Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, thanossnow είπε:

λίγο πιο βόρεια να έμπαινα μέσα στην σύγκλιση χαχαχα

Στο τέλος θα χιονίσει στην Θεσσαλονίκη!!!! Πωπω!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, giannis.mar είπε:

Σύγκλιση Θερμαϊκού σπικινγκ 90-779GR.GIF?04-6

 

96-779GR.GIF?04-6

 

Ανέβα ρε 50χλμ μπας και δούμε καμία νιφαδα κι εμείς ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, CATHA said:

Εγώ είμαι μετρημένος στα 236 μέτρα όχι στα 290... δεν νομίζω οτι η Κυριακή θα μου αφήσει 10 πόντους το βρίσκω απίθανο. Αλλά πάλι δεν ξέρεις, συμφωνώ με τον seth η καλή χιονόστρωση θα παιχτεί τα ξημερώματα της Δευτέρας και κοιτώντας μπροστά τα ξημερώματα της Τρίτης εάν βρούμε τον υετό... 

κάτω από την Τατοΐου είσαι ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, giannis.mar είπε:

Ε ναι αφού κάνει μπαμ.. Με τη διαφορά ότι τώρα δεν έχουμε να κάνουμε με θερμό μέτωπο, ουτε με απότομη άνοδο της Τ.. 

εγω αναφερομαι στο 31/1-1/2 του 2012 πριν το θερμο μετωπο....και για την ακριβεια να και η συγκριση....Οι ισοβαρεις ειναι οντως ολοιδιες σχεδον

gfs-0-90.png?6

archives-2012-2-1-0-0.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Άγγελος είπε:

Στο τέλος θα χιονίσει στην Θεσσαλονίκη!!!! Πωπω!!! 

ούτε για πλάκα δεν νομίζω να γίνει δυστυχώς χαχαχα αν και θα με σύμφερε γιατί αν χιονίσει Θεσσαλονίκη το πιθανότερο είναι να χιονίσει και εδώ λίγα χιλιόμετρα απόσταση έχει η περιοχή μου από εκεί

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Μόνος του όμως. Τα άλλα το βλέπουν λίγο πιο δυτικά. 

Και θα είναι και λίγο πιο "χοντρή" η σύγκλιση,δεν την πιάνουν τόσο καλά τα μοντέλα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λιγο προσοχη τι γραφουμε παιδια γιατι υπαρχουν και ανθρωποι που προσπαθουν να ενημερωθουν ή να καταλαβουν τελος παντων καποια πραγματα.

ουτε ταφοπλακες, ουτε θαψιματα εταξε κανεις,

θεμιτη η αγωνια ολων μας και ο τροπος που αυτη εκφραζεται απο τον καθενα μας

αλλα καλό ειναι να συμπληρώνεται η σεβαστοτατη αποψη ολων μας με ενα «προσωπικη μου αποψη, εκτιμηση, ενστικτο» κτλ χωρις να παραποιουμε προγνωσεις επαγγελματιων και επισημων φορεων.

 

επειδη γινεται ηδη ντορος για τα λογια του Ζιακο και ειναι λογικο γιατι αποτελει οδηγο για τους περισσοτερους, μιλησε για αποψε και για αυριο. Τα νοτια παραθαλασσια παραμενουν εκει που ηταν, η χιονοστρωση εξακολουθει να αποτελει χιονοστρωση και ο ορος της εντυπωσιακης μπουκας εξακοκουθει να σημαινει αυτο που σημαινει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, giannis.mar είπε:

Η φάση θυμίζει 1/2/2012 ως προς την κλίση των ισοβαρων.. Βοηθάει στη μεταφορά μπόλικης υγρασίας με ΑΒΑ από το δυτικό Αιγαίο.. 

Ακριβώς,μακαρι να έχουμε ανάλογη κακοκαιρία,τρελές στουπες για ένα 6 Ώρο περίπου αλλά με οριακές Τ θυμάμαι..Από μαλκιακο μας ερχόταν όλα καρφί λόγω ανατολικού..Σε εσάς πρέπει να έδωσε καλά στο αλμυρό,θυμάμαι Πελασγίαραχες με 30 πόντο οπότε θα παίξατε καλά μπάλα εσείς 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Boliotis είπε:

Για μενα χειροτερο το 6αρι. πάμε η για ρεφαρισμα η για αποτελειωμα.

