Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ό,τι αφορά τα υψόμετρα χιονόπτωσης ήδη από την αλλαγή της ημέρας προς Δευτέρα θα χιονίζει ως τα παραθαλάσσια από άποψη διατήρησης νιφάδας. 

23020606_0406.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βολιώτες Λαμιωτες βορειοευβοιωτες βλέπετε στο εξαρι ωραίες αλλαγουλες; κανονικό χιονιά μας βγάζει με σύγκλιση από Θερμαϊκό κινούμενη προς τα δυτικά..! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο τζιφος εβαλε ολη την θεσσαλια στο παιχνιδι για τεταρτη (σιγα το παιχνιδι βεβαια αλλα τουλαχιστον δεν θα ειχε ηλιο αν εβγαινε :P)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Για την περιοχή μας αυτή η φάση θα κρίνει αν θα έχουμε έναν αξιόλογο χιονιά. 

Η νύχτα μέχρι το πρωί Δευτέρας έχει δυναμική για 10ποντο εδώ στην γύρω περιοχή, μακάρι να πάνε όλα κατ ευχήν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Panagiotis said:

Αδερφέ εσυ στα 290 μέτρα τι φοβάσαι ; 10 ποντους θα σου αφήσει η πρώτη ώρα της Μπούκας 

Εγώ είμαι μετρημένος στα 236 μέτρα όχι στα 290... δεν νομίζω οτι η Κυριακή θα μου αφήσει 10 πόντους το βρίσκω απίθανο. Αλλά πάλι δεν ξέρεις, συμφωνώ με τον seth η καλή χιονόστρωση θα παιχτεί τα ξημερώματα της Δευτέρας και κοιτώντας μπροστά τα ξημερώματα της Τρίτης εάν βρούμε τον υετό... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήδη το 06άρι μετέφερε τη σύγκλιση εκεί που τη θέλουμε. 

42-779GR.GIF?04-6
45-779GR.GIF?04-6
48-779GR.GIF?04-6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Γιάννης μασ είπε:

ο τζιφος εβαλε ολη την θεσσαλια στο παιχνιδι για τεταρτη (σιγα το παιχνιδι βεβαια αλλα τουλαχιστον δεν θα ειχε ηλιο αν εβγαινε :P)

Αυτές οι υφεσουλες-τραφακια είναι πολύ ύπουλα για την περιοχή μας.. Ειδικά από Αιγαίο κιόλας που υποεκτιμουν κάπως τον υετο.. Κι αν είσαι και πάνω στη σύγκλιση.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπον το κεντρο θα χιονιστει λογικα έως το μεσημερι αυριο με ΒΔ κ Β μετα το γυρναει ΒΒΑ και το βραδυ αργα πάλι σε ΒΔ.Στοχος Δευτερα πρωι να ξυπνήσει το μεγαλύτερο μερος της αττικης ασπρο.

Καλα χιονια σε ολους τωρα θα μιλησει ο καιρος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνολικός υετος ως Δευτέρα μεσάνυχτα! Μιλάμε για το απόλυτο θάψιμο σε λίγες ώρες σε Κύμη-Σεττα-Στενή! 

CA7A163E-B09C-4035-8ED5-B38FA96376CD.gif

Επεξεργάστηκε από Άγγελος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, giannis.mar είπε:

Αυτές οι υφεσουλες-τραφακια είναι πολύ ύπουλα για την περιοχή μας.. Ειδικά από Αιγαίο κιόλας που υποεκτιμουν κάπως τον υετο.. Κι αν είσαι και πάνω στη σύγκλιση.. 

Σιγουρα παντως απο κεντροβορεια η μαγνησια εχει τον πρωτο λογο....θα υπαρξουν αρκετες ευκαιριες μεχρι παρασκευη πιστευω για να επιτευχθει εστω καποια χιονοστρωση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Εγώ είμαι μετρημένος στα 236 μέτρα όχι στα 290... δεν νομίζω οτι η Κυριακή θα μου αφήσει 10 πόντους το βρίσκω απίθανο. Αλλά πάλι δεν ξέρεις, συμφωνώ με τον seth η καλή χιονόστρωση θα παιχτεί τα ξημερώματα της Δευτέρας και κοιτώντας μπροστά τα ξημερώματα της Τρίτης εάν βρούμε τον υετό... 

Απο δευτερα βραδυ και μετα δεν βρισκω τροπο ο υετος να περνα μεσα στο λεκανοπέδιο προσωπικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια χαρά όλα καλά!!!Ο μεγάλος Ζέλικο έβλεπε πάντα το ποτήρι μισογεμάτο!!!

