Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως δεν βλέπω κάποιο συμπέρασμα προς το παρόν. Βλέπω ΚΒ να ξενερώνουν χωρίς λόγο και προσήνεμους να μιλάνε για έπη και ιστορικούς, επίσης χωρίς λόγο. Και δεν το λέω επειδή είμαι ΚΒ, απλά λέω αυτό που βλέπω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Εμφανής διαφορα 

gens-31-1-168.png

gens-31-1-162.png

κακό για εμάς εδώ πάνω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Εγώ πέρυσι το Μάρτιο μια χαρά χιόνι χάρηκα στην Ηλιούπολη, δεν κυνηγάμε όλοι μόνο τα ιστορικά.

καλα μπορει καλυτερα απο του μαρτιου φυσικα. και εμενα ενα 5ποντακι θα με ικανοποιουσε. ειλικρινα θα ειναι υπερσπανιο 3 χρονια σερι να χιονιστουμε και να στρωθουμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Dusterakos είπε:

Πριν 19 ωρες μπηκε ο Φεβρουαριος. Και εχουμε 284 σελιδες ηδη... χαχα

Ποοο πόσο στερημένοι από χιόνι είμαστε όλοι χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυ καλα τα ανσαμπλ,ισως καλυτερα και απο το 6αρι. Ο μεσος ορος οπως εχουμε ξαναπει δεν εχει καμια απολυτως σημασια μιας και ειναι μαθηματικος μεσος ορος που εχει μεσα ακραια σεναρια τα οποια και αλλοιωνουν την εικονα της πλειοψηφιας και κατα συνεπεια και της εικονας που βλεπουμε ως μεσο ορο. Καλη ωρα σαν αυτο, το οποιο δειχνει αυλωνα στο ισραηλ, αρα επηρεαζει και το μεσο ορο ως προς το να δειξει κατι αρκετα ανατολικο. Σημασια εχει τι δειχνουν τα μελη ξεχωριστα και αυτα δειχνουν στη συντριπτικη πλειοψηφια τους αυλωνα και λιμνες στα δυτικα μας. Ο καθενας φυσικα μπορει να ερμηνευσει οπως θελει τα ανσαμπλ, μπορει να κοιταξει απλα κοντρολ ή απλα μεσο ορο και να βγαλει τα δικα του συμπερασματα. 

Παμε σε κωλοτουμπαιο σε λιγο

image.png.a1a31a7d94e9b8210635d457c6480e14.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Τρεξίματα επικά....Ο παίος σε λίγο κλειδώνει την 1η πόρτα και αύριο το οριστικό.....

Εβαλε και η ΕΜΥ την δική της σφραγίδα στην πρόγνωση.....

Οι προγνώσεις, με το βλέμμα μπροστά στην επερχόμενη χιονοκαιρία....Κάπως έτσι δεν ήταν οι αρχικές λεκτικές προγνώσεις με την "Ελπίδα" και την "Μήδεια";;

http://www.emy.gr/emy/el/forecast/deltia_kairou/geniki_prognosi?fbclid=IwAR2n7wRAISqpSgfZbycbZrwn8YjfhvxOEEETZ2dpkUAuhkDCOn8Oix8rEis

 

ΠΡΟΓΝΩΣΗ ΓΙΑΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 05-02-2023
Νεφώσεις τοπικά αυξημένες στα ανατολικά τμήματα της χώρας, όπου θα σημειωθούν τοπικές βροχές ή χιονόνερο και στα νοτιότερα θαλάσσια-παράκτια τμήματα σποραδικές καταιγίδες. Χιονοπτώσεις θα σημειωθούν στα ορεινά καθώς και στα ημιορεινά της ανατολικής ηπειρωτικής χώρας και της Εύβοιας. Βαθμιαία οι χιονοπτώσεις θα ενταθούν, κυρίως στην Εύβοια και την ανατολική Στερεά, όπου θα σημειωθούν και σε χαμηλότερο υψόμετρο.
Οι άνεμοι θα πνέουν από βόρειες διευθύνσεις 5 με 7 και στα πελάγη βαθμιαία τοπικά 8 μποφόρ.
Η θερμοκρασία θα σημειώσει βαθμιαία από τα βόρεια αισθητή πτώση. Παγετός θα σημειωθεί στα ηπειρωτικά τις πρωινές και βραδινές ώρες, οποίος θα είναι τοπικά ισχυρός στα βορειοδυτικά.
ΠΡΟΓΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 06-02-2023
Στα δυτικά και τα βόρεια γενικά αίθριος καιρός με λίγες νεφώσεις που τις βραδινές ώρες στα δυτικά θα αυξηθούν.
Στις υπόλοιπες περιοχές νεφώσεις παροδικά αυξημένες στα ανατολικά και νότια τμήματα με τοπικές βροχές ή χιονόνερο και χιονοπτώσεις στα ορεινά-ημιορεινά, αλλά και σε περιοχές της ανατολικής ηπειρωτικής χώρας και της Εύβοιας με χαμηλότερο υψόμετρο.
Οι άνεμοι θα πνέουν από βόρειες διευθύνσεις 6 με 8 και στο Αιγαίο πρόσκαιρα 9 μποφόρ με βαθμιαία εξασθένηση.
Η θερμοκρασία θα σημειώσει περαιτέρω μικρή πτώση και θα είναι 4 με 6 βαθμούς χαμηλότερη από τα κανονικά για την εποχή επίπεδα. Παγετός θα σημειωθεί στα ηπειρωτικά τις πρωινές και βραδινές ώρες, ο οποίος στα βόρεια θα είναι κατά τόπους ολικός.
ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 07-02-2023
Νεφώσεις παροδικά αυξημένες με τοπικές βροχές ή χιονόνερο και χιονοπτώσεις στα ορεινά-ημιορεινά, αλλά και σε περιοχές της κεντρικής και νότιας ηπειρωτικής χώρας, με χαμηλότερο υψόμετρο. Τα φαινόμενα βαθμιαία από τα νοτιοδυτικά θα ενταθούν.
Οι άνεμοι θα πνέουν στα δυτικά από ανατολικές διευθύνσεις και στα ανατολικά αρχικά από βόρειες και βαθμιαία από ανατολικές διευθύνσεις 4 με 6 μποφόρ με τάση ενίσχυσης.
Η θερμοκρασία δεν θα σημειώσει αξιόλογη μεταβολή και θα σημειωθεί παγετός στα ηπειρωτικά τις πρωινές και βραδινές ώρες.

