Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές νοτίσιας ΧΙΟΝΟ-ΒΡΟΧΟ-κακοκαιρίας 19-23/1/23....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Snowthessaly7 είπε:

Πιστεύω πηγαίνεις για πάνω από 20 ποντάκια..!

Δεν ξέρω ...πάνω από τα 1000 μέτρα (Δοτσικό,Πεντάλοφος) σίγουρα.....αλλά εδώ στα 850...δεν ξέρω....αν και πιστεύω...επειδή είμαι αρκετά δυτικά να γίνει δουλειά...-1 τώρα η αναστροφή κανει δουλειά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, bardaris είπε:

Δεν ξέρω ...πάνω από τα 1000 μέτρα (Δοτσικό,Πεντάλοφος) σίγουρα.....αλλά εδώ στα 850...δεν ξέρω....αν και πιστεύω...επειδή είμαι αρκετά δυτικά να γίνει δουλειά...-1 τώρα η αναστροφή κανει δουλειά.

Εγώ θα δίνω αναφορές από Λίμνη Πλαστήρα στα 880 μέτρα..Στις τέσσερεις το απόγευμα που έφτασα υπήρχε οριακή χιονόστρωση σε έλατα και έδαφος λίγο παραπάνω από το σπίτι ενώ ο καιρός είχε ήδη ανοίξει..Οπότε είμαι αισιόδοξος για σήμερα το βράδυ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snowthessaly7 είπε:

Εγώ θα δίνω αναφορές από Λίμνη Πλαστήρα στα 880 μέτρα..Στις τέσσερεις το απόγευμα που έφτασα υπήρχε οριακή χιονόστρωση σε έλατα και έδαφος λίγο παραπάνω από το σπίτι ενώ ο καιρός είχε ήδη ανοίξει..Οπότε είμαι αισιόδοξος για σήμερα το βράδυ

Δεν ξέρω την περιοχή αλλά αν μου λες για Ελατο ισως να είναι πιο ψυχρή....η πιο δυτικά....σιγουρα όμως και οι δυο θα βγάλουμε γουστα..!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φωτο πιο πάνω από Καϊμακ στο σαλέ με τις πατημασιές να φαίνονται χαχαχα τι να κάνεις, εδώ μέσα στις γιορτές είχε μόνο πέτρες. Οπότε πάλι καλά κάτι είναι και αυτό. Άντε να φορτώσουν όσο μπορούν παραπάνω τα βουνά τις επόμενες μέρες τώρα που γυρνάει να πάμε καμιά βόλτα στην πανέμορφη λευκή φύση να ανοίξει λίγο το μάτι μας γιατί αν περιμένουμε το άσπρισμα των μπετών...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μηλια Μετσοβου το απογευμα..

326171703_567346768309941_6822782271235812400_n.jpgΑνηλιο..Υπολογιζεται 35-40εκατοστα το φρεσκο χιονι..

326553657_742801183635350_7111071831716185709_n.jpg

Αντιριο..

326205198_865511451386252_5120613895789687123_n.jpg

Ορεινη Ναυπακτια..

d3454136ad08f2f8d8c30f116c6676f1_XL.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο ξαστερια που ειχαμε για κανα 2ωρο, τωρα συννεφιασε και αστραφτει δυτικα μας….δεν εχει υπνο αποψε, δεν ηρθα για να κοιμηθω αλλωστε😂
*Μετσοβο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, EVIA 1987!! είπε:

Απο ξαστερια που ειχαμε για κανα 2ωρο, τωρα συννεφιασε και αστραφτει δυτικα μας….δεν εχει υπνο αποψε, δεν ηρθα για να κοιμηθω αλλωστε😂
*Μετσοβο

Ώπ, Μέτσοβο είσαι φίλε;;Αύριο ετοιμάσου για υπερθέαμα,ετοιμασε κάμερες!