Vamossssss!!!!

Επεξεργάστηκε από Canadathens13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ψιλοχαλασε τη φάση της δευτερας βραδυ προς τριτη. Το πάει παραπισω. Κλασσικα εικονογραφημένα. Αν δε το κάτεβάσει κάτω απο τις 36 ώρες δε πιστευω τίποτα. Προειδοποιω κρατηστε πισινή για πιθανοτητα μούφας ολκής!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Ήδη το 06άρι μετέφερε τη σύγκλιση εκεί που τη θέλουμε. 

42-779GR.GIF?04-6
45-779GR.GIF?04-6
48-779GR.GIF?04-6

Μόνος του όμως. Τα άλλα το βλέπουν λίγο πιο δυτικά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης μασ είπε:

Σιγουρα παντως απο κεντροβορεια η μαγνησια εχει τον πρωτο λογο....θα υπαρξουν αρκετες ευκαιριες μεχρι παρασκευη πιστευω για να επιτευχθει εστω καποια χιονοστρωση

Η φάση θυμίζει 1/2/2012 ως προς την κλίση των ισοβαρων.. Βοηθάει στη μεταφορά μπόλικης υγρασίας με ΑΒΑ από το δυτικό Αιγαίο.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, giannis.mar είπε:

Η φάση θυμίζει 1/2/2012 ως προς την κλίση των ισοβαρων.. Βοηθάει στη μεταφορά μπόλικης υγρασίας με ΑΒΑ από το δυτικό Αιγαίο.. 

αχαχαχ αν δεις πιο πισω στις σελιδες ειπα το ιδιο πραγμα, οτι μου θυμιζει 1/2/2012

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Συνολικός υετος ως Δευτέρα μεσάνυχτα! Μιλάμε για το απόλυτο θάψιμο σε λίγες ώρες σε Κύμη-Σεττα-Στενή! 

CA7A163E-B09C-4035-8ED5-B38FA96376CD.gif

Το ζήτημα είναι να κάνει κάτι ιστορικό στη Χαλκίδα. Το να θαφτούν Σέττα, Στενή και Κύμη δεν είναι κάτι καινούργιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Μόνος του όμως. Τα άλλα το βλέπουν λίγο πιο δυτικά. 

«Ελπίδα…»

ανατολικά να περνούν χιονοκαταιγιδες, δυτικά προς Θήβα να περνούν χιονοκαταιγιδες κ στην μέση η Χαλκίδα με μυγάκια κ αστερια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Boliotis είπε:

ψιλοχαλασε τη φάση της δευτερας βραδυ προς τριτη. Το πάει παραπισω. Κλασσικα εικονογραφημένα. Αν δε το κάτεβάσει κάτω απο τις 36 ώρες δε πιστευω τίποτα. Προειδοποιω κρατηστε πισινή για πιθανοτητα μούφας ολκής!!!!!

Η ευκαιρια ειναι βραδυ τριτης προς τεταρτη, εκει οτι παρει ο βολος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν έχετε καταλάβει μερικοί τι έρχεται και λέτε για οριακά στρωμένο χιόνι Αθήνα κέντρο και απόκεντρο μέχρι 50μ-100μ. Εγώ επιτρέψτε μου να πω για μέχρι το κύμα!!!!! Προβλήματα θα έχουμε στα 200+ έως το τέλος της εβδομάδας που θα κάνουμε ταμείο εδώ θα είμαστε να λέμε. Αν πέσω έξω θέλω μόνιμο μπαν 😀

Φιλικά πάντα, αγάπη σε όλους και τα μάτια στον ουρανό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, nikolas 2365 said:

Μόνος του όμως. Τα άλλα το βλέπουν λίγο πιο δυτικά. 

Και το Ευρωπαϊκό μια αντίστοιχη μετατόπιση έχει και ίσως στο 06άρι του ταυτιστούν και στις ώρες. 

overview_20230204_00_051.jpg

overview_20230204_00_054.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης μασ είπε:

αχαχαχ αν δεις πιο πισω στις σελιδες ειπα το ιδιο πραγμα, οτι μου θυμιζει 1/2/2012

Ε ναι αφού κάνει μπαμ.. Με τη διαφορά ότι τώρα δεν έχουμε να κάνουμε με θερμό μέτωπο, ουτε με απότομη άνοδο της Τ.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, giannis.mar είπε:

Σύγκλιση Θερμαϊκού σπικινγκ 90-779GR.GIF?04-6

λίγο πιο βόρεια να έμπαινα μέσα στην σύγκλιση χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...