Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Αν είναι να ξαναέρθει ψυχρή εισβολή που θα επηρεάσει προσήνεμα, ας ελπίσουμε να είναι ορθόδοξος Κόγκας με -12 Τ850 και μωβ γεωδυναμικά. Και ας έχει την επόμενη μέρα 17 βαθμούς και πεταλούδες. 

 

-10 στα 850 με χαμηλό Ικαρία το οποίο θα απομακρύνεται θα μπει το -40 Αιγαίο και θα περιστρέφεται η μπάλα για 3 μέρες. Και μετά θα βοηθάνε τα 850αρια. Σε δέκα ημέρες στις οθόνες μας. Χαχ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το επόμενο είναι καλό να κάτσει στους Βόρειους...

Από τη Δευτέρα @vorios_polos άρχισε να μαχεσαι με τους δικούς σου και συγχώρεσε όσους αυτομόλησαν... 🤣🤣🤣

Επεξεργάστηκε από BillG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, PAIONAS είπε:

χαχαχα   εχουμε κανα νεο η ειναι νωρις ακομα ;;😛

Χαχα χαλαρα οτι εχουμε πει 20-28 εμεις ξωφαλτση προσηνεμη ψυχρη η τουρκια η ανατολη στο 10-20 και καποιος τον μαρτη θα φαει καλα

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, yiannis_volos είπε:

Μετά από αυτόν τον χιονιά ανοίγονται νέοι μοντελικοί ορίζοντες. Όταν έβλεπα αυλώνα στο Αιγαίο δεν έδινα σημασία, έλεγα ότι κάτσει. Τώρα θα ήταν ένδιαφέρον να συζητήσουμε είτε εδώ είτε σε κάποιο άλλο νήμα τι χρειάζεται για να χιονιζόμαστε με αυτόν τον τρόπο εδώ. π.χ. που να είναι ο Α, που να είναι αυλώνας, οι ισοβαρείς, τα 850/500, άνεμοι στα ψηλά, άνεμοι για να βγουν οι συγκλίσεις σωστά, κτλ. Γιατί έχει νόημα να κυνηγάμε και αυτόν τον τρόπο χιονίσματος. 

ο μονος χιονιας που δεν χιονιζει βολο ειναι ο δυτικος χιονιας ιωαννινων...σε ολους τους αλλους μπορει να δει κατι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

ο μονος χιονιας που δεν χιονιζει βολο ειναι ο δυτικος χιονιας ιωαννινων...σε ολους τους αλλους μπορει να δει κατι

Απλα βλεπει περισσοτερο χιονι οταν δεν βλεπουν οι υπολοιποι θεσσαλοι και βορειοι εγω πιο πολυ στα προσηνεμα τον κατατασσω γιατι στις αλλες κακοκαιριες εχει λιγοτερο χιονι στις κβ και καμια φορα τις χανει κιολας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, PetranPireotis said:

Οχι τιποτα αλλο γιατι εμεις εδω οι Πειραιώτες ειμαστε σαν τους ΚΒ των Αθηνων, βλεπουμε χιονι με το κιαλι και αν πεφτει δε στρωνει..

Και έχασα 3 νύχτες ύπνου να περιμένω και γω να στρωθείτε εσείς ώστε να πάρουμε εμείς τη μεγάλη τιμή της πιο άχιονης περιοχής της Αθήνας...Κρίμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, BillG είπε:

Το επόμενο είναι καλό να κάτσει στους Βόρειους...

Από τη Δευτέρα @vorios_polos άρχισε να μαχεσαι με τους δικούς σου και συγχώρεσε όσους αυτομόλησαν... 🤣🤣🤣

Τι να κάνουν έπαθαν μεγαλο σοκ οταν ο τζιφ μας πέταξε σαν στυμμενη λεμονοκουπα 🤣 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Απλα βλεπει περισσοτερο χιονι οταν δεν βλεπουν οι υπολοιποι θεσσαλοι και βορειοι εγω πιο πολυ στα προσηνεμα τον κατατασσω γιατι στις αλλες κακοκαιριες εχει λιγοτερο χιονι στις κβ και καμια φορα τις χανει κιολας

ισχυει αυτο...απλα σπανια ευνοειται μεκαθαρο προσηνεμο οπως τωρα, οπως και σπανια ευνοειται και με καθαρο κεντροβορειο (πχ το 1988 νομιζω ειδε ενα 5ποντο στο τελος  )...αλλα με χιονιαδες τυπου 2001 μπορει να θαφτει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Απλα βλεπει περισσοτερο χιονι οταν δεν βλεπουν οι υπολοιποι θεσσαλοι και βορειοι εγω πιο πολυ στα προσηνεμα τον κατατασσω γιατι στις αλλες κακοκαιριες εχει λιγοτερο χιονι στις κβ και καμια φορα τις χανει κιολας

Όντως και παίζει οριακά λογω θερμοκρασιών αφού έχουμε στρωθεί οι υπόλοιποι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εν τω μεταξύ χρειαζόμαστε λίγη καλοκαιρία γτ καιμε πολύ ξύλο αυτές τις ημέρες,(ή οτι αλλο έχει καθείς)..και μετά φινάλε με κογκα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλοι εδώ είναι οι βόρειοι ..  απλά θα αλλάξουμε την δραστηριότητα μας από Νοεμβριο που συνηθιζαμε μπας και δούμε χιόνι τον Δεκέμβριο και θα την τοποθετήσουμε μεσα Φλεβάρη μέχρι τέλη Μάρτη που τείνει να γίνει ο Χειμώνας μας ...

