Jump to content
gthomasandros

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλοκαίρι στην Πολίχνη. 17 μέγιστη, 3 ελάχιστη και ήλιος δίχως τελειωμό. Μέχρι και Κυριακή 8/1 έτσι θα πάμε, 9-11/1 λίγες βροχές και 12-14αρια ενώ από 12/1 και μετά πάμε πάλι στο καλοκαίρι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ καλύτερη ορατότητα από χτες λόγο της απότομης πτώσης στα 850 hpa

Πριν είδα κάποια κλαδιά να κουνιούνται και νόμιζα πως ήταν σεισμός. Τόσο παρατεταμένη απνοια εχουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αμφιλοχία Αιτωλοακαρνανίας στον Αμβρακικό κόλπο....Αγκαλιά με την ομίχλη το πρωι.....

Μπορεί να είναι εικόνα φύση και σώμα νερού

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Το "Γαλατικο χωριο" η Φλωρινα,αρνειται να ζησει οπως η υπολοιπη χωρα.Εχει μπει στο ψυγειο και συνεχιζει.Το ερωτημα ειναι,θα θελατε να ζειτε εκει αυτες τις μερες ή στην περιοχη σας;;Εκει αποδεικνυεται ποσο χειμωνακιας ειναι καποιος.Εγω θα ηθελα να ζω εκει.

Επειδή έχω ζήσει στη Φλώρινα για 2 μήνες για δουλειά χειμώνα....αν έχει τέτοια ομίχλη που δε ξεπερνάει το 0 προτιμώ να ζω στη Γαύδο, μια φορά να πάτε και θα το μετανιώσετε 😂😂😂😂...Είναι πιο άχρηστο κρύο και από αυτό των μείον 20 με ήλιο...δε νομίζω σε κάνα α χιονοφιλο της Φλώρινας να του αρεσει Επίσης χαχαχα

Κρυο κατω απο το 0 χωρις χιονι κατω ειναι σαν χωριάτικη χωρις λάδι...

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Επειδή έχω ζήσει στη Φλώρινα για 2 μήνες για δουλειά χειμώνα....αν έχει τέτοια ομίχλη που δε ξεπερνάει το 0 προτιμώ να ζω στη Γαύδο, μια φορά να πάτε και θα το μετανιώσετε 😂😂😂😂...Είναι πιο άχρηστο κρύο και από αυτό των μείον 20 με ήλιο...δε νομίζω σε κάνα α χιονοφιλο της Φλώρινας να του αρεσει Επίσης χαχαχα

Κρυο κατω απο το 0 χωρις χιονι κατω ειναι σαν χωριάτικη χωρις λάδι...

Χιλιες φορες απο αυτο που ζουμε εδω.Και μιλαω εκ πειρας και οχι υποθετικα,να εχει επι 10-15 μερες ομιχλη και ολικο παγετο σε τετοιο βαθμο που κατα περιοδους επεφταν ψιλες νιφαδουλες σαν σκονη αφου τα σταγονιδια της ομιχλης παγωναν.Μια χαρα ειναι απο το να βλεπω το ΣΙΧΑΜΑ καθε μερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάλι τσιμπήσαμε 20άρι σήμερα στη Ελλάδα...Στη Καλαμάτα

Στην Αττική φουλ του 17 και μέχρι 18.3 Μοσχάτο ΕΑΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το Λιμάνι της Ρόδου εντωμεταξύ έχει μέση ελάχιστη Ιανουαρίου σχεδόν 15 βαθμούς...

Οτι να ναι λέμε. Είπαμε οκ μου αρέσει η χειμωνιάτικη ζέστη αλλά κάπου έχω αρχίσει να αναγνωρίζω οτι αυτό είναι άρρωστο για Ιανουάριο. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1.8 με 12.3 βαθμούς. Για πρώτη φορά εμφανίστηκε ο Όλυμπος σήμερα με χιόνι που παραπέμπει σε αρχές Ιουνίου

. Λογικά σε 1-2 ώρες θα κάνει επανεμφάνιση η ομίχλη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσο περιμένουμε να χειμωνιάσει τόσο το καλοκαίρι επιμένει..... πλησιάσαμε τους 17 εδώ στο Μακροχώρι σήμερα 16,7 για την  ακρίβεια η μέγιστη.... με ηλιοφάνεια....η φύση είναι έτοιμη να ξυπνήσει από τον ύπνο που δεν έκανε φέτος ακόμα............. τα βράδια και τα πρωινά με τις ελάχιστες κοντά στο μηδέν σώζουν την  κατάσταση ... 0,4 η ελάχιστη..... ενώ σχεδό κάθε πρωί από την υγρασία που επικρατεί μετριούνται και 0,2 χιλιοστά στον σταθμό !!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αχνοφαίνονται οι πρώτες χαμηλές νεφώσεις από βόρεια, ενώ η σχετική υγρασία είναι ήδη στο 90%. Εντμεταξύ δεν ξέρω για εσάς, αλλά στον κοινονικό μου περίγυρο είναι όλοι άρρωστοι. 1 φίλος 3 φορά με κορωνοίο, πλέον καλά, ένα ςάλλος φίλος με ίωση, μόλις εχθές έγινε τελείως καλά, η μητέρα του φιλου μου με γαστρεντερίτιδα, 5 φίλοι του αδερφού μου με γρίπη και 39-40 πυρετό, ο μπαμπας μου με κορωνοιό [πρώτη φορά, παρόλο που ήταν ο πιο απροσεχτος παραδόξως]. Πραγματικά χάος.