Μόλις έφτασα Λαμία,κάπου στα 1200-1300 αρχίζουν τα χιόνια στην Οίτη,να δούμε αύριο αν πετύχω καμιά Στούπα το πρωί!!Σίγουρα στα 1000+ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα απο Σερρες με 7,5 βαθμους επειτα απο μερες με νοτια και ζεστη αναμενω αναφορες απο Ηπειρο με πολλα χιονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 λεπτά πριν, EVIA 1987!! είπε:

Απο ξαστερια που ειχαμε για κανα 2ωρο, τωρα συννεφιασε και αστραφτει δυτικα μας….δεν εχει υπνο αποψε, δεν ηρθα για να κοιμηθω αλλωστε😂
*Μετσοβο

Μείνε όρθιος όσο μπορείς!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα στην παρέα. Βρίσκομαι στο χωριό μ στην ορεινή Δυτική Θεσσαλία σε υψόμετρο 1100 μέτρων (Κρανιά Αςπροποταμου Καλαμπακας). Χιόνισε καλά το πρωί για ένα μισάωρο και μετά το σήκωσε όλο και από τοτε τπτ. Ελπίζω η θερμοκρασία να μην ανεβεί, να καταφέρει να χιονίσει και να το στρώσει αξιοπρεπώς, αλλιώς τζάμπα ανέβηκα να δω χιόνι.. επίσης ελπίζω να έχει αρκετό υετό για να χιονίσει καλά. Καλά χιόνια σε  όλους!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ !!!!

Θα εχουμε live ανταποκριτες, το φιλο απο Ανω Βοιο, τον φιλο Ευβοιωτη απο Μετσοβο, τον αλλο φιλο απο Κρανια Ασπροποταμου !!! συγγνωμη αν ξεχναω καποιον, ειναι και ο Σταυρος Ορεσιβιος στην Καρυα και ο αλλος φιλος Ζαρουχλα, οποτε ετοιμαστειτε για πολλες πολλες λευκες εικονες !!!! Αντε να παρουμε και εμεις λιγο ματι οι κλεισμενοι στα μπετα, οι στερημενοι !!!

Ζωγραφου μια ομορφη χειμωνιατικη Παρασκευη που τοσο μας ειχε λειψει....

Μετα τα πρωινα δεν ξαναριξε, αλλα ειπαμε, και 10-11-12 mm ειναι ενα μικρο θαυμα για το φετινο "χειμωνα"...

Εβαλε λιγο δυτικη συνιστωσα και καθαρισε καπως η ατμοσφαιρα, σε συνδυασμο και με τα εστω αυτα 10 mm>....

ΜΟΝΟΨΗΦΙΑ ξανα μετα απο πολλες πολλες ημερες, μπορει και πανω απο βδομαδα.....9,3 λοιπον τωρα στο βορινο μπαλκονι και θα πεσει κι αλλο λογικα ως τα μεσανυχτα.....αισθηση χαμηλοτερη χαρη σε αυτο το ομορφο ΔΝΔ αγερι

ΚΑΛΑ ΧΙΟΝΙΑ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ !!!!!!! Αντε τυχεροι χαρειτε το !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν υπαρχει ωραιοτερο πραγμα απο το να βρισκεσαι σ ενα ορεινο χωριο και να περιμενεις τις χιονοκαταιγιδες!!!Ασυλληπτο συναισθημα,να μυριζεις το κρυο,τον χιονια που ερχεται!!!Καλη απολαυση σε οσους μπορεσαν να δραπετευσουν...Οι υπολοιποι,ματι.....!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά όσοι είστε σε αυτά τα μέρη τώρα έχετε σπίτι εκεί πέρα ή πήγατε ''εκτάκτως'' διακοπές λόγω της κακοκαιρίας;; Αν ισχύει το 2ο μου έχετε δώσει ήδη τρομερές ιδέες για το μέλλον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλη απόλαυση στους τυχερούς που ανέβηκαν σε βουνά, από έναν πονεμένο στην Πάτρα, φοβάμαι ότι θα κοπαναω το κεφάλι μου στον τοιχο