Καθόλου χειρότερο ίσα ίσα αύξησε και τον υετο με πιο οργανωμενες χιονονεφωσεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ευχομαι απ την καρδιά μου να σας ξαναδούμε μετά απο10μερες βγάζοντας το κεφάλι σας μέσα από χιόνι

οποίος προσήνεμος σχολιάζει χάρτες την ώρα των φαινομένων πρέπει να τρώει 48 ωρο μπάν τουλάχιστον 😜

 

και το ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ.!!!!! κρατήστε ανοιχτό το αεροδρόμιο να μπορέσουν να γινει το παιχνιδι της Κυριακης να περάσουμε και μεις οι βόρειοι  ένα όμορφο σαββατοκύριακο.

 

bb

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, dimitris27 είπε:

Ακριβώς,μακαρι να έχουμε ανάλογη κακοκαιρία,τρελές στουπες για ένα 6 Ώρο περίπου αλλά με οριακές Τ θυμάμαι..Από μαλκιακο μας ερχόταν όλα καρφί λόγω ανατολικού..Σε εσάς πρέπει να έδωσε καλά στο αλμυρό,θυμάμαι Πελασγίαραχες με 30 πόντο οπότε θα παίξατε καλά μπάλα εσείς 

Κι εδώ Αλμυρό τότε το πρωινό της 1ης Φλεβάρη είχε κάνε κάνα 20ποντο.. Ήμουν Θεσσαλονίκη σπούδαζα τότε.. Μου έστελναν φώτο που έριχνε τούφες αιγαιοπελαγισιες 😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντάξει.....μου μοιάζει εκτός πραγματικότητας να λέμε "χιονόπτωση από τα 100μ και χιονόστρωση από τα 300"

Όλα έχουν κάποιο όριο. Ειλικρινά. 

Σέβομαι την αντίθετη άποψη, εντούτοις έχω κι εγώ το δικαίωμα να εκφράσω τη διαφωνία μου με τρόπο κόσμιο αλλά έντονο. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

εγω αναφερομαι στο 31/1-1/2 του 2012 πριν το θερμο μετωπο....και για την ακριβεια να και η συγκριση....Οι ισοβαρεις ειναι οντως ολοιδιες σχεδον

gfs-0-90.png?6

archives-2012-2-1-0-0.png

Ακριβως.. ως προς τις ισοβαρεις είναι ταλε κουαλε.. Τα υπόλοιπα (γεωδυναμικά, Τ στα 850) είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο ζιακο στην ουσία δίνει την εντυπωσιακή μπούκα του πρωινού. Στη συνέχεια καταλαβαίνω ότι θα προλάβει να χιονίσει σχεδόν σε όλο το νόμο. Και λέει όχι αξιόλογες χιονόστρωσειςστην Αθήνα... Άρα χιονόστρωση.. Και αυτά μέχρι το απόγευμα της Κυριακής... Μια χαρά.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, giannis.mar είπε:

Και συνεχίζει 120-779GR.GIF?04-6

126-779GR.GIF?04-6

 

εν τελη οτι και να κανει , ερχεται μια πολυ ενδιαφερουσα εβδομαδα....την οποια θα την δω απο τις καμερες αχαχααχ γιατι θα ειμαι γιαννενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

στο 6αρι ο νομος ηταν πολυ καλυτερα σκεπασμενος. και οι τ κρατουσαν πιο πολυ και νωριτερα αρχιζε. ευχομαι να εχετε δικαιο. Προσωπικη μου άποψη που την στηριζω στη συμπεριφορα του μουντελου είναι οτι απο εδω και πέρα θα αρχισει τις εκπτώσεις και σε υετο και Τ και σε διαρκεια. Ευχομαι ειλικρινα να λέω καραγκιοζιλικια αυτή τη στιγμή και μας δωσει πραγματα. Η αποψη μου πάντως είναι αυτή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Παπλαμουδας said:

Λιγο προσοχη τι γραφουμε παιδια γιατι υπαρχουν και ανθρωποι που προσπαθουν να ενημερωθουν ή να καταλαβουν τελος παντων καποια πραγματα.

