Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα κι από μένα...Έχει τελειώσει για χιονια το 24 με 27 εδω και 2 μερες απλα παλεύαμε να βγάλετε από τη μύγα ξύγκι....ευτυχώς φαίνεται να μη κανει κρυο ...Αλλά είμαι σίγουρος σε πολυ μεγάλο ποσοστό οτι δε γλιτώνουμε το κρυο και τα χιονια αρχές Μάρτη και μαλλον θα ναι πολλα και δυνατα, άρχισαν να δείχνουν το κρυο και τα ασναμπλ του ευρωαπαιου στο τέλος του διαγράμματος είναι πολύ πικ κύρια απο χθες και απο σήμερα το πρωί 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα...Σημασια λενε δεν εχει αν θα πεσεις αλλα αν θα σηκωθεις..Ε ναι...Δικιο εχουν...Οτι και να μας συμβαινει πρεπει να σηκωνομαστε...Και στη ζωη και στα καιρικα...Δεν ειμαι ανθρωπος του μελο...Seize the day..Μ αυτο το ρητο μεγαλωσα και μ αυτο θα πεθανω..Λυγιζεις,πονας,συνεχιζεις...Σιγα μη κοψω τη καιροκαψουρα επειδη λιγοψυχισα για τρεις ωρες...Δε μασαμε...Παμε να παιξουμε τα ρεστα μας...Και οτι βγει..Ο καιρος ειναι σαν τη ζωη...Ποτε δε ξερεις τι σου ξημερωνει...Καλως η κακως εχει και αυτο την χαρη του...

ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ ΤΑ ΤΑ ΤΑ....Βδομαδες το λεω και το γραφω...Ο Μαρτης θα χει γλεντια....Καλο βραδυ φιλαρακια!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Κοίτα Στέφανε τώρα 2 μέρες πάνω 3 μέρες κάτω είναι το ίδιο...τι 3 Μάρτη τι 27 Φλεβάρη...το ίδιο ειναι

Καλά δεν το συζητώ εννοείται .... Καθαρά για λόγους στατιστικούς.... Θα είναι όπως έγραψα και το μεσημέρι ο δεύτερος καμενός χειμώνας (δεκ-ιαν-φεβ) για βόρεια πεδινά συνεχόμενος... Πέρυσι έριξε και στον Σταυρό δύο φορές μια πέτσα και ένα 20ποντο ...την άνοιξη όμως ..... Αυτά έπρεπε να τα είχαμε για κερασάκι στην τούρτα του χειμώνα αλλά μας έμεινε το κερασάκι και χάσαμε την τούρτα

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, freeze είπε:

Καλά δεν το συζητώ εννοείται .... Καθαρά για λόγους στατιστικούς.... Θα είναι όπως έγραψα και το μεσημέρι ο δεύτερος καμενός χειμώνας (δεκ-ιαν-φεβ) για βόρεια πεδινά συνεχόμενος

Εγώ έχω μια απορία ..εάν έχει υπάρξει ποτέ Μάρτιος που να βγει πιο ψυχρός από Γενάρη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Εγώ έχω μια απορία ..εάν έχει υπάρξει ποτέ Μάρτιος που να βγει πιο ψυχρός από Γενάρη...

Ναι. Ο περσινός νομίζω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Τα τελευταια χειροτερα σεναρια ηταν τα σημεριναα..

Απο αυριο ξεκιναμε να φερουμε ιστορικο..

Θουκυδίδη, Πλούταρχο ή Ηρόδοτο; Άστο ρε πρόεδρε. Δεν τα βλέπεις; Τελικά το (μοναδικό κιόλας) event του χειμώνα ήταν ο Μπαρμπαρχιδαμος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ στην Λάρισα το πιο ενδιαφέρον μέρος του χειμώνα ήταν οι ομίχλες των γιορτών. Ναι αυτή είναι η κατάντια μας.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιαννιώτης Γ. είπε:

Ναι. Ο περσινός νομίζω

Σε απόλυτους αριθμούς?...μέση ελάχιστη μέση μέγιστη μέση ημέρας...μέση μηνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Εδώ στην Λάρισα το πιο ενδιαφέρον μέρος ου χειμώνα ήταν οι ομίχλες των γιορτών. Ναι αυτή είναι η κατάντια μας.

Εσύ πάλι καλά...εδώ η πιο ενδιαφέρουσα μέρα πρέπει να ταν μια καταιγίδα 4 ωρη...χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Εγώ έχω μια απορία ..εάν έχει υπάρξει ποτέ Μάρτιος που να βγει πιο ψυχρός από Γενάρη...

Δύσκολα ...αλλά αν περνάμε τον μισό ...π.χ μέχρι τις 15 μπορεί να βρίσκαμε ψυχρότερο .. χάνει από την διάρκεια της μέρας ... 

Κοίταξα το αρχείο του σταθμού μου ...το 2021 ήταν πολύ κοντά με διάφορα στην μέση τιμή 1,2 C 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια για να λεμε την αληθεια χρειαζομασταν αλκυονες.....

Σκεφτειτε μονο οτι αυτο που θα ακολουθησει δεν θα χει προηγουμενο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Τα ensembles του παιου είναι βουβά.... Σαν την παρέα εδώ ένα πράμα...

Είδαμε και όταν "φωνάζανε" τι έγινε.....

εγώ θα συνεχίσω να λέω ότι.... καράβι που αργεί.............