Ωραία μέρα σήμερα στην Πάτρα βέβαια με καταιγιδαρα το πρωι-μεσημερι και επιτέλους δροσιά. Αύριο περιμένω ακόμα καλύτερα να πάμε, Και τα περιοχικα δίνουν μπόλικο νερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, galatsioths είπε:

Παιδιά όσοι είστε σε αυτά τα μέρη τώρα έχετε σπίτι εκεί πέρα ή πήγατε ''εκτάκτως'' διακοπές λόγω της κακοκαιρίας;; Αν ισχύει το 2ο μου έχετε δώσει ήδη τρομερές ιδέες για το μέλλον.

Κάθε μήνα μαζεύεις λίγο στην άκρη, ψηνεις 2 φίλους (χιονοφιλους η μη δεν έχει σημασία) και πας στοχευμενα 3 4 μέρες να δεις να πέφτει 1 μέτρο+. Το έχω όνειρο εδώ και χρόνια, αυτό το σκ έφτασα πιο κοντά από ποτέ, με εφαγαν όμως οι κλινικές.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, galatsioths είπε:

Παιδιά όσοι είστε σε αυτά τα μέρη τώρα έχετε σπίτι εκεί πέρα ή πήγατε ''εκτάκτως'' διακοπές λόγω της κακοκαιρίας;; Αν ισχύει το 2ο μου έχετε δώσει ήδη τρομερές ιδέες για το μέλλον.

Έχω σπίτι που πηγαίνω γενικά όλο το χρόνο όποτε έχω την ευκαιρία, αλλά ανέβηκα σήμερα λόγω κακοκαιρίας να δω χιονάκι. Έχω και χιονολαστιχα οποτε είμαι κομπλέ.. άλλωστε είμαι μια ώρα και κάτι από τα Τρίκαλα π μενω

Επεξεργάστηκε από Fotis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα θυσιάσω ύπνο για το αυριανό

Και να μη καταφέρει τίποτα θα αξίζει την παρακολούθηση του φαινομενουIMG_20230120_215200.thumb.jpg.291da2c5450a69cf710e83917491f586.jpg

 

Επεξεργάστηκε από Yata
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάποιος που γνωρίζει μπορεί να κάνει μια πρόγνωση για το μέρος π είμαι όσον αφορά το χιόνι; Με έπιασε μια ανυπομονησία και μια απελπισία χαχαχα. ξέρω  πχ οτι στο Μετσοβο θα χιονίσει και θα το στρώσει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Μείνε όρθιος όσο μπορείς!!

Δεν κοιμαμαι ποτε Μιχαηλ, ακομα κι οταν απλα ριχνει μυγακια😂 μεινε ησυχος λοιπον!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37 λεπτά πριν, galatsioths είπε:

Παιδιά όσοι είστε σε αυτά τα μέρη τώρα έχετε σπίτι εκεί πέρα ή πήγατε ''εκτάκτως'' διακοπές λόγω της κακοκαιρίας;; Αν ισχύει το 2ο μου έχετε δώσει ήδη τρομερές ιδέες για το μέλλον.

Εκτακτες διακοπες λογω κακοκαιριας ΠΑΝΤΑ! Να το δοκιμασεις κι εσυ φυσικα εφοσον μπορεις παντα, γιατι ας μην κοροιδευομαστε οι εποχες ειναι πολυ δυσκολες…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Fotis είπε:

Κάποιος που γνωρίζει μπορεί να κάνει μια πρόγνωση για το μέρος π είμαι όσον αφορά το χιόνι; Με έπιασε μια ανυπομονησία και μια απελπισία χαχαχα. ξέρω  πχ οτι στο Μετσοβο θα χιονίσει και θα το στρώσει..

Καλή απόλαυση..!!!😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...