@South καυσωνάκιας το καβούρι είναι το πιο αχιονο ... Δεν νομίζω να το φτάνει κανείς ... Επίσης περιμένουμε την μπουγάτσα με  blizzard που μας έταξες ... Θέλω ξενύχτια στους χάρτες για να μας το φερεις να  απαλλάξεις λίγο από τα καθήκοντα τον @vorios_polos Βαγγέλη

 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Τι να κάνουν έπαθαν μεγαλο σοκ οταν ο τζιφ μας πέταξε σαν στυμμενη λεμονοκουπα 🤣 

Το χω πει η Θεσσαλονίκη ειδικά πρέπει να περιμενει το nowcast για είναι σίγουρη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, freeze είπε:

 

@South καυσωνάκιας το καβούρι είναι το πιο αχιονο ... Δεν νομίζω να το φτάνει κανείς ... Επίσης περιμένουμε την μπουγάτσα με  blizzard που μας έταξες ... Θέλω ξενύχτια στους χάρτες για να μας το φερεις να  απαλλάξεις λίγο από τα καθήκοντα τον @vorios_polos Βαγγέλη

 

Ούτε στην Αρτέμιδα-Λουτσα έκανε κάτι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, freeze said:

 

@South καυσωνάκιας το καβούρι είναι το πιο αχιονο ... Δεν νομίζω να το φτάνει κανείς ... Επίσης περιμένουμε την μπουγάτσα με  blizzard που μας έταξες ... Θέλω ξενύχτια στους χάρτες για να μας το φερεις να  απαλλάξεις λίγο από τα καθήκοντα τον @vorios_polos Βαγγέλη

 

Κάτσε να φανεί ΚΒ χιονιάς και θα είμαι 24/7 μέσα για να το φέρουμε καρντάσια!!!

Για το Καβούρι που λες, ναι θα ανοίξω τις επόμενες μέρες σχετικό νήμα για τις πιο άχιονες περιοχές της Αθήνας με 3 αρχικές επιλογές στο poll.

1) Λιμάνι Πειραιά

2) Καβούρι

3) Γλυφάδα παραλία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Χιονιάς_Αττική είπε:

κατεβασια ψυχους απο κλιματικο σφς ισως υπαρχουν ελπιδες για νεα χιονια..

cfs-0-378 (1).png

Σαλίγκαρος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Και έχασα 3 νύχτες ύπνου να περιμένω και γω να στρωθείτε εσείς ώστε να πάρουμε εμείς τη μεγάλη τιμή της πιο άχιονης περιοχής της Αθήνας...Κρίμα

Λύσσαξες με την πιο αχιονη περιοχη της αθηνας 😎😁τα τελευταια 21 Χρονια εχει βαλει 5 χιονια καλα και 3 με 4 πετσες(παραλιακη γλυφαδα).Το παλαιό Φαληρο χειροτερο ακομα.Στην ακτογραμμή…Πειραιας- Βουλα η Γλυφαδα και ο Άλιμος ανώτεροι απο ολους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, south coast είπε:

Λύσσαξες με την πιο αχιονη περιοχη της αθηνας 😎😁τα τελευταια 21 Χρονια εχει βαλει 5 χιονια καλα και 3 με 4 πετσες(παραλιακη γλυφαδα).Το παλαιό Φαληρο χειροτερο ακομα.Στην ακτογραμμή…Πειραιας- Βουλα η Γλυφαδα και ο Άλιμος ανώτεροι απο ολους

Νέα Σμύρνη έκανε τίποτα?? Έρχομαι μεθαύριο για 3 μέρες guest εμφάνιση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, freeze said:

Νέα Σμύρνη έκανε τίποτα?? Έρχομαι μεθαύριο για 3 μέρες guest εμφάνιση

Λογικα Πετσούλα θα εκανε δεν εχω δει.Απο λιακαδα σε λιακαδα το πας 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Εν τω μεταξύ χρειαζόμαστε λίγη καλοκαιρία γτ καιμε πολύ ξύλο αυτές τις ημέρες,(ή οτι αλλο έχει καθείς)..και μετά φινάλε με κογκα

Άστα να πάνε, καλύτερα η ψυχχρή εισβολή αυτή να μην κατέβει ποτέ, εφόσον δεν πρόκειται να δώσει χιόνια εδώ. Μιλάμε για 10 μέρες ξερόκρυου με χιονοθερμοκρασίες για μηδεν χιόνι. Όλη μέρα έχουμε ανοικτό το καλοριφέρ, και η εσωτερική με δυσκολία φτάνει τους 19.. Τι να λέμε τώρα....

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, south coast είπε:

Λογικα Πετσούλα θα εκανε δεν εχω δει.Απο λιακαδα σε λιακαδα το πας 😂

Θα την χιονισω την Παρασκευή που έρχομαι ... Θα της φέρω τα χιόνια που έχουμε τώρα Σαλόνικα .. το υπόσχομαι ... 🤭 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, south coast said:

Λύσσαξες με την πιο αχιονη περιοχη της αθηνας 😎😁τα τελευταια 21 Χρονια εχει βαλει 5 χιονια καλα και 3 με 4 πετσες(παραλιακη γλυφαδα).Το παλαιό Φαληρο χειροτερο ακομα.Στην ακτογραμμή…Πειραιας- Βουλα η Γλυφαδα και ο Άλιμος ανώτεροι απο ολους

Γείτονα επειδή τα θυμάμαι καλά, στο σχετικό νήμα που θα ανοίξω θέλω σχολιασμό σου σε περίπτωση που ξεχνάω κανένα χιονιά. Θα κάνω συγκριτική ανάλυση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...