επιρροη της πεδιαδας γιατι λογο αυτης κραταει περισσοτερο και η χιονοστρωση, αλλα αν δεν ηταν το πηλιο θα ειχες μισομετρο και στην μηδεια, πιθανοτατα στην ελπιδα, στην αριαδνη θα ειχαμε >30 εκ , στην δευτερη φαση της σοφιας επισης πολυ καλη χιονοστρωση, στον λεανδρο θα ειχαμε 5-10 εκ, και γενικα πολλες πολλες περιπτωσεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...