Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέτριο το ούκμο, αλλά οκ, αυτό που με πείραξε είναι το φρικαλέο τζεμ, που δίνει το απόλυτο τίποτα, χειρότερο και από το πρωινό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φέτες χάνουμε αυλώνες και αυλωνίσκους για τους πιο ΧΑΖΟΥΣ λόγους, και πιο άτυχους μαζί. Δεν υπάρχει αυτό. Φυσικά ανοίγει ό αυλώνας, και όλος τυχαίοως υπάρχει μια μικρή λιμνούλα στην Ισπανία, για να σιγουρευτεί ότι θα το χαλάσει. Πραγματικά γελοοιότητα αν χψαθεί και αυτό, με χαζό τρόπο.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βέβαια καμία σχέση δεν έχει αυτό με το αμέσως μετά...απλά εγώ πιστεύω ότι θα είναι προς όφελος μας όσο πιο κοντά μας είναι κι αν είναι δυνατόν ας μας δώσει το μέγιστο που μπορεί...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άσχετο αλλά εγώ θυμάμαι το mean temp 850hpa ήταν 2-3 βαθμούς στην Αθήνα αυτήν την περίοδο. Τώρα βλέπω κατι -1, ισχύει ή είναι λάθος ?

ens_image.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, dionisis00 είπε:

Άσχετο αλλά εγώ θυμάμαι το mean temp 850hpa ήταν 2-3 βαθμούς στην Αθήνα αυτήν την περίοδο. Τώρα βλέπω κατι -1, ισχύει ή είναι λάθος ?

ens_image.png

Φιλε Διονυση καλησπερα, απο αναλυση καθε μερας απο ραδιοβολησεις Ελληνικου η κανονικη τιμη της 19/2 ειναι -0,2 για 1981-2010 που εχει το διαγραμμα, ενω για ολο το διαστημα ραδιοβολησεων 1973-2022 ειναι 1 λογω της πολυ θερμης τελευταιας 10ετιας σε Φεβρουαριους

image.png.947edbe4eaa0f274afc798882c61150f.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 minutes ago, KapelosG said:

Φιλε Διονυση καλησπερα, απο αναλυση καθε μερας απο ραδιοβολησεις Ελληνικου η κανονικη τιμη της 19/2 ειναι -0,2 για 1981-2010 που εχει το διαγραμμα, ενω για ολο το διαστημα ραδιοβολησεων 1973-2022 ειναι 1 λογω της πολυ θερμης τελευταιας 10ετιας σε Φεβρουαριους

image.png.947edbe4eaa0f274afc798882c61150f.png

Πολύ ωραίο διάγραμμα φίλε, αν έχεις για όλους τους μήνες και εαν θες και μπορείς στείλτους μου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, dionisis00 είπε:

Πολύ ωραίο διάγραμμα φίλε, αν έχεις για όλους τους μήνες και εαν θες και μπορείς στείλτους μου. 

Το στελνω εδω και για οποιον αλλο το θελει για 1981-2010

image.png.5fbf4886d27a680c173d9d0889779e77.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σχεδόν ίδιος ο ευρωαίπος με τζεμ στις 72 ώρες. α καλά. μόνο λίγο κλύτερο από το 00ζ του.

μάπα το ευρωπαικό..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομιζω πλεον ειναι ξεκαθαρο οτι παμε σε καιρο κεντρικης ευρωπης. 

Ανσαμπλ φρανκφουρτης

image.png.ae86e921384926c9a26054b96ada49e5.png

 

Μενει να δουμε τι μπορει να δωσει εδω και τι μπορει  να αρπαξει η βορεια ελλαδα στην εξελιξη αν δεν υπαρξει κολλημα του αυλωνα αρκετα δυτικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Σκουπιδαίος 24/2

ECM0-168.GIF?17-0

Βασιλιάς 24/2

gfs-1-168.png?12

 

Mε τον πρώτο χάρτη μας δίνει 15 βαθμούς εδώ πέρα, με το δεύτερο μας δίνει 3. Μικρές διαφορές γενικά στην κεντρική ευρώπη στα 2 μοντέλα 

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανυπομονώ για την ημέρα που θα έχει διψήφια ελάχιστη. Ήδη ακούγονται οι 18ουρες που ξεκινούν την θερινή περίοδο... Τώρα το χιόνι δεν ξέρω τι $κ@τ@ είναι, δεν έχω δει ποτέ από κοντά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Εντάξει καλά είναι ρε συ...

Εγώ.πιστευα ότι θα αρπαζαμε κάτι στα τελειώματα του Φλεβάρη καθως τώρα είμαστε στο πικ της πρώτης μεγάλης πτώσης των ζωνικων... Οπότε μέχρι να φανεί στην  τροπόσφαιρα θα φαινόταν κάτι σεναριακά ....αλλά μας καίει τον χειμώνα και μας κλείνει το μάτι για μια χειμερινή Άνοιξη ... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, freeze είπε:

Εγώ.πιστευα ότι θα αρπαζαμε κάτι στα τελειώματα του Φλεβάρη καθως τώρα είμαστε στο πικ της πρώτης μεγάλης πτώσης των ζωνικων... Οπότε μέχρι να φανεί στην  τροπόσφαιρα θα φαινόταν κάτι σεναριακά ....αλλά μας καίει τον χειμώνα και μας κλείνει το μάτι για μια χειμερινή Άνοιξη ... 

Κοίτα Στέφανε τώρα 2 μέρες πάνω 3 μέρες κάτω είναι το ίδιο...τι 3 Μάρτη τι 27 Φλεβάρη...το ίδιο ειναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...