Διαβαστε λιγο προσεκτικα σας παρακαλω την προγνωση της εμυ η οποια μπορει να δειχνει προσηνεμη αλλα αφηνει ενα κεντροβορειο υπονοουμενο..εστιαστε στην προοπτικη για την τριτη..

...τα φαινομενα βαθμιαια απ τα νδ θα ενταθουν..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Tolisk20 είπε:

Διαβαστε λιγο προσεκτικα σας παρακαλω την προγνωση της εμυ η οποια μπορει να δειχνει προσηνεμη αλλα αφηνει ενα κεντροβορειο υπονοουμενο..εστιαστε στην προοπτικη για την τριτη..

...τα φαινομενα βαθμιαια απ τα νδ θα ενταθουν..

Χαμηλο νυφιτσα??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, menidi said:

Γαμωτοοοοοοοοο στα ραν της χρονιάς βρήκα ν δουλεύω. Ελπίζω να τουμπαρε ο βρωμοτζιφουλας. Δεν έχω δει. Κλααααψ

Συνέχισε την εργασία σου ... nothing to see here... πάμε από 8/2 και βλέπουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, athper said:

Εγώ πάντως δεν βλέπω κάποιο συμπέρασμα προς το παρόν. Βλέπω ΚΒ να ξενερώνουν χωρίς λόγο και προσήνεμους να μιλάνε για έπη και ιστορικούς, επίσης χωρίς λόγο. Και δεν το λέω επειδή είμαι ΚΒ, απλά λέω αυτό που βλέπω. 

Προς το παρων δεν υπαρχει κανενα ιστορικο.Ειναι επος βεβαια μπροστα σε αυτο το χαλι που ζησαμε 2 μηνες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Ο Σώτος συμμαζευει τους βόρειους πίσω στο λαγουμι γιατί κάτι παραπάνω ξερει ...

δεν ξέρω κάτι τόσο παραπάνω...  είπαμε... χαχα  ούτε το παίζω.... οι περισσότεροι φαντασιώνονται χιονιά επειδή τον δείχνει ο τζίφος .... και είπα απλά να τους θυμίσω πόσο χάλια είναι ο τζίφος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, menidi said:

Γαμωτοοοοοοοοο στα ραν της χρονιάς βρήκα ν δουλεύω. Ελπίζω να τουμπαρε ο βρωμοτζιφουλας. Δεν έχω δει. Κλααααψ

Άμα καταλάβεις να μου πεις και εμένα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν μπορεί να μην πειράζουν λιγο τον αλγόριθμο του βασιλιά μετά την αναβάθμιση ... Δεν νομίζω να θέλουν οι προγραμματιστές να εκτίθενται έτσι και να είναι ο περίγελος ... Πιστεύω να έχουν κάνει την επεμβασουλα τους ..  

Θα το μάθουμε αν αρχίσει να πατάει ξανά στα πόδια του ...

Βασιλιά μην μας προδοσεις κουφάλα την γα...πατησες 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, CATHA said:

Η ΕΜΥ μετέφρασε τον Παίο στην πρόγνωση και για την Αττική Κυριακή - Δευτέρα πάει δυστυχώς ολοταχώς για κουβά. Μετά δεν ξέρει κανείς.

Ποιο είναι το αίτιο που αναφέρεσαι σε κουβά;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τα περισσοτερα ανσαμπλς τεινουν για νεα αριαδνη

το θεμα ειναι οτι πολλα δειχνουν θαψαρ σχεδον ολης της ελλαδας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Panagiotis said:

Ποιο είναι το αίτιο που αναφέρεσαι σε κουβά;

Με αυτά που δείχνει ο Τζίφος για Αθήνα δεν υπάρχει κάτι Κυριακή - Δευτέρα... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...