Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Μπερδεύτηκα με τα ensembles του αύριο. Εσύ με τον έναν άλλο ή τρόπο σε βλέπω για Komatsu όντας προσηνεμοκεντροβόρειος. 

Βλεπωντας τα ens του παιου τωρα,νομιζω οτι φαβορι ειναι οι καθαροι κ.β.Δεν ειμαι αισιοδοξος για κυριακη.Ας κανει οτι θελει,νερα να πεσουν με οποια μορφη θελουν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα περιοχικα εδιναν λιγο υετο και αυτα κοντα στα μεσανυχτα. Το gfs απο χθες εδωσε λιγο υετο και αυτον μετα τα μεσανυχτα οπως και ο ευρωπαιος σημερα το πρωι. Ειδικα η Ευβοια δεν ηταν εκτος προβλεψης. Απλα ξεκινησαν λιγο πιο πριν. 

Modele GFS - Carte prévisions

 

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάθε τρέξιμο κ άλλο σενάριο θα βλέπουμε,από τα μοντελα μέχρι,να κατασταλαξουν σε κάτι όλα μαζί.οσο υπάρχουν,διχογνωμίες όλα,είναι ανοιχτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το τρέξιμο είναι ελάχιστα καλύτερο από το 12άρι αλλά προφανώς θέλει δουλειά. Σημαντικό το ότι δεν πήγε ανατολικά και κινείται στους μέσους όρους. Είμαστε ακόμα μέσα στο παιχνίδι, να δουμε και τα πρωινά Καναδού και Παίου που έχουν παρόμοιο σενάριο. Έχουμε σαφείς αλλαγές στον αντικυκλώνα και ίσως έχουμε εξελίξεις για τη συνέχεια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παραμενει κακος ο τζιφος ως τις 120 ωρες για προσηνεμα αφου δεν υπαρχει υετος, δεν πηγε προς ευρωπαιο...τα λεμε αυριο που πληιάζουμε κ αλλο για την α φαση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμενα μου αρέσει το ραν. Το φέρνει κάπως πιο νότια το όλο πράγμα. Και για Κυριακή το είδα οτι το πήγε λιγο καλύτερα, βάζοντας το -34 στο Αιγαίο, αλλά νομίζω οτι η αποκοπή θα γίνει τώρα απο πολύ χαμηλότερα και θα βγάλει επος  για Τρίτη Τετάρτη.  Επος ακόμα και για εδώ κάτω δλδ, αλλά και για ΚΒ. Θα φανεί σε λίγο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν είναι καλό αλλά θα μπορούσε να το στέλνει κ Αρμενία,δεν με χαλάει,το περιμενα χειρότερο να πω την αλήθεια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν παμε τελικα σε ποιο δυτικα σεναρια θα φτιαξουν  αυτοματος  και τα 500αρια

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...