Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλιστα ούτε και σε αυτά τα 12αρια δεν γίναμε σοφότεροι λοιπόν..... οτι ψάχνουμε πήγε και πάλι στη δεύτερη καρτέλα... Αυτά... Αιώνας μπροστά μας, αλλά επιτέλους υπάρχει ενδιαφέρον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ντεζαβου… Στραβώνει η οποία πρώτη φάση και καταλήγει να αγορά ορεινά ημιορεινά  και στη 2η φάση ξεσπάει πάνω μας. Δεν είναι παλιά τα παραδείγματα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας μείνουμε στο ότι η 1η φάση θα αφορά κυρίως ορεινές και ημιορεινές περιοχές των ευρύτερων προσηνέμων με λίγο από κεντρικότερες περιοχές. Το μετά είναι μια αιωνιότητα με περιθώρια να δώσει κάτι ιστορικό. Πάμε για τα ensembles. 

Κλάμα.

gfs-0-216.png?12

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Ρε συ γιαννη να σε ρωτησω?

Ο βολος με προσηνεμη διαταξη χιονιζεται????????

Με καθαρά προσήμενη όχι. Ήλιο και σπασμένη συννεφιά και άπειρο κρύο έχει. Με κάτι ενδιάμεσο όπως η Ελπίδα που ο αυλώνας δεν ήταν όλος μέσα στο Αιγαίο έριξε 5cm. Γενικά μπούρδες πάντως στις προσήνεμες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν έρθει αυτός ο Αυλώνας στις 200 ώρες με τις οποίες προυπαρχουσες συνθήκες κρύο χινονερα χιόνια στα ημιορεινα νομίζω ότι θα είναι χιονοκαιρια επιπεδου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΠΑΡΑΚΑΛΏ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ:

Το ερχόμενο ΣΚ (4-5), με αυτα που βλέπω, θέλω να πάρω την οικογένεια και να πάμε στο χωρίο μας στην Ορεινή Αρκαδία - Άγιος Πέτρος στα 965υψ από Παρασκευή (3) βράδυ. 

ΑΝ λέμε ΑΝ βγουν τα μοντέλα όπως τα βλέπουμε τόσες μέρες, θεωρείτε ότι μπορεί να έχουμε σοβαρά προβλήματα μετακινήσης για την επιστροφή; Στο χωρίο μου γενικά, πάντα θαβομαστε, ΑΛΛΑ δεν μου έχει τύχει να είμαι εκεί με τέτοιες καιρικές συνθήκες μιας και φέτος έγινε ανακαίνιση στο σπίτι. 

Παρακαλώ θερμά για την βοήθεια σας, διότι όσο και να το αγαπώ το γ@μημενο, δεν θέλω να έχουμε τίποτα περίεργες καταστάσεις. Μιλάμε για δρόμο σαλιγκαρο από Τρίπολη και μετά. 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΘΕΡΜΆ. 

Επεξεργάστηκε από Thanos92
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, ORESIVIOS said:

The day after tomorrow. Αυτό θέλουμε οι Αττικαριοι. Αποκαθήλωση του Buffalo.

Πρέπει να βρεθεί και υετος βέβαια ε;

 

32EC39FE-D630-423D-A24D-0363EF6A6EDA.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα ίδια χάλια με τα πρωινά και τα απογευματινά τρεξίματα με χιόνια κυρίως στα ημιορεινά της στερεάς ελλάδας. Σε ό,τι αφορά τα βόρεια το μόνο καλό από τα απογευματινά είναι το gem, στις 200 ώρες βέβαια αφού ο αζορικός είναι αρκετά δυτικά. Μπορεί να έφευγε δυτικά, μπορεί και όχι όμως. Σε αντίθεση με τον τζίφο που δεν αφήνει κανένα περιθώριο ελπίδας

gem-0-210.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Panagiotis said:

Πρέπει να βρεθεί και υετος βέβαια ε;

 

32EC39FE-D630-423D-A24D-0363EF6A6EDA.gif

Δεν λέει για τότε, αυτό είναι χαμένο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, JohnTheSnow είπε:

Και πέρυσι πριν την ελπίδα, είχαν περάσει 3 συνεχόμενοι αυλώνες ξώφαλτσα και όλο πηγαίναμε σε πιο μακρινές ώρες 

Παρεπιπτοντως το αβαταρ που εχει ο γιαννης στο προφιλ του

Μου θυμιζει παραδειγμα προοπτικης  ιστορικου προσηνεμου χιονια, που τον χανουμε δυστυχως στο τελος.Και καταληγει στην τουρκια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν υπάρχει 2η φάση για κανέναν στο κύριο 12αρι. Πρώτη φάση υπάρχει για κεντρικά ημιορεινά και σχεδόν πεδινά (Θήβα παίζει να φάει καλά). Μετά όσα δείχνει στις 200+ ώρες θα αλλάξουν 200+ φορές.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Δεν υπάρχει 2η φάση για κανέναν στο κύριο 12αρι. Πρώτη φάση υπάρχει για κεντρικά ημιορεινά και σχεδόν πεδινά (Θήβα παίζει να φάει καλά). Μετά όσα δείχνει στις 200+ ώρες θα αλλάξουν 200+ φορές.

Δεν εχει  οντως σημασια τι δειχνει στις 200 ωρες+ αλλα οτι τζιφος και τζεμ βλεπουν νεα καταβαση αυλωνα απο τις 162 ωρες.

Αυτο κραταμε και μονο προς το παρον

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...