Εγώ βγαίνω κανονικά έξω μιας και τρίτη φορά κοβιντ κόλλησα τον περασμένο Σεπτέμβριο, ενώ έτσι και αλλιώς τον έχουμε βάλει σε τοπική καραντίνα, οπότε έχει να βγει από το δωμάτιο 4 μέρες. Όπως εξάλλου κάνουμε με κάθε μέλος της οικογένειας όταν κολλάει κορωνοϊο, για σιγουριά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με ελικόπτερο Super Puma του Πυροσβεστικού Σώματος μεταφέρθηκε τραυματισμένη γυναίκα από το οροπέδιο των Μουσών στον Όλυμπο, στο ελικοδρόμιο της 24ης Ταξιαρχίας Λιτόχωρου και παρελήφθη από ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ.
https://bit.ly/3CiLWe8

received_3524348534468551.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλησπερα 9.1 ελαχιστη ηλιουπολη 15.8 μεγιστη..... που θα παει θα αλλαξει ο καιρος πρεπει να αλλαξει !!!  προς το παρον βολτουλες....καλο βραδυ σε ολους  

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Την ίδια ωρα που εμείς ψαχνουμε συννεφάκια στο Rally Dakar βλέπουμε διαφορετικές εικόνες απο αυτές που εχουμε συνηθίσει .image.png.3d2fae42f6b5d2f7d941c965fc8f8d60.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Χιλιες φορες απο αυτο που ζουμε εδω.Και μιλαω εκ πειρας και οχι υποθετικα,να εχει επι 10-15 μερες ομιχλη και ολικο παγετο σε τετοιο βαθμο που κατα περιοδους επεφταν ψιλες νιφαδουλες σαν σκονη αφου τα σταγονιδια της ομιχλης παγωναν.Μια χαρα ειναι απο το να βλεπω το ΣΙΧΑΜΑ καθε μερα.

Ρε συνονοματε...πολλες φορες νιωθω σαν να εχεις μπει στονπληκτρολογιο μου...απιστευτη ταυτιση με ρεαλισμο και ωμοτητα για το καιρικο αισχος του Ιουλιναριου που ζουμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειλικρινα δεν παλευεται αλλο αυτο το μαρτυριο.Καθε μερα η ιδια μλκια,ατελειωτος ηλιος,σαν να εχει πεθανει ο καιρος,οπως το καλοκαιρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπάρχουν και πόλεις στην νότια Αμερική στην Χιλή που έχουν ετήσιο υετό γύρω στα 10mm άρα υπάρχουν και χειρότερα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

Υπάρχουν και πόλεις στην νότια Αμερική στην Χιλή που έχουν ετήσιο υετό γύρω στα 10mm άρα υπάρχουν και χειρότερα 

Υπαρχει και η Ατακαμα με 0.01μμ ετησιως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τέλος εποχής εδώ.. μόνο αχλύς, οπότε σήμερα η Θεσσαλία θα πάρει τον καλοκαιρινό της χαρακτήρα. Ήδη 10 βαθμοί εδώ, παχνη το πρωι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Υπαρχει και η Ατακαμα με 0.01μμ ετησιως.

Νότια Αργεντινή πόλη ushuaia!! Μία πόλη πού θά εμένα για τό υπόλοιπο τής ζωής μου!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συννέφιασε μετά από μια εβδομάδα ! Άμα θελει το μπ**ρδ@λο ... Εκπληξάρα !Τα έριξε τα μοντέλα στο καναβάτσο !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9.2 ελάχιστη στην ταράτσα μου σήμερα ...16 τώρα ....τί άλλο από λιακάδα από το ξημέρωμα και ζέστη στην καρδιά του χειμώνα ....ελπίζω από Δευτέρα Τρίτη να γίνει η αλλαγή και να έχουμε χειμώνα μέχρι τέλη Απρίλη 

-4.7 ελάχιστη Καλάβρυτα ...11 τώρα 

3.1 Ποταμός Κέρκυρας ....16.5 τώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξανά 17άρια+ τοπικά στην Αττική σήμερα και μέχρι 19.1 η μέγιστη στη χώρα στο Καστελόριζο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...