Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, bill24 είπε:

Χαχαχα τι κανει ρε αναστροφη του αυλωνα....δεν τα εχω ξαναδει αυτα σε τρεξιματα

Για κεντρικη ευρωπη θα τραβηξει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Καλυτερο ειναι αυτο

Με τι δυναμικό αίτιο θα χιόνιζε στην Αττική με το τρέξιμο του UKMO δεδομένου ότι ο αυλώνας είναι στην Ασία και το χαμηλό στην Ιταλία ; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδιά προς τι τα πανηγύρια;  Βλέπει κανείς για Χαλκίδα οι θερμοκρασίες να είναι κατάλληλες για στρώσιμο;

Απλά χιόνι θα δούμε κ θα σπαζομαστε που δεν το κρατάει....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ολα τα μοντελα -τζιφου ειδικα απο τις 72 κιολας ωρες, δειχνουν τον αυλωνα  να περνει νοτιοδυτικη πορεια

Αν τελικα δεν γινει αυτο και αλλαξουν προς τζιφο μερια

Θα μιλαμε για την ανατροπη του αιωνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ιστορικά πραγ ατα γι ατα προσηνεμα....Καλά να περάσετε παιδες εγω το αφήνω πλεον , αν κάποιος άλλος έχει όρεξη ας ανέβει απ τα κβ αν και Δε νομίζω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τίποτε από όσα είδαμε δεν θα γίνουν στις 130 ώρες έτσι όπως τα δείχνουν. Κατι άλλο θα  γίνει. Ίσως κάποιο φως δείξουν τα ensembles τζίφου παιου τζεμ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν θυμάστε τι τραβήξαμε πέρυσι με την λίμνη πριν την ελπίδα; Μόνο ο τζίφος την έβγαζε και πιστεύαμε θα τουμπάρει τα υπόλοιπα...

Μέχρι να του κάνουν νέα αναβάθμιση δεν υπάρχει το μοντέλο.

Επεξεργάστηκε από JohnTheSnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Santa snow είπε:

Με τι δυναμικό αίτιο θα χιόνιζε στην Αττική με το τρέξιμο του UKMO δεδομένου ότι ο αυλώνας είναι στην Ασία και το χαμηλό στην Ιταλία ; 

Οι ισοβαρείς επιτρέπουν τη δημιουργία σημαντικού υετού ΒΑ ρεύματος στην Αττική. Δες πχ πώς χιόνισε πέρυσι 19-20 Μαρτίου

gfs-0-12.png?6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με το 12άρι του τζίφου, την Τρίτη θα βρέχει και στα 850μ του Ζερικίου και η Λαμία θα βάζει πόντους. Μαμακίες απλά. Η χειρότερη έκδοση κεντροβόρειου χιονιά, αυτή που αφήνει απέξω πεδινά νοτιότερα της Λαμίας.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Ιστορικά πραγ ατα γι ατα προσηνεμα....Καλά να περάσετε παιδες εγω το αφήνω πλεον , αν κάποιος άλλος έχει όρεξη ας ανέβει απ τα κβ αν και Δε νομίζω 

Ποια ιστορικα?Ακομα δεν ξερουμε αν θα χιονισει το ποσο θα χιονισει ,και αν τελικα κλειδωσει η κινηση του αυλωνα

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ιστορικά πραγ ατα γι ατα προσηνεμα....Καλά να περάσετε παιδες εγω το αφήνω πλεον , αν κάποιος άλλος έχει όρεξη ας ανέβει απ τα κβ αν και Δε νομίζω 

Υπομονη να δουμε και παιο και αλλη μια μερα ακομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οταν τα περισσότερα ποστ αναφέρονται στο UKMO δεν νομίζω οτι χρειάζεται να κοιτάξω GFS... κατάλαβα.

Επεξεργάστηκε από CATHA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Ιστορικά πραγ ατα γι ατα προσηνεμα....Καλά να περάσετε παιδες εγω το αφήνω πλεον , αν κάποιος άλλος έχει όρεξη ας ανέβει απ τα κβ αν και Δε νομίζω 

Τόσο εύκολα τα παρατάς; Ενώ ο Τζιφος σε χιονίζει για μέρες; Ξανασκεψου το πριν γίνεις ρίψασπις 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το μόνο θετικό είναι ότι ο τζίφος πάνω κάτω τα τράβηξε όλα προς αυτόν ... τώρα αρκεί από αύριο να αρχίσουν να βγάζουν το χαμηλό στη θέση που το θέλουμε για βόρεια Ελλάδα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...