ουτε ταφοπλακες, ουτε θαψιματα εταξε κανεις,

θεμιτη η αγωνια ολων μας και ο τροπος που αυτη εκφραζεται απο τον καθενα μας

αλλα καλό ειναι να συμπληρώνεται η σεβαστοτατη αποψη ολων μας με ενα «προσωπικη μου αποψη, εκτιμηση, ενστικτο» κτλ χωρις να παραποιουμε προγνωσεις επαγγελματιων και επισημων φορεων.

 

επειδη γινεται ηδη ντορος για τα λογια του Ζιακο και ειναι λογικο γιατι αποτελει οδηγο για τους περισσοτερους, μιλησε για αποψε και για αυριο. Τα νοτια παραθαλασσια παραμενουν εκει που ηταν, η χιονοστρωση εξακολουθει να αποτελει χιονοστρωση και ο ορος της εντυπωσιακης μπουκας εξακοκουθει να σημαινει αυτο που σημαινει!

Προφανώς και ο καθένας γράφει την προσωπική του άποψη... εάν κάποιος θέλει να ενημερωθεί υπάρχουν οι επίσημοι φορείς ΕΜΥ, ΓΓΠΤ όχι το φόρουμ.

Το φόρουμ για εμένα είναι χώρος ανταλλαγής απόψεων τελείως διαφορετικών ανθρώπων με διαφορετικά χαρακτηριστικά, ηλικίες, επαγγέλματα κλπ... μας ενώνει, πιστεύω, η αγάπη για τον καιρό... αυτό το κάνει ενδιαφέρον και γιαυτό συμμετέχω. Εάν κάποιος ενοχλείται η διαφωνεί με ο,τι γράφω (πάντα κόσμια) και δεν θέλει να με διαβάζει μπορεί να με βάλει (όπως και κάθε άλλο μέλος) στην ignore list. Το ίδιο έχω κάνει και εγώ με μέλη με τα οποία δεν ταιριάζω και δεν με ενδιαφέρει να διαβάζω την άποψη τους. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 minutes ago, snow_attica said:

Δεν την παλεύετε καστανό πάντως μερικοί... Κάποιος φίλος το είπε χτες... Θα αρχίσει η μίρλα για καθυστέρηση φαινομένων κλπ κλπ... Αλλά το έχετε πάει σε άλλο επίπεδο, μίρλα δίχως αύριο από τώρα; Πραγματικά δείτε το αυτό, δεν είναι ντροπή να ζητήσετε βοήθεια.

Οχι φιλε, δεν ειναι ετσι και να μιλας πιο ευγενικα σε παρακαλώ, χωρις να προσβαλεις τους συμφορουμίτες μέρες που ειναι. Χίλιες φορές να μιλαμε με συγκρατημενη αισιοδοξια, απο το να κατεβαζουμε επη και να ταζουμε θαψιματα σε ολους και στο τελος να μην γινεται.

Το τοξικο δεν ειναι να εισαι ρεαλιστης και να εκφραζεις τοσο τη χαρα οσο και την πικρα σου. Τοξικο ειναι να προσβαλλεις και να διωχνεις ατομα, επειδη απλα εξωτερικευουν τις σκεψεις και τα συναισθηματα τους, και το να μεγαλοποιεις πραγματα για τα οποια δεν εισαι βεβαιος και να οδηγεις αυτους που δεν εχουν την εμπειρια να κρινουν σε ενδεχομενη απογοητευση.

Δεν εχω ορεξη να το συνεχισω. Κανω μια παρακληση να μην υπαρξει ξανα σχολιο αρνητικο ή αποθαρρυντικο προς τα μελη του φορουμ που απλα εκφραζονται ελευθερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...