όλο και πιο πίσω πάει και φτάσαμε να μιλάμε για 2-3 Μάρτη.... άρα μην σας παραξενέψει αν φτάσουμε 5 Μάρτη και μιλάμε για πιθανή κατεβασιά στις 15 χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσης , ο ήπιος καιρός που έρχεται το επόμενο 10ήμερο και βάλε θα οδηγήσει σε διαδικασίες ξυπνήματος της φύσης -ανθοφορία όλων των πρώιμων τουλάχιστον ποικιλιών δέντρων με αποτέλεσμα την κατά πάσα πιθανότητα μεγάλη καταστροφή στον αγροτικό τομέα με την πρώτη πιθανή σοβαρή κατεβασιά  ψυχρής εισβολής που θεωρητικά με τη διάσπαση του στροβίλου πτώση των ανέμων στη στρατόσφαιρα και την ασθ είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα συμβεί έστω και μια φορά μέσα στο Μάρτη στην περιοχή μας....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Επίσης , ο ήπιος καιρός που έρχεται το επόμενο 10ήμερο και βάλε θα οδηγήσει σε διαδικασίες ξυπνήματος της φύσης -ανθοφορία όλων των πρώιμων τουλάχιστον ποικιλιών δέντρων με αποτέλεσμα την κατά πάσα πιθανότητα μεγάλη καταστροφή στον αγροτικό τομέα με την πρώτη πιθανή σοβαρή κατεβασιά  ψυχρής εισβολής που θεωρητικά με τη διάσπαση του στροβίλου πτώση των ανέμων στη στρατόσφαιρα και την ασθ είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα συμβεί έστω και μια φορά μέσα στο Μάρτη στην περιοχή μας....

Μακάρι να μην μας πλακώσει ο υποτροπικος και η ζέστη μπας και δεν ξυπνήσουν καλά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βαγγελαρε δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα οταν εχεις τριγυρω σου, galanto,sotos snow,freeze και τον δικο μας τον καυσωνακια...Βγαινε αφοβα...🤣Αντε ρε παιδες..Καληνυχτα σας...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Επίσης , ο ήπιος καιρός που έρχεται το επόμενο 10ήμερο και βάλε θα οδηγήσει σε διαδικασίες ξυπνήματος της φύσης -ανθοφορία όλων των πρώιμων τουλάχιστον ποικιλιών δέντρων με αποτέλεσμα την κατά πάσα πιθανότητα μεγάλη καταστροφή στον αγροτικό τομέα με την πρώτη πιθανή σοβαρή κατεβασιά  ψυχρής εισβολής που θεωρητικά με τη διάσπαση του στροβίλου πτώση των ανέμων στη στρατόσφαιρα και την ασθ είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα συμβεί έστω και μια φορά μέσα στο Μάρτη στην περιοχή μας....

Γιατι ποτε κοιμηθηκαν φετος????χριστουγεννα πλατανια με φυλλα δρυς με φυλλα φυστικιες το ιδιο.....

Ηδη εχουν (καταστραφει)...

Επεξεργάστηκε από Delsnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Delsnow είπε:

Γιατι ποτε κοιμηθηκαν φετος????χριστουγεννα πλατανια με φυλλα δρυς με φυλλα φυστικιες το ιδιο.....

Ηδη εχουν (καταστραφει)...

Αυτό να μου πεις.... όντως... τουλάχιστον τα κράτησε το πρώτο 15ήμερο του Φλεβάρη με τα κρύα του αλλά πλέον με αυτά που έρχονται πάμε για οριστικό ξύπνημα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απ ότι φαίνεται θα περάσουμε το καρναβάλι με βρόχα όπως και πέρσι εδώ κάτω. Για πιο μετά όλο και κάτι ψήνεται και μακάρι να κρατήσει. Πάντως πιστεύω για Αθήνα ο χειμώνας γλύτωσε την χειρότερη θέση των τελευταίων ετών λόγω της συμπεριφοράς του εδώ κι ένα μήνα. Η συνέχεια όχι απογοητευτική προς το παρόν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Καλησπέρα κι από μένα...Έχει τελειώσει για χιονια το 24 με 27 εδω και 2 μερες απλα παλεύαμε να βγάλετε από τη μύγα ξύγκι....ευτυχώς φαίνεται να μη κανει κρυο ...Αλλά είμαι σίγουρος σε πολυ μεγάλο ποσοστό οτι δε γλιτώνουμε το κρυο και τα χιονια αρχές Μάρτη και μαλλον θα ναι πολλα και δυνατα, άρχισαν να δείχνουν το κρυο και τα ασναμπλ του ευρωαπαιου στο τέλος του διαγράμματος είναι πολύ πικ κύρια απο χθες και απο σήμερα το πρωί 

Θα κανει πολυ δυνατο μαρτη πιστευω.και ισως και σε διαρκεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 minutes ago, Galanto said:

Καλησπέρα κι από μένα...Έχει τελειώσει για χιονια το 24 με 27 εδω και 2 μερες απλα παλεύαμε να βγάλετε από τη μύγα ξύγκι....ευτυχώς φαίνεται να μη κανει κρυο ...Αλλά είμαι σίγουρος σε πολυ μεγάλο ποσοστό οτι δε γλιτώνουμε το κρυο και τα χιονια αρχές Μάρτη και μαλλον θα ναι πολλα και δυνατα, άρχισαν να δείχνουν το κρυο και τα ασναμπλ του ευρωαπαιου στο τέλος του διαγράμματος είναι πολύ πικ κύρια απο χθες και απο σήμερα το πρωί 

Και γω το παρατηρησα, οτι ολα πεφτουν προς το τελος τα σεναρια. Ειναι καλο σημαδι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...