Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια παρατήρηση μόνο παίδες..

Το έγραψα και χθες αλλά χάθηκε μέσα σε τόσες σελίδες...

Εύχομαι να το χαρείτε ολοι όσοι θα το δείτε να πέφτει...

Το εύχομαι απο την καρδιά μου..

Προσοχή  μόνο μην ολισθήσουμε απο  εκδηλώσεις θαυμασμού σε ανούσιες αντενγκλίσεις, χαρακτηρισμούς,  έπαρση,  αλαζονεία..  Πιστέψτε με, δεν είναι δεν  είναι οτι καλύτερο για τους άτυχους που δεν θα το δουν να πέφτει..

Ας μπούμε στην ψυχολογία τους.

Επαναλαμβάνω για να μην γίνει παρανόηση.. 

Δεν λεω να μην το χαρείτε.. Απλά  εφιστώ την προσοχή και αν θέλετε παρακαλώ πολυ, να μην είμαστε υπερ του δεοντος εκδηλωτικοί, σε σημείο πρόκλησης, έπαρσης και αλαζονείας.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, weatherfan said:

Αυτό που λέω είναι ότι εφόσον οι καλές διατάξεις και οι συγκλίσεις τύπου Μήδειας και Ελπίδας μπορεί να κάνουν και δεκαετίες να εμφανιστούν και παράλληλα χάσουμε ξέρω γω άλλο έναν βαθμό στην θερμοκρασία τότε αυτό που είδαμε πέρσι στον Πειραιά με την Ελπίδα που δεν το έστρωσε πουθενά θα το βλέπουμε τουλάχιστον σε όλα τα παραθαλάσσια της Αττικής και θα γίνει πλέον τρομερά δύσκολος ο συνδυασμός διατάξεων και θερμοκρασίας. 

ναι σταδιακά θα είναι όλο και ποιο δύσκολο, όχι όμως ακατόρθωτο. αν ανέβει 4-5 βαθμούς η Τ παγκοσμίως τότε πρακτικά θα είναι αδύνατον, όμως ένα κλίμα τόσο θερμό δεν έχουμε ιδέα πώς θα συμπεριφερεται ως προς τα συστήματα καιρού τα τζετ στριμ κλπ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

λίγο πιο δυτικά και πιο ενιχυμένος ο αυλώνας στον Γαλλο στις 48 ώρες

arpegeeur-0-48.png?12

Αρκετά πιο δυτικά θα έλεγα εγω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, weatherfan said:

Αυτό που λέω είναι ότι εφόσον οι καλές διατάξεις και οι συγκλίσεις τύπου Μήδειας και Ελπίδας μπορεί να κάνουν και δεκαετίες να εμφανιστούν και παράλληλα χάσουμε ξέρω γω άλλο έναν βαθμό στην θερμοκρασία τότε αυτό που είδαμε πέρσι στον Πειραιά με την Ελπίδα που δεν το έστρωσε πουθενά θα το βλέπουμε τουλάχιστον σε όλα τα παραθαλάσσια της Αττικής και θα γίνει πλέον τρομερά δύσκολος ο συνδυασμός διατάξεων και θερμοκρασίας. 

Κι όμως οι κανονικές διατάξεις για Αττική δεν είναι ούτε η Μήδεια, ούτε η Ελπίδα, σταθήκαμε τυχεροί με το γύρισμα της λίμνης. 

Σε ότι αφορά τον Πειραιά ο χιονιάς του 2008 έχει δημιουργήσει προσδοκίες μεγαλύτερες για τα δεδομένα της περιοχής. Τέτοιο χιόνι είχε να δει ίσως από το 1981 που χιόνισε αρκετά στα δυτικά. Στην Ελπίδα το ζήτημα ήταν κυρίως ο υετός που επικεντρώθηκε στον άξονα Πεντέλη-Υμηττού όπου χιόνισε περισσότερο από Άγιο Στέφανο που λέει ο λόγος. Όταν το ρεύμα είναι τέτοιο (με παραδοσιακό ρεύμα χιονιά προσηνέμων) τα νοτιοδυτικά προάστια εκ των πραγμάτων είναι τα λιγότερο ωφελημένα λόγω θέσης. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, menidi είπε:

Ααααχχ δεν έχω ανοιξει ποτε θέμα!! Θα το κάνω ναι!! Πείτε μου πότε και θα το κάνω!! Ευχαριστώ Θοδωρή!!

Εμεις σε ευχαριστησουμε αγορινα!🫡 Στο ανοιγμα θα μπει φυσικα η φωτο του Αρχιδαμου αλλα και η ιστορικη αναφορα που εγραψε ο Κωστας πριν λιγο! 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταλαβαινετε οτι αν οντως το Αιγαιο εχει απο -30 στα 500 και κατω για Κυριακη Δευτερα Τριτη, και οι ανεμοι ειναι ευνοικοι, θα φρακαρουν οι πορτες σας;; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, snowjohn said:

Παιδιά αν κάνει και φέτος ιστορικό να σταματήσουμε να τον λέμε ιστορικό...αφού γίνεται κάθε χρονο

 

Τωρα το ιστορικο ειναι μισο μετρο στο συνταγμα, και ακραιες θερμοκρασιες. χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό που κάνει το Icon είναι να καταπιεί ο αντικυκλώνας την ύφεση α λα Ευρωπαϊκό και δίνει κατά κύματα χιονοπτώσεις σε ανατολική χώρα (ασχέτως που στους χάρτες υετού είναι εκτός) βάσει διάταξης. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snowjohn είπε:

Παιδιά αν κάνει και φέτος ιστορικό να σταματήσουμε να τον λέμε ιστορικό...αφού γίνεται κάθε χρονο

 

Απτην άλλη θα είναι ιστορικό καθώς θα είναι η 3η χρόνια συνεχόμενη ιστορικού 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Evan είπε:

Απίστευτο! Όλο το ΚΒ ΤΆΓΜΑ έχει καταπιεί την γλώσσα του..........

χαχαχα ε τι να πούμε; ότι θα έχει ηλιο; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες καλά χιόνια σε όλους σας, σας χαιρετώ για φέτος διότι ο χειμώνας τελείωσε για τα βόρεια...απλά δε θέλει με τίποτα να χιονίσει....🥴🥴🥴🥴🥴🥴🥴🥴🥴

ΤΑ ΛΈΜΕ ΥΓΕΊΑ ΝΑ ΈΧΟΥΜΕ ΤΟ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...